Projekt Comenius w Wysocku Małym

   Piątek, 21.02.2014

Od początku roku szkolnego niecierpliwie czekaliśmy i przygotowywaliśmy się na to wydarzenie. W dniach 17- 21 lutego w Zespole Szkół w Wysocku Małym odbyło się międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego przez szkołę projektu Comenius. Gośćmi Zespołu Szkół w Wysocku byli przedstawiciele pięciu krajów europejskich: Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Turcji oraz Włoch (łącznie 27 osób). Koordynatorami projektu w Polsce są nauczyciele języków obcych: Iwona Grobelna i Justyna Perz. Językiem projektu jest język angielski a tytuł brzmi: Smarthome-be online for our common European home (Europa naszym wspólnym domem dzięki nowym technologiom). Celem projektu jest przybliżenie uczniom tematu nowych technologii stosowanych w życiu codziennym, w uczeniu się oraz komunikowaniu z rówieśnikami na całym świecie.

Uczniowie biorący udział w projekcie korzystają w swoich telefonach z aplikacji stworzonej na potrzeby projektu, strony internetowej, sami tworzą pytania do wspólnego kwestionariusza, który będą wypełniać online by podsumować i porównać użycie nowych technologii w każdym z krajów partnerskich.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania strony internetowej projektu: http://comeniussmarthome.netau.net/

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Zimowa edycja akcji "Piesza wędrówka doda ci zdrówka"

   Wtorek, 11.02.2014

Za nami już trzecia edycja zimowych, coraz popularniejszych, pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki nim mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Zimowe liczenie ptaków w Wysocku Małym podczas ferii

   Poniedziałek, 03.02.2014

Dnia 3.02.2014r. grupa członków SK OTOP w Wysocku Małym przeprowadziła akcję zimowego liczenia ptaków. Liczenie odbywa się co rok na tej samej trasie prowadzącej spod szkoły w Wysocku Małym przez Smardów do Wysocka Wielkiego i kończy się przy szkole.

Przy pięknej pogodzie zaobserwowano i naliczono 330 ptaków należących do 11 gatunków. Niepewną obserwacją jest makolągwa, która błyskawicznie schowała się w gęstych świerkach. W obserwacjach uczestniczyli: Krystian Adamczak, Mateusz Bąk, Kamil Brdęk oraz opiekunowie Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

   Niedziela, 26.01.2014

  

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycielki  P. Ewy Cieluch , jak co roku   przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe, które zgodnie z tradycją  wystawiane są  w okresie przedświątecznym. W tym roku miało  to mieć miejsce w piątek, 20 grudnia 2013 r. Niestety złośliwy los sprawił, iż tego  dnia w naszej miejscowości nastąpiła przerwa w  dostawie  energii elektrycznej, co uniemożliwiło korzystanie ze sprzętu nagłaśniającego, a tym samym właściwy odbiór przedstawienia.Zapadła więc decyzja, by tegoroczne Jasełka wystawić w terminie późniejszym, już po powrocie do szkoły.   

  

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Dzień Babci i Dziadka

   Wtorek, 21.01.2014

 

 

W mroźnym, zimowym styczniu są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Dzień Babci i Dziadka. W naszej szkole obchodzony był on bardzo uroczyście. 21 stycznia, mimo niesprzyjającej aury,  szkołę odwiedziło bardzo liczne grono babć i dziadków. Podczas uroczystości seniorzy mogli podziwiać talenty swoich wnuków. Dzieci zaprezentowały się w montażu  słowno – muzycznym i tańcach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i najpiękniej jak tylko umieli wyznali swoją miłość, szacunek i przywiązanie. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi z pewnością zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Pani dyrektor Irena Dymarczyk i wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak także złożyli życzenia  szanownym gościom. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków - medali, które wnuczęta  wręczyły ukochanym dziadkom. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek.

  Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

Strona 86 z 104
Jesteś tutaj: Strona główna