Mikołaj rozdał prezenty

   Poniedziałek, 06.12.2021

    

    Jak każdego roku 6 XII w naszej szkole jest dniem wyjątkowym. Wokół czerwone balony, odświętnie udekorowane klasy i korytarze w oczekiwaniu na św. Mikołaja. Przybył chyba w nocy , bo w wielu salach pojawiły się już przed lekcjami upominki, natomiast uczniowie klas I-III i przedszkolacy otrzymali od Miłego Gościa krótką informację: ,,Kochani, na Was czekam w sali gimnastycznej. Nie zapomnijcie o czerwonych mikołajowych czapeczkach i maseczkach”. Najmłodsi z wielką radością przyjęli wiadomość.

Dziękujemy św. Mikołajowi i Radzie Rodziców za umilenie wszystkim tego śnieżnego, mikołajkowego dnia.

         Zobacz zdjęcia  

 

MASECZKA DLA MIKOŁAJA

   Poniedziałek, 06.12.2021

      Wraz z nadejściem grudnia, wszyscy w szkole coraz bardziej odczuwamy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Sale lekcyjne, korytarze, a także inne pomieszczenia szkoły, świątecznym wystrojem podkreślają niezwykły nastrój oczekiwania na te najpiękniejsze rodzinne Święta. W tym roku do cyklicznych działań, mających na celu poznawanie i kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, dołączył nietypowy, acz niezwykle aktualny konkurs pn. „Świąteczna maseczka dla Mikołaja”. W czasie pandemii, w którym dbałoś o zdrowie i bezpieczeństwo - swoje i najbliższych jest najważniejsza, spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W konkursie, który polegał na wykonaniu dowolną techniką maseczki ochronnej z motywem świątecznym dla Mikołaja, wzięło udział 47 uczniów. Spośród 55 najróżniejszych maseczek, które wpłynęły na konkurs, uczniowie w sposób demokratyczny, czyli poprzez głosowanie wybrali swoich faworytów. I tak laureatami konkursu zostali:

 I miejsce – Adam Knorrn z kl. IV

II miejsce – Gabriela Maciaszek z kl. V

III miejsce – Hubert Nicpoń z kl. IV

      W mikołajki, 6 grudnia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie. Pomysłowe maseczki miał okazję podziwiać sam Dostojny Adresat, czyli Mikołaj, który jak co roku, w dzień swych imienin odwiedził uczniów naszej szkoły, aby wręczyć im słodkie upominki. Konkursowe maseczki przeznaczono na kiermasz świąteczny, z którego dochód wsparł cel charytatywny Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy chcieć”. Organizatorami konkursu i akcji, w której każdy mógł stać się choć na chwilę św. Mikołajem, były nauczycielki P. Bogusława Górska i P. Lidia Szewczyk.

         Zobacz zdjęcia  

 

Nasi stypendyści

   Wtorek, 30.11.2021

    Aż trzydzieścioro dwoje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych Stypendium Wójta Gminy Przygodzice za rok szkolny 2020/2021. Warunkiem otrzymania stypendium było osiągnięcie średniej ocen co najmniej:

a) 5,30 dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI
b) 5,20 dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII

W tym roku, ze względów epidemiologiczno-sanitarnych, nie było tradycyjnej gali stypendialnej. Stypendia dla uczniów i gratulacje dla ich rodziców wręczyła dyrektor szkoły – pani Irena Dymarczyk.

        Zobacz zdjęcia  

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022

   Poniedziałek, 29.11.2021

Przez cały październik i listopad w naszej szkole odbywały się szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów  Przedmiotowych organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego z poszczególnych konkursów zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Wojewódzki Konkurs Geograficzny:

Joanna Piasecka, Piotr Płomiński, Kacper Roszak

Wojewódzki Konkurs Historyczny:

Wiktor Kużaj, Piotr Płomiński

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego:

Piotr Wala

Naszym konkursowiczom życzymy sukcesów na etapie rejonowym.

 

Jesienne drzewo czytelnicze

   Piątek, 26.11.2021

    

     Jesień już prawie się kończy... Przez ostatnie tygodnie bibliotekę w Wysocku Małym zasypało liśćmi. Każdy czytelnik mógł podpisać,  wpisać tytuł ostatnio przeczytanej książki (oczywiście wypożyczonej w naszej bibliotece) i powiesić swój listek na jesiennym drzewie czytelniczym. Zobaczcie, jak pięknie wyglądają liście z tytułami książek na naszym drzewie! Możecie sprawdzić ulubione książki Waszych kolegów i koleżanek oraz tytuły, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

         Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna