Rajd Marzanny 2018

   Sobota, 24.03.2018

 

 Dnia 24.03.2018 r. grupa 23 uczniów Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z 2 opiekunami wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Marzanna organizowanego przez między innymi Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Gminą Przygodzice, który tym razem zakończył się metą przy Sali OSP w Wysocku Małym.
W związku z tak bliską odległością mety rajdu od szkoły, tym razem trasę pokonaliśmy pieszo. Na mecie czekało sporo atrakcji, konkursów, występów, a także pokaz wozu strażackiego. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach: piosenki (II miejsce), na najlepszą Marzannę (II miejsce), krajoznawczym (III i IV miejsce), oraz jako najliczniejsza grupa (I miejsce).
Uczestnicy z Wysocka Małego:Uczniowie: Kuba Kalis, Igor Kaczmarek, Dominika Paszek, Gabriela Moś, Maja Matysiak, Maria Banasiak, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk, Kinga Adamczak, Gabriela Banasiak, Kinga Kania, Aleksandra Klimek, Weronika Strączkowska, Wiktoria Adamus, Agata Tomczak, Łukasz Bąk,  Magdalena Banasiak, Julia Ilska, Kamila Adamczak, Katarzyna Banasiak, Mateusz Adam.Nauczyciele: Paweł Wróblewski i Piotr Szkudlarek.

 

Rekrutacja 2018/2019

   Wtorek, 06.03.2018

  

TRWA REKRUTACJA  2018/2019

Szanowni Rodzice!

Od 26 lutego rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I szkoły podstawowej.

Wnioski można składać w sekretariacie
szkoły do 

16 marca 2018 r.
Zapraszamy!


PLIKI DO POBRANIA - REKRUTACJA

 

Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli w ramach projektu Aktywna Tablica

   Czwartek, 01.03.2018

       W ramach programu rządowego "Aktywna tablica", który ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta i spotkanie nauczycieli z różnych szkół. Lekcję otwartą przygotował i przeprowadził nauczyciel języka polskiego, pan Piotr Szkudlarek, który zaproponował uczniom klasy VII utrwalenie wiadomości z lektur  z wykorzystaniem TIK. Uczniowie odczytywali kody QR, w których były zaszyfrowane polecenia zadań, a następnie dzięki aplikacji Kahoot! rywalizowali grupowo w grze dydaktycznej na temat poznanych lektur. Nietrudno odgadnąć, że taki sposób pracy na lekcji bardzo spodobał się uczniom, którzy korzystają ze smartfonów na codzień. Tym razem mieli okazję stwierdzić, że telefony komórkowe mogą służyć także do uczenia się. 

         Po zakończeniu lekcji otwartej w ramach międzyszkolnej sieci współpracy spotkali się nauczyciele - przedstawiciele wszystkich szkół gminy Przygodzice, wymieniając się doświadczeniami w zakresie wykorzystania TIK. Powstały nowe pomysły, aby dzielić się dobrymi praktykami, korzystając z pracy w chmurze, Dysku Google oraz platformie e-Twinning.

 

Nasze działanie na rzecz bezpiecznego Internetu

   Poniedziałek, 19.02.2018

Czy znam zasady zachowania bezpieczeństwa w sieci?, jaki jest mój wizerunek w sieci?, jak możemy tworzyć kulturę szacunku w sieci? - na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Bezpieczny Internet 2018. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, wychowawców oraz koordynatora projektu - Doroty Kittler uczniowie przez cały styczeń aż do 6 lutego pozyskiwali wiedzę i umiejętności informatyczne oraz uczestniczyli w konkursach wewnątrzszkolnych. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej dzięki stronie sieciaki.pl oraz krótkim filmom rysunkowym z cyklu "Owce w sieci" uczyli się podstawowych zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Starsi z klasy IV i V po obejrzeniu filmów edukacyjnych "3, 2, 1 Internet" sami określali zasady bepieczeństwa w sieci i stosowania netykiety, aby następnie uczestniczyć w konkursie plastycznym. Z kolei uczniowie klasy VI i VII zastanawiali się nad swoim wizerunkiem w sieci (tu wykorzystano scenariusz zajęć projektu "Technologie z klasą") i uczestniczyli w konkursie na najlepszy plakat. Najstarsi - gimnazjaliści wykonali prezentacje multimedialne pt. "10 zasad bezpiecznego Internetu" i swoją wiedzą podzielili się z kolegami i koleżankami z klas młodszych na godzinach wychowawczych. Kulminacją projektu był dzień 6 lutego - ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w szkole zawisły plakaty, które pozyskaliśmy dzięki  zgłoszeniu inicjatywy od organizatorów - saferinternet, NASK, DDS, a wolontariusze akcji na szkolnych korytarzach przeprowadzali konkursy i quizy wiedzy o bezpiecznym internecie. Podsumowaniem projektu było wręczenie w dniu Święta Patrona Szkoły nagród za zwycięstwo w przeprowadzonych konkursach.

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się lepszego, świadomego, bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci

 

Wyjazd do kina Helios w czasie ferii zimowych

   Czwartek, 15.02.2018

       W czwartek, 15 lutego,  pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów postanowiła wybrać się do kina HELIOS w galerii AMBER w Kaliszu wraz z p. Urszulą Leśną, p. Ewą Cieluch, p. Elżbietą Madajką i p. Darią Kołodziej-Gałka. Tym razem młodzi wielbiciele wielkiego ekranu mieli do wyboru dwa seanse. Młodszej publiczności przypadła do gustu animowana ekranizacja słynnej opowieści o Byczku Fernando, która rozbawiła do łez
niejednego widza. Z kolei starsi uczniowie z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia dramatu familijnego pt. „Cudowny chłopak”, który wzruszył i rozbawił miliony na całym świecie. Tradycyjnie, po wspólnie spędzonych chwilach w kinie, był również czas na skosztowanie smakołyków przy gwarnych rozmowach. W drodze powrotnej uczniowie już rozmyślali o kolejnej wspólnej wyprawie. 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna