Projekt z ZUS

   Poniedziałek, 12.06.2017

O tym, czym zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie mamy rodzaje ubezpieczeń, dlaczego pracując zawodowo należy być ubezpieczonym, wiedzą dobrze uczniowie naszego gimnazjum. To wszystko za sprawą ,,Projektu z ZUS”, w który włączyła się nasza szkoła. Gimnazjaliści z Wysocka Małego przygotowali krótkometrażową produkcję pt. ,, Dziesięć rzeczy, które musisz wiedzieć o ZUS-ie i ubezpieczeniach społecznych”. Film zrealizowano przy współpracy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum z uczniami klas gimnazjalnych. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego materiału na kanale You Tube: https://youtu.be/8cgojB3FiSM

 

Edukacyjna noc w szkole

   Piątek, 09.06.2017

    O tym, że uczyć się można nie tylko od rana, ale także wieczorem i w nocy bardzo dobrze wiedzą uczniowie Gimnazjum w Wysocku Małym. Dnia 9 czerwca w godz. od 19:00 do 24:00 odbyły się w szkole nietypowe zajęcia, łączące naukę z zabawą. Na wstępie uczennice klasy III gimnazjum, w składzie: Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk,  przybliżyły swoim kolegom francuski talk show, którym w IV Turnieju Klubów Europejskich wygrały wyjazd do Brukseli. Dzięki prezentacji można było poznać bliżej francuską kulturę oraz poznać najważniejszych Francuzów, którzy zapisali się na kartach historii. To tej nietypowej lekcji geografii i historii przeniesiono się na karimaty. Tu po okiem instruktora aerobiku,  naszego nauczyciela wychowania fizycznego – pana Arkadiusza Piaseckiego, odbył się trzydziestominutowy trening cardio.  W dalszej części wieczoru przeprowadzono zmagania sportowe w piłkę nożna i siatkówkę. Aktywnie czas spędzić można było także w sali nr 12, w której  do tablicy interaktywnej podłączono Xbox z Kinectem. W tej klasie przebywali miłośnicy gier komputerowych.  Po zapadnięciu zmroku rozpalono ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Nie  obyło się bez śpiewów do dźwięków gitary, na której grała Katarzyna Matysiak. W tym czasie można było także pod okiem pani Urszuli Leśnej uczestniczyć w warsztatach kulinarnych w szkolnej kuchni.  W tym roku bezchmurne niebo pozwoliło na obserwacje astrologiczne. W obserwacji nocnego nieba, przy użyciu teleskopu, pomógł nam  pan Piotr Leśny. Tego dnia można było w pełnej krasie zobaczyć Księżyc oraz Jowisza z jego naturalnymi satelitami. Z tej bogatej oferty przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Święto Projektów Edukacyjnych 2017

   Środa, 07.06.2017

    Praca metodą projektu nazywana jest "królową metod". Jest również obowiązkowym wymogiem dla uczniów gimmnazjum, którzy w kilkuosobowych zespołach planują i realizują zadania z różnych przedmiotów, Ważne jest to, że uczniowie pracują w grupie ucząc się współpracy i samodzielności.   Dnia 7 czerwca 2017 roku, między godziną 9.00 a 13.00,  w naszej szkole odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum. Na sali zebrali się uczniowie gimnazjum oraz klasa VI szkoły podstawowej wraz z panią Dyrektor i nauczycielami. Główną prowadzącą była Sandra Strzelczak. Zaprezentowane projekty okazały się bardzo interesujące, Każdy zespół w kreatywny sposób postarał się przedstawić wyniki swojej pracy.  Uczniowie słuchali się nawzajem z zainteresowaniem i z pewnością poszerzyli swoją wiedzę i umiejetności w zakresie następujących przedmiotów:

 1.Historia;  ,,Historia jest ciekawa  a my wyciągamy z niej wnioski”

Opiekun: Izabela Krysik

2. Geografia; ,,Dlaczego Ziemia się trzęsie i wybuchają wulkany”

Opiekun: Dorota Kittler

3. Język niemiecki; ,,Uczymy się przez uczenie innych”

Opiekun: Iwona Grobelna

4. Wychowanie fizyczne; ,,Multimedialne zasady gry”

Opiekun: Łukasz Pawlak

5. Język polski; ,,Wybrane biografie polskich pisarzy”

Opiekun: Hieronim Duczmal

6. Język angielski; ,,Przedziwne zwyczaje Brytyjczyków”

Opiekun: Justyna Perz

7. Zajęcia artystyczne; ,,TV Szkoła”

Opiekun: Piotr Szkudlarek

8. Biologia/Chemia;  ,,Zdrowy styl życia”

Opiekun: Marek Pawlicki

 Zobacz zdjęcia 

 

KONKURS „JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE”

   Piątek, 02.06.2017

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum: Dominika Stodolna, Kacper Ławniczak i Szymon Grzywna skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był częścią IV Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości.  Tegoroczna edycja imprezy upłynęła pod hasłem „Od projektu do efektu”. Zmagania konkursowe miały charakter drużynowy, młodzież miała do opanowania szeroki zakres słownictwa dotyczącego finansów i biznesu, co stanowiło nie lada wyzwanie. Nasza drużyna językowców rzetelnie się przygotowała i dała z siebie wszystko, jednak tym razem nie udało się stanąć na podium konkursu. Sam udział był jednak dla całej grupy ciekawym doświadczeniem. Zespół Szkół Ekonomicznych prezentował również swoją ofertę edukacyjną i nasi uczniowie mogli ją poznać bardzo dokładnie, mieli też okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami o aktualnych możliwościach placówki.  

 Zobacz zdjęcia 

 

Wymarzony Dzień Dziecka

   Czwartek, 01.06.2017

      Cóż lepszego można sobie wymarzyć na Dzień Dziecka niż wspaniałą pogodę, miłe towarzystwo i moc atrakcji? Taki właśnie był Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców, dyrekcję  i grono pedagogiczne naszej szkoły. Początek imprezy skupił społeczność uczniowską na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły Irena Dymarczyk złożyła wszystkim uczniom w dniu ich święta najserdeczniejsze życzenia. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiego koncertu życzeń w wykonaniu uczestników konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik". Potem, podzieleni już na grupy wiekowe, mogli skorzystać z niespodzianek ufundowanych przez Radę Rodziców: dmuchanego zamku, trampoliny i przejażdżki kucykiem. Na trawie zorganizowany został wiosenny piknik, gdzie na każde dziecko czekały lody, wafelki, napoje i kiełbaski z grilla. Najmłodsi chętnie poddawali się malowaniu twarzy, a starsze dziewczęta skorzystały z porad kosmetycznych. Poza atrakcjami na świeżym powietrzu uczniowie uczestniczyli w sportowych i interdyscyplinarnych konkurencjach, które miały na celu zintregrować klasy i wyłonić te najbardziej aktywne.  
    Tak pełen różnorodnych wrażeń dzień nie byłby możliwy do zrealizowanie gdyby nie zaangażowanie Przewodniczącej Rady Rodziców pani Kamili Piskorskiej oraz wspomagających ją mam: Ilony Zielezińskiej (odpowiedzialnej za malowanie twarzy), Angeliki Kużaj (udzielającej porad kosmetycznych) oraz Moniki Jendrasik, Anny Kupijaj, Karoliny Ławniczak i Katarzyny Wróbel. Także ogromne podziękowania dla pani Anny Sikory za wypożyczenie kostiumów bajkowych postaci.

Serdecznie mamom za ich wspaniałe pomysły i zaangażowanie dziękujemy!

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna