Wycieczka klasy VI do Trójmiasta

   Niedziela, 14.05.2017

W dniach od 10 do 12 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią I. Grobelną oraz panią E. Cieluch przebywali na trzydniowej wycieczce w Trójmieście. Wyjazd miał miejsce już o 6 rano w środę. Około godziny 12.30 autokar dotarł do Gdańska, gdzie grupa spotkała się z przewodnikiem. Pierwszym punktem wycieczki był półwysep Westerplatte – miejsce, w którym znajdowała się Wojskowa Składnica Tranzytowa zaatakowana 1 września przez niemiecki pancernik Schleswig Holstein. Zwiedziliśmy ruiny koszar wojskowych, wartownie nr 1, wspólną zbiorową mogiłę żołnierzy Westerplatte, podziwialiśmy (mały cmentarzyk), Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz tablicę upamiętniającą pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do tego miejsca. Dalszą część środowego popołudnia spędziliśmy na pieszym zwiedzaniu najważniejszych zabytków gdańskiej starówki: Bramy Wyżynnej – reprezentacyjnej bramy wjazdowej do Gdańska, przed którą witano królów polskich, Bramy Złotej, Ulicy Długiej, przy której znajdowały się kamieniczki najbogatszych Gdańszczan, Ratusza Głównego Miasta, Fontanny Neptuna, Bramy Zielonej oraz Długiego Pobrzeża nad rzeką Motławą oraz ulicy Mariackiej – jednej z najpiękniejszych uliczek zabytkowego Gdańska, przy której znajduje się Kościół Mariacki – największy kościół w Gdańsku. Wczesnym wieczorem uczniowie zjedli obiadokolację i udali się do hostelu.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wycieczka klasy IV do Tarnowskich Gór i Częstochowy

   Niedziela, 14.05.2017

W dniu 12 maja 2017 r. uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Wysocku Małym wybrali się na autokarową, jednodniową wycieczkę klasową wraz ze swoim wychowawcą Pawłem Wróblewskim oraz opiekunem Markiem Pawlickim do Tarnowskich Gór i Częstochowy. W Tarnowskich Górach uczniowie zwiedzali Zabytkową Kopalnię Srebra. Tam poznali historię Tarnowskich Gór oraz samej kopalni, zapoznali się również z metodami pracy górników oraz wydobywania kruszców. Najwięcej emocji dostarczył pobyt 40 metrów pod ziemią oraz zwiedzanie długich i wąskich korytarzy kopalnianych, a także 600 metrowy spływ łodzią. Po wyjściu na powierzchnię uczniowie obejrzeli znajdujący się tuż obok kopalni skansen maszyn parowych. Wczesnym popołudniem wszyscy dotarli do Częstochowy na Jasną Górę. W tamtejszym klasztorze uczniowie odmówili modlitwę we własnych intencjach. Następnie wszyscy udali się na spacer ulicami Częstochowy, zakończony posiłkiem w restauracji KFC. We wczesnych godzinach wieczornych wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni do Wysocka Małego. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

   Poniedziałek, 08.05.2017

    

Przedszkolacy z grupy 5 i 4-latków wraz z wychowawcą Magdaleną Mądrą wzięli udział w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały miś w świecie  wielkiej literatury pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC"oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Jego autorem jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Klasa V na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej

   Piątek, 05.05.2017

 

W dniach 4 i 5 maja 2017 roku uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z wychowawcą klasy i dwoma opiekunkami uczestniczyli w autokarowej wycieczce klasowej po Kotliny Kłodzkiej i do Kudowy Zdrój. Pierwotnie zakładano, iż wycieczka odbędzie się po Kotlinie Kłodzkiej i do Parku Narodowego Gór Stołowych lecz ze względu na złe warunki atmosferyczne zmieniono plany.W pierwszy dzień uczniowie zwiedzali kurort Polanicę Zdrój, gdzie delektowali się również wodami zdrojowymi z tamtejszych źródeł. Po południu byli w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Pod wieczór zostali zakwaterowani w Hotelu Gwarek w Kudowie Zdrój, gdzie po obiadokolacji odbyli wieczorny spacer po tej uzdrowiskowej miejscowości.W drugi dzień udali się do Twierdzy Kłodzkiej zapoznając się z jej historią.Na początku przeszli przez tzw. Korytarze Minerskie, a w dalszej części zwiedzili górną część twierdzy poznając życie żołnierzy w czasach funkcjonowania twierdzy. Po długotrwałym zwiedzaniu pojechali na posiłek do miejscowego Mc Donald. Pod wieczór zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Gminne zawody lekkoatletyczne

   Piątek, 05.05.2017

 W dniach 4 i 5 maja 2017 roku uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z 

Dnia 5 maja 2017r. na obiekcie lekkoatletycznym przy ulicy Kusocińskiego w  Ostrowie Wielkopolskim odbył się czwórbój lekkoatletyczny, w którym wzięli  udział uczniowie gimnazjum  naszej szkoły. Sart w zawodach był bardzo udany. Nasi  reprezentanci  wielokrotnie stawali na podium.
Miejsce na podium zdobyli :
II miejsce bieg na 100m dziewcząt          Nikola Kołodziej /            klasa I G
II miejsce bieg na 1000m dziewcząt        Wiktoria Dera /                klasa I G
III miejsce bieg na 1000m dziewcząt      Joanna Płomińska /         klasa I G
II miejsce skok w dal chłopców                Jakub Nowacki /              klasa IIIG
II miejsce pchnięcie kulą chłopców           Jakub Nowacki/               klasa III G

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i kolejnych sukcesów sportowych. 

 Zobacz zdjęcia

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna