ZIMOWE AKCJE WOLONTARIUSZY

   Wtorek, 02.01.2018

         Zima to trudny czas, szczególnie dla bezdomnych zwierzaków. Uczniowie naszej szkoły dobrze o tym wiedzą i pamiętają o psiakach ze Schroniska w Wysocku Wielkim. Do 20 grudnia Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zbierał koce, ręczniki oraz karmę pod hasłem „Ciepła Zima w Schronisku”, aby w ten sposób chociaż trochę pomóc polepszyć warunki przebywania zwierząt w schronisku i podarować im trochę ciepła.

Drugą, coroczną już akcją był „Opatrunek na Ratunek”, w ramach którego zbieraliśmy materiały opatrunkowe dla ośrodków misyjnych Fundacji Redemptoris Missio. Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. W surowych warunkach życia nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. Dzięki zebranym przez nas bandażom i plastrom podopieczni misji otrzymają podstawową opiekę medyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obie zbiórki i wsparli nasze zimowe akcje.                                           

 Zobacz zdjęcia 

 

Jasełka Bożonarodzeniowe

   Środa, 20.12.2017

 

          Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, 20 grudnia, tuż przed świętami, uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przedstawieniu Jasełek Bożonarodzeniowych. W tym roku w rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy siódmej i szóstej. Szczególna rola przypadła Panu Piotrowi Szkudlarkowi, nauczycielowi języka polskiego, który w brawurowy sposób odegrał rolę Józefa. Występowi małych aktorów towarzyszył śpiew kolęd wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego Violinki prowadzonego przez Panią Bogusławę Górską.   Wybór scenariusza, przydział ról, scenografia i koordynacja prac związanych z jasełkami, to zadania, których podjęła się Pani Ewa Cieluch.        

         

        Znane z historii przygody Świętej Rodziny i okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa, zostały opowiedziane w lekki, nieco żartobliwy sposób, co spotkało się z zainteresowaniem uczniów, którzy popisy aktorskie swoich kolegów nagrodzili gromkimi brawami.

Spotkanie zakończyły słowa, skierowane do uczniów przez Panią Dyrektor Irenę Dymarczyk, która życzyła uczniom zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.                                                         

 Zobacz zdjęcia 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE WOLONTARIATU

   Piątek, 15.12.2017

W piątek 15 grudnia wolontariusze szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się przy wigilijnym stole. W odświętnym nastroju przypomnieli sobie wszystkie dotychczasowe akcje szkolnego wolontariatu i dokonali podsumowania swoich działań. Za nami takie akcje jak: Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei, Pomagamy Spełnić Psie Marzenia, Kup Pan Szczotkę, Zapal Światełko, Wylosuj Anioła, Opatrunek na Ratunek, Koncert „Otwarte Serca”, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących wspólnie z PCK, Ciepła Zima w Schronisku. Po pracowitych miesiącach i wielu przeprowadzonych akcjach charytatywnych wspólne kolędowanie było piękną okazją do obdarowania się upominkami, a dzielenie opłatkiem było prawdziwie magicznym momentem dla wszystkich zebranych. W świąteczny klimat wprowadziły wolontariuszy gitarzystki Agata Orzechowska i Sandra Strzelczak. Ponadto, koordynatorki szkolnego wolontariatu przekazały życzenia od wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Na koniec spotkania odbyły się tradycyjne warsztaty, w trakcie których każdy wykonał świąteczną dekorację, na której umieścił hasło związane z działalnością wolontariatu. 

                                            

 Zobacz zdjęcia 

 

I REGIONALNY JĘZYKOWY FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

   Czwartek, 14.12.2017

W czwartek, 14 grudnia klasa III gimnazjum wzięła udział w warsztatach językowych organizowanych przez nauczycieli i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach I Regionalnego Językowego Festiwalu Bożonarodzeniowego. Wydarzenie to objęte było patronatem Starosty Ostrowskiego, Pawła Rajskiego. Wśród uczestników byli uczniowie oddziałów gimnazjalnych ze szkół całego powiatu ostrowskiego. Celem festiwalu było zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języków obcych poprzez rozwijanie zdolności wokalnych i artystycznych.

W ramach festiwalu przeprowadzone zostały warsztaty językowe (lekcja języka francuskiego, lekcja języka hiszpańskiego, Amazing facts about English – warsztaty z języka angielskiego, Deutsch mit Űberraschungen – warsztaty z języka niemieckiego). Uczniowie mogli również uczestniczyć w  warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Agnieszkę Lisiak-Skórkę, rzeźbiarkę i projektantkę, w ramach których wykonali pracę w glinie, która następnie będzie szkliwiona kolorami. Następnym punktem programu festiwalu był konkurs piosenki bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Podsumowaniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu wokalnego oraz konkursu na kartkę świąteczną, do którego swoje prace przygotowały uczennice: Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk i Julia Kowalczyk. Kreatywność i zdolności językowe Julii Błaszczyk zostały zauważone przez jury, które przyznało jej wyróżnienie, doceniając niezwykły pomysł na kartkę świąteczną. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Mistrzowie Gminy Przygodzice w warcabach

   Wtorek, 12.12.2017

12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przygodziczkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Przygodzice w warcabach 64. polowych. Na turnieju spotkały się 4 - osobowe zespoły z sześciu szkół podstawowych gminy.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Agata Tomczak, Laura Zielezińska, Łukasz Bąk i Paweł Kątny. Ich indywidualne zwycięskie rozgrywki i remisy zaowocowały zdobyciem I miejsca i Pucharu Mistrza Gminy w Warcabach. Oprócz suksesu zespołowego III miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Laura Zielezińska, a w kategorii chłopców również III miejsce uzyskał Paweł Kątny.

Serdecznie gratulujemu tak dużego sukcesu zarówno uczniom jak i opiekunowi - panu Piotrowi Szkudlarkowi!

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna