Wycieczka przedszkolaków

   Piątek, 05.05.2017

     5 maja 2017r. przedszkolacy z naszej szkoły udały się na długo oczekiwaną wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie piekarni w Przygodzicach. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazali sposób wypieku chleba. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromny magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, wielkie łopaty do wysadzania pieczywa oraz ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Największą atrakcją był samodzielny wyrób bułeczek. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami oraz otrzymały dyplom małego piekarza.

     Kolejnym  punktem naszej wycieczki był Rodzinny Park Przygód Górecznik. Tam  dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Co w trawie piszczy". Pod czujnym okiem pani przewodnik dzieci poznały niezwykle fascynujący świat owadów. Zobaczyły gigantyczne owady, które ułatwiły maluchom poznanie otaczającego nas świata przyrody. Dzieci poznały również zwierzęta żyjące w lesie i w naszym najbliższym otoczeniu.

     Dużą atrakcją były zabawy na placu zabaw, a zwłaszcza przejazd kolejką, zjazd linowy oraz dmuchany zamek. Na zakończenia udaliśmy się do Wigwamu gdzie czekał na nas wspaniały posiłek. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Gminny Konkurs Ekologiczny o Puchar Wójta Gminy Przygodzice

   Piątek, 28.04.2017

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Edukacji Leśnej w Antoninie odbył się Gminny konkurs Ekologiczny o Puchar Wójta  Gminy  Przygodzice organizowanym  przez  Zespół Szkół  w Dębnicy.                                                                                                          
Jego  głównym  celem była edukacja  społeczno-przyrodnicza  oparta  na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych.Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I - III. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie : z klasy II A  Amelia Banasiak, klasy III A Wiktor Kużaj, a z klasy III B Piotr Wala.  Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami i doskonale sobie z nimi poradzili. W zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła I miejsce i zdobyła Puchar Wójta Gminy Przygodzice.                                                                                                           Zdaniem Wiktora  Kużaja „ Konkurs był dla nas dużym przeżyciem i okazją do zdobycia nowych doświadczeń
 ”. 

 Zobacz zdjęcia

 

 

Gminny Turniej Przyrodniczy dla przedszkolaków

   Czwartek, 27.04.2017

     27 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach odbył się Gminny Turniej Przyrodniczy "Z przyrodą za pan brat". W turnieju wzięło udział 11 przedszkolaków. Nasze przedszkole godnie reprezentowała Gabrysia Maciaszek. Dzieci podczas ciekawych zadań i zabaw mogły wykazać się swoją wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Mogły również miło spędzić czas podczas zabaw przy muzyce z  rówieśnikami z innych przedszkoli. Głównym celem turnieju było rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

 Zobacz zdjęcia 

 

GIMNAZJALIŚCI W DREŹNIE I SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII

   Środa, 26.04.2017

Odkrywanie pięknych zakątków Europy to zawsze fantastyczna przygoda. Kto podróżuje, ten doświadcza piękna i tajemnicy nowych, ciekawych miejsc, a także zdobywa wiedzę na ich temat, obserwuje, zachwyca się i uczy. W dniach 24-25 kwietnia, 10 gimnazjalistów z II i III klasy wzięło udział w wycieczce do niezwykle malowniczej części Niemiec zwanej Saksońską Szwajcarią. Spędzony tam pierwszy dzień wyjazdu był pełen wrażeń. Młodzież podziwiała ruiny zamku Stolpen, gdzie uwięziona została słynna Hrabina Cosel. Kolejnym punktem było Bastei – pozostałość skalnego zamku elektorów saskich, a tam z wysokości dwustu metrów pionowej ściany roztacza się niezwykły widok na dolinę Łaby – jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych Niemiec. Na deser zwiedzanie twierdzy Königstein, jedynej twierdzy, której pomimo wielu prób nikomu nie udało się zdobyć. Drugi dzień to wizyta w Dreźnie – zwanym „miastem baroku” lub „Florencją Północy”. Spacer tarasami nad Łabą rozpoczął poznawanie miasta i jego klimatu. Nasi uczniowie z przyjemnością obejrzeli Stare Miasto, Frauenkirche, katedrę i pałacowy kompleks Zwinger, w którym podziwiali galerię Starych Mistrzów, wystawę porcelany Miśnieńskiej oraz salon matematyczno-fizyczny. Na koniec, uczta dla wszystkich miłośników dobrych samochodów- zwiedzanie Szklanej Manufaktury- nowoczesnej fabryki Volkswagena i obserwacja produkcji samochodów VW.

Dwa dni w Niemczech były okazją do poznania kolejnego fragmentu naszego pięknego kontynentu, ale również świetną możliwością, aby doskonalić umiejętności językowe i wykorzystać znajomość praktycznego języka niemieckiego w autentycznych sytuacjach z życia codziennego.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Specjalistki od bezpieczeństwa w sieci

   Poniedziałek, 24.04.2017

 

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość rozdania nagród finalistom powiatowej edycji konkursu pn. „Dwie strony sieci”. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu lub spotu filmowego promującego bezpieczeństwo w Internecie. W konkursie wzięło udział 12 szkół powiatu ostrowskiego, które łącznie zgłosiły 47 prac. Wśród nagrodzonych spotów wysokie trzecie miejsce zdobyła praca uczennic klasy I gimnazjum: Mai Matysiak i Gabrieli Moś, które w 30 sekundowym filmiku zawarły ważne treści dotyczące niebezpieczeństw czyhających na młodych ludzi w sieci i sposobach zapobiegania im. Szczęśliwe dziewczyny otrzymały z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotra Wilkowskiego oraz  Sekretarza Powiatu – Mirosława Rychlika i Sekretarza Miasta – Andrzeja Baraniaka wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia spotu! https://youtu.be/hF-QzjaOihU

 Zobacz zdjęcia

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna