WIZYTA W SCHRONISKU

   Piątek, 16.06.2017

  

W piątek 16 czerwca grupa 14 wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Była to ostatnia okazja w tym roku szkolnym na spacer z naszymi ulubieńcami. Najmłodsi wolontariusze, którzy wybrali się tam po raz pierwszy zostali przeszkoleni przez pracowników schroniska, żeby spacery przebiegały bezpiecznie. Nasi czworonożni przyjaciele zostali też obdarowani karmą zebraną w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do częstych odwiedzin w schronisku i podarowania bezdomnym zwierzakom odrobiny swojego czasu. Możemy też pomagać udostępniając informacje zamieszczane przez wolontariuszy schroniska na facebook’u i zachęcać w ten sposób inne osoby do adopcji przebywających tam psów i kotów:  https://www.facebook.com/search/top/?q=schronisko%20ostr%C3%B3w

 Zobacz zdjęcia 

 

Ekologiczna akcja przedszkolaków

   Czwartek, 15.06.2017

      Przedszkolacy z grupy „0” i z grupy 5 i 4-latków zakończyli akcję „zbieramy makulaturę, chronimy las”. Nasze działania polegały na gromadzeniu w salach przedszkolnych w oznaczonych kartonach wszelkiego rodzaju papieru np. czasopism, gazet, zeszytów itp.

 Zaangażowanie w zbiórkę makulatury było bardzo duże, nie tylko przedszkolaków i ich rodziców, ale także innych uczniów szkoły. Przedszkolacy z grupy 6-latków zebrali 67 kg, a dzieci z młodszej grupy- 5 i 4-latków aż 115 kg papieru. Za otrzymane środki ze zbiórki zakupiono grę edukacyjną dla każdej z grup przedszkolnych.

Działania w akcji służyły poszerzaniu wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci, odbywały się w połączeniu z zajęciami edukacyjnymi i pogadankami na temat środowiska, segregacji odpadów i recyklingu.

 Zobacz zdjęcia 

 

Projekt z ZUS

   Poniedziałek, 12.06.2017

O tym, czym zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie mamy rodzaje ubezpieczeń, dlaczego pracując zawodowo należy być ubezpieczonym, wiedzą dobrze uczniowie naszego gimnazjum. To wszystko za sprawą ,,Projektu z ZUS”, w który włączyła się nasza szkoła. Gimnazjaliści z Wysocka Małego przygotowali krótkometrażową produkcję pt. ,, Dziesięć rzeczy, które musisz wiedzieć o ZUS-ie i ubezpieczeniach społecznych”. Film zrealizowano przy współpracy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum z uczniami klas gimnazjalnych. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego materiału na kanale You Tube: https://youtu.be/8cgojB3FiSM

 

Edukacyjna noc w szkole

   Piątek, 09.06.2017

    O tym, że uczyć się można nie tylko od rana, ale także wieczorem i w nocy bardzo dobrze wiedzą uczniowie Gimnazjum w Wysocku Małym. Dnia 9 czerwca w godz. od 19:00 do 24:00 odbyły się w szkole nietypowe zajęcia, łączące naukę z zabawą. Na wstępie uczennice klasy III gimnazjum, w składzie: Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk,  przybliżyły swoim kolegom francuski talk show, którym w IV Turnieju Klubów Europejskich wygrały wyjazd do Brukseli. Dzięki prezentacji można było poznać bliżej francuską kulturę oraz poznać najważniejszych Francuzów, którzy zapisali się na kartach historii. To tej nietypowej lekcji geografii i historii przeniesiono się na karimaty. Tu po okiem instruktora aerobiku,  naszego nauczyciela wychowania fizycznego – pana Arkadiusza Piaseckiego, odbył się trzydziestominutowy trening cardio.  W dalszej części wieczoru przeprowadzono zmagania sportowe w piłkę nożna i siatkówkę. Aktywnie czas spędzić można było także w sali nr 12, w której  do tablicy interaktywnej podłączono Xbox z Kinectem. W tej klasie przebywali miłośnicy gier komputerowych.  Po zapadnięciu zmroku rozpalono ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Nie  obyło się bez śpiewów do dźwięków gitary, na której grała Katarzyna Matysiak. W tym czasie można było także pod okiem pani Urszuli Leśnej uczestniczyć w warsztatach kulinarnych w szkolnej kuchni.  W tym roku bezchmurne niebo pozwoliło na obserwacje astrologiczne. W obserwacji nocnego nieba, przy użyciu teleskopu, pomógł nam  pan Piotr Leśny. Tego dnia można było w pełnej krasie zobaczyć Księżyc oraz Jowisza z jego naturalnymi satelitami. Z tej bogatej oferty przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Święto Projektów Edukacyjnych 2017

   Środa, 07.06.2017

    Praca metodą projektu nazywana jest "królową metod". Jest również obowiązkowym wymogiem dla uczniów gimmnazjum, którzy w kilkuosobowych zespołach planują i realizują zadania z różnych przedmiotów, Ważne jest to, że uczniowie pracują w grupie ucząc się współpracy i samodzielności.   Dnia 7 czerwca 2017 roku, między godziną 9.00 a 13.00,  w naszej szkole odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum. Na sali zebrali się uczniowie gimnazjum oraz klasa VI szkoły podstawowej wraz z panią Dyrektor i nauczycielami. Główną prowadzącą była Sandra Strzelczak. Zaprezentowane projekty okazały się bardzo interesujące, Każdy zespół w kreatywny sposób postarał się przedstawić wyniki swojej pracy.  Uczniowie słuchali się nawzajem z zainteresowaniem i z pewnością poszerzyli swoją wiedzę i umiejetności w zakresie następujących przedmiotów:

 1.Historia;  ,,Historia jest ciekawa  a my wyciągamy z niej wnioski”

Opiekun: Izabela Krysik

2. Geografia; ,,Dlaczego Ziemia się trzęsie i wybuchają wulkany”

Opiekun: Dorota Kittler

3. Język niemiecki; ,,Uczymy się przez uczenie innych”

Opiekun: Iwona Grobelna

4. Wychowanie fizyczne; ,,Multimedialne zasady gry”

Opiekun: Łukasz Pawlak

5. Język polski; ,,Wybrane biografie polskich pisarzy”

Opiekun: Hieronim Duczmal

6. Język angielski; ,,Przedziwne zwyczaje Brytyjczyków”

Opiekun: Justyna Perz

7. Zajęcia artystyczne; ,,TV Szkoła”

Opiekun: Piotr Szkudlarek

8. Biologia/Chemia;  ,,Zdrowy styl życia”

Opiekun: Marek Pawlicki

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna