Maj miesiącem bibliotek i bibliotekarzy

   Środa, 31.05.2017

 Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa Maj miesiącem bibliotek i bibliotekarzy zagościła w naszej szkole. W bibliotece w Wysocku Małym gościliśmy dzieci na lekcjach bibliotecznych. Dla przedszkolaków były to lekcje pt: Świat bajek. Dzieci rozpoznawały ulubione bajki oglądając rekwizyty z nimi związane, rysowały swoich bohaterów i opowiadały o nich. Starsze dzieci rozwiązywały krzyżówki związane tematyczne z przerabianymi lekturami np. Zaczarowana zagroda  oraz odpowiadały na pytania związane z biblioteką. Były też życzenia, laurki i dyplomy dla bibliotekarzy.

 Zobacz zdjęcia 

 

Turniej sportowo-rekreacyjny klas I-III SP o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice.

   Wtorek, 30.05.2017

 

Turniej sportowo – rekreacyjny klas I – III SP o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice odbył się w tym roku 30.05.2017r . Uczestniczyli w nim uczniowie z siedmiu szkół: z  Chynowej, Czarnegolasu, Przygodziczek, Wysocka Małego, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic i Dębnicy. Uczniowie rywalizowali między sobą drużynowo w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych, w których musieli wykazać się swoją zwinnością, celnością , szybkością i siłą. 

W tym roku na podium znaleźli się :
I miejsce – drużyna z Wysocka Małego
II miejsce – drużyna z Dębnicy
III miejsce – drużyna z  Chynowej

Z rąk przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice Janiny Wojtasiak i pani dyrektor GZEAS-u Barbary Duczmal wszystkie drużyny  uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, dyplomy i nagrody. Był to czas wspaniałej zabawy i popularyzacji sportu od najmłodszych lat oraz próba sprawdzenia swoich sił w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych.
Uczestnikom zmagań sportowych serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok! 

 Zobacz zdjęcia 

 

Spacery i obserwacje przyrodnicze przedszkolaków

   Wtorek, 30.05.2017

          Przedszkolacy z grupy 5 i 4 –Latków, wraz z wychowawcą- Magdaleną Mądrą, systematycznie prowadzą obserwacje przyrodnicze. Najmłodsi z wielką radością obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie w każdej porze roku. Wiosną obserwujemy jej zwiastuny – najpierw kwitnienie pierwszych wiosennych kwiatów np. przebiśniegów, krokusów, sasanek czy znajdujących się na rabacie w pobliżu szkoły- żonkili. Podczas spacerów była okazja do zobaczenia kwitnących kwiatów w przydomowych ogródkach oraz kwiatów bzu. Dzieci robiły również bukiety ze stokrotek i  żółtych kwiatów mniszka lekarskiego (zwanego popularnie mleczem), obok napotkanych dmuchawców nikt nie przeszedł obojętnie.Jednym z typowych symptomów zwiastujących wiosnę jest pojawienie się w Polsce bocianów. W Wysocku Małym również znajduje się gniazdo tych pięknych ptaków. Przedszkolacy wybrali się na wycieczkę pieszą, aby powitać bociany wołając : „ kle, kle, kle…” i zaśpiewać piosenkę z dedykacją dla nich.W sali przedszkolnej „podglądamy” słynne bociany z Przygodzic na tablicy interaktywnej, dzięki przekazowi z kamery na stronie internetowej: http://www.bociany.ec.pl/ . Śledzimy etapy – od przybycia bocianów do gniazda, złożenia jaj, wykluwanie się młodych, karmienie małych bocianów i wzrastanie. Dzieci chętnie obserwują i dostrzegają zmiany nie tylko podczas zajęć, ale również w domu, z rodzicami.

Wszelkie działania prowadzone z dziećmi mają na celu poszerzanie wiedzy, doświadczeń, zainteresowanie „Małą Ojczyzną”, ale również związane są z projektem realizowanym w naszej szkole „Edukacja dla Doliny Baryczy”

 Zobacz zdjęcia 

 

Gminne Biegi Przełajowe w Czarnymlesie

   Czwartek, 25.05.2017

 Dnia 25.05.2017r odbyły się Gminne Biegi Przełajowe w Czarnymlesie.

Reprezentantami Szkoły Podstawowej  z Wysocka Małego byli:

klasa IV: Aleksandra Klimek, Klaudia Chudy, Eryk Kołodziej, Jakub Kardas;

klasa V: Zuzanna Nowak ,  Ola Urbaniak,  Łukasz Bąk, Kacper Maliński;

klasa VI: Zosia Biały, Agnieszka Filipiak, Maciej Urbaniak, Błażej Grzywna.

Reprezentantami  Gimnazjum z Wysocka Małego byli:

 klasa I G: Wiktoria Dera, Adrian Ratajczak, Jakub Kupijaj;

klasa III G: Tomasz Matysiak, Przemysław Lis;

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z zawodnikami  z czterech szkół: z Przygodzic, Chynowej, Czarnegolasu, Dębnicy. Rywalizacja była zacięta i wszyscy włożyli bardzo dużo pracy chcąc uzyskać jak najlepszy rezultat swojego biegu. Trud i wkład pracy przyniósł wspaniałe efekty, w klasyfikacji pucharowej i klasyfikacji indywidualnej uzyskując następujące wyniki:

W klasyfikacji  wszystkich drużyn Szkół Podstawowych reprezentanci naszej szkoły zajęli

wspaniałe II miejsce.

 W klasyfikacji wszystkich drużyn z Gimnazjum reprezentanci naszej szkoły zajęli V miejsce.

W kategorii startów indywidualnych :

Szkoła Podstawowa :

III miejsce       Jakub Kardas klasa           IV

II miejsce       Zuzanna Nowak klasa        V

III miejsce      Ola Urbaniak klasa             V

I miejsce         Zofia  Biały klasa               VI

III miejsce      Agnieszka Filipiak klasa      VI

III miejsce      Maciej Urbaniak klasa        VI

Gimnazjum

II miejsce       Wiktoria Dera  klasa            I gimnazjum

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Tak trzymać! 

 Zobacz zdjęcia 

 

Podsumowanie projektu Kumulacja Aktywności

   Wtorek, 23.05.2017

23.05.2017r odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Kumulacja Aktywności. Wszyscy uczniowie biorący udział w całorocznym projekcie „Kumulacja Aktywności” wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez Panią Katarzynę Dulnik, koordynatorkę projektu, do Parku Trampolin w Ostrowie Wielkopolskim.  Odbyło się tam podsumowanie wszystkich sportowych działań, także na sportowo. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją zwinnością, gibkością i koordynacją ruchową korzystając z wszelkich atrakcji parku trampolin. Po wspaniałej zabawie i wojnie na kwadratowe gąbki nastąpiło oficjalne podsumowanie i podziękowanie. Pani Kasia Dulnik podziękowała Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim uczniom zaangażowanym w działania  projektowe za współpracę, obecność na zajęciach, wytrwałość, sportowe zaangażowanie, promocję sportu i wspaniałą atmosferę. Pani dyrektor Irena Dymarczyk podkreśliła wielkie zaangażowanie Mistrzyni Sportu na rzecz naszej szkoły, wręczając pamiątkowe podziękowanie, kwiaty i upominek. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna