Bieg olimpijski przedszkolaków

   Poniedziałek, 16.09.2013

W poniedziałek 16.09.2013 r. na obiektach przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pn. „Bieg olimpijski Przedszkolaków.” Wzięło w niej udział ok. 300 przedszkolaków z powiatu ostrowskiego. Wśród nich znaleźli się również przedszkolacy z oddziału przedszkolnego „0” z naszej szoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Uczniowie i absolwenci Gimnazjum w Wysocku Małym na 52 ,,Ogólnopolskim Rajdzie Jesień Chopinowska”

   Niedziela, 15.09.2013

15 września 2013 r. 8 uczniów i 6 absolwentów szkoły w Wysocku Małym pod opieką 3 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji rajdu ,,Jesień Chopinowska”. Ze względu na remont pałacu Radziwiłłów, wyjątkowo meta tegorocznego rajdu znajdowała się na terenie Nadleśnictwa Antonin. Na mecie miały miejsce różnego rodzaju atrakcje, w tym konkursy.  Jednym z nich był konkurs strzelecki, w którym 3 miejsce wywalczyli uczeń klasy II gimnazjum w Wysocku Małym Kamil Ilski  wraz z opiekunem Piotrem Szkudlarkiem. Odbył się również koncert na trąby, a wszyscy mieli okazję wysłuchać płynącą z głośników muzykę Fryderyka Chopina.
Podczas jazdy członkowie Szkolnego Koła Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Wysocku Małym prowadzili obserwacje ornitologiczne. Na uwagę zasługują zaobserwowane 2 żurawie na łąkach między Wysockiem Małym, a Chynową oraz licznie gromadzące się na drzewach i przewodach elektrycznych szpaki zwiastujące jesień.  Ten wrześniowy rajd jest pierwszym z wielu zaplanowanych przez nauczycieli w Wysocku Małym na rok szkolny 2013/2014. Przed nami jeszcze wiele rowerowych i pieszych wypraw. Działania te podejmowane są w ramach akcji ,,Rok szkoły w ruchu”.
Uczestnicy rajdu jadący z Wysocka Małego: uczniowie: Piotr Ławniczak, Robert Grabowski, Kamil Ilski, Beata Płomińska, Filip Kołodziejczyk, Szymon Piotrowiak, Mateusz Bąk, Krystian Adamczak; absolwenci: Adam Fluder, Adrian Pastok, Joanna Biały, Karolina Radziejewska, Bartosz Górski, Maciej Kamzol; nauczyciele opiekunowie: Piotr Szkudlarek, Paweł Wróblewski i Marek Pawlicki; 

   Zobacz zdjęcia

 

Nowi mali czytelnicy w bibliotece szkolnej

   Czwartek, 12.09.2013


Tradycyjnie, jak co roku, we wrześniu przyjmujemy w poczet czytelników dzieci z „zerówki”. W tym roku pełnoprawnymi czytelnikami stało się 25 dzieci. Po zapoznaniu się z biblioteką, regulaminem i „prośbami książki” dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie: „Tobie książko przyrzekamy, ze szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy…”.W nagrodę za wspaniałe zachowanie dzieci dostały książeczki i lizaczki.

Zobacz zdjęcia

 

,,Narodowe Czytanie” w Zespole Szkół w Wysocku Małym

   Poniedziałek, 09.09.2013

 

 „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Aleksandra Fredry. To właśnie wiersze tego późnoromantycznego poety i dramatopisarza uczennice z klasy V szkoły podstawowej zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego. Wśród czytanych tytułów pióra hrabiego Fredry znalazły się klasyki polskiej bajki: ,,Paweł i Gaweł”, ,,Małpa w kąpieli”, ,,Bajeczka o osiołku”, ,,Koguty”. Organizatorzy słuchaczom rozdali także słodkie pamiątki. Akcję wraz z szkolnymi polonistami przygotowała Publiczno-Szkolna Biblioteka w Wysocku Małym. Lektorkami tegorocznego czytania zostały: Julia Błaszyk, Julia Kowalczyk, Dominika Stodolna, Ola Kraska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak oraz Julita Sierakowska.

Zobacz zdjęcia

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

   Poniedziałek, 02.09.2013

 

2 września o godzinie 9.00 szkoła po dwóch miesiącach przerwy znów wypełniłam się życiem. Wraz z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/2014 spotkali się: wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, radne z Wysocka Małego - Maria Balcerek i Janina Wojtasiak oraz przewodniczący Rady Rodziców - Dariusz Górski. Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk życzyła uczniom i nauczycielom wytrwałości w pracy i wielu sukcesów. Z kolei uczniowie przygotowali ciepłe przyjęcie dla najmłodszych w swoim gronie - pierwszoklasistów, którzy wraz ze swoją wychowawczynią zasiedli w "pociągu do wiedzy". Potem pozostało już tylko uczniom spotkać się w klasach ze swoimi wychowawcami, aby zapoznać się z nowymi planami lekcji.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

Strona 86 z 96
Jesteś tutaj: Strona główna