Witaj święty Mikołaju!

   Piątek, 06.12.2013

6 gudnia w naszej szkole od rana rozbrzmiewał charakterystyczny dzwonek św. Mikołaja. Dlatego też przedszkolacy i uczniowie szkoły podstawowej zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie cieszyć się z wizyty zacnego gościa i zaprezentować się w przygotowanym przez poszczególne grupy i klasy programie. Nie zabrakło świątecznych piosenek i scenek oraz tańców. Mikołaj w nagrodę każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami, komplementując radosne występy.  Również dla gimnazjalistów nie zabrakło słodkich upominków.
Ten miły dzień został zorganizowany przez prężnie działającą w naszej szkole Radę Rodziców. 

 Zobacz zdjęcia

 

5. urodziny Violinek

   Czwartek, 05.12.2013

 

  

    Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Tydzień Edukacji Globalnej za nami!

   Środa, 27.11.2013

 

 Uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami  uczestniczyli w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej. "Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości (www.teg.edu.pl). W naszej szkole skupiliśmy się na haśle „Wybierz zrównoważony styl życia!” i  realizowaliśmy działania związane z problematyką zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji oraz dbałości o środowisko naturalne (m.in. poprzez ograniczanie emisji dwutlenku węgla), a także przyjrzenia się w tym kontekście własnym, codziennym nawykom i decyzjom.

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Projekt Comenius - wizyta w Hiszpanii

   Poniedziałek, 25.11.2013

 

 Pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu zostało zorganizowane w Palma de Mallorca przez nauczycieli z Hiszpanii. Szkoła IES JOAN MARIA THOMAS jest koordynatorem całego projektu „Smarthome-be online for our common European home” i to ona była odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego spotkania organizacyjnego dla nauczycieli- koordynatorów z krajów partnerskich.Celem spotkania było przede wszystkich ustalenie szczegółów współpracy między szkołami partnerskimi w ciągu dwóch lat współpracy, określenie zasad i czasu  realizowania mobilności, sprawozdanie z dotychczasowych działań w każdej ze szkół oraz  relacja z zadań wspólnych, określonych we wniosku złożonym do Narodowej Agencji. W terminie 11-15 listopada odbyło się wiele spotkań, które dały wszystkim zebranym nauczycielom możliwość podzielenia się pomysłami na temat projektu, wymiany doświadczeń a także przedstawienia swojej szkoły, kraju i regionu z którego pochodzą. Koordynatorzy hiszpańscy pokazali również urokliwe zakątki w Palma de Mallorca i opowiedzieli o najciekawszych zabytkach miasta. 

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wolontariusze kochają zwierzęta

   Piątek, 22.11.2013

 W piątek 22 listopada grupa uczniów Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z rodzicami i koordynatorkami Szkolnego Wolontariatu spędziła popołudnie na spacerach z bezdomnymi psiakami ze schroniska w Wysocku Wielkim.

Było nas wszystkich 35 osób. Przekazaliśmy zebraną karmę i przystąpiliśmy do działania. Ponieważ wśród chętnych miłośników zwierząt było sporo nowicjuszy, kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka przeszkoliła wszystkich, udzielając wskazówek postępowania na spacerach z pieskami. Cała ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Przekonaliśmy się wszyscy jak ważna jest akcja zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt i przeznaczony dla nich czas. Za okazane serce dostrzegliśmy od razu wdzięczność w psich oczach. Wiemy już dobrze, że wystarczy chcieć aby móc pomagać.

 Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie akcji, serce i zaangażowanie w pomoc zwierzakom.

    Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

Strona 89 z 104
Jesteś tutaj: Strona główna