Narodowe czytanie 2017 w Wysocku Małym

   Wtorek, 05.09.2017

Jak co roku biblioteka oraz szkoła w Wysocku Małym włączyły się w program Narodowego Czytania, którego lekturą w 2017 roku jest Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania trwa od roku 2012 i została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego lekturą Adama Mickiewicza Pan Tadeusz a kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W następnych latach były czytane kolejno: Dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W szkole w Wysocku Małym Czytanie Wesela odbyło się we wtorek 5 września. Fragmenty Wesela czytali: Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk, Z-ca Dyrektora Dorota Kittler, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Wojtasiak,  Przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Piskorska oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie: Izabela Krysik, Hieronim Duczmal, Urszula Leśna, Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak. Nad całością akcji czuwali: Piotr Szkudlarek i Magdalena Misiek.

 Zobacz zdjęcia 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   Poniedziałek, 04.09.2017

 

 4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Społeczność szkolna oraz rodzice uczestniczyli we mszy świętej w Kościele Parafialnym w Wysocku Wielkim, a następnie w uroczystej akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2017/2018. Miłym akcentem pierwszego spotkania po udanych i bezpiecznych wakacjach, była obecność Wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka, Przewodniczącej Rady Gminy Janiny Wojtasiak, radnej Marii Balcerek,  Przewodniczącej Rady Rodziców Kamili Piskorskiej  oraz sołtysa wsi Wysocko Małe Romana Strączkowskiego. Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk powitała wszystkich, zwracając szczególną uwagę na pierwszoklasistów i najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaspokoiła ciekawość uczniów prezentując wychowawców poszczególnych klas i kadrę pedagogiczną. Zwróciła także uwagę na główne zmiany w polskiej oświacie - wygaszanie gimnazjum, uruchomienie ośmioletniej szkoły podstawowej i wprowadzenie w klasach: I, IV i VII nowej podstawy programowej. Następnie uczniowie klasy VII zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. I tak kolejny rok szkolny przed nami. Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wytrwałej i twórczej pracy oraz samych suksesów!

 Zobacz zdjęcia 

 

Nasze podróże małe i duże. Część III - ruchome wydmy w Łebie

   Sobota, 19.08.2017

         W dniach 12-18 sierpnia grupa 38 uczniów wraz z opiekunami - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym przebywała na koloniach w Łebie. Pogoda i humory dopisały, a dzięki perfekcyjnej organizacji kierownika kolonii - pani Bogusławy Górskiej mogliśmy zobaczyć urokliwe zakątki Polski - ruchome piaski w Słowińskim Parku Narodowym i  Płw. Helski. Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami na stronie fb szkoły: 
 https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Wysocku-Ma%C5%82ym-207755139319774/

 

Nasze podróże małe i duże. Część II - toruńskie pierniki

   Środa, 12.07.2017

         W dniach 11-12 lipca grupa 28 uczniów wraz z opiekunami - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów szkoły w Wysocku Małym uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Wyjazd był jednym z punktów realizacji projektu "Śladami Kopernika", który otrzymał dofinansowanie Wójta Gminy Przygodzice na letni wypoczynek. W pierwszym dniu, pod opieką przewodnika mieliśmy okazję zwiedzić wspaniałą toruńską starówkę, która pamięta czasy, kiedy mieszkał tu Mikołaj Kopernik - patron naszej szkoły. Zwiedziliśmy m.in. kościół św. Jakuba, w którym miał miejsce chrzest sławnego astronoma oraz dom jego urodzin i dzieciństwa. Wieczorny spacer pozwolił nam na podziwianie Torunia w światłach zabytkowych lamp, spróbowania najlepszych lodów w mieście i uczestniczenie w pokazie "tańczących fontann". Drugi dzień pobytu obfitował w doznania naukowe. Zwiedziliśmy interaktywną wystawę Geodium w Centrum Popularyzacji Kosmosu, a następnie uczestniczyliśmy w seansie pt. "Planety Układu Słonecznego" w toruńskim Paletarium. Była to niezwykle ciekawa lekcja astonomii i geografii. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik zaopatrzył się w ręcznie wyrabiane, sławne na całą Polskę toruńskie pierniki.
         Projekt "Śladami Kopernika" okazał się udanym połączeniem wakacyjnego, rekreacyjnego wyjazdu, wzbogacenia wiedzy historyczno - geograficznej oraz zaszcepienia żyłki podróżniczej. Czekamy na kolejne udane przedsięwzięcia Stowarzyszenia!

 Zobacz zdjęcia 

 

Nasze podróże małe i duże. Część I - belgijskie pralinki

   Czwartek, 29.06.2017

              W dniach 25-29 czerwca 2017 r. członkinie Koła Europejskiego, laureatki IV Turnieju Klubów Europejskich wraz z opiekunkami miały przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli, który został zorganizowany przez panią Poseł do Europarlamentu - prof. Krystynę Łybacką. Grupa z Wysocka Małego wraz z finalistami konkursów i debat o tematyce europejskiej, przedstawicielami wielkopolskich uczelni oraz organizacji pozarządowych zwiedziła urokliwą Brugię zwaną Wenecją Północy, Brukselę i Europarlament a także Waterloo, gdzie miała miejsce jedna z najważniejszych bitew świata. Głównym punktem programu było spotkanie z Europosłanką Krystyną Łybacką, która opowiedziała w jaki sposób funkcjonuje Parlament UE, a także przybliżyła rolę i znaczenie instytucji unijnych w rozwoju państw członkowskich. Mieliśmy niezwykłą okazję, aby zaobaczyć salę plenarną oraz miejsce posiedzeń komisji parlamentarnych, gdzie europosłowie podejmują najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości wspólnej Europy. Była to świetna lekcja o umiejętności współpracy na rzecz demokracji, tolerancji i pokoju. W trakcie pobytu w Belgii, dzięki profesjonalnej opiece pilota, przewodnika i dyrektora Biura Poselskiego zwiedziliśmy nie tylko najważniejsze zabytki, ale mieliśmy również okazję poznać codzienne życie tego wielokulturowego państwa. Obowiązkowo trzeba było spróbować belgijskie czekoladki, gofry i frytki z majonezem (naprawdę smaczne!) i zrobić zakupy na Rue Neuve. 

               Ten wspaniały wyjazd na długo zagości w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy pani poseł Krystynie Łybackiej za  zorganizowanie wyjazdu do Brukseli. Bo gdzież nie dowiemy się więcej o wspólnej Europie, jak w samym jej sercu? 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna