Prawda o Zmartwychwstaniu Jezusa

   Środa, 31.03.2021

Chrystus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał!

       Tę prawdę, dobrze znaną nam z kart Pisma Świętego, przekazują chrześcijanie światu od blisko dwóch tysięcy lat. Używają różnych sposobów, by dotrzeć ze swoim przekazem do jak największego grona odbiorców. Wykorzystują literaturę, malarstwo, rzeźbę i szeroko rozumiana sztukę artystyczną. Do środków przekazywania Prawdy o wydarzeniach Wielkiej Nocy dołączył w ostatnich latach również Internet wraz ze swoim niezmierzonym źródłem możliwości oddziaływania na odbiorcę.

   Uczniowie klasy siódmej postanowili skorzystać z tego sposobu, by przypomnieć historię Zmartwychwstania swoim rówieśnikom. W ramach lekcji religii, w oparciu o teksty zaczerpnięte z Pisma świętego stworzyli prezentację, która w nowoczesny i jakże bliski im sposób opowiada o tym, co działo się w Noc Zmartwychwstania.

       Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy i chwili zadumy nad cudem Wielkiej Nocy. Cudu, który stał się fundamentem wyznawanej przez miliony chrześcijan wiary w Jezusa Chrystusa.

https://fb.watch/4A78fxEYFV/

 
 

Matematyczne spojrzenie na święta

   Środa, 31.03.2021

  Kolejny raz dzieci i młodzież naszej szkoły udowadniają, że matematyka jest królową nauk i nie tylko uczy logicznego myślenia, ale  można bawić się nią na wiele sposobów. Chętni uczniowie  klas IV - VII zmierzyli się z zadaniem wykonania matematycznych jajek i zajączków wielkanocnych. Każda praca okazała się ciekawa i niepowtarzalna. Uczniom gratulujemy pomysłowości!

 


 

Konkurs "Uzależnieniom stop"

   Wtorek, 30.03.2021

Ogłoszenie wyników XVIII edycji Gminnego konkursu Uzależnieniom stop dla uczniów klas VII Szkół Podstawowych z terenu gminy Przygodzice.

            Do konkursu pt. „ Uzależnieniom stop”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Karola Wojtyły w Chynowej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach, opiekun czuwający nad przebiegiem konkursu Lidia Szewczyk zakwalifikowała dwie prace uczennic z klasy VII : Joanny Piaseckiej i Oliwii Jendrasik. Dziewczęta w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przedstawiły tematykę uzależnień według własnego pomysłu proponując ilustracje i hasło w formie plakatu. Uczennice uzyskały następujące wyniki w konkursie :

Joanna Piasecka zajmując II miejsce i Oliwia Jendrasik otrzymując nagrodę i dyplom za uczestnictwo w konkursie.

 Bardzo dziękujemy za wkład pracy, zaangażowanie i udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.

   

autor: Joanna Piasecka               autor: Oliwia Jendrasik

 


 

Zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim

   Poniedziałek, 29.03.2021

       W trudnym czasie trwania pandemii nie poprzestajemy na niesieniu pomocy. Członkowie Szkolnego Wolontariatu "Wystarczy chcieć", rodzice, nauczyciele i pozostali uczniowie chętnie podjęli się zbiórki wspierającej potrzeby naszych „braci mniejszych” przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy koce, ręczniki, pościele, poszewki, dywaniki, karmę i wszelkie materiały potrzebne dla zwierzaków w tym trudnym zimowym czasie. Zebrane materiały zostały zapakowane i przewiezione do schroniska. Pani kierownik wraz z opiekunami bardzo serdecznie podziękowała za okazaną pomoc i wsparcie. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy pamiątkowe podziękowanie.

    

 

Komunikat Dyrektora Szkoły

   Piątek, 26.03.2021

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

informuję, że na podstawie

Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U. z 2021, Poz.561)

od 29 marca do 11 kwietnia 2021 r. ogranicza się funkcjonowanie:

  1. Szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach ;

  2. Ograniczenie polega na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość ;

  3. Jeżeli jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce zajęcia przedszkolne mogą być zorganizowane w szkole. Warunek – wniosek rodziców złożony do dyrektora szkoły.

Przerwa świąteczna w zdalnym nauczaniu od 01.04.2021 do 06.04.2021 r.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia

Irena Dymarczyk

dyrektor szkoły

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 149
Jesteś tutaj: Strona główna