MIKOŁAJKOWE WARSZTATY FLORYSTYCZNE

   Środa, 06.12.2017

Niezwykłe Mikołajki przeżyli uczniowie klasy III gimnazjum uczestnicząc 6 grudnia w warsztatach florystycznych, które poprowadziła Pani Karolina Kowalczyk. Pani Karolina postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie florystyki i zaciekawić młodzież wykonywaną przez siebie pracą. Zdradziła kilka tajników zawodu, pokazała mnóstwo sposobów wykonania ciekawych dekoracji i ozdób świątecznych. Pod jej okiem i kierując się jej dokładnymi wskazówkami, każdy z uczniów wykonał swoją własną dekorację. Powstał w ten sposób niesamowity zestaw stroików świątecznych. W trakcie warsztatów trzecioklasiści zmienili się w prawdziwych artystów. Prowadząca spotkanie stworzyła wspaniałą, świąteczną atmosferę. Pani Karolina przyniosła ze sobą mnóstwo różnorodnych materiałów i prawdziwy zapach lasu, co razem wytworzyło magiczną atmosferę całego wydarzenia. W magię tworzenia zaangażowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Kowalczyk za inicjatywę, natchnienie i poświęcony czas, i z przyjemnością przyznajemy jej tytuł „Rodzic z klasą”!

 Zobacz zdjęcia 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   Wtorek, 05.12.2017

 

Święto wolontariuszy przyniosło wszystkim uczniom naszej szkoły wiele przemyśleń. Szkolni wolontariusze wykorzystali dzień 5 grudnia, aby przybliżyć całej szkolnej społeczności oraz swoim nauczycielom działalność Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, zaprosić do współpracy przy kolejnych akcjach, a także zainteresować tym tematem najmłodszych. Przez cały dzień trwała akcja informacyjna i badawcza, której organizatorkami były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Agata Orzechowska, Dominika Paszek i Julia Błaszczyk wspierane przez pozostałych wolontariuszy. Dziewczyny odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którym opowiadały co to jest wolontariat, czym się zajmuje i jak możemy codziennie pomagać potrzebującym. Maluchy otrzymały kolorowanki o tematyce wolontaryjnej, które potem wolontariusze umieścili na szkolnych korytarzach. Dzieciaki otrzymały od starszych koleżanek plakietki „I love wolontariat” na pamiątkę tego dnia. Starszym uczniom i nauczycielom wolontariusze zadali kilka pytań dotyczących pracy wolontariatu. Przeprowadzone ankiety zostaną podsumowane, a wyniki i wnioski przedstawione na gazetce szkolnego wolontariatu. Ponadto, odbył się również krótki konkurs na hasło/rymowankę o wolontariuszach i wolontariacie. Ten pracowity dzień przyniósł młodzieży mnóstwo satysfakcji i refleksji, a propagowanie pracy charytatywnej przyniosło wiele radości. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Wizyta Pani Górnik

   Poniedziałek, 04.12.2017

W dniu 4 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- Pani Martyna Cegła, mama Kasi z grupy 5 i 4- latków. Pani Górnik zjawiła się u nas w mundurze galowym. Dzieci  miały okazję zapoznać się z zawodem i pracą górnika, poszerzyć wiedzę na temat naturalnych skarbów ziemi.

Pani Górnik skupiła uwagę dzieci dzięki ciekawym opowieściom, prezentacji multimedialnej, jak również przygotowanym filmom. Duże wrażenie na wszystkich wywarło odpalenie lampy na naftę z dawnych czasów. Każdy mógł przymierzyć kask górniczy, czako oraz wziąć do ręki przezroczystą kostkę z umieszczoną wewnątrz kroplą ropy naftowej. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, dodatkowo dzieci otrzymały kolorowanki tematyczne, kartonowe czako do złożenia oraz słodki poczęstunek.

Po podziękowaniach dla naszego gościa i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S A wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 Zobacz zdjęcia 

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

   Niedziela, 03.12.2017

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Tym razem zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Dominika Paszek, Julita Sierakowska i Sandra Strzelczak. Wydarzenie miało miejsce 3 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Koncert uświetnił swoim recitalem fortepianowym Artur Dutkiewicz oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który tym razem do współpracy zaprosił ostrowską wokalistkę Julię Juszczyk. Prowadzącą była niezawodna Ewa Smolińska, a o działalności wolontariuszy  i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa  Irena Kasprzak.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wspieramy akcję „WYLOSUJ ANIOŁA”

   Piątek, 01.12.2017

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Fundacja „Gdy Liczy się Czas” zainicjowała akcję dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie. Akcja polegała na tym, aby zebrać jak najwięcej pluszaków dla przebywających na oddziale dzieci. Szkolni wolontariusze postanowili się do tej akcji przyłączyć, aby podarować chorym dzieciakom odrobinę radości w trudnym dla nich czasie. Zebraliśmy mnóstwo pluszowych zabawek i poduszeczek. Mamy nadzieję, że nasza przesyłka sprawiła radość na oddziale, i pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach, a Dzień Pluszowego Misia był dla nich naprawdę wyjątkowy.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna