GIMNAZJALIŚCI W DREŹNIE I SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII

   Środa, 26.04.2017

Odkrywanie pięknych zakątków Europy to zawsze fantastyczna przygoda. Kto podróżuje, ten doświadcza piękna i tajemnicy nowych, ciekawych miejsc, a także zdobywa wiedzę na ich temat, obserwuje, zachwyca się i uczy. W dniach 24-25 kwietnia, 10 gimnazjalistów z II i III klasy wzięło udział w wycieczce do niezwykle malowniczej części Niemiec zwanej Saksońską Szwajcarią. Spędzony tam pierwszy dzień wyjazdu był pełen wrażeń. Młodzież podziwiała ruiny zamku Stolpen, gdzie uwięziona została słynna Hrabina Cosel. Kolejnym punktem było Bastei – pozostałość skalnego zamku elektorów saskich, a tam z wysokości dwustu metrów pionowej ściany roztacza się niezwykły widok na dolinę Łaby – jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych Niemiec. Na deser zwiedzanie twierdzy Königstein, jedynej twierdzy, której pomimo wielu prób nikomu nie udało się zdobyć. Drugi dzień to wizyta w Dreźnie – zwanym „miastem baroku” lub „Florencją Północy”. Spacer tarasami nad Łabą rozpoczął poznawanie miasta i jego klimatu. Nasi uczniowie z przyjemnością obejrzeli Stare Miasto, Frauenkirche, katedrę i pałacowy kompleks Zwinger, w którym podziwiali galerię Starych Mistrzów, wystawę porcelany Miśnieńskiej oraz salon matematyczno-fizyczny. Na koniec, uczta dla wszystkich miłośników dobrych samochodów- zwiedzanie Szklanej Manufaktury- nowoczesnej fabryki Volkswagena i obserwacja produkcji samochodów VW.

Dwa dni w Niemczech były okazją do poznania kolejnego fragmentu naszego pięknego kontynentu, ale również świetną możliwością, aby doskonalić umiejętności językowe i wykorzystać znajomość praktycznego języka niemieckiego w autentycznych sytuacjach z życia codziennego.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Specjalistki od bezpieczeństwa w sieci

   Poniedziałek, 24.04.2017

 

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość rozdania nagród finalistom powiatowej edycji konkursu pn. „Dwie strony sieci”. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu lub spotu filmowego promującego bezpieczeństwo w Internecie. W konkursie wzięło udział 12 szkół powiatu ostrowskiego, które łącznie zgłosiły 47 prac. Wśród nagrodzonych spotów wysokie trzecie miejsce zdobyła praca uczennic klasy I gimnazjum: Mai Matysiak i Gabrieli Moś, które w 30 sekundowym filmiku zawarły ważne treści dotyczące niebezpieczeństw czyhających na młodych ludzi w sieci i sposobach zapobiegania im. Szczęśliwe dziewczyny otrzymały z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotra Wilkowskiego oraz  Sekretarza Powiatu – Mirosława Rychlika i Sekretarza Miasta – Andrzeja Baraniaka wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia spotu! https://youtu.be/hF-QzjaOihU

 Zobacz zdjęcia

 

 

TANECZNA NIEDZIELA ŻONKILOWA

   Niedziela, 23.04.2017

  

Od wielu lat szkolny wolontariat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie tworzymy rabaty żonkilowe, obserwujemy jak żonkile budzą się do życia symbolicznie przypominając o nadziei dla chorych, pomagamy w organizacji koncertów charytatywnych i obchodów niedzieli żonkilowej. W tym roku wolontariusze Hospicjum zaprosili uczniów naszej szkoły do przedstawienia programu artystycznego właśnie podczas Niedzieli Żonkilowej, która odbyła się 23 kwietnia na ostrowskich Piaskach. Świętowanie rozpoczęło się od biegu żonkilowego, w którym brali udział zarówno uczniowie jak i rodzice. Znaczenie żonkili, pracę Hospicjum i jego zadania tradycyjnie przybliżyła przed biegiem Prezes Towarzystwa pani Irena Kasprzak. Po zakończonym biegu, prowadząca, pani Ewa Smolińska, zaprosiła na scenę uczniów szkoły podstawowej z Wysocka Małego. Nasi uczniowie przedstawili program artystyczny „Z tańcem przez świat” i w przepięknych strojach zabrali zaproszonych gości w taneczną podróż po wielu niezwykłych krajach. Autorką scenariusza do tego przedstawienia była pani Bogusława Górska, a w przygotowanie małych tancerzy zaangażowali się wszyscy nauczyciele. Mali artyści zebrali burzę braw. Finałem przedstawienia był występ wokalno-instrumentalny wolontariuszek z gimnazjum, którego przesłaniem była nadzieja. Wolontariusze Hospicjum podsumowali również konkursy literackie i plastyczne o tematyce wolontaryjnej. W konkursie plastycznym wyróżnienie uzyskała uczennica klasy 5 szkoły podstawowej Paulina Jankowska. Imprezę zakończyła tradycyjnie „Biesiada z żonkilem w tle”.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Rajd Bocianim Szlakiem 2017

   Sobota, 22.04.2017

Dnia 22.04.2017 r. grupa 12 uczniów oraz 1 absolwent szkoły wraz z 3 opiekunami z Gimnazjum w Wysocku Małym wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Bocianim Szlakiem organizowanego przez między innymi Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim i  Gimnazjum Jana Pawła II w Ostrowie, gdzie znajdowała się meta rajdu.
Dzień w którym miał miejsce rajd przypadł na obchody Dnia Ziemi, dlatego cele grupy
z Wysocka wiązały się ściśle z przyrodą oraz ekologią i były nimi:
* wiosenne obserwacje przyrodnicze, w tym bocianów białych i ich gniazd,
*lokalizowanie podczas trasy większych skupisk śmieci,

* udział w konkursach przyrodniczych na mecie.
Ponad to:
* wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów,
* rekreacja rowerowa,
* udział w atrakcjach na mecie rajdu.
Podczas postoju w Wysocku Wielkim zaobserwowano 1 bociana białego w locie.
Za Wysockiem Wielkim, jadąc w kierunku fermy wiatrowej zlokalizowano liczne tworzywa sztuczne i opony szpecące krajobraz.
Najważniejszym dla nas wydarzeniem były sukcesy odniesione w konkursach:

*  pierwsze trzy miejsca w Konkursie Myśliwskim dla uczniów klasy III Gimnazjum z Wysocka Małego: I – Mateusz Paszek, II – Jerzy Olejnik, III – Dominika Kryszczak,
*  wyróżnienie dla Bartosza Płomińskiego jako jedynego uczestnika konkursu turystyczno -krajoznawczego w kategorii gimnazjów.

 Mimo dużego chłodu i silnego wiatru, które nie sprzyjały jeździe wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani wrócili do domów.

 Uczestnicy z Wysocka Małego:

Uczniowie: Joanna Płomińska, Kacper Głuszek,  Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Bartosz Płomiński, Jerzy Olejnik, Mateusz Paszek, Łukasz Bąk, Dominika Kryszczak, Katarzyna Matysiak, Daria Matyśkiewicz i Julia Nowak.
Absolwent: Krystian Adamczak.
Nauczyciele: Daria Kołodziej – Gałka, Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Wielkanoc z Małym Misiem

   Piątek, 21.04.2017

    

Przystąpiliśmy do kolejnego już projektu z „Małym misiem”, a mianowicie „Mały miś i tradycje wielkanocne”. Tym razem oprócz rozwijania czytelnictwa, współpracy z innymi przedszkolami obowiązywała tematyka związana z obyczajami i tradycjami, symbolami oraz potrawami wielkanocnymi w Polsce i na świecie. Wzbogaciło to cykl zajęć przedświątecznych w oddziale przedszkolnym. Jak zwykle towarzyszył nam miś Bruno- tym razem przebrany w uroczy strój Zajączka, co bardzo spodobało się dzieciom.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna