Maj miesiącem bibliotek

   Czwartek, 18.05.2017

Tematem przewodnim na cyklicznych, środowych zajęciach bibliotecznych w Wysocku Małym była biblioteka. Dzieci wykonywały symbole związane z czytelnictwem. Na pierwszy ogień poszła SOWA symbol wiedzy, mądrości i nauki. Na następnych zajęciach dzieci stworzyły książkę, zapoznały się z jej budową i procesem tworzenia. BAŚŃ O ZŁYM SMOKU, PIĘKNEJ KSIĘŻNICZCE I ODWAŻNYM RYCERZU ma piękne ilustracje i treść wymyśloną przez dzieci. Jak to w bajkach bywa opowiada o pięknej księżniczce, którą z rąk smoka ratuje odważny rycerz. Na ostatnich zajęciach przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z biblioteki i dzieci wykonały zakładki do książek. 

 Zobacz zdjęcia 

 

MAZURSKA PRZYGODA

   Środa, 17.05.2017

Tegoroczna wycieczka klasy II gimnazjum trwała trzy dni, od 15 do 17 maja. Tym razem uczniowie drugiej klasy postanowili odkryć malownicze tereny Warmii i Mazur. Pierwszego dnia wyprawy do atrakcji należała wizyta w Parku Etnograficznym w Olsztynku, gdzie grupa zwiedziła muzeum budownictwa ludowego, podziwiała dzieła sztuki ludowej, a na koniec wszyscy samodzielnie próbowali swoich sił w malowaniu na szkle. Tego dnia mogliśmy zobaczyć również Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, wysłuchać opowieści ojca Józefa na temat tego pięknego miejsca, a także prezentacji wyjątkowych na skalę europejską organów świętolipskich. Po pełnym wrażeń dniu zatrzymaliśmy się na nocleg w Kętrzynie.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od historycznych opowieści w Wilczym Szańcu, gdzie młodzież zwiedziła ruiny kwatery głównej Hitlera. Stamtąd udaliśmy się do Giżycka, a tam czekała już na nas kolejna porcja wiedzy i spacer po ogromnej Twierdzy Boyen. Po tej sporej dawce pasjonujących, historycznych opowieści młodzi podróżnicy znaleźli się w Mikołajkach, aby po zakwaterowaniu w przytulnym gościńcu udać się jeszcze na relaksujący, wieczorny spacer brzegiem mazurskiego jeziora.

Rejs statkiem na trasie Mikołajki – J. Śniardwy – Mikołajki był początkiem trzeciego dnia naszej wycieczki. Uczestnicy wyprawy mogli do woli podziwiać piękno mazurskiego krajobrazu, poczuć wiatr we włosach i słońce na twarzy, płynąc po niesamowitych mazurskich wodach. Po zakończonym rejsie, ostatnim przystankiem była Leśniczówka Pranie, gdzie gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a fragment Puszczy Piskiej mogli odkrywać biorąc udział w pełnych emocji podchodach leśnych, wygranych przez grupę dziewczyn.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka klasy VI do Trójmiasta

   Niedziela, 14.05.2017

W dniach od 10 do 12 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią I. Grobelną oraz panią E. Cieluch przebywali na trzydniowej wycieczce w Trójmieście. Wyjazd miał miejsce już o 6 rano w środę. Około godziny 12.30 autokar dotarł do Gdańska, gdzie grupa spotkała się z przewodnikiem. Pierwszym punktem wycieczki był półwysep Westerplatte – miejsce, w którym znajdowała się Wojskowa Składnica Tranzytowa zaatakowana 1 września przez niemiecki pancernik Schleswig Holstein. Zwiedziliśmy ruiny koszar wojskowych, wartownie nr 1, wspólną zbiorową mogiłę żołnierzy Westerplatte, podziwialiśmy (mały cmentarzyk), Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz tablicę upamiętniającą pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do tego miejsca. Dalszą część środowego popołudnia spędziliśmy na pieszym zwiedzaniu najważniejszych zabytków gdańskiej starówki: Bramy Wyżynnej – reprezentacyjnej bramy wjazdowej do Gdańska, przed którą witano królów polskich, Bramy Złotej, Ulicy Długiej, przy której znajdowały się kamieniczki najbogatszych Gdańszczan, Ratusza Głównego Miasta, Fontanny Neptuna, Bramy Zielonej oraz Długiego Pobrzeża nad rzeką Motławą oraz ulicy Mariackiej – jednej z najpiękniejszych uliczek zabytkowego Gdańska, przy której znajduje się Kościół Mariacki – największy kościół w Gdańsku. Wczesnym wieczorem uczniowie zjedli obiadokolację i udali się do hostelu.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wycieczka klasy IV do Tarnowskich Gór i Częstochowy

   Niedziela, 14.05.2017

W dniu 12 maja 2017 r. uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Wysocku Małym wybrali się na autokarową, jednodniową wycieczkę klasową wraz ze swoim wychowawcą Pawłem Wróblewskim oraz opiekunem Markiem Pawlickim do Tarnowskich Gór i Częstochowy. W Tarnowskich Górach uczniowie zwiedzali Zabytkową Kopalnię Srebra. Tam poznali historię Tarnowskich Gór oraz samej kopalni, zapoznali się również z metodami pracy górników oraz wydobywania kruszców. Najwięcej emocji dostarczył pobyt 40 metrów pod ziemią oraz zwiedzanie długich i wąskich korytarzy kopalnianych, a także 600 metrowy spływ łodzią. Po wyjściu na powierzchnię uczniowie obejrzeli znajdujący się tuż obok kopalni skansen maszyn parowych. Wczesnym popołudniem wszyscy dotarli do Częstochowy na Jasną Górę. W tamtejszym klasztorze uczniowie odmówili modlitwę we własnych intencjach. Następnie wszyscy udali się na spacer ulicami Częstochowy, zakończony posiłkiem w restauracji KFC. We wczesnych godzinach wieczornych wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni do Wysocka Małego. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

   Poniedziałek, 08.05.2017

    

Przedszkolacy z grupy 5 i 4-latków wraz z wychowawcą Magdaleną Mądrą wzięli udział w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały miś w świecie  wielkiej literatury pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC"oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Jego autorem jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna