Gimnazjaliści z Wysocka Małego na Rajdzie Turystycznym Marzanna 2013

   Sobota, 23.03.2013     Kolejna edycja Rajdu Turystycznego Marzanna odbyła się z metą w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim 23.03.2013 r. Wzięło w niej udział kilkaset osób z powiatu ostrowskiego, głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Uczestnicy idący z Wysocka Małego (gimnazjaliści wraz z opiekunami) przebyli trasę z Wysocka Małego przez Przygodzice do Jankowa Przygodzkiego. Mimo pięknej słonecznej pogody wokół było biało od śniegu, wiał dość mocny wiatr co potęgowało odczucie mrozu. Trudno było wypatrzeć zwiastuny wiosny. Lecz uczestnicy idący z Wysocka mieli szczęście. Zauważyli bowiem stado szpaków na drucie w Wysocku Małym, a przede wszystkim dwa żurawie na polu między Przygodzicami, a Pardalinem. W oddali zaobserwowali siedem biegnących saren.

Na mecie miały miejsce występy taneczne uczennic Zespołu Szkół z Jankowa Przygodzkiego, konkursy dla uczestników rajdu, a także spotkania ze znajomymi i poczęstunek. Uczeń gimnazjum z Wysocka Małego Szymon Piotrowiak zwyciężył w konkursie wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej regionu, a przyniesiona przez uczniów naszej szkoły Marzanna dostała wyróżnienie.
Na zakończenie uczestnicy rajdu spalili przyniesione przez siebie Marzanny na boisku szkolnym.
Opiekunami podczas rajdy byli: Marek Pawlicki, Piotr Szkudlarek i Paweł Wróblewski.

Zobacz zdjęcia

 

Wiosna z talentami

   Czwartek, 21.03.2013


dzien_wiosny_20130327_1396294936.jpg - 17.18 Kb


   Pod hasłem ,,WIOSNA Z TALENTAMI” upłynął pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca, w naszej szkole. Tego dnia swoje kulinarne, muzyczne, sportowe, taneczne i plastyczne talenty mogli zaprezentować wszyscy uczniowie.
Od samego rana w szkolnej stołówce można było zakupić ciastka, cukierki i placki. ,,Dzień Słodkości” wraz z szkolnym odziałem PCK przygotowała opiekunka – pani Izabela Krysik. Od godziny 10:20 w sali gimnastycznej rywalizowali najmłodsi uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej. Nad sportowymi zmaganiami czuwali szkolni nauczyciele wychowania fizycznego – pana Łukasz Pawlak i pani Lidka Szewczyk.
Główne obchody związane z przywitaniem wiosny, ze względu na zalegający jeszcze na szkolnym boisku śnieg, odbyły się w sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych wiązanką pieśni przywitał szkolny zespół wokalny ,,Violinki”. Po nim swoje umiejętności muzyczne zaprezentował ,,chłopak z gitarą” – Filip Kołodziejczyk z klasy II gimnazjum. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły także dziewczyny z ostrowskiej szkoły tańca LILLA HAUSE. Przybyły one na zaproszenie swojej koleżanki – Klaudii Kaczmarek, z klasy VI szkoły podstawowej, która razem z nimi tańczy w grupie. Dziewczyny zaprezentowały się w nowoczesnym tańcu hip-hop. Nasi goście uczestniczyli także w nagrywaniu wiosennego Harlem Shake. Tego dnia odbył się pokaz wiosennych plakatów i prezentacja klasowych marzann, które niestety nie zostały spalone ze względu na śnieg. Stały się za to elementem ozdobnym szkolnych korytarzy. Najładniejsza marzanna, wykonana prze uczniów klasy
I szkoły podstawowej, reprezentowała Zespół Szkół w Wysocku Małym w Rajdzie Turystycznym ,,Marzanna 2013” do Jankowa Przygodzkiego. Jej wdzięk i piękno zostało dostrzeżone przez jury i wyróżnione w konkursie ,,Miss Marzanny 2013”.
Po tej części wiosennych obchodów w sali gimnastycznej odbyły się sportowe zmagania dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Gimnazjaliści przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywał się turniej gier planszowych. Największą popularnością cieszył się teleturniej ,,Postaw na milion”, prowadzony przez panią Dorotę Kittler.
Tego dnia nikt się nie nudził. Z bogatej oferty gier i zabaw, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Każdy mógł także przed szkolną społecznością zaprezentować swój wyjątkowy talent.

Zobacz zdjęcia

 

Orientalna lekcja

   Czwartek, 14.03.2013
     14 marca br. w Zespół Szkół w Wysocku Małym miała miejsce nietypowa lekcja poprowadzona przez panią Kamolę. Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z kulturą Azji, w szczególności Uzbekistanu i Chin. Pani Kamola urodziła się w Uzbekistanie, znaczną część swojego życia spędziła w Chinach. Dla uczniów przygotowała multimedialny pokaz zdjęć
z odległych zakątków Azji. Opowiedziała o historii, tradycji, kulinariach, szkolnictwie tego regionu świata. Uczniowie mogli zapoznać się z chińskimi podręcznikami do kaligrafii oraz przymierzyć tradycyjne uzbeckie stroje.
W związku z tym, że gość dopiero uczy się języka polskiego z uczniami komunikował się w języku angielskim i rosyjskim. W tłumaczeniu pomógł szkolny anglista. Podczas spotkania Pani Kamola uczyła gimnazjalistów chińskich i rosyjskich zwrotów grzecznościowych. Uczniowie natomiast przygotowali zestaw polskich ,,łamańców językowych” z którymi Azjatka musiała się zmierzyć. Ta kulturowa lekcja łączyła w sobie treści z geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze oraz języków obcych.
W podziękowaniu za wizytę gimnazjaliści wręczyli pani Kamoli paczkę
z tradycyjnymi polskimi słodyczami. Spotkanie z ciekawymi ludźmi to kolejny etap rozbudzania pasji wśród uczniów. Po astronomicznej nocy z gwiazdami, dniu fizyczno-chemicznych eksperymentów nadszedł czas na pobudzanie zainteresowań językowych i kulturowych.


 

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Kobiet w szkole

   Piątek, 08.03.2013

     

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole miał muzyczny charakter. Podczas przerw wszyscy chłopcy mogli dziewczynom złożyć muzyczną dedykację. Muzyczne pocztówki
z życzeniami przekazywał uczennicom nasz szkolny disc jockey Bartosz Górski. Tego dnia odbył się też specjalny koncert muzyczny, w którym udział wzięły dziewczyny z szkolnego zespołu muzycznego ,,Violinki”. Swoje muzyczne talenty przed społecznością szkolną przedstawiły: Karolina Nabzdyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska i Agata Wnuk – uczennice klasy V. Dziewczyny zaśpiewały piosenki, które zaprezentowały
w eliminacjach do gminnego konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik".


 

Zobacz zdjęcia

 

"Oskar" dla szkoły!

   Czwartek, 21.02.2013

     

Zespół Szkół w Wysocku Małym został nagrodzony specjalną statuetką w kategorii oświata podczas tegorocznej Gali Samorządowej. Jest to coroczna gala promująca lokalną inicjatywę, aktywność i przedsiębiorczość. Statuetkę na ręce pani dyrektor Ireny Dymarczyk przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Impreza wręczenia odbyła się 8 lutego tego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Wyróżnienie dla naszej szkoły to wyraz uznania dla wysokich wyników naszych uczniów w zewnętrznych sprawdzianach i egzaminach, licznych imprez środowiskowych organizowanych przez szkołę dla społeczności lokalnej, bogatej propozycji zajęć pozalekcyjnych, w tym organizacji wypoczynku letniego. Jest to wyróżnienie, na które złożyła się praca wszystkich, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, rodziców oraz Rady Rodziców.

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

Strona 89 z 94
Jesteś tutaj: Strona główna