Wizyta Pani Górnik

   Poniedziałek, 04.12.2017

W dniu 4 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- Pani Martyna Cegła, mama Kasi z grupy 5 i 4- latków. Pani Górnik zjawiła się u nas w mundurze galowym. Dzieci  miały okazję zapoznać się z zawodem i pracą górnika, poszerzyć wiedzę na temat naturalnych skarbów ziemi.

Pani Górnik skupiła uwagę dzieci dzięki ciekawym opowieściom, prezentacji multimedialnej, jak również przygotowanym filmom. Duże wrażenie na wszystkich wywarło odpalenie lampy na naftę z dawnych czasów. Każdy mógł przymierzyć kask górniczy, czako oraz wziąć do ręki przezroczystą kostkę z umieszczoną wewnątrz kroplą ropy naftowej. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, dodatkowo dzieci otrzymały kolorowanki tematyczne, kartonowe czako do złożenia oraz słodki poczęstunek.

Po podziękowaniach dla naszego gościa i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S A wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 Zobacz zdjęcia 

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

   Niedziela, 03.12.2017

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Tym razem zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Dominika Paszek, Julita Sierakowska i Sandra Strzelczak. Wydarzenie miało miejsce 3 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Koncert uświetnił swoim recitalem fortepianowym Artur Dutkiewicz oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który tym razem do współpracy zaprosił ostrowską wokalistkę Julię Juszczyk. Prowadzącą była niezawodna Ewa Smolińska, a o działalności wolontariuszy  i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa  Irena Kasprzak.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wspieramy akcję „WYLOSUJ ANIOŁA”

   Piątek, 01.12.2017

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Fundacja „Gdy Liczy się Czas” zainicjowała akcję dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie. Akcja polegała na tym, aby zebrać jak najwięcej pluszaków dla przebywających na oddziale dzieci. Szkolni wolontariusze postanowili się do tej akcji przyłączyć, aby podarować chorym dzieciakom odrobinę radości w trudnym dla nich czasie. Zebraliśmy mnóstwo pluszowych zabawek i poduszeczek. Mamy nadzieję, że nasza przesyłka sprawiła radość na oddziale, i pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach, a Dzień Pluszowego Misia był dla nich naprawdę wyjątkowy.

 Zobacz zdjęcia 

 

Warsztaty edukacyjno - profilaktyczne dla młodzieży

   Wtorek, 28.11.2017

            

W ramach działań zaplanowywanych w szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym na rok szkolny 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych  dotyczących zagrożeń w sieci internetowej oraz agresywnych zachowań.  Uczniowie klas gimnazjalnych i klasy VII szkoły podstawowej brali udział w panelu zatytułowanym Jak uchronić się przed przemocą w sieci? Uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Co to jest agresja? Jak radzić sobie z agresywnymi zrachowaniami? Warsztaty edukacyjne poprowadził pan  Miłosz Nowak. Psycholog społeczny  podczas spotkania z uczniami omawiał kwestie związane z internetowymi zagrożeniami oraz sposobami wyładowania agresywnych zachowań.  Uczniowie z zainteresowaniem włączyli się do tematyki warsztatów, co może świadczyć o ich ważności i przydatności w codziennym życiu.  

 W tym roku zaplanowano także działania profilaktyczne dla rodziców. 7 grudnia  2017 r. odbędzie się szkolenie Jak uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami w sieci? Zainteresowanych rodziców zapraszamy tego dnia na godz. 17.00 do szkolnej sali sportowej.     

 Zobacz zdjęcia 

 

Andrzejkowa noc w szkole

   Piątek, 24.11.2017

            Najlepszym sposobem na długie jesienno - zimowe wieczory jest spotkanie z przyjaciółmi i wspólne gry i zabawy. O tym przekonali się uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w andrzejkowej nocy w szkole. To już ósma odsłona takiej nietypowej akcji w murach naszej szkoły. Nauczyciele, absolwenci i uczniowie najstarszych klas miło wspominają m. in. noc matematyczną z wampirami, noc z gwiazdami, noc z Unią Europejską, bajkową noc, noc patriotyczną, filmową, sportową czy noc z pasją. Na tegoroczną noc andrzejkową z 23 na 24 listopada przybyli uczniowie klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. W godzinach od 18.00 do 6 rano naprawdę mieli co robić! Noc zaczęła się z przytupem - dyskoteką szkolną. Później uczniowie podzieleni na grupy mogli uczestniczyć w warsztatach: kulinarnych, gry na gitarze i doświadczalnych związanych ze składaniem modeli poruszanych przez wytwarzaną czystą energię. Na miłośników śpiewu czekała sala karaoke, a na miłośników  zagadek turniej KAHOOT. Ponieważ wśród naszej młodzieży jest dużo zapalonych sportowców, więc nie mogło się obejść bez turnieju piłki  nożnej i siatkówki.  Po tak wyczerujących zajęciach wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej by do rana spokojnie pogawędzić. I kto tu nie lubi szkoły?

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna