KOROWÓD ŻONKILOWY

   Niedziela, 15.04.2018

Jak co roku, reprezentanci szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” przy naszej szkole wzięli udział w Niedzieli Żonkilowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie miało miejsce 15 kwietnia i było skierowane do wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych na nowotwory. Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej, zachęcanie do pomocy ostrowskiemu Hospicjum i jego wolontariuszom, a żółty kolor żonkili ma przypominać o niegasnącej nadziei w trudnym doświadczeniu choroby. Tegoroczna niedziela żonkilowa rozpoczęła się od wystąpienia pani Ireny Kasprzak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, a następnie żonkilowy korowód przeszedł spod ostrowskiego ratusza do Kościoła Św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej. Nasze wolontariuszki: Wiktoria Adamus, Magdalena Banasiak i Laura Zielezińska wraz z koordynatorkami szkolnego wolontariatu również przyłączyły się do tego marszu nadziei. Zakończeniem niedzieli żonkilowej był poczęstunek w Domu Katechetycznym oraz koncert zespołu NATAMARAN.

 

TOP ENGLISH TEAM IV Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Piątek, 13.04.2018

W piątek, 13 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, po raz czwarty skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych.

Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem.

Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce, po raz pierwszy w historii turnieju, przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Wysocku Małym, drugie miejsce zdobył zespół z Dębnicy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody dla drużyn wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, pani Barbara Duczmal. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie, a Radzie Rodziców w Wysocku Małym za ufundowanie wspaniałych nagród.

 

Czytelnicy na medal

   Czwartek, 12.04.2018

       W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się doroczny Gminny Konkurs Czytelniczy „Polubić czytanie” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów : Amelia Banasiak i Michalina Wróbel z kl. 3a oraz Maja Kowalczyk i Franciszek Piskorski z kl. 3b. Ogółem w konkursie wzięło udział 22 uczniów.
       Tradycyjnie już uczestnicy musieli wykazać się wnikliwą znajomością literatury dziecięcej    w wyznaczonym obszarze. W tym roku tematem przewodnim były lektury : „O psie , który jeździł koleją” Romana Pisarskiego i „W odległym lesie. Pewnego razu w Nibylandii”
Kiki Thorpe. Dodatkowo, z racji trwającego Roku Zbigniewa Herberta, uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą o życiu i twórczości tego znakomitego autora.                                         Uczestnicy konkursu zmierzyli się z obszernym testem, zawierającym szczegółowe pytania dotyczące treści obowiązkowych pozycji książkowych. Mimo wysokiego i dość wyrównanego poziomu uczestników, zmagania konkursowe dla naszych reprezentantów zakończyły się podwójnym sukcesem. Dwie uczennice klasy 3a zajęły czołowe miejsca : Michalina Wróbel – ex aequo III miejsce i Amelia Banasiak - I miejsce, która okazała się bezkonkurencyjna w tej stawce. W przerwie konkursu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci miały okazję zapoznać się z nową techniką plastyczną i samodzielnie wykonać pracę w technice graficznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie, a laureaci, jak na konkurs czytelniczy przystało - nagrody książkowe, które ufundowała Publiczna Biblioteka w Przygodzicach.

Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Bogusława Górska i Daria Kołodziej – Gałka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

NADZIEJA ZAKWITA ŻONKILAMI

   Poniedziałek, 26.03.2018

 

Corocznym działaniem szkolnego wolontariatu jest akcja SADZENIE ŻONKILI NA POLACH NADZIEI. Wspólnie z wolontariuszami Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa, sadzimy cebulki żonkilowe jako symbol nadziei i wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych, zmagających się z chorobą nowotworową. Wiosną, gdy żonkile pięknie prezentują się na szkolnych rabatach, jeszcze wymowniej przypominają uczniom i pracownikom szkoły swoje ważne przesłanie. Właśnie zakwitły tegoroczne kwiaty i przed szkołą można podziwiać urokliwe żółte dywany żonkili. Niech ten wspaniały widok zachęci do refleksji nad ideą pracy wolontariuszy i uwrażliwi na potrzeby wszystkich osób, które żyją wokół nas i być może zmagają się z cierpieniem i chorobą.

 

Udział uczniów z Wysocka Małego w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz z okazji Światowego Dnia Wody

   Sobota, 24.03.2018

 

                  Dnia 24 marca 2018 roku grupa kilkunastu osób wzięła udział w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz prowadzonej przez Szymona Fritzkowskiego przedstawiciela Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Wody.
W wycieczce uczestniczyło trzech uczniów wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym. Podczas imprezy prowadzący omawiał zagadnienia dotyczące wód i przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, w tym Rezerwatu Wydymacz, odpowiadał na pytania uczestników. Biorący udział wyruszyli z pod Nadleśnictwa Antonin, mijali stacje edukacyjne obrazujące życie flory i fauny rezerwatu, łęgi i grądy olchowo-jesionowe, stare dęby, staw Wydymacz i zakończyli spacer przy pałacu Radziwiłłów, gdzie spotkali leśnika z puchaczem, co było dużą atrakcją dla wszystkich.

Uczestnicy z SP w Wysocku Małym:
*Uczniowie: Adam Misiek, Kamil Frąszczak, Mikołaj Szymczak.
*opiekun – nauczyciel: Marek Pawlicki

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna