Nasze tenisistki najlepsze w powiecie!

   Piątek, 26.11.2021

      Wielkim sukcesem, zdobyciem I miejsca w Turnieju Tenisa Stołowego, zakończyły się zawody ping - ponga. Nasze uczennice - Amelia Kucharska z klasy VII b oraz Aleksandra Nawrocka z klasy IV reprezentowały naszą szkołę na zawodach w Raszkowie na szczeblu regionu kaliskiego, gdzie pokazały swoje duże umiejętności, wygrywając cały turniej bez straty seta! W ten sposób wywalczyły awans na szczebel województwa. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

       

 

Dzień Pluszowego Misia

   Czwartek, 25.11.2021

25 listopada obchodzimy ulubione święto wszystkich dzieci, Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece czekały na najmłodszych same atrakcje. Przedszkolaki, podczas quizu,  sprawdziły swoją wiedzę o misiach, rysowały swoje ukochane pluszaki, a później same zostały bohaterami okładki książki o „Przygodach Misia”. Na koniec wszyscy zjedli ze smakiem „małe co nieco”, czyli ulubiony przysmak Kubusia Puchatka.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   Piątek, 19.11.2021

     Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi , których prawa nie są respektowane. Jest to radosny dzień z poważnym przesłaniem. 19 listopada nasza szkoła również uczestniczyła w tej organizowanej przez UNICEF akcji. Z tej okazji podjęliśmy różne działania. We wszystkich klasach odbyły się lekcje na temat praw dziecka, podczas których wykorzystano materiały dydaktyczne otrzymane od UNICEF. Uczniowie ubrali się na niebiesko, następnie na zajęciach z wychowawcą uczestniczyli w prezentacji multimedialnej o krajach, w których dochodzi do łamania praw dziecka. Zorganizowany został konkurs wiedzy na temat praw dziecka, w starszych klasach odbył się konkurs na najciekawszy plakat o prawach dziecka. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny. Szkolni Wolontariusze przechadzając się korytarzem szkoły rozdawali serduszka z napisem Znam Prawa Dziecka, oraz malowali ma policzkach niebieskie serduszka. Na koniec zajęć podsumowano wspaniałe działania i konkursy, a wszystkie prace zarówno wykonane przez młodszych uczniów jak i starszych przyozdobiły korytarze naszej szkoły.

        Zobacz zdjęcia  

 

Jedzmy zdrowo!

   Środa, 17.11.2021

     Owoce i warzywa pełnią ważną rolę w żywieniu człowieka. Są bardzo dobrym źródłem witamin i składników mineralnych, zapobiegają chorobom oraz wzmacniają odporność. Uczniowie klasy drugiej chcieli udowodnić, że oni wiedzą już jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw każdego dnia i dlatego przygotowali dla swoich młodszych i starszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. „Jedzmy zdrowo”. Postacie warzyw prezentowały swoje walory zdrowotne i zachęcały do spożywania zdrowych posiłków. Wspaniała recytacja, śpiew, scenografia oraz barwne kostiumy dzieci podkreśliły charakter spotkania. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a nagrodą były gromkie brawa. Gratulujemy małym aktorom!

        Zobacz zdjęcia  

 

Narodowe Święto Niepodległości

   Środa, 10.11.2021

 

    Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole trwały już od drugiej połowy października. Najpierw akcja: ,,Szkoła pamięta”, później zgłoszenie do projektu: ,,Szkoła do hymnu”, następnie Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej oraz klasowe projekty historyczne. Celem wszystkich działań podjętych przez szkołę było przybliżenie uczniom czasów, kiedy Polska - nasza Ojczyzna, rozdarta przez zaborców zniknęła z mapy świata, wskazanie długiej 123 - letniej drogi do odzyskania niepodległości, upamiętnienie bohaterów, którzy oddali w walce o wolną Polskę częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie.

    Dziś mamy wolną i niepodległą Ojczyznę, a świętowanie 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, ale także często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego, to moralny obowiązek wszystkich Polaków.

    10 listopada naszych uczniów powitała szkoła w biało-czerwonych barwach i wtedy świąteczny nastrój Narodowego Święta Niepodległości udzielił się całej społeczności szkolnej. Od rana, uczniowie w małych grupach, spotkali się na sali gimnastycznej, by wysłuchać historii minionych czasów w pieśniach zaprezentowanych przez laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Następnie, w klasach o 11.11, wspólnie z nauczycielami odśpiewali hymn narodowy. Uwieńczeniem patriotycznych obchodów było uczestnictwo szkolnego pocztu sztandarowego w Mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym i uroczyste złożenie kwiatów podtablicą upamiętniającą bohaterów walk o wolną i niepodległą Polskę na cmentarzu w Wysocku Wielkim.

        Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna