Autorski projekt matematyczny "Matematyka jest dla każdego"

   Czwartek, 22.06.2017

 

        W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół w Wysocku Małym realizowany był autorski projekt p. Ewy Pilarskiej pt. "Matematyka jest dla każdego". Głównymi  celami  projektu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, wskazanie uczniom ważności tego przedmiotu w życiu codziennym oraz podniesienie wyniku egzaminu gimnazjalnego. Zaangażowanie społeczności uczniowskiej w zróżnicowane, ciekaw i twórcze działania przerosły oczekiwania autorki projektu i współpracujących z nią nauczycieli, co niezmiernie cieszy i pokazuje, że nie taka matematyka straszna!

Działania podejmowane w roku szkolnym 2016/17, to:
ØŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia  który odbył się 30 września. Była to akcja edukacyjna przeprowadzona na całym świecie, w której nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie gier i zabaw. Następnie uczniowie szkoły podstawowej klasy III – VI stawali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych (także z gimnazjum) i młodszych kolegów oraz dorosłych.
ØW  klasach IV-VI podsumowaniem akcji był  konkurs  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

 Zwycięzcy: I miejsce – Laura Zielezińska; II miejsce – Bartosz Pawłowski; III miejsce – Zofia Biały.

ØW lutym uczniowie uczestniczyli w szkolnym łamaniu głowy, czyli w konkursie „Logiczne myślenie”. Zwycięzcami w szkole podstawowej zostali: I miejsce – Laura Zielezińska, IImiejsce – Paweł Płomiński, III miejsce – Jakub Turowski.
Zwycięzcami w gimnazjum zostali uczniowie: I miejsce – Paweł Nabzdyk, II miejsce – Agnieszka Urbaniak, Michał Kaczmarek, III miejsce – Dominika Stodolna, Błażej Kwiatkowski.
Ø14 marca klasy IV-VI oraz I-III gimnazjum obchodziły Światowy Dzień Liczby Pi.

 A oto zwycięzcy przeprowadzonych tego dnia konkursów.

 Zapamiętywanie rozwinięcia dziesiętnego liczby  w szkole podstawowej:

 I miejsce-  Laura Zielezińska , II miejsce -Marta Skórska, III miejsce - Kinga Kania.

 Zapamiętywanie rozwinięcia dziesiętnego liczby w gimnazjum:

 I miejsce - Katarzyna Matysiak (zapamiętała aż 224 cyfry!), II miejsce - Błażej Kwiatkowski, III miejsce -  Daria Matyśkiewicz oraz wyróżnienie- Dominika Stodolna.

 Prezentacje multimedialne „Wyjątkowa liczba pi” w gimnazjum:

 I miejsceDominika Kryszczak i Julia Nowak,  II miejsceKacper Kędzierski i Sebastian Kaźmierczak oraz III miejsce -  Maja Matysiak i Gabriela Moś.

 Uczniowie szkoły podstawowej wykonywali także w tym dniu prace plastyczne - logo tej słynnej liczby.

ØKonkursy plastyczno – matematyczne :

W grudniu odbył się  konkurs  „Szopka bożonarodzeniowa z figur geometrycznych” dla klas IV- VI  oraz I-III gimnazjum. Wyłoniono wtedy następujących zwycięzców 

 SP: I miejsce – Gabrysia Banasiak; II miejsce – Zofia Biały, III miejsce – Bartosz Pawłowski

 Gimnnazjum: I miejsce – Julia Błaszczyk; II miejsce – Agata Orzechowska, III miejsce –  Julita Sierakowska.

 W  kwietniu odbył się konkurs „Matematyczna pisanka ”:

 Nagrodzeni uczniowie, to: I miejsce – Jakub Doliński, II miejsce – Wiktoria Adamus, III miejsce – Ola Urbaniak i Gabrysia Banasiak.

Poza tym uczniowie kl. VI i V  reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim (uczeń Bartosz Pawłowski przeszedł do etapu rejonowego) oraz  Powiatowym Konkursie Matematycznym  a uczniowie gimnazjum w Wojewódzkim oraz Gminnym Konkursie Matematyczno- Fizycznym.

Projekt realizowała p. Ewa Pilarska w ścisłej współpracy z  p. Darią Kwapisz. Poza tym zaangażowali się również dyrektor szkoły I. Dymarczyk i nauczyciele innych przedmiotów: p. L. Szewczyk i p. D. Kittler.

Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Mamy nadzieję, że te działania matematyczne przyczynią się do polubienia matematyki jako KRÓLOWEJ NAUK.

 Zobacz zdjęcia 

 

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

   Wtorek, 20.06.2017

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

 Zobacz zdjęcia 

 

Rajd dla wytrwałych

   Sobota, 17.06.2017

             Rajd Dla Wytrwałych” jest imprezą cykliczną odbywającą się zawsze na końcu roku szkolnego lub też na początku wakacji. Jest on organizowany przez członków SK OTOP z Gimnazjum w Wysocku Małym dla uczniów tutejszej szkoły, mających dużą wytrzymałość, siłę i potrafiących utrzymać duże tempo jazdy  na rowerze. Tym razem członkowie SK OTOP wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym zorganizowali taki rajd po Dolinie Baryczy. Trasa liczyła 50 km i przebiegała przez: Chynowę, Dębnicę, Odolanów, Tarchały Wielkie, Janków Przygodzki 

do Wysocka Małego. Podczas rajdu miały miejsce dwa przystanki. Na pierwszym w Dębnicy uczniowie obserwowali ptactwo na Stawie Dębnica Dolna (zaobserwowano: trzciniaki, dymówki, bociany białe, mewy, krzyżówki, łyski i łabędzie nieme).Drugi postój odbył się w Parku 600 Lecia w Odolanowie, gdzie  uczestnicy zdobyli informacje na temat Obserwatorium Astronomicznego tam się znajdującego oraz odpoczywali na świeżym powietrzu.
W rajdzie uczestniczyli:
-uczniowie gimnazjum: Mateusz Paszek, Maciej Piskorski, Jerzy Olejnik, Tomasz Matysiak i Jakub Górski.
-absolwenci szkoły: Damian Kardas i Dawid Kurek.
- nauczyciele opiekunowie: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia 

 

WIZYTA W SCHRONISKU

   Piątek, 16.06.2017

  

W piątek 16 czerwca grupa 14 wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Była to ostatnia okazja w tym roku szkolnym na spacer z naszymi ulubieńcami. Najmłodsi wolontariusze, którzy wybrali się tam po raz pierwszy zostali przeszkoleni przez pracowników schroniska, żeby spacery przebiegały bezpiecznie. Nasi czworonożni przyjaciele zostali też obdarowani karmą zebraną w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do częstych odwiedzin w schronisku i podarowania bezdomnym zwierzakom odrobiny swojego czasu. Możemy też pomagać udostępniając informacje zamieszczane przez wolontariuszy schroniska na facebook’u i zachęcać w ten sposób inne osoby do adopcji przebywających tam psów i kotów:  https://www.facebook.com/search/top/?q=schronisko%20ostr%C3%B3w

 Zobacz zdjęcia 

 

Ekologiczna akcja przedszkolaków

   Czwartek, 15.06.2017

      Przedszkolacy z grupy „0” i z grupy 5 i 4-latków zakończyli akcję „zbieramy makulaturę, chronimy las”. Nasze działania polegały na gromadzeniu w salach przedszkolnych w oznaczonych kartonach wszelkiego rodzaju papieru np. czasopism, gazet, zeszytów itp.

 Zaangażowanie w zbiórkę makulatury było bardzo duże, nie tylko przedszkolaków i ich rodziców, ale także innych uczniów szkoły. Przedszkolacy z grupy 6-latków zebrali 67 kg, a dzieci z młodszej grupy- 5 i 4-latków aż 115 kg papieru. Za otrzymane środki ze zbiórki zakupiono grę edukacyjną dla każdej z grup przedszkolnych.

Działania w akcji służyły poszerzaniu wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci, odbywały się w połączeniu z zajęciami edukacyjnymi i pogadankami na temat środowiska, segregacji odpadów i recyklingu.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna