GMINNA GALA WRĘCZENIA STYPENDIUM WÓJTA GMINY PRZYGODZICE

   Piątek, 20.10.2017

   Już po raz 12 najlepsi uczniowie i sportowcy szkół gminy Przygodzice otrzymali z rąk pana Krzysztofa Rasiaka –Wójta gminy Przygodzice i pani Janiny Wojtasiak – Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice stypendia za wyniki w nauce i sporcie. Ta  niezwykle podniosła uroczystość  zgromadziła około 250 osób: uczniów, rodziców, radnych , sołtysów, dyrektorów szkól i przedszkoli, przewodniczących rad rodziców oraz nauczycieli z naszej szkoły.

      Wśród 84 nagrodzonych zaszczytne imię stypendysty  roku 2017 przypadło  21 uczniom z naszej szkoły. Nasi szkolni prymusi to: Bartosz Pawłowski,  Zofia Biały,  Maria Kowalczyk, Maciej Urbaniak, Paweł  Płomiński, Jakub Turowski, Laura Zielezińska, Magdalena Banasiak, Wiktoria Adamus, Gabriela Banasiak- uczniowie szkoły podstawowej oraz Zuzanna Waloszczyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska, Agata Wnuk, Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Katarzyna Matysiak, Dominika Stodolna, Julita Sierakowska, Błażej Kwiatkowski, Michał Kaczmarek –uczniowie gimnazjum.

         Uroczystą galę uświetnili uczniowie naszej szkoły przepięknym, pełnym przesłań programem artystycznym. Na ten dzień  sala gimnastyczna zamieniła się w barwny ogród z najpiękniejszymi kwiatami- ,,stypendystami”. Widowisko rozpoczęły najmłodsze dziewczynki klas I-IV ,,tańcem kwiatów” do muzyki Fryderyka Chopina ,,Walc wiosenny”. Konferansjerzy prowadzący uroczystość  Sandra Strzelczak i Paweł Nabzdyk odkryli przed zgromadzoną publicznością ukryte w metaforycznym ogrodzie przesłanki, które pozwalają osiągnąć sukces szkolny, uzmysławiając, że tylko ,,rzetelna praca pod czujnym okiem wspaniałego ogrodnika-nauczyciela, przy właściwym nasłonecznieniu -czyli wsparciu ciepła rodziców” daje szanse na rozwój talentów i osiągnięcie sukcesu.

    By, podkreślić ,że wiele  talentów rozkwita także  na co dzień  w naszej szkole gości zaproszono do kolejnego ogrodu, tym razem roztańczonego, wypełnionego barwnymi dźwiękami muzyki i tańca. Po refleksyjnej recytacji w wykonaniu A. Piaseckiej, M. Kowalczyk i  Z. Rachuty  mogliśmy podziwiać uczniów kl. III szkoły podstawowej  w tańcu meksykańskim, dziewczyny z klasy II gimnazjum w tańcu z Broadweyu i uczniów III klasy gimnazjum w przecudnym walcu wiedeńskim. Dobrane starannie do każdego tańca stroje wpłynęły na walory artystyczne uczniowskich prezentacji.

  Na zakończenie gali absolwentki- stypendystki M. Płomińska, A. Wnuk i A.Urbaniak w imieniu wszystkich prymusów  podziękowały panu Wójtowi i pani Przewodniczącej Radzie Gminy za wyróżnienia, a rodzicom i nauczycielom za pomoc w rozwijaniu pasji i talentów,  dedykując wszystkim  muzyczny upominek- utwór ,,Hallelujah” Coehena. Dopełnienie refleksyjnego  programu artystycznego stanowiła przepiękna  scenografia dostosowana do charakteru widowiska. Wśród kwiatowego ogrodu uczniowie mogli odczytać przesłania , które gwarantują osiągniecie sukcesu, tj. : wytrwałość, ciekawość świata, wiedza, talent, systematyczność, nauka, myślenie, kreatywność.

       Autorką scenariusza i osobą przygotowującą artystyczną prezentację  była pani Bogusława Górska, którą w działaniach  wsparło liczne grono nauczycielskie. Uczniowie udowodnili, że to  co widzowie mogli zobaczyć w czasie widowiska potwierdziło słowa prowadzących  ,,Szkoła w Wysocku Małym, to symboliczny ogród, w którym nauczyciele niczym ogrodnicy pozwalają rozkwitnąć kwiatom- uczniowskim talentom”.

      Wszystkich  artystów nagrodzono owacją, a wyrazy uznania przekazał  Wójt gminy pan Krzysztof Rasiak. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Bijemy rekord WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"

   Poniedziałek, 16.10.2017

         16 października po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować. Dzięki koordynatorce projektu - pani Lidce Szewczyk 80 dzieci pokazało, że pierwsza pomoc staje się czymś naturalnym i podstawowe czynności ratujące życie może przeprowadzić każdy. 

        Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Oprócz tego zrealizowano szkolenia dla nauczycieli, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Edukacji Narodowej

   Piątek, 13.10.2017

13 października społeczność szkolna spotkała się na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Klasa VII przedstawiła z tej okazji humorystyczny program artystyczny, który ukazywał szkolną codzienność z perspektywy szkolnego korytarza.
 Na apelu zaprezentowano wybrany 28 września Samorząd Uczniowski, którego skład w roku szkolnym 2017/2018 przedstawia się następująco:

przewodniczący:           Adam Misiek

zastępca:                     Sandra Strzelczak

skarbnik:                     Weronika Strączkowska

sekretarz:                    Julia Błaszczyk

Przy tej okazji podsumowano dwa konkursy przygotowane przez SU. Pierwszy z nich to Plebiscyt na Najsympatyczniejszego Chłopaka, w którym w kategorii gimnazjum zwyciężył Paweł Nabzdyk, a w szkole podstawowej Jakub Doliński. Obaj chłopcy jako nagrodę otrzymali karnet na 3 dni bez pytania i kartkówek do wykorzystania do końca roku szkolnego. Podsumowany został również konkurs Rozpoznaj Nauczyciela na Zdjęciu z Dzieciństwa, którego laureatami, uzyskując tę samą liczbę punktów zostali: Franciszek Piskorski, Weronika Strączkowska oraz Nikola Kołodziej. Tradycją Dnia Nauczyciela jest również szkolny konkurs na portret nauczyciela, którego laureatami zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce:        Marzena Zdziubany

II miejsce:       Amelia Młynikowska

II miejsce:       Franciszek Piskorski

w kategorii klas IV-VI

I miejsce:        Paulina Jankowska

II miejsce:       Wiktoria Adamus

II miejsce:       Agata Ligocka

 Zobacz zdjęcia 

 

POZNAŃ W PIGUŁCE

   Wtorek, 03.10.2017

                    We wtorek 3 października 2017r. grupa 44 uczniów klas I – III wraz z kilkoma rodzicami i wychowawczyniami udała się na wycieczkę do Poznania. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie ze stolicą Wielkopolski. Program wizyty obfitował w wiele atrakcji, umożliwiających w jak najlepszy sposób, w tak krótkim czasie, przybliżyć uczniom historię i zwyczaje mieszkańców grodu nad Wartą.

Wizytę w stolicy naszego regionu rozpoczęto od zwiedzania najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego wraz z Katedrą Poznańską. W  podziemiach świątyni  uczniowie obejrzeli film o początkach państwa polskiego, zobaczyli miejsce pochówku pierwszych władców Polski, a także  pozostałości misy chrzcielnej, będącej prawdopodobnie świadkiem  chrztu Mieszka I . Z wieży zrekonstruowanego Zamku Królewskiego Przemysła podziwiali panoramę Rynku i Starego Miasta, by już po chwili przed Ratuszem podziwiać tradycyjny pokaz „trykania” Poznańskich Koziołków – symbolu miasta , związanego z dawną legendą. Jedną z głównych atrakcji były odwiedziny w Muzeum Rogalowym Poznania. Tu , po wysłuchaniu historii o św. Marcinie, dzieci zaopatrzone w profesjonalne stroje cukierników przystąpiły do własnoręcznego przygotowania tradycyjnych rogali świętomarcińskich, nierozerwalnie związanych  z patronem Poznania.  W trakcie warsztatów uczniowie mieli również okazję poznać wyrażenia z gwary poznańskiej a także wysłuchać opowieści o życiu codziennym dawnych poznaniaków. Ostatnim punktem bogatego programu było zwiedzanie Starego Zoo. Tutaj , w otoczeniu pięknej jesiennej przyrody, dzieci mogły swobodnie spacerować alejkami, co rusz napotykając na kolejne udomowione zwierzęta, m.in. kozy, różnego gatunku owce, osły, alpaki, itp.   W zachwyt zwiedzających wprawiły piękne okazy flory i fauny mórz i oceanów, potężne węże i największe jaszczurki świata – warany z Komodo. Na koniec wiadomości zdobyte w trakcie wycieczki zostały zweryfikowane przez pana przewodnika  w podsumowującym quizie z nagrodami.Pełni wrażeń wrócili do domu, po drodze zaliczając „żelazny punkt” programu każdej wycieczki, czyli posiłek w Mc Donald’s. To była naprawdę bardzo udana i pouczająca wycieczka!

Funkcję opiekunów pełniły p. B. Górska, p. E. Madajka i p. Daria Kołodziej – Gałka.

 Zobacz zdjęcia 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI W WYSOCKU MAŁYM

   Wtorek, 03.10.2017

     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza imprez bibliotecznych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce 11 września i 3 października 2017r. w bibliotece w Wysocku Małym. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, odebrały karty biblioteczne  a następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Po tym ważnym ceremoniale mogły wypożyczać już po raz pierwszy książeczki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało upominek – kolorowankę. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna