I Powiatowy konkurs plastyczny Mail Art. – Sztuka Poczty

   Środa, 25.10.2017

     25 października 2017 roku w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „ Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim nastąpiło podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastycznego Mail Art. – Sztuka Poczty. Tematem konkursu był projekt kartki pocztowej, uwzględniając specyficzny charakter formy pocztówkowej. Prace mogły być  wykonane  w dowolnych technikach płaskich (np. plakatówka, akwarela, kredki, piórko i tusz, collage, wycinanki itp.)

Wspaniale zaprezentowały swoją twórczość uczennice Szkoły Podstawowej  z Wysocka Małego w składzie : Paulina Jankowska, Agata Tomczak, Nikola Dera , Aleksandra Cierpucha. Nagrodę otrzymała  Paulina  Jankowska z klasy VI SP, oraz  wyróżnienie otrzymała Agata Tomczak z klasy VI SP. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy i udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów plastycznych i nowych wspaniałych inspiracji. 

 Zobacz zdjęcia 

 

V Turniej Klubów Europejskich

   Środa, 25.10.2017

      W środę 25 października 2017 r. nasza szkoła była gospodarzem rywalizacji Klubów Europejskich regionu Południowej Wielkopolski. Konkurs już od wielu lat jest organizowany pod patronatem posłanki do Europarlamentu - Krystyny Łybackiej oraz Europe Direct Punkt Informacji Europejskiej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości. 5 - osobowe zespoły gimnazjalistów miały za zadanie przedstawić w ciekawy, kreatywny sposób wybrany kraj UE oraz rozwiązać test wiedzy. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Syriusz", uczniowie klasy III gimnazjum: Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Janek Fluder i Paweł Nabzdyk. Ich talenty i wiedza zaowocowały zdobyciem II miejsca.Byliśmy z nich dumni, gdyż zaprezentowali się wspaniale! Było dowcipnie ale i pouczająco. Opiekunami Klubu istniejącego w szkole już 5 lat są Ewa Pilarska i Dorota Kittler.

Serdecznie gratulujemy tak udanego występu!

 Zobacz zdjęcia 

 

Ślubowanie pierwszoklasistów

   Wtorek, 24.10.2017

           Jedną z ważnych chwil w życiu każdego dziecka, na którą czeka z wielkim niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w szkole. Dzień 24 października 2017r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla tegorocznych uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, pani Wicedyrektor, rodziców,  zaproszonych gości oraz starszych kolegów i koleżanek zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

       Najmłodsi  uczniowie, odświętnie ubrani  w biretach na głowach, swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem „Poloneza”. Następnie zostali poddani rundzie pytań, które przygotował dla nich  "duszek naszej szkoły". Dzieci w odpowiedzi na zadane im pytania wykonały  wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, wszyscy świetnie poradzili sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków brawami. Aby przypieczętować nauki pierwszy rok uczniowie musieli jeszcze wypić cytrynowy sok.

Swoją wzorową  postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia...” – mówiła pani Dyrektor Irena Dymarczyk, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych oraz „tajemniczego kuferka”, którym rodzice obdarowali swoje pociechy.

Po uroczystości nasi mali bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jestem przekonana, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech, a moim Pierwszakom  wielu sukcesów w murach naszej szkoły - 

                           wychowawczyni klasy I - Elżbieta Madajka                  

 Zobacz zdjęcia 

 

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką w bibliotece w Wysocku Małym

   Poniedziałek, 23.10.2017

        

      „Spotkania autorskie są moją pasją” – powiedziała na spotkaniu z uczniami w bibliotece w Wysocku Małym Wioletta Piasecka. W trakcie wizyty opowiadała  dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym baśń o dzieciństwie H.Ch. Andersena i zadawała zagadki bajkowe. Dużym powodzeniem cieszyły się zagadki piłkarskie, a hitem okazał się pluszakowy kabarecik. Pani Wioletta jest autorką m.in. takich książek jak: A gdzie kurka?, Tańczące czarownice,  Zagadki piłkarskie,  Mała cyganeczka.

W naszej bibliotece gościliśmy ją po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni.

 Zobacz zdjęcia  

IV edycja konkursu ekologicznego „Gmina Przygodzice to EKO – okolice”

   Poniedziałek, 23.10.2017

                                     Jak żyjecie na ekoplanecie.

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. już po raz czwarty był współorganizatorem konkurs ekologicznego ,,Gmina Przygodzice to Eko-okolice". Patronat nad konkursem objął wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z gminy Przygodzice. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 10 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, z 7 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Konkurs rozstrzygnięto w czterech grupach wiekowych: gimnazjaliści wykonywali EKO-strój z wykorzystaniem odpadów segregowanych; uczniowie szkół podstawowych: klasy IV - VII - EKO-biżuterię z wykorzystaniem odpadów segregowanych, klasy I - III - EKO-domek z wykorzystaniem odpadów segregowanych; przedszkolaki - prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Celem konkursu była edukacja i rozpowszechnienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich tworzenia, czyli w gospodarstwach domowych, a także wzbudzanie zainteresowania problemami ekologicznymi.

Konkurs ogłoszono we wrześniu, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 23 października br. w Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Naszą szkołę SP w Wysocku Małym reprezentowali : przedszkole : Natalia Kaczmarek, Aleksandra Nawrocka, Maja Dolińska, Aleksandra Płomińska. SP klasy I-III : Antonii Maciejewski, Lena Dolińska, Franciszek Piskorski, SP klasy IV –VI  Gabriela Banasiak, Weronika Strączkowska , Tomasz Patalas, Gimnazjum: Wiktor Olejnik , Maja Matysiak.

Laureatką w kategorii klas SP IV –VI zajmując pierwsze miejsce została Gabriela Banasiak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom naszej szkoły gratulujemy i zachęcamy do dalszych udziałów w konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

             

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna