Klasa V na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej

   Piątek, 05.05.2017

 

W dniach 4 i 5 maja 2017 roku uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z wychowawcą klasy i dwoma opiekunkami uczestniczyli w autokarowej wycieczce klasowej po Kotliny Kłodzkiej i do Kudowy Zdrój. Pierwotnie zakładano, iż wycieczka odbędzie się po Kotlinie Kłodzkiej i do Parku Narodowego Gór Stołowych lecz ze względu na złe warunki atmosferyczne zmieniono plany.W pierwszy dzień uczniowie zwiedzali kurort Polanicę Zdrój, gdzie delektowali się również wodami zdrojowymi z tamtejszych źródeł. Po południu byli w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Pod wieczór zostali zakwaterowani w Hotelu Gwarek w Kudowie Zdrój, gdzie po obiadokolacji odbyli wieczorny spacer po tej uzdrowiskowej miejscowości.W drugi dzień udali się do Twierdzy Kłodzkiej zapoznając się z jej historią.Na początku przeszli przez tzw. Korytarze Minerskie, a w dalszej części zwiedzili górną część twierdzy poznając życie żołnierzy w czasach funkcjonowania twierdzy. Po długotrwałym zwiedzaniu pojechali na posiłek do miejscowego Mc Donald. Pod wieczór zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Gminne zawody lekkoatletyczne

   Piątek, 05.05.2017

 W dniach 4 i 5 maja 2017 roku uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z 

Dnia 5 maja 2017r. na obiekcie lekkoatletycznym przy ulicy Kusocińskiego w  Ostrowie Wielkopolskim odbył się czwórbój lekkoatletyczny, w którym wzięli  udział uczniowie gimnazjum  naszej szkoły. Sart w zawodach był bardzo udany. Nasi  reprezentanci  wielokrotnie stawali na podium.
Miejsce na podium zdobyli :
II miejsce bieg na 100m dziewcząt          Nikola Kołodziej /            klasa I G
II miejsce bieg na 1000m dziewcząt        Wiktoria Dera /                klasa I G
III miejsce bieg na 1000m dziewcząt      Joanna Płomińska /         klasa I G
II miejsce skok w dal chłopców                Jakub Nowacki /              klasa IIIG
II miejsce pchnięcie kulą chłopców           Jakub Nowacki/               klasa III G

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i kolejnych sukcesów sportowych. 

 Zobacz zdjęcia

 

 

Wycieczka przedszkolaków

   Piątek, 05.05.2017

     5 maja 2017r. przedszkolacy z naszej szkoły udały się na długo oczekiwaną wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie piekarni w Przygodzicach. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazali sposób wypieku chleba. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromny magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, wielkie łopaty do wysadzania pieczywa oraz ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Największą atrakcją był samodzielny wyrób bułeczek. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami oraz otrzymały dyplom małego piekarza.

     Kolejnym  punktem naszej wycieczki był Rodzinny Park Przygód Górecznik. Tam  dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Co w trawie piszczy". Pod czujnym okiem pani przewodnik dzieci poznały niezwykle fascynujący świat owadów. Zobaczyły gigantyczne owady, które ułatwiły maluchom poznanie otaczającego nas świata przyrody. Dzieci poznały również zwierzęta żyjące w lesie i w naszym najbliższym otoczeniu.

     Dużą atrakcją były zabawy na placu zabaw, a zwłaszcza przejazd kolejką, zjazd linowy oraz dmuchany zamek. Na zakończenia udaliśmy się do Wigwamu gdzie czekał na nas wspaniały posiłek. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Gminny Konkurs Ekologiczny o Puchar Wójta Gminy Przygodzice

   Piątek, 28.04.2017

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Edukacji Leśnej w Antoninie odbył się Gminny konkurs Ekologiczny o Puchar Wójta  Gminy  Przygodzice organizowanym  przez  Zespół Szkół  w Dębnicy.                                                                                                          
Jego  głównym  celem była edukacja  społeczno-przyrodnicza  oparta  na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych.Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I - III. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie : z klasy II A  Amelia Banasiak, klasy III A Wiktor Kużaj, a z klasy III B Piotr Wala.  Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami i doskonale sobie z nimi poradzili. W zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła I miejsce i zdobyła Puchar Wójta Gminy Przygodzice.                                                                                                           Zdaniem Wiktora  Kużaja „ Konkurs był dla nas dużym przeżyciem i okazją do zdobycia nowych doświadczeń
 ”. 

 Zobacz zdjęcia

 

 

Gminny Turniej Przyrodniczy dla przedszkolaków

   Czwartek, 27.04.2017

     27 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach odbył się Gminny Turniej Przyrodniczy "Z przyrodą za pan brat". W turnieju wzięło udział 11 przedszkolaków. Nasze przedszkole godnie reprezentowała Gabrysia Maciaszek. Dzieci podczas ciekawych zadań i zabaw mogły wykazać się swoją wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Mogły również miło spędzić czas podczas zabaw przy muzyce z  rówieśnikami z innych przedszkoli. Głównym celem turnieju było rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna