KONKURS „JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE”

   Piątek, 02.06.2017

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum: Dominika Stodolna, Kacper Ławniczak i Szymon Grzywna skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był częścią IV Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości.  Tegoroczna edycja imprezy upłynęła pod hasłem „Od projektu do efektu”. Zmagania konkursowe miały charakter drużynowy, młodzież miała do opanowania szeroki zakres słownictwa dotyczącego finansów i biznesu, co stanowiło nie lada wyzwanie. Nasza drużyna językowców rzetelnie się przygotowała i dała z siebie wszystko, jednak tym razem nie udało się stanąć na podium konkursu. Sam udział był jednak dla całej grupy ciekawym doświadczeniem. Zespół Szkół Ekonomicznych prezentował również swoją ofertę edukacyjną i nasi uczniowie mogli ją poznać bardzo dokładnie, mieli też okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami o aktualnych możliwościach placówki.  

 Zobacz zdjęcia 

 

Wymarzony Dzień Dziecka

   Czwartek, 01.06.2017

      Cóż lepszego można sobie wymarzyć na Dzień Dziecka niż wspaniałą pogodę, miłe towarzystwo i moc atrakcji? Taki właśnie był Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców, dyrekcję  i grono pedagogiczne naszej szkoły. Początek imprezy skupił społeczność uczniowską na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły Irena Dymarczyk złożyła wszystkim uczniom w dniu ich święta najserdeczniejsze życzenia. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiego koncertu życzeń w wykonaniu uczestników konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik". Potem, podzieleni już na grupy wiekowe, mogli skorzystać z niespodzianek ufundowanych przez Radę Rodziców: dmuchanego zamku, trampoliny i przejażdżki kucykiem. Na trawie zorganizowany został wiosenny piknik, gdzie na każde dziecko czekały lody, wafelki, napoje i kiełbaski z grilla. Najmłodsi chętnie poddawali się malowaniu twarzy, a starsze dziewczęta skorzystały z porad kosmetycznych. Poza atrakcjami na świeżym powietrzu uczniowie uczestniczyli w sportowych i interdyscyplinarnych konkurencjach, które miały na celu zintregrować klasy i wyłonić te najbardziej aktywne.  
    Tak pełen różnorodnych wrażeń dzień nie byłby możliwy do zrealizowanie gdyby nie zaangażowanie Przewodniczącej Rady Rodziców pani Kamili Piskorskiej oraz wspomagających ją mam: Ilony Zielezińskiej (odpowiedzialnej za malowanie twarzy), Angeliki Kużaj (udzielającej porad kosmetycznych) oraz Moniki Jendrasik, Anny Kupijaj, Karoliny Ławniczak i Katarzyny Wróbel. Także ogromne podziękowania dla pani Anny Sikory za wypożyczenie kostiumów bajkowych postaci.

Serdecznie mamom za ich wspaniałe pomysły i zaangażowanie dziękujemy!

 Zobacz zdjęcia 

 

Maj miesiącem bibliotek i bibliotekarzy

   Środa, 31.05.2017

 Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa Maj miesiącem bibliotek i bibliotekarzy zagościła w naszej szkole. W bibliotece w Wysocku Małym gościliśmy dzieci na lekcjach bibliotecznych. Dla przedszkolaków były to lekcje pt: Świat bajek. Dzieci rozpoznawały ulubione bajki oglądając rekwizyty z nimi związane, rysowały swoich bohaterów i opowiadały o nich. Starsze dzieci rozwiązywały krzyżówki związane tematyczne z przerabianymi lekturami np. Zaczarowana zagroda  oraz odpowiadały na pytania związane z biblioteką. Były też życzenia, laurki i dyplomy dla bibliotekarzy.

 Zobacz zdjęcia 

 

Turniej sportowo-rekreacyjny klas I-III SP o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice.

   Wtorek, 30.05.2017

 

Turniej sportowo – rekreacyjny klas I – III SP o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice odbył się w tym roku 30.05.2017r . Uczestniczyli w nim uczniowie z siedmiu szkół: z  Chynowej, Czarnegolasu, Przygodziczek, Wysocka Małego, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic i Dębnicy. Uczniowie rywalizowali między sobą drużynowo w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych, w których musieli wykazać się swoją zwinnością, celnością , szybkością i siłą. 

W tym roku na podium znaleźli się :
I miejsce – drużyna z Wysocka Małego
II miejsce – drużyna z Dębnicy
III miejsce – drużyna z  Chynowej

Z rąk przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice Janiny Wojtasiak i pani dyrektor GZEAS-u Barbary Duczmal wszystkie drużyny  uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, dyplomy i nagrody. Był to czas wspaniałej zabawy i popularyzacji sportu od najmłodszych lat oraz próba sprawdzenia swoich sił w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych.
Uczestnikom zmagań sportowych serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok! 

 Zobacz zdjęcia 

 

Spacery i obserwacje przyrodnicze przedszkolaków

   Wtorek, 30.05.2017

          Przedszkolacy z grupy 5 i 4 –Latków, wraz z wychowawcą- Magdaleną Mądrą, systematycznie prowadzą obserwacje przyrodnicze. Najmłodsi z wielką radością obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie w każdej porze roku. Wiosną obserwujemy jej zwiastuny – najpierw kwitnienie pierwszych wiosennych kwiatów np. przebiśniegów, krokusów, sasanek czy znajdujących się na rabacie w pobliżu szkoły- żonkili. Podczas spacerów była okazja do zobaczenia kwitnących kwiatów w przydomowych ogródkach oraz kwiatów bzu. Dzieci robiły również bukiety ze stokrotek i  żółtych kwiatów mniszka lekarskiego (zwanego popularnie mleczem), obok napotkanych dmuchawców nikt nie przeszedł obojętnie.Jednym z typowych symptomów zwiastujących wiosnę jest pojawienie się w Polsce bocianów. W Wysocku Małym również znajduje się gniazdo tych pięknych ptaków. Przedszkolacy wybrali się na wycieczkę pieszą, aby powitać bociany wołając : „ kle, kle, kle…” i zaśpiewać piosenkę z dedykacją dla nich.W sali przedszkolnej „podglądamy” słynne bociany z Przygodzic na tablicy interaktywnej, dzięki przekazowi z kamery na stronie internetowej: http://www.bociany.ec.pl/ . Śledzimy etapy – od przybycia bocianów do gniazda, złożenia jaj, wykluwanie się młodych, karmienie małych bocianów i wzrastanie. Dzieci chętnie obserwują i dostrzegają zmiany nie tylko podczas zajęć, ale również w domu, z rodzicami.

Wszelkie działania prowadzone z dziećmi mają na celu poszerzanie wiedzy, doświadczeń, zainteresowanie „Małą Ojczyzną”, ale również związane są z projektem realizowanym w naszej szkole „Edukacja dla Doliny Baryczy”

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna