Znamy zwycięzców konkursu O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSOCKU MAŁYM

   Piątek, 25.03.2022

                   Z arcytrudnym dyktandem musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie
O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSOCKU MAŁYM.
W zmaganiach uczestniczyli najlepsi reprezentanci poszczególnych klas. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach.

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Wojciech Nowak

II miejsce – Gabriela Maciaszek

III miejsce – Aleksandra Płomińska

Zwycięzcy w kategorii klas VII –VIII:

I miejsce – Filip Szczepaniak

II miejsce – Amelia Banasiak

III miejsce – Michał Cegła

            Mistrzowie ortograficznych potyczek z rąk dyrektor szkoły – pani Ireny Dymarczyk otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pióra wieczne.

 Zobacz zdjęcia  

 

Sukces w etapie gminnym konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

   Czwartek, 24.03.2022

          Dnia 11 lutego 2022 odbyła się XXI edycja konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap gminny w formie on-line. Głównym organizatorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego z siedzibą w Poznaniu. W konkursie wzięły udział 4 drużyny z terenu Gminy Przygodzice.Zwyciężyła drużyna z SP z Wysocka Małego w składzie: Maja Kowalczyk, Aleksandra Kupijaj i Michał Cegła, która jak poinformował koordynator konkursu reprezentować będzie Gminę Przygodzice i PK Dolina Baryczy w finale wojewódzkim, który odbędzie się w kwietniu 2022 roku.
Dalsze miejsca w konkursie zajęły:
2. SP z Chynowy
3. SP z Jankowa Przygodzkiego
4. SP z Dębnicy


 

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

   Środa, 23.03.2022

   

   Wielki Post to czas, w którym od wielu już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Tegoroczne, którym przyświecało hasło IDĘ poprowadził w dniach 21 - 23 marca ojciec Łukasz Nowotczyński, pasjonista z pobliskiego klasztoru w Sadowiu. Pierwszy dzień, to czas nauki rekolekcyjnej wygłoszonej dla uczniów w dwóch grupach wiekowych: pierwsza klasy I-IV, druga klasy V – VIII. Myślą przewodnią spotkania była nauka Chrystusa głoszona na kartach Pisma Świętego i refleksja, nad wyborem właściwej postawy i drogi, którą kroczyć będziemy idąc przez zycie. To okazja do osobistego rachunku sumienia. Drugi dzień to moment pójścia za Chrystusem śladami Drogi Krzyżowej połączone z rozważaniami Jego męki. Właściwemu przeżyciu tego nabożeństwa służyły czytane przez uczniów rozważania poszczególnych stacji dogi na Golgotę. Trzeciego dnia, na zakończenie rekolekcji, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do kościoła parafialnego w Wysocku Wielkim, gdzie mieli okazję wyspowiadać się, a następnie uczestniczyli we mszy świętej.

     Był to też czas modlitwy dziękczynnej w intencji Ojca Łukasza, jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych.

Zobacz zdjęcia  

 

Zakończenie rekrutacji

   Piątek, 18.03.2022

Szanowni Rodzice!


1)Przyjmowanie wniosków do Przedszkola w Wysocku Małym na rok szkolny 2022/2023 zostało zakończone. Wszystkie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Przygodzice, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie zostały zakwalifikowane.


W DNIACH OD 18 DO 24 MARCA 2022 ROKU


RODZICE DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH  ZOBOWIĄZANI  SĄ DO  PODPISANIA PISEMNEGO  OŚWIADCZENIA  WOLI  PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. BĘDZIE TO JEDNOZNACZNE   Z PRZYJĘCIEM DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W WYSOCKU MAŁYM NA ROK SZKOLNY 2022/2023.

 

2)Wszyscy uczniowie zapisani do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym na rok szkolny 2022/2023 zostali zakwalifikowani.

 

W DNIACH OD 21 DO 24 MARCA 2022 ROKU


RODZICE DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY ZOBOWIĄZANI  SĄ DO  PODPISANIA PISEMNEGO  OŚWIADCZENIA  WOLI  PRZYJĘCIA DZIECKA DO SZKOŁY W WYSOCKU MAŁYM NA ROK SZKOLNY 2022/2023.

 

Jesteśmy solidarni, wspieramy i pomagamy … Tydzień dla Ukrainy w naszej szkole.

   Piątek, 18.03.2022

     

Uczniowie naszej szkoły solidaryzują się z obywatelami Ukrainy którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Cała społeczność szkolna wraz z rodzicami bardzo chętnie włączyła się do działań pomocowych zorganizowanych przez Samorząd Gminy Przygodzice, biorąc aktywny udział w zorganizowanym przez szkołę Tygodniu dla Ukrainy.

Tydzień dla Ukrainy odbył się w dniach od 14.03 do 18.03.2022 roku.

      Każdy dzień cechował się innym charakterem wsparcia. W poniedziałek zbieraliśmy środki opatrunkowe: plastry, opaski uściskowe, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe, pampersy, balsamy i oliwki dla dzieci, oraz środki higieny osobistej. We wtorek odbyła się zbiórka żywności, zbieraliśmy: konserwy, żywność do szybkiego przygotowania, żywność dla dzieci: kaszki, obiadki i deserki. W środę uczniowie przynieśli do szkoły owoce, z których wykonali bardzo smaczne i zdrowe sałatki. Przygotowane sałatki zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu. W czwartek odbyła się sprzedaż: słodkości, babeczek, ciasteczek, placuszków, lizaków deserków i galaretek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspaniale włączyli się w przygotowanie wszystkich przepysznych słodkości, które tak smakowały że szybciutko się sprzedały. W piątek odbyła się loteria fantowa, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Wszystkie akcje, które odbyły się w ciągu Tygodnia dla Ukrainy przerosły nasze oczekiwania, zebraliśmy bardzo dużo darów. Zostały one posegregowane przez uczniów naszej szkoły i przekazane organizatorom akcji, które następnie zostały przetransportowane na tereny Ukrainy do najbardziej potrzebujących.

Zebrane środki pieniężne ze sprzedaży sałatek, ciasteczek i fantów zostaną przelane na konto fundacji wsparcia dla Ukrainy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do naszego szkolnego Tygodnia dla Ukrainy. Za wielką pomoc w przygotowaniu słodkości, sałatek, fantów, oraz włączenie się w zbiórki rzeczowe. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy!

Piękno się rodzi w sercu, odbija się w oczach i żyje w uczynkach.

Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna