I Ty możesz zostać dziennikarzem

   Poniedziałek, 25.10.2021

    1 października trzecioklasiści naszej szkoły, mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w spotkaniu z p. Anną Woźnicą, wieloletnią dziennikarką Telewizji Regionalnej Proart z Ostrowa Wielkopolskiego, a prywatnie mamą naszej uczennicy Kasi Woźnicy. Warsztaty dziennikarskie, które poprowadziła p. A. Woźnica wpisały się w cykliczny ciąg spotkań organizowanych przez wychowawczynię klasy, p. Bogusławę Górską w ramach zajęć z preorientacji zawodowej. To już kolejne, po spotkaniu z policjantem i strażakami OSP w Wysocku Małym, zajęcia, w których młodsi uczniowie mogą w interesującej formie poznawać osoby wykonujące ciekawe zawody i zagadnienia związane z ich pracą. Tym razem uczniowie mogli zgłębić tajniki pracy operatora kamery i reporterki TV Proart, którą okazała się absolwentka naszej szkoły p. Paulina Szczepaniak. Mieli też okazję poczuć atmosferę panującą podczas konferencji prasowej z ważnymi politykami i gwiazdami estrady, a także udzielać wywiadów i sami je przeprowadzać, m.in. z Dyrektor szkoły p. Ireną Dymarczyk.

     Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Uczniowie w zabawowej formule, mogli poznać na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego i jak od kulis wygląda powstawanie reportaży z różnych wydarzeń. Po raz kolejny bezpośredni kontakt z osobami wykonującymi ważne i użyteczne społecznie profesje, zainspirował uczestników spotkania do refleksji nad nurtującym każde dziecko pytaniem : „Kim będę, gdy dorosnę?”.

    Reportaż z warsztatów dziennikarskich został wyemitowany w lokalnym serwisie informacyjnym „Wydarzenia” TV Proart w dniu 5 października 2021r. ( materiał dostępny w linku od 9’38 min.)

 http://www.tvproart.pl/vod/#/categories/cats/player/14612/wydarzenia

     Zobacz zdjęcia  

 

Granty PPGR

   Niedziela, 24.10.2021

Granty PPGR - wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Wójt Gminy Przygodzice zaprasza do udziału w programie „Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa.

Ruszył nabór na wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.
O dofinansowanie wnioskować będzie Gmina Przygodzice na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców uczniów (opiekunów prawnych) lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w Gminie Przygodzice, których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) pracowali w zlikwidowanym PGR.
Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz oprogramowania, które przekazane będą dzieciom i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR.
Wypełnione i podpisane oświadczenia dotyczące udziału w projekcie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy składać w Referacie Ochrony Środowiska i Promocji w Chacie Regionalnej, ul. PTR 1, 63-421 Przygodzice w terminie do 29 października 2021r. 

Złożenie ww. dokumentów nie jest jednoznaczne z otrzymaniem wsparcia.

Informacje dodatkowe:

  1. Sprzęt komputerowy będzie wydawany rodzicom/uczniom pełnoletnim na następujących warunkach:

  • przekazany na własność sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem przeznaczony zostanie do wyłącznego użytku dla dziecka/ucznia pełnoletniego,

  • opiekun prawny/pełnoletni uczeń pozostaje odpowiedzialny materialnie za utratę sprzętu komputerowego bądź jego uszkodzenie nieobjęte gwarancją i niewynikające ze zwykłego użytkowania,

  • opiekun prawny/pełnoletni uczeń zobowiązuje się do okazania sprzętu komputerowego do oględzin stanu technicznego i sprawdzenia jego przeznaczenia przez okres 2 lat od przekazania sprzętu w terminie wskazanym przez Urząd Gminy Przygodzice.

  1. Wsparcie nie zostanie udzielone jeżeli dziecko/uczeń pełnoletni otrzymał już na własność lub w drodze użyczenia w roku 2020 lub 2021, komputer stacjonarny lub laptop zakupiony ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Oświadczenia:

  1. Załącznik 1 - oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego.

  2. Załącznik 2 - oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność,

  3. Załącznik 3 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

W razie posiadania dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w PPGR wskazane jest dołączenie ich do niniejszego oświadczenia, (wymóg nieobligatoryjny).

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie programu: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

 

Ślubujemy!

   Sobota, 23.10.2021

      

       Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. W tym roku szkolnym odbyło się ono 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili część artystyczną. Uczniowie odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, przedstawiając to, czego już nauczyli się w szkole. Śpiewając, recytując i tańcząc skradli serca widowni. Wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa i postawą patriotyczną. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Poczet sztandarowy nadał uroczystości specjalnego charakteru. Uczniowie na sztandar szkoły złożyli bardzo ważne obietnice. Moment ten wzbudził wiele emocji. Po nim ceremonii pasowania ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Irena Dymarczyk. Tym samym pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. Miłym akcentem było również wręczenie dyplomów, upominków oraz legitymacji szkolnych. Ten ważny dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce, radości, jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie oraz, aby szkoła stała się dla nich miejscem, gdzie z radością będą przychodzić zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

        Zobacz zdjęcia  

 

Żonkilowe Pola Nadziei 2021

   Piątek, 22.10.2021

 

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był darczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z radością”.

Jan Paweł II

Sadzenie żonkili, symbolu nadziei dla nieuleczalnie chorych na nowotwory, to coroczna akcja szkolnych wolontariuszy w Szkole Podstawowej Wysocku Małym. Za oknem jesień w pełnej krasie, zachwyca nas pięknymi kolorami i słońcem, a my ….w piątek, 22 października 2021r, zarówno mali wolontariusze z oddziału 4 , 5, i 6 latków, wolontariusze ze szkoły podstawowej klas IV – VIII, oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem Markiem Pawlickim, założyliśmy kolejną rabatę żonkilową przy szkole. Część informacyjną na temat programu „Pola Nadziei” przedstawili wolontariusze z klasy 8 , przybliżając zebranym uczniom znaczenie idei hospicyjnej, oraz jaką ma wartość pomoc drugiemu człowiekowi niesiona w cierpieniu. W imieniu wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych Pani Dyrektor Irena Dymarczyk przybliżyła wszystkim idee działalności Hospicjum św. Józefa i zachęciła do udziału w kolejnych akcji w ramach działań Hospicjum.

 Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty naszej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkile – symbol nadziei dla podopiecznych Hospicjum.

 Czasami wystarczy tak niewiele, alby przynieść choremu radość i odrobinę nadziei.

                                                                       Opiekun Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” Lidia Szewczyk

        Zobacz zdjęcia  

 

Zwiedzaliśmy stolicę!

   Środa, 06.10.2021

      Uczniowie klasy 7a i 7b planowali wycieczkę do Warszawy już pod koniec klasy szóstej. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plan na cały długi rok. Na szczęście początek nowego roku szkolnego okazał się bardzo udany. W dniach 5 - 6  pażdziernika mieliśmy możliwość zwiedzania stolicy Polski. W harmonogramie naszego wyjazdu znalazł się spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim, zwiedzanie Starego Miasta, podziwianianie Łazienek, uczestniczenie w warsztatach muzealnych na Zamku Królewskim, wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki oraz podziwianie bogatej kolekcji skał, minerałów i szkieletów dinozaurów w Muzeum Geologicznym. 

   Warszawa zachwyciła nas dynamicznym rozwojem - ruch uliczny, wieżowce w centrum miasta, ciekawe rozwiązania architektoniczne były dla nas czymś nowym. Z kolei rekonstrukcja Starego Miasta, dbałość o zabytki i miejsca pamięci były dla nas niecodzienną lekcją historii i chwilą zadumy nad bolesną przeszłością naszego kraju.

    Możliwość wyjazdu wzmocniła w nas chęć do dalszych podróży małych i dużych, które już w autokarze podczas drogi powrotnej zaczęliśmy planować. Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

        Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna