TANECZNA NIEDZIELA ŻONKILOWA

   Niedziela, 23.04.2017

  

Od wielu lat szkolny wolontariat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie tworzymy rabaty żonkilowe, obserwujemy jak żonkile budzą się do życia symbolicznie przypominając o nadziei dla chorych, pomagamy w organizacji koncertów charytatywnych i obchodów niedzieli żonkilowej. W tym roku wolontariusze Hospicjum zaprosili uczniów naszej szkoły do przedstawienia programu artystycznego właśnie podczas Niedzieli Żonkilowej, która odbyła się 23 kwietnia na ostrowskich Piaskach. Świętowanie rozpoczęło się od biegu żonkilowego, w którym brali udział zarówno uczniowie jak i rodzice. Znaczenie żonkili, pracę Hospicjum i jego zadania tradycyjnie przybliżyła przed biegiem Prezes Towarzystwa pani Irena Kasprzak. Po zakończonym biegu, prowadząca, pani Ewa Smolińska, zaprosiła na scenę uczniów szkoły podstawowej z Wysocka Małego. Nasi uczniowie przedstawili program artystyczny „Z tańcem przez świat” i w przepięknych strojach zabrali zaproszonych gości w taneczną podróż po wielu niezwykłych krajach. Autorką scenariusza do tego przedstawienia była pani Bogusława Górska, a w przygotowanie małych tancerzy zaangażowali się wszyscy nauczyciele. Mali artyści zebrali burzę braw. Finałem przedstawienia był występ wokalno-instrumentalny wolontariuszek z gimnazjum, którego przesłaniem była nadzieja. Wolontariusze Hospicjum podsumowali również konkursy literackie i plastyczne o tematyce wolontaryjnej. W konkursie plastycznym wyróżnienie uzyskała uczennica klasy 5 szkoły podstawowej Paulina Jankowska. Imprezę zakończyła tradycyjnie „Biesiada z żonkilem w tle”.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Rajd Bocianim Szlakiem 2017

   Sobota, 22.04.2017

Dnia 22.04.2017 r. grupa 12 uczniów oraz 1 absolwent szkoły wraz z 3 opiekunami z Gimnazjum w Wysocku Małym wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Bocianim Szlakiem organizowanego przez między innymi Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim i  Gimnazjum Jana Pawła II w Ostrowie, gdzie znajdowała się meta rajdu.
Dzień w którym miał miejsce rajd przypadł na obchody Dnia Ziemi, dlatego cele grupy
z Wysocka wiązały się ściśle z przyrodą oraz ekologią i były nimi:
* wiosenne obserwacje przyrodnicze, w tym bocianów białych i ich gniazd,
*lokalizowanie podczas trasy większych skupisk śmieci,

* udział w konkursach przyrodniczych na mecie.
Ponad to:
* wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów,
* rekreacja rowerowa,
* udział w atrakcjach na mecie rajdu.
Podczas postoju w Wysocku Wielkim zaobserwowano 1 bociana białego w locie.
Za Wysockiem Wielkim, jadąc w kierunku fermy wiatrowej zlokalizowano liczne tworzywa sztuczne i opony szpecące krajobraz.
Najważniejszym dla nas wydarzeniem były sukcesy odniesione w konkursach:

*  pierwsze trzy miejsca w Konkursie Myśliwskim dla uczniów klasy III Gimnazjum z Wysocka Małego: I – Mateusz Paszek, II – Jerzy Olejnik, III – Dominika Kryszczak,
*  wyróżnienie dla Bartosza Płomińskiego jako jedynego uczestnika konkursu turystyczno -krajoznawczego w kategorii gimnazjów.

 Mimo dużego chłodu i silnego wiatru, które nie sprzyjały jeździe wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani wrócili do domów.

 Uczestnicy z Wysocka Małego:

Uczniowie: Joanna Płomińska, Kacper Głuszek,  Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Bartosz Płomiński, Jerzy Olejnik, Mateusz Paszek, Łukasz Bąk, Dominika Kryszczak, Katarzyna Matysiak, Daria Matyśkiewicz i Julia Nowak.
Absolwent: Krystian Adamczak.
Nauczyciele: Daria Kołodziej – Gałka, Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Wielkanoc z Małym Misiem

   Piątek, 21.04.2017

    

Przystąpiliśmy do kolejnego już projektu z „Małym misiem”, a mianowicie „Mały miś i tradycje wielkanocne”. Tym razem oprócz rozwijania czytelnictwa, współpracy z innymi przedszkolami obowiązywała tematyka związana z obyczajami i tradycjami, symbolami oraz potrawami wielkanocnymi w Polsce i na świecie. Wzbogaciło to cykl zajęć przedświątecznych w oddziale przedszkolnym. Jak zwykle towarzyszył nam miś Bruno- tym razem przebrany w uroczy strój Zajączka, co bardzo spodobało się dzieciom.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO w szkole podstawowej i gimnazjum

   Środa, 19.04.2017

Poszukiwania mistrza języka angielskiego przechodzą powoli w finałową fazę. Gimnazjaliści zakończyli już czwarty etap zmagań językowych „Everyday English”, a uczniowie szkoły podstawowej próbowali swoich sił w drugim etapie „Difficult words”. W maju odbędzie się ostatnia część konkursu dla obu grup uczniów. Dotychczasowe wyniki przedstawiają się następująco:

w gimnazjum:

I miejsce – Dominika Stodolna (kl.II gimnazjum)

II miejsce – Katarzyna Matysiak (kl. III gimnazjum)

III miejsce – Zuzanna Waloszczyk (kl.III gimnazjum)

w szkole podstawowej:

I miejsce – Laura Zielezińska (kl. 5 SP)

II miejsce – Wiktoria Adamus (kl.5 SP)

III miejsce – Paulina Jankowska (kl. 5SP)

W finale zmagań konkursowych 10 najlepszych uczestników z gimnazjum będzie prezentowało swoje umiejętności w zakresie ustnego przekazywania informacji „Talk to me”, natomiast uczniowie szkoły podstawowej sprawdzą swoją znajomość gramatyki w etapie pt.: „Grammar face to face”.

                             

 

Trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego

   Poniedziałek, 10.04.2017

 Szanowni Rodzice!


Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym informuje o naborze dzieci do oddziału przedszkolnego.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu Zespołu Szkół w Wysocku Małym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.00

Zarządzenia Wójta Gminy Przygodzice: http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna