Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej

   Piątek, 23.06.2017

          Nadszedł upragniony czas wakacji i pora na podsumowanie roku szkonego 2016/2017. Był to rok pracowity dla uczniów i nauczycieli, obfitujący w wiele konkursów, projektów, zawodów i wycieczek oraz zwykłej codziennej i mozolnej pracy. Dla wielu pracowitych i wytrwałych uczniów szkoły podstawowej 23 czerwca był okazją do otrzymania świadectw z wyróżnieniem, dyplomów za wzorową frekwencję, nagród czytelniczych i nagrody Sportowca Roku. Zwyczajowo nagrody te wręczała uczniom pani dyrektor Irena Dymarczyk w asyście dumnych wychowaców, dziękując także rodzicom prymusów. Obecna na sali przewodnicząca Rady Gminy, pani Janina Wojtasiak również pogratulowała uczniom sukcesów małych i dużych,  jednocześnie życząc udanych wakacji. 

        Na zakończenie tej miłej uroczystości nie obyło się bez wzruszeń. Po 41 latach pracy w naszej szkole na zasłużoną emeryturę udała się pani Mariola Roszak - Cholewka, wspaniały i doświadczony pedagog i wychowawca kilku pokoleń dzieci i młodzieży z Wysocka Małego. Były kwiaty, życzenia oraz bardzo osobisty występ wokalny zespołu Violinki, aby podkreślić ogromny wkład Pani Marioli w dorobek pedagogiczny naszej szkoły.

     Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

 Zobacz zdjęcia 

 

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum

   Piątek, 23.06.2017

          23 czerwca był także dniem podsumowań i pożegnań w gimnazjum. Uczniowie zgodnie podkreślali, iż ten rok szkolny minął im bardzo szybko, a absolwenci  nie mogli uwierzyć, że kolejny już, trzeci etap kształcenia dobiegł końca. Jednak zacznijmy od początku. Na sali gimnastycznej o godzinie 10.30 zebrali się gimnazjaliści, zaproszenie rodzice i goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. W części oficjalnej, zgodnie z tradycją,  w pierwszej kolejności pani dyrektor Irena Dzmarczyk podziękowała najlepszym uczniom i ich rodzicom za zdobycie świadectw z wyróżnieniem. Następnie nadszedł czas na dyplomy, upominki  i medale za aktywną. trzyletnią pracę w kołach zainteresowań i organizacjach. Absolwenci z dumą odbierali nagrody za działalność w: szkolnym kole PCK, OTOP, Wolontariacie "Wystarczy Chcieć", Szkolnym Klubie Europejskim Syriusz. Nie zapomniano także o uczniach ze 100% frekwencją i statuetce dla Sportowca Roku. Jednak na największe wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy III gimnazjum Zuzanna Waloszczyk, która otrzymała statuetkę Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną i udział w wielu konkursach przedmiotowych i interdyscypilnarnych. Następnie Dyrektor Szkoły podziękowała zarządowi Rady Rodziców i jej przewodniczącej pani Kamili Piskorskiej za ogromne poświęcenie w pracy na rzecz uczniów i naszej szkoły. 
W części artystycznej zaprezentowała się klasa II gimnazjum, która w genialny sposób sparodiowała atmosferę lekcji szkolnych, doli ucznia i nauczyciela i zaprosiła absolwentów na pokład Statku Przyjaźni. Następnie klasa III wraz z wychowawcą wspominała najciekawsze chwile, które razem przeżyli w naszej szkole. I tu oczywiście i absolwentom i nauczycielom łza zakręciła się w oku. Kolejne pokolenie młodych, wspaniałych ludzi idzie w świat, a my życzymy im szczęśliwej drogi!

 Zobacz zdjęcia - część oficjalna

Zobacz zdjęcia - część artystyczna

 

Autorski projekt matematyczny "Matematyka jest dla każdego"

   Czwartek, 22.06.2017

 

        W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół w Wysocku Małym realizowany był autorski projekt p. Ewy Pilarskiej pt. "Matematyka jest dla każdego". Głównymi  celami  projektu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, wskazanie uczniom ważności tego przedmiotu w życiu codziennym oraz podniesienie wyniku egzaminu gimnazjalnego. Zaangażowanie społeczności uczniowskiej w zróżnicowane, ciekaw i twórcze działania przerosły oczekiwania autorki projektu i współpracujących z nią nauczycieli, co niezmiernie cieszy i pokazuje, że nie taka matematyka straszna!

Działania podejmowane w roku szkolnym 2016/17, to:
ØŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia  który odbył się 30 września. Była to akcja edukacyjna przeprowadzona na całym świecie, w której nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie gier i zabaw. Następnie uczniowie szkoły podstawowej klasy III – VI stawali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych (także z gimnazjum) i młodszych kolegów oraz dorosłych.
ØW  klasach IV-VI podsumowaniem akcji był  konkurs  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

 Zwycięzcy: I miejsce – Laura Zielezińska; II miejsce – Bartosz Pawłowski; III miejsce – Zofia Biały.

ØW lutym uczniowie uczestniczyli w szkolnym łamaniu głowy, czyli w konkursie „Logiczne myślenie”. Zwycięzcami w szkole podstawowej zostali: I miejsce – Laura Zielezińska, IImiejsce – Paweł Płomiński, III miejsce – Jakub Turowski.
Zwycięzcami w gimnazjum zostali uczniowie: I miejsce – Paweł Nabzdyk, II miejsce – Agnieszka Urbaniak, Michał Kaczmarek, III miejsce – Dominika Stodolna, Błażej Kwiatkowski.
Ø14 marca klasy IV-VI oraz I-III gimnazjum obchodziły Światowy Dzień Liczby Pi.

 A oto zwycięzcy przeprowadzonych tego dnia konkursów.

 Zapamiętywanie rozwinięcia dziesiętnego liczby  w szkole podstawowej:

 I miejsce-  Laura Zielezińska , II miejsce -Marta Skórska, III miejsce - Kinga Kania.

 Zapamiętywanie rozwinięcia dziesiętnego liczby w gimnazjum:

 I miejsce - Katarzyna Matysiak (zapamiętała aż 224 cyfry!), II miejsce - Błażej Kwiatkowski, III miejsce -  Daria Matyśkiewicz oraz wyróżnienie- Dominika Stodolna.

 Prezentacje multimedialne „Wyjątkowa liczba pi” w gimnazjum:

 I miejsceDominika Kryszczak i Julia Nowak,  II miejsceKacper Kędzierski i Sebastian Kaźmierczak oraz III miejsce -  Maja Matysiak i Gabriela Moś.

 Uczniowie szkoły podstawowej wykonywali także w tym dniu prace plastyczne - logo tej słynnej liczby.

ØKonkursy plastyczno – matematyczne :

W grudniu odbył się  konkurs  „Szopka bożonarodzeniowa z figur geometrycznych” dla klas IV- VI  oraz I-III gimnazjum. Wyłoniono wtedy następujących zwycięzców 

 SP: I miejsce – Gabrysia Banasiak; II miejsce – Zofia Biały, III miejsce – Bartosz Pawłowski

 Gimnnazjum: I miejsce – Julia Błaszczyk; II miejsce – Agata Orzechowska, III miejsce –  Julita Sierakowska.

 W  kwietniu odbył się konkurs „Matematyczna pisanka ”:

 Nagrodzeni uczniowie, to: I miejsce – Jakub Doliński, II miejsce – Wiktoria Adamus, III miejsce – Ola Urbaniak i Gabrysia Banasiak.

Poza tym uczniowie kl. VI i V  reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim (uczeń Bartosz Pawłowski przeszedł do etapu rejonowego) oraz  Powiatowym Konkursie Matematycznym  a uczniowie gimnazjum w Wojewódzkim oraz Gminnym Konkursie Matematyczno- Fizycznym.

Projekt realizowała p. Ewa Pilarska w ścisłej współpracy z  p. Darią Kwapisz. Poza tym zaangażowali się również dyrektor szkoły I. Dymarczyk i nauczyciele innych przedmiotów: p. L. Szewczyk i p. D. Kittler.

Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Mamy nadzieję, że te działania matematyczne przyczynią się do polubienia matematyki jako KRÓLOWEJ NAUK.

 Zobacz zdjęcia 

 

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

   Wtorek, 20.06.2017

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

 Zobacz zdjęcia 

 

Rajd dla wytrwałych

   Sobota, 17.06.2017

             Rajd Dla Wytrwałych” jest imprezą cykliczną odbywającą się zawsze na końcu roku szkolnego lub też na początku wakacji. Jest on organizowany przez członków SK OTOP z Gimnazjum w Wysocku Małym dla uczniów tutejszej szkoły, mających dużą wytrzymałość, siłę i potrafiących utrzymać duże tempo jazdy  na rowerze. Tym razem członkowie SK OTOP wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym zorganizowali taki rajd po Dolinie Baryczy. Trasa liczyła 50 km i przebiegała przez: Chynowę, Dębnicę, Odolanów, Tarchały Wielkie, Janków Przygodzki 

do Wysocka Małego. Podczas rajdu miały miejsce dwa przystanki. Na pierwszym w Dębnicy uczniowie obserwowali ptactwo na Stawie Dębnica Dolna (zaobserwowano: trzciniaki, dymówki, bociany białe, mewy, krzyżówki, łyski i łabędzie nieme).Drugi postój odbył się w Parku 600 Lecia w Odolanowie, gdzie  uczestnicy zdobyli informacje na temat Obserwatorium Astronomicznego tam się znajdującego oraz odpoczywali na świeżym powietrzu.
W rajdzie uczestniczyli:
-uczniowie gimnazjum: Mateusz Paszek, Maciej Piskorski, Jerzy Olejnik, Tomasz Matysiak i Jakub Górski.
-absolwenci szkoły: Damian Kardas i Dawid Kurek.
- nauczyciele opiekunowie: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna