SUPERGRATKA, CZYLI MUZYCZNA PODRÓŻ DLA BABCI I DZIADKA

   Poniedziałek, 22.01.2018

        Około 150 babć i dziadków przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas I – III zechciało przyjąć zaproszenie od swoich wnucząt, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Trzeba przyznać, że uczniowie przygotowali dla swoich dziadków nie lada niespodziankę, albowiem głównym punktem programu była podróż dookoła świata z tańcem i piosenką.  W ciągu godziny ,nie wydając ani grosza ze swoich emerytur nasi Goście mieli okazję odbyć wyprawę w najdalsze zakątki naszego globu, poczynając od Wielkopolski , poprzez Azję ,obie Ameryki , Afrykę , na Europie skończywszy. Przewodnikami w tej niezwykłej podróży było troje przyjaciół – Wanda, Henryk i Tadeusz ( w tych rolach : Sandra Strzelczak , Paweł Nabzdyk i Tobiasz Konieczny), którzy „w jesieni życia” postanowili nareszcie spełnić swe wielkie  marzenie . Nasi bohaterowie w ciekawy,    a  przede wszystkim lekki i zabawny sposób zaprezentowali  widzom „muzyczną geografię świata”.  Czegóż tam nie było! Romantyczny  taniec z kwiatami, klimatyczny taniec japoński czy rytmiczna zorba przeplatały się ze skocznym kazaczokiem, tańcami latynoskimi , arabskimi  czy też  pełnymi  temperamentu , gorącymi  tańcami latynoskimi i tańcami z paryskich i nowojorskich kabaretów. Nie zabrakło też popisowych „kaczuszek” w wykonaniu maluszków czy kulinarnych przystanków we Włoszech.  Podróż zwieńczył dostojny taniec wprost z wiedeńskiego dworu zatańczony w rytm wiązanki walców Johanna Straussa w wykonaniu najstarszych uczniów gimnazjum. A wszystko to okraszone pięknymi, charakterystycznymi dla danego regionu świata strojami i rekwizytami. W widowisku wzięli udział wszyscy przedszkolacy  i uczniowie klas I – III ,  a także bardzo wielu uczniów klas starszych.

        W miłej i radosnej atmosferze , przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców , Dostojni Goście wysłuchali okazjonalnych życzeń skierowanych do nich przez Wójta gminy Przygodzice p. Krzysztofa Rasiaka, Przewodniczącą Rady Gminy p. Janinę Wojtasiak oraz Dyrektor Szkoły p. Irenę Dymarczyk. Do życzeń dołączył się nadkomisarz Krzysztof  Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., który przy okazji spotkania z Seniorami , przestrzegł przed niebezpieczeństwami grożącymi osobom starszym i samotnym ze strony oszustów ( tzw. „ metoda na wnuczka”).

     W uroczystość zaangażowanych było bardzo wielu nauczycieli, którzy przygotowali poszczególne tańce, odpowiednią scenografię oraz salę widowiskową.  Scenariusz przygotowała i nad całością czuwała p. Bogusława Górska. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Seniora

   Niedziela, 14.01.2018

         

            W dniu 14.01.2018r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zaprezentować  program artystyczny, dedykowany  starszym mieszkańcom Wysocka Małego. Odpowiadając na zaproszenie Pań Radnych, Rady Sołeckiej i innych organizacji lokalnych, młodzież szkolna uświetniła swoim występem spotkanie z okazji Dnia Seniora, które miało miejsce w Sali Wiejskiej w Wysocku Małym.                              Z tej okazji zafundowano zaproszonym Gościom krótką muzyczną podróż z tańcem dookoła świata, okraszoną humorystycznym słowem wiążącym. Zaprezentowany program był jedynie wybraną częścią większej całości, którą uczniowie mają w swoim repertuarze. W widowisku udział wzięli przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.  Barwne, dopracowane w szczegółach strojów i choreografii tańce, spotkały się z żywiołowym odbiorem widowni, a młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niedzielne popołudnie,  które upłynęło Seniorom w miłej i serdecznej atmosferze było dla uczniów nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, ale również sposobnością do poznania wielu mieszkańców naszej miejscowości w podeszłym już wieku, z którymi na co dzień młodzież nie ma kontaktu. Idea spotkań integrujących różne pokolenia lokalnej społeczności to doskonały pomysł na kształtowanie wrażliwości i postawy szacunku wobec osób starszych.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

 Zobacz zdjęcia 

 

Zimowe liczenie ptaków

   Niedziela, 14.01.2018

                     

         26.01.2018 – grupa 25 uczniów  wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym zorganizowała akcję liczenia ptaków w ramach Zimowego Ptakoliczenia w okolicach Wysocka Małego oraz Wysocka Wielkiego.

      Wycieczkę przeprowadzono w piątkowe słoneczne popołudnie. Wyjątkowo liczna grupa uczniów - obserwatorów zebrała się przy szkole w Wysocku Małym, a następnie udała się w kierunku cmentarza i kościoła w Wysocku Wielkim. Najciekawsze obserwacje miały miejsce w parku w Wysocku Wielkim. Szczególnym zaangażowaniem wykazał się uczeń klasy VII Kacper Olejnik, który zlokalizował połowę z zaobserwowanych gatunków.
W sumie zaobserwowano 100 ptaków należących do 8 gatunków.
Wyniki:

  • Wróbel    -   72
  • Sierpówka   -   7
  • Kowalik   -   5
  • Sroka   -   5
  • Bogatka  -    4
  • Sójka   -   3
  • Kos   -    2
  • Gil   -   2

 Zobacz zdjęcia 

 

26 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   Niedziela, 14.01.2018

Tradycją szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” jest udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej, 26-tej edycji WOŚP wzięło udział 21 wolontariuszy naszej szkoły, a finał odbył się w niedzielę, 14 stycznia. W tym roku kwestowali: Marysia Kowalczyk, Wiktoria Adamus, Paulina Jankowska, Agata Tomczak, Amelka Szewczyk, Agata Grobelna, Szymon Grobelny, Marysia Banasiak, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk, Ola Kraska, Dominika Paszek, Magdalena May, Paweł Nabzdyk, Adam Misiek, Kacper Ławniczak i Julia Kowalczyk. Pieniądze zebrane w czasie zbiórki zostaną przeznaczone przez Fundację na wyrównanie szans w leczeniu noworodków i zakup potrzebnego sprzętu dla oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Program finału przy sztabie Ostrowskiego Centrum Kultury był jak zwykle bardzo ciekawy, w organizację zaangażowało się mnóstwo organizacji i instytucji młodzieżowych, każdy pomagał tak, jak najlepiej potrafił. Nasza grupa kwestowała na ulicach Wysocka Małego, Wysocka Wielkiego i Ostrowa Wielkopolskiego. Pomimo zmęczenia i zimna wszystkim dopisywały humory, a życzliwość z jaką spotykali się kwestujący była najlepszą nagrodą za całodzienny trud. Nasza zbiórka była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli, którzy w tym dniu pełnili opiekę nad naszymi uczniami: p.Iwony Grobelnej, p.Izabeli Krysik, p.Darii Kwapisz, p.Marka Pawlickiego, p.Piotra Szkudlarka, p.Pawła Wróblewskiego, p.Lidii Szewczyk i p.Justyny Perz. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Czyste powietrze wokół nas

   Środa, 03.01.2018

                  W oddziale przedszkolnym realizowaliśmy program "Czyste powietrze wokół nas" .Program edukacji antynikotynowej  „Czyste powietrze wokół nas” skierowany jest nie tylko do dzieci, ale również ich rodziców i opiekunów, a jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, a także wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu np. z komina, z ogniska itp. 

          Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z tematyką i działaniami podejmowanymi przez wychowawcę- Magdalenę Mądrą z grupą przedszkolną w ramach programu ,, Czyste powietrze wokół nas”. Kolejnym etapem był już cykl zajęć dydaktycznych w miesiącu grudniu skierowany do dzieci, składający się z 5 następujących zajęć warsztatowych:,,Wycieczka po okolicy przedszkola”, „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, ,,Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?”, ,,Jak unikać dymu papierosowego?”
                Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć. Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu różnych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. Na zajęciach dzieci wykonywały rysunki, śpiewały piosenkę o „Dinku”- maskotce programu, a także pojawiła się historyjka, zabawy ruchowe, czy ćwiczenia relaksacyjne przy akompaniamencie muzycznym, uświadamiające, iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących, projektowały własne znaczki mówiące o szkodliwości palenia tytoniu.
          W wyniku tych zajęć dzieci z grupy 5 i 4- latków usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu z papierosa. W grupie 6-latków również zostanie zrealizowany program „Czyste powietrze wokół nas”, z całą pewnością warto kontynuować  realizację tego programu w kolejnych latach.

                                                        

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna