MIĘDZYNARODOWO, KOLOROWO I EDUKACYJNIE!

   Wtorek, 12.12.2017

Szkolne Dni Języków Obcych miały swój finał we wtorek 12 grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wielu krajów europejskich. Każda klasa bowiem przygotowała stoisko, na którym w ciekawy sposób przedstawiła kulturę, ciekawostki, tradycyjne stroje, flagi i quizy dotyczące wylosowanego wcześniej państwa. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zaangażowali się w to wydarzenie i aktywnie spędzili ten dzień, ucząc i bawiąc się jednocześnie. Swoją pomoc w organizacji tego dnia zaoferowali także rodzice.

Przydział wylosowanych krajów przedstawiał się następująco:

klasa  I SP  – Polska

klasa IIIa SP – Grecja

klasa IIIb SP - USA

klasa IV SP  – Niemcy

klasa V SP – Australia

klasa VI SP – Francja

klasa VII SP – Włochy

klasa II gim. - Wielka Brytania

klasa III gim. – Hiszpania 

W ciągu dnia wszystkie stoiska odwiedziła również Komisja Konkursowa i wyłoniła zwycięzców we wszystkich grupach wiekowych. W klasa I-III przyznano równorzędne nagrody dla klasy I, IIIa i IIIb. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że poziom prezentacji w tych klasach był równie wysoki. Spośród klas IV-VII nagrody przyznano klasie IV i VII, a w oddziałach gimnazjalnych zwycięstwo należało do klasy III gimnazjum. Wyjątkową nagrodę, Nagrodę Publiczności, wybrali w tym roku najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, a laureatem w tej kategorii została klasa VI, która w przepiękny sposób zaprezentowała Francję.

Wszystkie działania w ramach Dni Języków Obcych zostały podsumowanie w czasie apelu, na którym pani dyrektor Irena Dymarczyk wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

 Zobacz zdjęcia 

 

“A FAIRY TALE FOR YOU” – Święto Języków Obcych

   Piątek, 08.12.2017

 

Tegoroczne Dni Języków Obcych obchodzone są w kilku odsłonach. Pierwsza część, która odbyła się 28 listopada to konkursy MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO i MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W tym dniu miały miejsce pierwsze etapy obu językowych zmagań, zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum, a dotyczyły ciekawostek kulturowych na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Druga część Święta Języków Obcych to przedstawienie w języku angielskim pt.: „A FAIRY TALE FOR YOU” napisane z myślą o najmłodszych. Scenariusz bajeczki w języku polskim napisała Julita Sierakowska, a tłumaczenia na język angielski i przedstawienia całości podjęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Starsi uczniowie chcieli w ten sposób zachęcić najmłodszą część szkolnej społeczności do nauki języka angielskiego i pokazać maluchom, że mówienie w obcym języku może być świetną zabawą. Sądząc po reakcjach dziecięcej widowni, cel został osiągnięty. Uczniowie klasy III również świetnie się bawili, a przedstawienie było dla nich okazją do pokazania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Dzięki temu, że widowisko miało charakter interaktywny, aktorzy na bieżąco sprawdzali czy dzieci rozumieją całą fabułę. A o czym była bajka? To historia o pogubionych bohaterach różnych bajek, których z opresji ratuje mądra Wróżka. Dzięki niej Krasnoludki, Podróżnicy, Piraci z Karaibów, Minionki, Czerwony Kapturek i Wilk odnajdują drogę do własnych baśni. Piękne dekoracje wykonała do przedstawienia pani Elżbieta Madajka, a w rolach głównych wystąpili: Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak, Paweł Nabzdyk, Julia Kowalczyk, Jakub Nowak, Dominika Paszek, Zuzanna Kawczyńska, Agata Orzechowska, Kacper Ławniczak, Dominika Stodolna i Adam Misiek. Gratulacje dla zgranej aktorskiej ekipy trzecioklasistów wyraziła pani dyrektor Irena Dymarczyk, która z radością przyjęła zaproszenie na ten występ.

 Zobacz zdjęcia 

 

Strofy o jesieni - Konkurs Recytatorski

   Piątek, 08.12.2017

   8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się finał międzyklasowego konkursu recytatorskiego zatytułowanego W OGRODACH ZŁOTEJ JESIENI. Czternaścioro  uczestników z klas IV-VII szkoły podstawowej recytowało wiersze tematycznie związane z jesienią. Jury konkursu stanowili: dyrektor szkoły pani Irena Dymarczyk, nauczycielka pani  Izabela Krysik, przewodniczący samorządu uczniowskiego Adam Misiek oraz zastępca przewodniczącego Sandra Strzelczak. Komisja oceniała występujących pod kątem doboru tekstu, interpretacji, pamięciowego opanowania, estetyki słowa
 i wyrazu artystycznego. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Piasecka, która recytowała wiersz Zofii Dąbrowskiej ,,Pani Jesień”. Drugie miejsce jury przyznało Elizie Grześczyk, która zaprezentowała utwór Doroty Gellner ,,Jesień u fryzjera”. Trzecie miejsce wierszem Juliana Tuwima ,,Strofy o późnym lecie” wywalczyła Oliwia Jendrasik.  Recytatorzy występowali przed swoimi kolegami i koleżankami
 z klas. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. 

 Zobacz zdjęcia 

 

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY FLORYSTYCZNE

   Środa, 06.12.2017

Niezwykłe Mikołajki przeżyli uczniowie klasy III gimnazjum uczestnicząc 6 grudnia w warsztatach florystycznych, które poprowadziła Pani Karolina Kowalczyk. Pani Karolina postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie florystyki i zaciekawić młodzież wykonywaną przez siebie pracą. Zdradziła kilka tajników zawodu, pokazała mnóstwo sposobów wykonania ciekawych dekoracji i ozdób świątecznych. Pod jej okiem i kierując się jej dokładnymi wskazówkami, każdy z uczniów wykonał swoją własną dekorację. Powstał w ten sposób niesamowity zestaw stroików świątecznych. W trakcie warsztatów trzecioklasiści zmienili się w prawdziwych artystów. Prowadząca spotkanie stworzyła wspaniałą, świąteczną atmosferę. Pani Karolina przyniosła ze sobą mnóstwo różnorodnych materiałów i prawdziwy zapach lasu, co razem wytworzyło magiczną atmosferę całego wydarzenia. W magię tworzenia zaangażowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Kowalczyk za inicjatywę, natchnienie i poświęcony czas, i z przyjemnością przyznajemy jej tytuł „Rodzic z klasą”!

 Zobacz zdjęcia 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   Wtorek, 05.12.2017

 

Święto wolontariuszy przyniosło wszystkim uczniom naszej szkoły wiele przemyśleń. Szkolni wolontariusze wykorzystali dzień 5 grudnia, aby przybliżyć całej szkolnej społeczności oraz swoim nauczycielom działalność Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, zaprosić do współpracy przy kolejnych akcjach, a także zainteresować tym tematem najmłodszych. Przez cały dzień trwała akcja informacyjna i badawcza, której organizatorkami były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Agata Orzechowska, Dominika Paszek i Julia Błaszczyk wspierane przez pozostałych wolontariuszy. Dziewczyny odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którym opowiadały co to jest wolontariat, czym się zajmuje i jak możemy codziennie pomagać potrzebującym. Maluchy otrzymały kolorowanki o tematyce wolontaryjnej, które potem wolontariusze umieścili na szkolnych korytarzach. Dzieciaki otrzymały od starszych koleżanek plakietki „I love wolontariat” na pamiątkę tego dnia. Starszym uczniom i nauczycielom wolontariusze zadali kilka pytań dotyczących pracy wolontariatu. Przeprowadzone ankiety zostaną podsumowane, a wyniki i wnioski przedstawione na gazetce szkolnego wolontariatu. Ponadto, odbył się również krótki konkurs na hasło/rymowankę o wolontariuszach i wolontariacie. Ten pracowity dzień przyniósł młodzieży mnóstwo satysfakcji i refleksji, a propagowanie pracy charytatywnej przyniosło wiele radości. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna