Inauguracja Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei” w Ostrowie Wielkopolskim

   Wtorek, 26.09.2017

Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” rozpoczął tegoroczną działalność od udziału w miejskiej inauguracji „Pól Nadziei”, na zaproszenie wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość miała miejsce 26 września 2017r. w Bursie Szkolnej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Tomczeka. Na spotkanie przybyli również znakomici goście na czele z Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, panią Beatą Klimek. W świetlicy ostrowskiej bursy powitała wszystkich zebranych pani Irena Kasprzak, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, podkreślając cel zakładania pól nadziei w całej Polsce i rolę współpracy ze szkolnymi kołami wolontariatu. Młodzież przedstawiła wzruszający program, nawiązujący do siły płynącej z idei wolontariatu i nadziei w życiu każdego człowieka. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać również piękne prace plastyczne o tematyce wolontaryjnej. Najważniejszym momentem uroczystości było posadzenie cebulek żonkilowych i utworzenie pierwszej w tej edycji rabaty żonkilowej- symbolu pracy hospicyjnej i pomocy nieuleczalnie chorym. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z klasy VI: Paulina Jankowska, Magdalena Banasiak, Agata Tomczak, Laura Zielezińska i Sandra Myja,  pod opieką koordynatorek wolontariatu. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Wyróżnieni w programie Edukacja dla Doliny Baryczy

   Wtorek, 12.09.2017

12 września 2017 r. odbyło się III Forum podsumowujące program Edukacja dla Doliny Baryczy. Gospodarzami tegorocznego Forum była gmina Odolanów i Zespół Szkół w Odolanowie, a organizatorem Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy". Naszą szkołę na Forum reprezentowali koordynatorzy projektu - p. Dorota Kittler i p. Marek Pawlicki. Miło nam  poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni za najbardziej systematyczny monitoring oraz wyrózniający udział w WIE (Wyjątkowej Inicjatywie Edukacyjnej) w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy w roku szkolnym 2016/2017. Dzięki temu wyróżnieniu szkoła wzbogaci się o kolejne pomoce dydaktyczne - mapy ścienne, gry planszowe i banery do edukacji wszesnoszkolnej. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 56. Rajdzie Jesień Chopinowska

   Niedziela, 10.09.2017

 

Dnia 10 września 2017 roku grupa 22 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce dłuższy postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę głównie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, możliwość wzięcia udziału w Koncercie Chopinowskim, różne konkursy w tym strzelecki i inne. Po południu wszyscy zadowoleni jadąc ścieżką rowerową Antonin – Ostrów Wielkopolski i dalej przez Janków Przygodzki wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia 

 

Festyn "Pożegnanie lata" z udziałem naszych uczniów

   Sobota, 09.09.2017

 

 „Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc” – tymi muzycznymi życzeniami z piosenki Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego zakończyło się prawie godzinne widowisko taneczno – muzyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły podczas festynu „Żegnamy lato na rok” , który odbył się  w sobotę 9 IX 2017r. na ostrowskich Piaskach – Szczygliczce.

W programie „Z tańcem przez świat” dedykowanym szerokiej publiczności, a szczególnie jej starszej generacji, która podczas festynu obchodziła swoje Senioralia, zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej  , oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci naszej szkoły. Akcja tanecznego show obejmowała  muzyczną podróż poprzez wszystkie kontynenty naszego globu, umożliwiającą widzom poznanie ciekawostek, zwyczajów, strojów a przede wszystkim tańców odwiedzanych po drodze krajów. W widowisku wykorzystano  standardy muzyki światowej, takie jak m.in. „Milord”, „New York, New York” czy wiązankę walców  Johana Straussa a także melodie etniczne i ludowe , charakterystyczne dla danego rejonu świata.   W rolę przewodników przez meandry tanecznej podróży przez świat z wielkim talentem i wdziękiem wcielili się : Sandra Strzelczak, Tobiasz Konieczny   i Paweł Nabzdyk.

Piękne melodie, klimatyczne choreografie poszczególnych tańców , feeria barwnych strojów a przede wszystkim mistrzowskie wykonanie uczniów sprawiły, że nasze widowisko zostało przyjęte gromkimi brawami a scena finałowa z udziałem wszystkich wykonawców oklaskiwana była przez długie minuty.

Udział w festynie , do którego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek  był doskonałą okazją do promocji artystycznych talentów uczniów          i pracowników naszej szkoły na szerokim forum środowiska lokalnego.

    W przedsięwzięcie zaangażowana była większość nauczycieli szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie poszczególnych tańców, nad całością czuwała P. Bogusława Górska.

 Zobacz zdjęcia 

 

Zebrania z rodzicami

   Sobota, 09.09.2017

 


Dyrektor Szkoły zaprasza wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia 

15 września (piątek) o godzinie 16.30 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna