50. rocznica nadania naszej szkole imienia wybitnego uczonego Mikołaja Kopernika

   Sobota, 12.02.2022

           19 lutego 2022 roku przypada 50. rocznica nadania naszej szkole imienia wybitnego uczonego Mikołaja Kopernika. Złote gody bywają tylko raz, toteż uroczystości miały mieć wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, tym bardziej, że postanowiliśmy je połączyć ze 150 rocznicą powstania szkoły. Niestety w tym roku ze względu na trwającą pandemię w Dniu Święta Patrona Szkoły nie odbędzie Jubileuszowa Uroczysta Akademia z udziałem zaproszonych gości, rodziców i absolwentów. Zadbamy jednak o kultywowanie kopernikowskiej tradycji. Uczniowie spędzą ten dzień wspólnie z nauczycielami, prezentując swoje umiejętności, wzbogacając wiedzę o patronie. Tradycyjnie, jak każdego roku najlepsi uczniowie otrzymają wyróżnienia oraz listy gratulacyjne, które przekażą swoim rodzicom. Dzień 19 lutego w tym roku będzie początkiem Jubileuszowych Obchodów, które zamierzamy podsumować wspólnie z zaproszonymi przedstawicielami władz, rodzicami, przyjaciółmi szkoły i absolwentami na początku czerwca. Do tego czasu w szkole odbędzie się wiele różnych działań, o których będziemy na bieżąco informować, licząc na aktywność i zaangażowanie absolwentów.

 

Akcja Szkolnego Wolontariatu „ Zbiórka karmy i kocy dla schroniska”.

   Czwartek, 10.02.2022

     Zima to czas bardzo trudny dla schroniska zwłaszcza dla mieszkających w nim bezdomnych zwierząt. Brakuje kocy, karmy, ręczników. Nasz szkolny wolontariat wyszedł naprzeciw tym potrzebom, wspólnie ze szkolnymi wolontariuszami przeprowadziliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla schroniska w Wysocku Wielkim.
    Do akcji włączyło się bardzo dużo uczniów z naszej szkoły począwszy od najmłodszych do najstarszych klas. Udało się zebrać ponad 65 kg suchej karmy oraz 45 puszek, a także różne przysmaki, zabawki, koce, ręczniki kołdry dla psów i kotów. Wszystkie cenne dary zostały dostarczone kochanym zwierzakom. Otrzymaliśmy gorące podziękowania od pani kierownik Agnieszki Nowickiej oraz pracowników schroniska w Wysocku Wielkim
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.          

Zobacz zdjęcia  

 

Nasza Mistrzyni tenisa stołowego Aleksandra Nawrocka

   Środa, 09.02.2022

       Z dumą i podziwem informujemy o sukcesach i pasjach naszych uczniów i ich osiągnięciach. Tym razem przedstawiamy Aleksandrę Nawrocką uczennicę klasy IV Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, której wielką pasją jest tenis stołowy. Aleksandra od 2019 roku jest utalentowaną zawodniczką Akademii Tenisa stołowego przy Ludowym Klubie Sportowym w Wysocku Wielkim i ma na swoim koncie wiele medali w różnych kategoriach.  W tym roku szkolnym jej wielkim ogólnokrajowym sukcesem było uzyskanie I i III miejsca w Grand Prix Polski Żaków.

       Olu, życzymy Ci kolejnych wspaniałych osiągnięć i przyjemności z gry!

 Zobacz zdjęcia  

 

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   Piątek, 28.01.2022

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W tym roku zbiórka przeznaczona jest dla wsparcia
okulistyki dziecięcej - diagnostyki i leczenia wzroku i dzieci.

 


Szkolny Wolontariat "Wystarczy chcieć" oraz Samorząd Uczniowski
przyłączą się do akcji poprzez liczenie kroków 
oraz eSkarbonkę.

Możesz przyłączyć się i Ty!

https://eskarbonka.wosp.org.pl/t54drz?fbclid=IwAR1ouDkvFwhDc7TFE1zkv9kSr6QXnBANTx3cnz29HbQcglNEYdHJB2QzdgA

 

Eko - konkursy rozstrzygniętę!

   Środa, 29.12.2021

 

      Zakład Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował działania promujące dbanie o środowisko naturalne. Wśród nich znalazły się przedsięwzięcia - „ Warsztaty i konkursy upowszechniające wiedzę ekologiczną wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z wybranych gmin powiatu ostrowskiego. Jak dbać o środowisko Recyklinka powie wszystko”, dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

W konkursie kategorii klas I – III na „Eko pocztówkę z wakacji” wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Hanna Berlik z klasy II.

W konkursie fotograficznym „Jak dbam o środowisko podczas wypoczynku” w kategorii klas IV – VIII, wyróżnienie otrzymali uczniowie naszej szkoły Oliver Bona i Hubert Nicpoń z klasy IV .

Zwycięzcom nagrody wręczyli Marzena Wodzińska, prezes RZZO oraz zastępcy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Mikołaj Górski i Sebastain Kostka. Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się w dniu 17 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej.

          Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna