Komunikat - rekrutacja

   Czwartek, 25.03.2021

Dyrektor szkoły informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli podanie o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym oraz oddziału przedszkolnego, zostały przyjęte.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

   Poniedziałek, 22.03.2021

         21 marca świętujemy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzimy również święto ludzi niezwykłych. To Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa, propagowanie praw, dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Symbolem tego dnia jest zakładanie skarpetek nie do pary. Wolontariusze uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie włączyli się do wsparcia tego święta zakładając piękne korowe skarpetki oczywiście nie do pary.


 

Wiosna, ach to ty!

   Niedziela, 21.03.2021

         Początek wiosny kalendarzowej, jak co roku, wypada 21 marca. Kalendarzowe dni nowych pór roku są niezmienne. 22 czerwca wypada zatem pierwszy dzień lata, 23 września - pierwszy dzień jesieni, a 22 grudnia - pierwszy dzień zimy. Inaczej jest z astronomicznym początkiem wiosny. Jej data występuje w chwili, gdy promienie słoneczne padają pionowo na równik, a pod coraz mniejszym kątem na resztę kuli ziemskiej aż do obu biegunów. Na całej Ziemi dzień i noc trwają wtedy po 12 godzin. W tym roku wypadło to w dzień przed wiosną kalendarzową, a więc w sobotę 20 marca. Do roku 2043 wszystkie kolejne wiosny astronomiczne wypadać będą tego samego dnia - 20 marca. Od roku 2044 zacznie się to jednak przesuwać i dzień ten będzie występować 20 lub 19 marca. 

        21 marca to także Dzień Samorządności, który przed pandemią miał zawsze swój wyjątkowy, kreatywny charakter. Społeczność uczniowska spędzała ten dzień na zabawach, konkursach, rozgrywkach sportowych i spacerze wokół wsi z przygotowanymi Marzannami. Dzisiaj niestety nie spotkamy się na wspólnym spacerze, ale z przyjemnością przypominamy o zwyczaju topienia Marzanny. Mamy nadzieję, że wiosna już wkrótce pokaże swoje piękne oblicze.

  

 

Święto liczby Pi

   Wtorek, 16.03.2021

           15 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”. To międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, a dzień w którym je ustanowiono nie jest przypadkowym, gdyż to właśnie 14 marca nawiązuje do liczby Pi, prezentując jej początkową wartość 3,14. Akcja udowodniła, że matematyka, to znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym zaangażowali się w różnorodne działania promujące wyjątkową i jakże inspirującą liczbę Pi. Ich realizacja ze względu na dzisiejszą rzeczywistość była wyjątkowa, bo hybrydowa.

W szkole, uczniowie klas I-III brali udział w konkursie matematyczno – plastycznym pod tytułem „Liczba Pi w obrazie”. Tworząc prace plastyczne, prześcigali się w barwnych interpretacjach tej magicznej liczby.

 A oto zwycięzcy:

 1. miejsce Natalia Kaczmarek kl. 2

 2. miejsce Aleksander Nadachowski kl. 1

 3. miejsce Hubert Nicpoń kl. 3

 NAGRODA PUBLICZNOŚCI Oliver Bona kl. 3

Wyróżnienia: Katarzyna Woźnica kl. 2, Julia Parysek kl. 3, Aleksander Strzelczak kl. 3.
Natomiast zdalnie, uczniowie klasy IV przygotowali kolaż z Pi-hasłem, a uczniowie klas IV-VIII ciekawe Pi-zdjęcia.

Także na lekcjach nauczyciele matematyki przygotowali dla wszystkich uczniów szereg gier, quizów, łamigłówek i zagadek matematycznych. Wydarzenie to pokazało, iż matematyka,  to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Nad realizacją projektu „Święto liczby PI” czuwały i motywowały do działań p. Daria Kołodziej-Gałka, p. Daria Kwapisz oraz p. Ewa Pilarska.

Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy kreatywności!

 Zobacz fotorelację

 

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet!

   Niedziela, 07.03.2021

Szanownym Paniom, Kochanym Mamom,
Serdecznym Koleżankom,
Cudownym Dziewczynom życzymy w Dniu Święta Kobiet

zdrowia, radości i pomyślności oraz spełniania marzeń!


Męska część uczniów Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 149
Jesteś tutaj: Strona główna