Finał WOŚP w naszej szkole

   Czwartek, 11.02.2021

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

   Wtorek, 09.02.2021

https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-bezpiecznego-internetu-2021

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci


 

Karnawał to czas na bale i baliki

   Piątek, 05.02.2021

 

  

W tym roku z racji panującej pandemii bale karnawałowe dla przedszkolaków z Wysocka Małego odbywały się osobno dla obu grup. Zabawy opierały się na indywidualnych popisach tanecznych, odbywały się liczne konkursy, zabawy z układami tanecznymi z wykorzystaniem muzyki dla dzieci oraz popularnych hitów. Sale przedszkolne zamieniły się przed balami w sale balowe z kolorowymi proporcami, balonami, ozdobami, światełkami i kulami dyskotekowymi. Dzieci wzięły aktywny udział w dekorowaniu.

Bal w grupie 6-latków odbył się 27 stycznia 2021r. Tego dnia każdy przedszkolak niezwykle przejęty przekraczał progi sali przedszkolnej z niecierpliwością oczekując atrakcji. Po śniadaniu, już wszyscy byli gotowi do zabawy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Były oczywiście też konkursy z nagrodami np. konkurs z krzesełkami, czy na najśmieszniejszy taniec indywidualny, quizy dotyczące bajek i wspólne zabawy np. zumba, „Macarena”, „Choco, chocolate”, „Krasnoludek” czy nadal słynne „Kaczuszki”, a także rywalizacje: „kto szybciej wypije sok przez słomkę”, albo z przenoszeniem jajka na łyżce do mety (piłeczki ping pong). Dzieci wzajemnie się dopingowały. Warto zaznaczyć, że upominek otrzymywało każde dziecko, które brało udział w różnorodnych potyczkach/atrakcjach. Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Wszystkim dopisywały świetne humory. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

Bal w grupie 5,4,3-latków odbył się 5 lutego 2021 r. Był to długo wyczekiwany dzień, który rozpoczął się zabawą „Zgadnij kim jestem?”. W naszej grupie pojawili się: Księżniczka szukająca swego księcia, dobra Wróżka wraz ze swoją magiczną różdżką, Czerwony Kapturek, który tym razem to nam przyniósł koszyczek pełen smakołyków, Ninja czuwający nad naszym bezpieczeństwem wraz z niezastąpionym Iron Manem, z odległej Transylwanii dotarł do nas sam hrabia Drakula, całą czapkę dobrego nastroju oraz karnawałowej zabawy przyniósł nam Klaun, a prehistoryczny T-Rex pokazał jak to kiedyś bawiono się na balach dla dinozaurów, nad całością czuwał czarny kot. Rozpoznanie dzieci to nie była taka łatwa sprawa. Wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce. Nie zabrakło również licznych konkurencji zapewniających wiele atrakcji, uśmiechu i niespodzianek. Kiedy czas wspólnej zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Bale w obu grupach przedszkolnych przepełnione były radosną, miłą atmosferą. Przedszkolacy zwykle oczekują na czas balu z wielką niecierpliwością. Tym razem bale odbyły się w nieco innej formule, mając na względzie obowiązujące obostrzenia, mimo tego dostarczyły dzieciom ogromne zadowolenie, zachwycały przygotowanymi dla nich niespodziankami oraz mimo chwilowego zmęczenia tańcami wyzwalały uśmiechy na dziecięcych buziach

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej na Facebooku szkoły:

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Miko%C5%82aja-Kopernika-w-Wysocku-Ma%C5%82ym-207755139319774

 

Wniosek przyznawania Stypendium Wójta Przygodzice

   Środa, 03.02.2021

     Zgodnie z Regulaminem przyznawania Stypendium Wójta Gminy Przygodzice informujemy, że rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 5,3 (w klasach IV -VI) oraz 5,2 (w klasach VII - VIII) mogą składać stosowny wniosek w sekretariacie szkoły.

 

Pobierz wniosek

 

29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

   Sobota, 30.01.2021

29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY
WYGRYWAMY FINAŁ Z GŁOWĄ

( laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy)

Drodzy uczniowie !

Zbliżamy się do 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już w tą niedzielę 31 stycznia 2021 roku Wolontariusze z całego świata będą zbierać fundusze dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup takich sprzętów jak m.in. :

-zestawy endoskopów laryngologicznych,

- endoskopy giętkie,

- zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych

- egzoskopy,

- lasery diodowe,

- kardiomonitory,

- aparaty USG i RTG,

- koblatory do operacji migdałków

- lampy czołowe ,

- lampy operacyjne ,

- polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego,

- nawigacje optyczne otolaryngologiczne.

W tym roku, w związku z ograniczeniami pandemicznymi nie możemy wyjść wspólnie na ulice naszych miast, jednak mimo to każdy z nas może wkręcić się w pomaganie. Nasza Szkoła również wkręciła się w pomaganie, mamy wspólna szkolną eSkarbonkę na którą możemy przesyłać pieniążki. Zachęcamy wszystkich do wejścia na podany poniżej link i dokonanie wpłaty. Przesyłajcie ten link do rodziców, dziadków, znajomych, kolegów i koleżanek z prośbą o wsparcie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oto nasza wspólna szkolna eSkarbonka

https://eskarbonka.wosp.org.pl/an7pz7?fbclid=IwAR22MGuiZUu4fY614Nes6mcib518CTfsyXMF7kULgr5WhjrGoJP8drivv9Q

W dniu finału można korzystać z innych form wsparcia m.in.: tradycyjnie wrzucić pieniążki do puszki chodzącym po ulicach Wolontariuszom, wziąć udział w Zumbie z Mariką online, jak również zakupić ciekawy przedmiot podczas licytacji - transmisja Live w dniu finału.

Oto numery telefonów do licytacji:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wsparcia i pomocy . Bo jak nie my to kto  Pamiętajcie czasami wystarczy pójść za naszym mottem Szkolnego Wolontariatu i „ Wystarczy Chcieć”, a grosz do grosza i WYGRAMY jak to mówi Jurek Owsiak.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie - wasze koordynatorki Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” pani Lidka i pani Justynka. SIEMA


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 149
Jesteś tutaj: Strona główna