MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO w szkole podstawowej i gimnazjum

   Środa, 19.04.2017

Poszukiwania mistrza języka angielskiego przechodzą powoli w finałową fazę. Gimnazjaliści zakończyli już czwarty etap zmagań językowych „Everyday English”, a uczniowie szkoły podstawowej próbowali swoich sił w drugim etapie „Difficult words”. W maju odbędzie się ostatnia część konkursu dla obu grup uczniów. Dotychczasowe wyniki przedstawiają się następująco:

w gimnazjum:

I miejsce – Dominika Stodolna (kl.II gimnazjum)

II miejsce – Katarzyna Matysiak (kl. III gimnazjum)

III miejsce – Zuzanna Waloszczyk (kl.III gimnazjum)

w szkole podstawowej:

I miejsce – Laura Zielezińska (kl. 5 SP)

II miejsce – Wiktoria Adamus (kl.5 SP)

III miejsce – Paulina Jankowska (kl. 5SP)

W finale zmagań konkursowych 10 najlepszych uczestników z gimnazjum będzie prezentowało swoje umiejętności w zakresie ustnego przekazywania informacji „Talk to me”, natomiast uczniowie szkoły podstawowej sprawdzą swoją znajomość gramatyki w etapie pt.: „Grammar face to face”.

                             

 

Trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego

   Poniedziałek, 10.04.2017

 Szanowni Rodzice!


Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym informuje o naborze dzieci do oddziału przedszkolnego.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu Zespołu Szkół w Wysocku Małym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.00

Zarządzenia Wójta Gminy Przygodzice: http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 

TOP ENGLISH TEAM III Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Środa, 05.04.2017

 

 

W środę, 5 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice spotkali się w murach Zespołu Szkół w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 7 zespołów uczniowskich z Chynowej, Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Przygodziczek oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była niezwykle wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny.

Laureaci tegorocznego turnieju to:

I miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Dębnicy

II miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Jankowie Przygodzkim

III miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Czarnymlesie\

Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz Wójt Gminy Przygodzice, pan Krzysztof Rasiak. Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowali: wydawnictwo Oxford oraz Rada Rodziców w Wysocku Małym. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie i jak co roku, fantastyczną zabawę. Życzymy ciągłego rozwijania talentów językowych i podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Do zobaczenia w kolejnej edycji naszego turnieju.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Młodzi projektanci

   Wtorek, 04.04.2017

Uczniowie klasy I gimnazjum  w ramach zajęć  artystycznych spróbowali swoich sił jako projektanci i wykonawcy butów. Zadaniem było  nadanie  nowego wyglądu starym butom .Technika i sposób wykonania pozostawiona była wyobraźni uczniów. Swoje projekty uczniowie zaprezentowali na szkolnej wystawie pt.:  ”Młodzi Projektanci”. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Rozkwitły żonkile na Polach Nadziei w naszej szkole

   Poniedziałek, 03.04.2017

Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W naszej szkole, podobnie jak w całym kraju rozpoczęła się kolejna edycja kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”.  W poprzednich latach wokół szkoły zostały obsadzone rabaty  żonkilowymi cebulami, które z wdzięcznością wspaniale zakwitły. Dzięki temu uczniowie i przedszkolacy mieli okazję obserwować wzrost kwiatów, pamiętając o tych, którzy idą przed nami.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna