Podsumowanie działalności świetlicy szkolnej w I półroczu roku szkolnego 2021/2022

   Środa, 29.12.2021

      Koniec roku to idealny czas na podsumowanie działania świetlicy szkolnej. Mimo pandemii i związanych z nią obostrzeń od września udało nam się zrealizować bardzo wiele działań. Świetlica szkolna kojarzona jest z odrabianiem lekcji i oczekiwaniem na przyjście rodziców. W naszej szkole dokładamy wszelkich starań, aby skojarzenia te były zupełnie inne. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mają możliwość:

- rozwijania swoich pasji i zainteresowań sportowych,

- kreatywnego spędzania czasu podczas tworzenia różnorodnych prac,

- nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem np. mikroskopów,

- lepszego zapoznania z rówieśnikami,

- dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pomysłami.

      W tym semestrze odwiedziliśmy kino Helios w Ostrowie Wielkopolskim, aby zapoznać się z magiczną opowieścią o Mary Lennox, czyli głównej bohaterce Tajemniczego Ogrodu. Braliśmy udział w projekcie Szkolne Przygody Gangu Swojaków, podczas którego to dowiedzieliśmy się bardzo wiele o naszej najbliższej okolicy oraz zwierzętach pod ochroną, które mieszkają w naszym sąsiedztwie. Projekt ten zakończył się 20 grudnia wysłaniem zdjęcia naszej makiety mapy małej ojczyzny do organizatora. Aktualnie czekamy na styczniowe ogłoszenie wyników. Ponad to wspólnie zorganizowaliśmy Andrzejki, Barbórkę, Mikołajki świetlicowe oraz pożegnanie przedświąteczne podczas, którego dzieci zostały obdarowane prezentami.

     W imieniu wychowawców oraz uczniów świetlicy życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

          Zobacz zdjęcia  

 

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Najciekawszą Ozdobę Choinkową

   Wtorek, 28.12.2021

    Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach zorganizował konkurs pn. "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Celem konkursu było wykonanie w sposób samodzielny, kreatywny i z wykorzystaniem surowców wtórnych oryginalnej ozdoby na świąteczne drzewko.  W konkursie wzięło udział ponad 200 prac wykonanych przez dzieci, z terenu całej gminy, a odzew uczniów z naszej szkoły był nie tylko liczny ale także twórczy. Wszystkie prace, które zostały dostarczone do Gminnego Ośrodka Kultury trafiły na piękną 4 – metrową choinkę. Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

Majka Skowrońska klasa I

Antoni Lis klasa I

Maksymilian Szczepański klasa I
Iga Jura klasa I

Rafał Szczepaniak klasa IV

Olivier Bona klasa IV

Aleksander Strzelczak klasa IV

Serdecznie gratulujemy za udział i zaangażowanie!

         Zobacz zdjęcia  

 

Podsumowanie konkursu plastycznego pt.” Szopka Bożonarodzeniowa”

   Wtorek, 28.12.2021

     Będąc w klimacie świątecznego nastroju, przedstawiamy uczestników i zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”. Wyłonić autorów najlepszych prac plastycznych było bardzo trudno, gdyż wszystkie szopki były przepiękne, oryginalne, wymagające wielkiego zaangażowania i pomysłowości. Nauczyciele i uczniowie mieli możliwość przyznania punktów dla najpiękniejszych ich zdaniem prac i tak oto wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce zajął Rafał Szczepaniak z klasy IV

II miejsce zajął Oliver Bona z klasy IV

III miejsce zajęła Aleksandra Wróbel z klasy III

Warto także wspomnieć o pozostałych uczetnikach konkursu, którzy dzięki swoim pracom wprowadzili społeczność szkolną w prawdziwie świąteczny klimat, otrzymując z rąk pani Dyrektor i nauczycielki plastyki pani Lidii Szewczyk, będącej pomysłodawczynią konkursu, wyróżnienia i dyplomy uczestnictwa:

Dawid Nowak klasa I

Magdalena Konieczna klasa I

Kamil Zając klasa I

Kacper Ściana klasa I

Majka Skowrońska klasa I

Iga Jura klasa I

Jakub Wojtaszek klasa I

Aleksander Strzelczak klasa IV

Adam Knorn klasa IV

Hubert Nicpoń klasa IV

Julia Parysek klasa IV

Jakub Kruszakin klasa IV

Amelia Banasiak klasa VII A

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

         Zobacz zdjęcia  

 

Międzyklasowy projekt edukacyjny Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 2021

   Niedziela, 26.12.2021

27 grudnia 2021 r., w 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918‒1919, będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W celu uczczenia nowego święta i oddania hołdu uczestnikom bohaterskiego zrywu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyklasowym projekcie edukacyjnym ,,Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 2021”. Działania obejmowały korelację wielu przedmiotów szkolnych.

Uczniowie klasy VIII – Piotr Wala i Wiktor Kużaj pod opieką bibliotekarza Piotra Szkudlarka wzięli udział w Konkursie Fotograficznym ,,Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w moim obiektywie”. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Uczniowie klas IV – VIII brali udział w konkursach przygotowanych przez nauczyciela historii Izabelę Krysik. Przeprowadzono konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz konkurs na plakat o tematyce powstańczej 1918-1919.

Laureaci konkursu wiedzy:

I miejsce - Ola Kupijaj

II miejsce - Michalina Wróbel

III miejsce - Maria Misiek i Kacper Roszak

Laureaci konkursu na plakat powstańczy 1918-1919:

I miejsce - Dawid Kwierczyński

II miejsce - Amelia Banasiak

III miejsce – Nikodem Zapała

wyróżnienie - Lena Dolińska i Solomiia Shavarska

Przy współpracy bibliotekarzy Marty Szczepaniak z Filii Bibliotecznej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Bojanowskiego Gminy Przygodzice i Piotra Szkudlarka z szkolnej biblioteki odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej z okresu Powstania Wielkopolskiego ,,Krople Wrzącej Krwi”. W konkursie uczestniczyli także uczniowie będący w tym okresie na zdalnym nauczaniu. Ich recytacja odbyła się na platformie Microsoft Teams.

Laureaci konkursu recytatorskiego:

I miejsce – Joanna Piasecka

II miejsce - Amelia Banasiak i Paweł Wala

III miejsce – Eliza Grześczyk i Gabriela Maciaszek

Z wydarzeniami dotyczącymi Powstania Wielkopolskiego uczniowie zapoznawali się na lekcjach historii i zajęciach z wychowawcą. Na muzyce słuchano pieśni patriotyczne z lat 1918-1919. Dzieci z klas I-III wykonywały flagi powstańcze.

Uczniowie naszej szkoły nie zapominają także o powstańcach, którzy zostali pochowani na miejscowym cmentarzu. 27 grudnia 2021 r., w 103. rocznicę powstania i Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Narodowego opiekun Samorządu Uczniowskiego Marek Pawlicki wraz z delegacją uczniów złożą kwiaty na grobach powstańców i przy tablicy upamiętniającej uczestników naszego wielkopolskiego zrywu.

Powstanie Wielkopolskie to ważne wydarzenie w historii naszego kraju, a przede wszystkim dla nas Wielkopolan. Nie zapomnijmy 27 grudnia wywiesić przed naszymi domami flagi narodowej oraz flagi powstańczej.

         Zobacz zdjęcia  

 

Życzenia świąteczne

   Wtorek, 21.12.2021

"Aby Święta Bożego Narodzenia

były Bliskością i Spokojem

a Nowy Rok - Dobrym Czasem"

K.I. Gałczyński

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Kochani Uczniowie 

życzymy wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. 

Niech się spełnią najskrytsze marzenia, 

a kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego.

Bądźmy dla siebie bardziej serdeczni każdego dnia, 

patrzmy na to co dobre, a nie na to co nas dzieli. 

Niech Nowy Rok będzie dla nas wszystkich łaskawszy

niż ten, co właśnie mija.

Dyrektor Szkoły,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy szkoły 

 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna