Zajączek w przedszkolu

   Środa, 31.03.2021

        W oczach przedszkolaków jedną z najmilszych tradycji wielkanocnych jest „zajączek”, który podkrada koszyczki, ukrywa w nich słodycze oraz drobne upominki i chowa w najróżniejszych zakamarkach.

        Na jego przyjście trzeba się jednak odpowiednio przygotować i dobrze wiedzą o tym dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi przygotowywane są najróżniejsze ozdoby i wykonywane są specjalne zadania. W tym wyjątkowym roku szkolnym, z zachwytu nad działaniami przedszkolaków zajączek przykicał nieco wcześniej, bo w piątek 26 marca. Była to ogromna niespodzianka dla wszystkich dzieci, ponieważ nie zawsze udaje się zobaczyć zajączka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

       Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pomocników zajączka, bez których to spotkanie nie mogłoby się odbyć.

Zobacz fotorelację na szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057309765888

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Króliczek wielkanoscny z papieru"

   Środa, 31.03.2021

        Przedświąteczny czas warto poświęcić na uporządkowanie domu i obejścia po zimie oraz na wykonanie ozdób, które sprawią, że święta będą jeszcze piękniejsze. I właśnie taki cel przyświecał szkolnemu konkursowi plastycznemu pn. "Króliczek z papieru", który zorganizowała nauczycielka plastyki, p. Lidia Szewczyk. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc przesliczne króliczki jak żywe. Z pewnością będą piękną dekoracją świątecznych domów!

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Agata Nicpoń z klasy VII,

II miejsce -  Zofia Ławniczak z klasy VI A,

III miejsce - Amelia Banasiak z klasy VI A i Gabriela Błaszczyk z klasy IV

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zdolności.

 

Prawda o Zmartwychwstaniu Jezusa

   Środa, 31.03.2021

Chrystus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał!

       Tę prawdę, dobrze znaną nam z kart Pisma Świętego, przekazują chrześcijanie światu od blisko dwóch tysięcy lat. Używają różnych sposobów, by dotrzeć ze swoim przekazem do jak największego grona odbiorców. Wykorzystują literaturę, malarstwo, rzeźbę i szeroko rozumiana sztukę artystyczną. Do środków przekazywania Prawdy o wydarzeniach Wielkiej Nocy dołączył w ostatnich latach również Internet wraz ze swoim niezmierzonym źródłem możliwości oddziaływania na odbiorcę.

   Uczniowie klasy siódmej postanowili skorzystać z tego sposobu, by przypomnieć historię Zmartwychwstania swoim rówieśnikom. W ramach lekcji religii, w oparciu o teksty zaczerpnięte z Pisma świętego stworzyli prezentację, która w nowoczesny i jakże bliski im sposób opowiada o tym, co działo się w Noc Zmartwychwstania.

       Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy i chwili zadumy nad cudem Wielkiej Nocy. Cudu, który stał się fundamentem wyznawanej przez miliony chrześcijan wiary w Jezusa Chrystusa.

https://fb.watch/4A78fxEYFV/

 
 

Matematyczne spojrzenie na święta

   Środa, 31.03.2021

  Kolejny raz dzieci i młodzież naszej szkoły udowadniają, że matematyka jest królową nauk i nie tylko uczy logicznego myślenia, ale  można bawić się nią na wiele sposobów. Chętni uczniowie  klas IV - VII zmierzyli się z zadaniem wykonania matematycznych jajek i zajączków wielkanocnych. Każda praca okazała się ciekawa i niepowtarzalna. Uczniom gratulujemy pomysłowości!

 


 

Konkurs "Uzależnieniom stop"

   Wtorek, 30.03.2021

Ogłoszenie wyników XVIII edycji Gminnego konkursu Uzależnieniom stop dla uczniów klas VII Szkół Podstawowych z terenu gminy Przygodzice.

            Do konkursu pt. „ Uzależnieniom stop”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Karola Wojtyły w Chynowej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach, opiekun czuwający nad przebiegiem konkursu Lidia Szewczyk zakwalifikowała dwie prace uczennic z klasy VII : Joanny Piaseckiej i Oliwii Jendrasik. Dziewczęta w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przedstawiły tematykę uzależnień według własnego pomysłu proponując ilustracje i hasło w formie plakatu. Uczennice uzyskały następujące wyniki w konkursie :

Joanna Piasecka zajmując II miejsce i Oliwia Jendrasik otrzymując nagrodę i dyplom za uczestnictwo w konkursie.

 Bardzo dziękujemy za wkład pracy, zaangażowanie i udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.

   

autor: Joanna Piasecka               autor: Oliwia Jendrasik

 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna