Warsztaty edukacyjno - profilaktyczne dla młodzieży

   Wtorek, 28.11.2017

            

W ramach działań zaplanowywanych w szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym na rok szkolny 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych  dotyczących zagrożeń w sieci internetowej oraz agresywnych zachowań.  Uczniowie klas gimnazjalnych i klasy VII szkoły podstawowej brali udział w panelu zatytułowanym Jak uchronić się przed przemocą w sieci? Uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Co to jest agresja? Jak radzić sobie z agresywnymi zrachowaniami? Warsztaty edukacyjne poprowadził pan  Miłosz Nowak. Psycholog społeczny  podczas spotkania z uczniami omawiał kwestie związane z internetowymi zagrożeniami oraz sposobami wyładowania agresywnych zachowań.  Uczniowie z zainteresowaniem włączyli się do tematyki warsztatów, co może świadczyć o ich ważności i przydatności w codziennym życiu.  

 W tym roku zaplanowano także działania profilaktyczne dla rodziców. 7 grudnia  2017 r. odbędzie się szkolenie Jak uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami w sieci? Zainteresowanych rodziców zapraszamy tego dnia na godz. 17.00 do szkolnej sali sportowej.     

 Zobacz zdjęcia 

 

Andrzejkowa noc w szkole

   Piątek, 24.11.2017

            Najlepszym sposobem na długie jesienno - zimowe wieczory jest spotkanie z przyjaciółmi i wspólne gry i zabawy. O tym przekonali się uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w andrzejkowej nocy w szkole. To już ósma odsłona takiej nietypowej akcji w murach naszej szkoły. Nauczyciele, absolwenci i uczniowie najstarszych klas miło wspominają m. in. noc matematyczną z wampirami, noc z gwiazdami, noc z Unią Europejską, bajkową noc, noc patriotyczną, filmową, sportową czy noc z pasją. Na tegoroczną noc andrzejkową z 23 na 24 listopada przybyli uczniowie klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. W godzinach od 18.00 do 6 rano naprawdę mieli co robić! Noc zaczęła się z przytupem - dyskoteką szkolną. Później uczniowie podzieleni na grupy mogli uczestniczyć w warsztatach: kulinarnych, gry na gitarze i doświadczalnych związanych ze składaniem modeli poruszanych przez wytwarzaną czystą energię. Na miłośników śpiewu czekała sala karaoke, a na miłośników  zagadek turniej KAHOOT. Ponieważ wśród naszej młodzieży jest dużo zapalonych sportowców, więc nie mogło się obejść bez turnieju piłki  nożnej i siatkówki.  Po tak wyczerujących zajęciach wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej by do rana spokojnie pogawędzić. I kto tu nie lubi szkoły?

 Zobacz zdjęcia 

 

Magiczny andrzejkowo – eksperymentalny wieczór w szkole

   Piątek, 24.11.2017

Dnia 24 listopada klasy I i III spędziły magiczny andrzejkowo – eksperymentalny wieczór w szkole. Zabawa rozpoczęła się w tanecznym rytmie o godzinie 16:30. Następnie dziewczęta i chłopcy brali udział w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice klasy drugiej gimnazjum. Na koniec tego cudownego wieczoru MALI ODKRYWCY zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom efekty wielomiesięcznej pracy w pokazie eksperymentów. W programie przygotowanym przez uczniów były takie atrakcje jak:

 1. własnoręcznie przygotowana domowa ciastolina – Gabrysia Maciaszek,

 2. znikający kubek – Maja Kowalczyk i Aleksandra Kupijaj,

 3. sztuczny śnieg – Amelia Banasiak, Antonina Mrula,

 4. magiczne monety – Bartosz Idziorek, Nikodem Zapała,

 5. cytrynowy wulkan – Weronika Szewc,

 6. sztuczne ognie – Dawid Kierczyński, Julia Pawłowska,

 7. skaczące jajko – Patryk Woźnica,

 8. iluzja optyczna – Dawid Rożek,

 9. oleisty pokaz „burza w butelce” – Franciszek Piskorski,

 10. kubek pitagorasa – Łukasz Bluz i Jakub Gąsiorek,

 11. magiczny balon – Paweł Nicpoń i Patryk Woźnica.

 Uczniowie z wypiekami na twarzach, dużymi uśmiechami i zadowoleniem wrócili do domów wieczorową porą. Zobacz zdjęcia 

 

Bezpieczni w sieci i w realu

   Czwartek, 23.11.2017

           23 listopada uczniowie klas starszych szkoły podstawowej, gimnazjaliści oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach działań profilaktycznych policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - nadkom. Krzysztof Kula oraz st. post. Patrycja Lichtarowicz przedstawili starszym uczniom zagrożenia na jakie są narażeni korzystając z Internetu i mediów społecznościowych. Szczegółowo został omówiony problem świadomego i rozważnego kreowania wizerunku w sieci, zabezpieczenia się przed cyberprzemocą i sposobów postępowania w sytuacjach, kiedy stajemy się ofiarami lub świadkami cybeprzemocy. Z kolei na spotkaniu z najmłodszymi - przedszkolakami policjanci podjęli tematykę bezpieczeństwa w drodze do szkoły i zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. 

Mamy nadzieję, że spotkania z doświadczonymi stróżami prawa pomogą naszym uczniom bezpiecznie funkcjonować w codziennym życiu.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka Przedszkolaków do Fabryki Bombek

   Wtorek, 14.11.2017

  

     We wtorek 14 listopada przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych wybrali się na wyczekiwaną wycieczkę. Pierwszym przystankiem w podróży było zwiedzanie Chaty Regionalnej w Przygodzicach. Pani Kornelia Tysiak zapoznała dzieci z legendą dotyczącą Przygodzic oraz z ogromną pasją przekazała informacje na temat regionalnych pamiątek. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć  pamiątki związane z „Małą Ojczyzną”, duże emocje wzbudziły wyeksponowane stroje strażackie, nie obyło się również bez dawki spontanicznej i humorystycznej dawki dziecięcych reakcji- przy omawianiu wyglądu herbu Gminy Przygodzice- jeden z chłopców dostrzegł trzy trąby czarne, co podsumował naturalnym skojarzeniem z popularną zabawką – spinnerem. Dziękujemy za regionalne pocztówki oraz ciekawą lekcję historii dla najmłodszych.

Kolejnym punktem wycieczki była Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” w Krośnicach k/Milicza. Pierwszy etap zwiedzania Fabryki Bombek to- DMUCHALNIA – dzieci mogą na własne oczy zobaczyć proces ręcznego wytwarzania ze szklanej rurki przeróżnych kształtów ze szkła. Drugi etap - SREBRZENIE – jest niemal magiczny dla przedszkolaków - pracownik za pomocą azotanu srebra wkroplonego do środka ozdoby sprawia, że bombka nabiera lustrzanego blasku. Trzeci etap to DEKORATORNIA – tam widzieliśmy pełen proces  ozdabiana bombki ręcznie przez panie dekoratorki za pomocą specjalistycznych farb, lakieru i brokatu. Ogromne wrażenie robią też ekspozycje bombek na ścianach w tej sali oraz na kilku choinkach. Mnogość wzorów i perfekcyjne wykonanie świątecznych ozdób wzbudziło zachwyt dzieci i rodziców, biorących udział w wycieczce. Sympatycznym akcentem było pocieranie złotego karpia z Doliny Baryczy – szklanej ozdoby, aby spełniło się pomyślane przez każdego życzenie. Dodatkowo wzięliśmy udział w warsztatach praktycznych malowania bombki. Przedszkolacy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, przy dekorowaniu.  Wszyscy uczestnicy samodzielnie wykonaną ozdobę choinkową zabrali ze sobą do domu. Czwarty etap - SKLEP FIRMOWY - tam można było zakupić produkty - szklane ozdoby choinkowe i dekoracyjne.

Powróciliśmy do szkoły zadowoleni z kartonami pełnymi pięknych bombek J

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna