WARSZTATY CERAMICZNE POD KIERUNKIEM AGNIESZKI LISIAK-SKÓRKI

   Środa, 14.02.2018

Trzy uczennice klasy III gimnazjum: Dominika Stodolna, Julia Kowalczyk oraz Magdalena May miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych z ostrowską rzeźbiarką Agnieszką Lisiak-Skórką, laureatką wielu nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Artystka zajmuje się głównie rzeźbą i ceramiką oraz projektowaniem, fotografią artystyczną i modą. Jest autorką wielu realizacji rzeźbiarskich, jej dzieło to m.in. „Stół Burmistrza Stefana Rowińskiego” na ostrowskim rynku. Pani Agnieszka zaprosiła gimnazjalistki do swojej Pracowni Artystycznej UNIKAT po spotkaniu w IV Liceum. Wspólnie z rzeźbiarką dziewczyny wykonały piękne prace ceramiczne własnego pomysłu. W trakcie spotkania otrzymały od pani Agnieszki wiele ciekawych wskazówek, mogły obserwować pracę w pracowni artystycznej, zapoznały się także z aktualnymi pracami gospodyni. Spotkanie przyniosło wiele emocji i z pewnością pozwoliło rozwinąć zainteresowania artystyczne trzecioklasistek.

 

7. edycja zimowych, pieszych wędrówek

   Wtorek, 13.02.2018

      Za nami już siódma edycja zimowych, pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki nim mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem. 
     Podobnie jak w ubiegłych latach podczas wędrówek największy nacisk kładliśmy na ubiór i obuwie stosowne do pogody, odpowiedni prowiant oraz nabycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto wędrówki miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez długie spacery, utrzymywanie kondycji i formy zimą, integrację uczniów, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzenie najbliższej okolicy, oraz obserwacje przyrodnicze, a także wyznaczanie kierunków geograficznych. Opiekunowie rajdów Paweł Wróblewski, Marek Pawlicki, Arkadiusz Piasecki oraz Piotr Szkudlarek poprowadzili trzy wędrówki. I piesza wędrówka odbyła się 16 grudnia 2017 r. spod naszej szkoły do restauracji „Mexicanos” w Ostrowie przy ul. Matejki. Wzięło w niej udział 23 uczniów. Kolejna wędrówka podczas której dziewiętnaścioro uczniów wraz z opiekunami zawędrowało do restauracji „Meridien” przy ul. Witosa w Ostrowie odbyła się 27 stycznia 2018 r. Ostatnia wędrówka, która odbyła się 13 lutego 2018 r., czyli podczas ferii zimowych, prowadziła po raz pierwszy do pizzerii „Flamingo” przy ul. Wolności w Ostrowie. Wybrało się na nią dziesięcioro uczniów wraz z opiekunami.

       Jak zawsze, podczas każdej wędrówki w miejscu docelowym można było się ogrzać oraz posilić. Ostatnia wędrówka różniła się jednak od wszystkich pozostałych, ponieważ poraz pierwszy uczestnicy wzięli udział w projekcie turystyczno-krajoznawczym o nazwie „Poznajemy Ostrów Wielkopolski”. W ramach tego projektu podczas wędrówki uczniowie zwiedzali i poznawali ważne i zabytkowe w Ostrowie miejsca takie jak Stary Cmentarz, Konkatedra, Kościół NMP, Synagoga oraz kościół p.w. św. Antoniego. Mogli również robić tym obiektom zdjęcia. Zapamiętane informacje wykorzystali do uzupełnienia kart pracy, które wraz ze zrobionymi zdjęciami dostarczyli opiekunom. Efektem ich pracy będzie krótki przewodnik ze zdjęciami oraz informacjami zdobytymi przez uczniów podczas projektu.  

        Łącznie w tegorocznych wędrówkach udział wzięło 34 uczniów szkoły podstawowej z czego 4 uczniów uczestniczyło we wszystkich trzech wędrówkach. Łączna trasa wszystkich wędrówek to około 28 kilometrów. Wszystkim uczestników wędrówek życzymy zdrowia i świetnej kondycji i czekamy na nadejście wiosny.

 

46. Święto Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika

   Piątek, 09.02.2018

  

        46.Święto Patrona Szkoły odbyło się w tym roku wyjątkowo wcześnie - 9 lutego. Cóż, ferie to dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zasłużony odpoczynek, tak więc rocznica nadania imienia szkole nieco przyspieszona. Jednak wszystko to, co związane z tradycją szkoły zostało zachowane: najlepsi uczniowie wraz z zaproszonymi rodzicami otrzymali dyplomy i podziękowania, odbyły się interdyscyplinarne konkursy i zawody sportowe, a na zakończenie na wszystkich czekał wspaniały i smaczny tort ufundowany przez Radę Rodziców.

 

I REGIONALNY KONKURS JĘZYKOWY DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU OSTROWSKIEGO

   Czwartek, 08.02.2018

W czwartek, 8 lutego 2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbył się I Regionalny Konkurs Językowy dla szkół gimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu obejmującego gramatykę, słownictwo, analizę tekstu oraz zagadnienia kulturowe. Naszą szkołę reprezentowali: Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Dominika Stodolna i Szymon Grzywna z języka angielskiego, a także Agata Orzechowska z języka niemieckiego. Nasi trzecioklasiści zaprezentowali się bardzo dobrze i uzyskali wysokie wyniki, lecz tym razem nie udało się zająć miejsca na podium. Po konkursie uczniowie wzięli udział w warsztatach z języka hiszpańskiego i francuskiego. Wszyscy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, który został objęty patronatem Starosty Ostrowskiego, p. Pawła Rajskiego.

 

Jazda na łyżwach to super zabawa

   Środa, 24.01.2018

  O tym, że jazda na łyżwach to świetna zabawa mogli się przekonać uczniowie klasy VI. Wraz z wychowawcą Markiem Pawlickim, opiekunami Arkadiuszem Piaseckim i Łukaszem Pawlakiem skorzystali ze wspaniałej, nowej zimowej atrakcji Ostrowa Wielkopolskiego - sztucznego lodowiska. Nie dla każdego jazda na łyżwach okazała się sprawą prostą, ale na cóż są sprawniejsi koledzy i koleżanki? Wystarczyło złapać się za ręce i już śmigać po tafli lodu. Przy okazji było dużo śmiechu, radości i koleżeńskiej współpracy. Po wyczynach sportowych uczniowie klasy VI przespacerowali się na małe co nieco do restauracji  Mc Donald's i na zakupy do Galerii Ostrovia. Wwszyscy zgodnie stwierdzili, że to było udane popołudnie.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna