I REGIONALNY JĘZYKOWY FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

   Czwartek, 14.12.2017

W czwartek, 14 grudnia klasa III gimnazjum wzięła udział w warsztatach językowych organizowanych przez nauczycieli i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach I Regionalnego Językowego Festiwalu Bożonarodzeniowego. Wydarzenie to objęte było patronatem Starosty Ostrowskiego, Pawła Rajskiego. Wśród uczestników byli uczniowie oddziałów gimnazjalnych ze szkół całego powiatu ostrowskiego. Celem festiwalu było zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języków obcych poprzez rozwijanie zdolności wokalnych i artystycznych.

W ramach festiwalu przeprowadzone zostały warsztaty językowe (lekcja języka francuskiego, lekcja języka hiszpańskiego, Amazing facts about English – warsztaty z języka angielskiego, Deutsch mit Űberraschungen – warsztaty z języka niemieckiego). Uczniowie mogli również uczestniczyć w  warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Agnieszkę Lisiak-Skórkę, rzeźbiarkę i projektantkę, w ramach których wykonali pracę w glinie, która następnie będzie szkliwiona kolorami. Następnym punktem programu festiwalu był konkurs piosenki bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Podsumowaniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu wokalnego oraz konkursu na kartkę świąteczną, do którego swoje prace przygotowały uczennice: Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk i Julia Kowalczyk. Kreatywność i zdolności językowe Julii Błaszczyk zostały zauważone przez jury, które przyznało jej wyróżnienie, doceniając niezwykły pomysł na kartkę świąteczną. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Mistrzowie Gminy Przygodzice w warcabach

   Wtorek, 12.12.2017

12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przygodziczkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Przygodzice w warcabach 64. polowych. Na turnieju spotkały się 4 - osobowe zespoły z sześciu szkół podstawowych gminy.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Agata Tomczak, Laura Zielezińska, Łukasz Bąk i Paweł Kątny. Ich indywidualne zwycięskie rozgrywki i remisy zaowocowały zdobyciem I miejsca i Pucharu Mistrza Gminy w Warcabach. Oprócz suksesu zespołowego III miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Laura Zielezińska, a w kategorii chłopców również III miejsce uzyskał Paweł Kątny.

Serdecznie gratulujemu tak dużego sukcesu zarówno uczniom jak i opiekunowi - panu Piotrowi Szkudlarkowi!

 Zobacz zdjęcia 

 

MIĘDZYNARODOWO, KOLOROWO I EDUKACYJNIE!

   Wtorek, 12.12.2017

Szkolne Dni Języków Obcych miały swój finał we wtorek 12 grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wielu krajów europejskich. Każda klasa bowiem przygotowała stoisko, na którym w ciekawy sposób przedstawiła kulturę, ciekawostki, tradycyjne stroje, flagi i quizy dotyczące wylosowanego wcześniej państwa. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zaangażowali się w to wydarzenie i aktywnie spędzili ten dzień, ucząc i bawiąc się jednocześnie. Swoją pomoc w organizacji tego dnia zaoferowali także rodzice.

Przydział wylosowanych krajów przedstawiał się następująco:

klasa  I SP  – Polska

klasa IIIa SP – Grecja

klasa IIIb SP - USA

klasa IV SP  – Niemcy

klasa V SP – Australia

klasa VI SP – Francja

klasa VII SP – Włochy

klasa II gim. - Wielka Brytania

klasa III gim. – Hiszpania 

W ciągu dnia wszystkie stoiska odwiedziła również Komisja Konkursowa i wyłoniła zwycięzców we wszystkich grupach wiekowych. W klasa I-III przyznano równorzędne nagrody dla klasy I, IIIa i IIIb. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że poziom prezentacji w tych klasach był równie wysoki. Spośród klas IV-VII nagrody przyznano klasie IV i VII, a w oddziałach gimnazjalnych zwycięstwo należało do klasy III gimnazjum. Wyjątkową nagrodę, Nagrodę Publiczności, wybrali w tym roku najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, a laureatem w tej kategorii została klasa VI, która w przepiękny sposób zaprezentowała Francję.

Wszystkie działania w ramach Dni Języków Obcych zostały podsumowanie w czasie apelu, na którym pani dyrektor Irena Dymarczyk wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

 Zobacz zdjęcia 

 

“A FAIRY TALE FOR YOU” – Święto Języków Obcych

   Piątek, 08.12.2017

 

Tegoroczne Dni Języków Obcych obchodzone są w kilku odsłonach. Pierwsza część, która odbyła się 28 listopada to konkursy MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO i MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W tym dniu miały miejsce pierwsze etapy obu językowych zmagań, zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum, a dotyczyły ciekawostek kulturowych na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Druga część Święta Języków Obcych to przedstawienie w języku angielskim pt.: „A FAIRY TALE FOR YOU” napisane z myślą o najmłodszych. Scenariusz bajeczki w języku polskim napisała Julita Sierakowska, a tłumaczenia na język angielski i przedstawienia całości podjęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Starsi uczniowie chcieli w ten sposób zachęcić najmłodszą część szkolnej społeczności do nauki języka angielskiego i pokazać maluchom, że mówienie w obcym języku może być świetną zabawą. Sądząc po reakcjach dziecięcej widowni, cel został osiągnięty. Uczniowie klasy III również świetnie się bawili, a przedstawienie było dla nich okazją do pokazania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Dzięki temu, że widowisko miało charakter interaktywny, aktorzy na bieżąco sprawdzali czy dzieci rozumieją całą fabułę. A o czym była bajka? To historia o pogubionych bohaterach różnych bajek, których z opresji ratuje mądra Wróżka. Dzięki niej Krasnoludki, Podróżnicy, Piraci z Karaibów, Minionki, Czerwony Kapturek i Wilk odnajdują drogę do własnych baśni. Piękne dekoracje wykonała do przedstawienia pani Elżbieta Madajka, a w rolach głównych wystąpili: Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak, Paweł Nabzdyk, Julia Kowalczyk, Jakub Nowak, Dominika Paszek, Zuzanna Kawczyńska, Agata Orzechowska, Kacper Ławniczak, Dominika Stodolna i Adam Misiek. Gratulacje dla zgranej aktorskiej ekipy trzecioklasistów wyraziła pani dyrektor Irena Dymarczyk, która z radością przyjęła zaproszenie na ten występ.

 Zobacz zdjęcia 

 

Strofy o jesieni - Konkurs Recytatorski

   Piątek, 08.12.2017

   8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się finał międzyklasowego konkursu recytatorskiego zatytułowanego W OGRODACH ZŁOTEJ JESIENI. Czternaścioro  uczestników z klas IV-VII szkoły podstawowej recytowało wiersze tematycznie związane z jesienią. Jury konkursu stanowili: dyrektor szkoły pani Irena Dymarczyk, nauczycielka pani  Izabela Krysik, przewodniczący samorządu uczniowskiego Adam Misiek oraz zastępca przewodniczącego Sandra Strzelczak. Komisja oceniała występujących pod kątem doboru tekstu, interpretacji, pamięciowego opanowania, estetyki słowa
 i wyrazu artystycznego. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Piasecka, która recytowała wiersz Zofii Dąbrowskiej ,,Pani Jesień”. Drugie miejsce jury przyznało Elizie Grześczyk, która zaprezentowała utwór Doroty Gellner ,,Jesień u fryzjera”. Trzecie miejsce wierszem Juliana Tuwima ,,Strofy o późnym lecie” wywalczyła Oliwia Jendrasik.  Recytatorzy występowali przed swoimi kolegami i koleżankami
 z klas. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna