Komunikat Dyrektora Szkoły

   Niedziela, 18.04.2021

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Serdecznie zapraszamy dzieci do naszego przedszkola!

 

Uzależnienie od Internetu

   Niedziela, 11.04.2021

 

    

Drodzy Uczniowie!

Czasy, w których funkcjonujemy, stawiają przed nami nowe wymagania i sprawiają, iż musimy próbować mierzyć się z wciąż nowymi, pojawiającymi się wyzwaniami. W aktualnej, zdalnej rzeczywistości, ogromnym problemem stało się uzależnienie od Internetu.

Problem niewątpliwie istniał już wcześniej, jednak narzucony system izolacji społecznej, z uwagi na pandemię, a co za tym idzie, system nauczania zdalnego, bez wątpienia go wyostrzył. Spędzacie przed komputerem bardzo dużo czasu, co podyktowane jest koniecznością realizacji obowiązku nauki zdalnej. Jeśli doliczymy do tego czas, w którym korzystacie z Internetu w sposób rekreacyjny np. grając lub będąc aktywnym w Internecie w inny sposób, długość pobytu w przestrzeni wirtualnej niewątpliwie się wydłuża. Wielu osobom zaciera się granica pomiędzy nauką a rekreacją. Często pomiędzy lekcjami, gdy jest możliwość odejścia od komputera, niektórzy z Was nadal tkwią przed monitorami próbując grać lub przeglądać ciekawe dla siebie strony internetowe.

Korzystanie z Internetu nie jest czymś niewłaściwym, jest wręcz pewnego rodzaju wymogiem naszych czasów, gdyż zwłaszcza w obecnym czasie pandemii, w wirtualnej przestrzeni realizujemy wiele z naszych dotychczasowych stacjonarnych aktywności: pracę, naukę, kontakty społeczne. Problem pojawia się wówczas, gdy zaczynamy tracić poczucie czasu i kontrolę nad tym co robimy.


Więcej…
 

Życzenia wielkanocne od Szkolnego Wolontariatu

   Czwartek, 01.04.2021

 

Życzenia świąteczne

   Czwartek, 01.04.2021

Zbliżające się Święta Wielkanocne, to święta radości i nadziei.
Choć spędzimy je w znacznie mniejszym gronie, niech będą dla wszystkich źródłem otuchy i wiary, 
które pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość. 
Życzymy, aby te Święta były zdrowe, spokojne, pełne wzajemnej miłości, serdeczności i życzliwości.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły


Autor rysunku - Michał Cegła

 

Przedszkolacy przygotowani do Wielkanocy

   Środa, 31.03.2021

Dzieci pracowicie spędzają czas w domach. Nauka w wieku przedszkolnym nie może opierać się o samodzielne korzystanie z komputera przez tak małe dzieci, ale dzięki wsparciu rodziców i pod kierunkiem wychowawców grup – Magdaleny Mądrej i Darii Kołodziej –Gałki – dzieci chętnie realizują propozycje zajęć. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie

W tym tygodniu były różnorodne aktywności związane z Wielkanocą, m.in. piosenki tematyczne, zabawy ruchowe, ćwiczenia graficzne, korzystanie z e-zasobów, eksperymenty z jajkiem i octem „miękkie jajko”, pieczenie ciasteczek wielkanocnych i własnoręcznie wykonywanie dekoracji świątecznych.

Troszkę się pochwalimy efektami pracy naszych najmłodszych - czyli grupy 6-latków oraz grupy 5,4,3-latków. Wasze domy i świąteczne stoły będą pięknie udekorowane.

Zobacz fotorelację na szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057309765888 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna