KONKURS NA LOGO SZKOLNEGO WOLONTARIATU ROZSTRZYGNIĘTY!

   Środa, 26.06.2013

Do końca maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli składać swoje projekty w konkursie na logo Szkolnego Wolontariatu. Myślą przewodnią dla uczestników konkursu była oczywiście idea pracy wolontariusza – bezinteresowna pomoc wszystkim, którzy są w potrzebie. Propozycje były bardzo ciekawe i w różnorodny sposób przedstawiały sens niesienia pomocy. Pojawiło się też wiele mądrych haseł i propozycji nazw dla naszej szkolnej działalności. Ostatecznie, spośród 20 uczestników wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie.
Autorki logo i nazwy Szkolnego Wolontariatu w Wysocku Małym: „Wystarczy Chcieć” to Agata Lorenz i Marta Figiel, uczennice klasy II gimnazjum. Dziewczyny odebrały gratulacje za swój pomysł, dyplomy i nagrody na ostatnim w tym roku spotkaniu wolontariuszy. Koordynatorzy Szkolnego Wolontariatu przedstawili na nim również końcowe sprawozdanie z całorocznej działalności, wręczyli plakietki z nowym logo oraz kolejne legitymacje nowym wolontariuszom.
Dziękujemy za pracę przy tegorocznych akcjach charytatywnych i liczny udział w konkursie.

   Zobacz zdjęcia

 

Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2012/2013

   Poniedziałek, 24.06.2013

   W poniedziałek 24 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją , Gronem Pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej na zakończenie roku szkolnego 2012/2013, która odprawiona została w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Dariusz Brylak – kapłan, który w naszej szkole uczy religii klasy gimnazjalne.
Lektorzy – uczniowie gimnazjum- odczytali teksty z Pisma Świętego,  a ich młodsi koledzy z klasy drugiej uroczyście odśpiewali psalm responsoryjny. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowali uczniowie ze scholii parafialnej, dobierając pieśni odpowiednie do okresu liturgicznego. W modlitwie powszechnej uczniowie dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego, za nauczycieli, którym zawdzięczają trud przekazywania wiedzy i prosili Boga o bezpieczne, szczęśliwe wakacje.  Na uwagę zasługuje fakt, iż we mszy świętej wzięli udział członkowie pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem naszej szkoły.
Na zakończenie nabożeństwa, głos zabrał proboszcz parafii Wysocko Wielkie ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski, który życzył wszystkim szczęśliwych, beztroskich, pełnych słońca wakacji i odpoczynku, który pomoże nabrać sił do dalszej nauki 

   Zobacz zdjęcia

 

Wizyta w schronisku dla zwierząt

   Piątek, 14.06.2013

schronisko

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy karmę dla psiaków oraz ręczniki i materiały higieniczne potrzebne do pielęgnacji psów w Schronisku. 14 czerwca z wizytą do Schroniska pojechały przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu: Iga Brychcy, Kinga Gąsiorek, Iga Koryciak i Natalia Kubiak. Dziewczyny przekazały zebrane materiały i spędziły kilka godzin na spacerach z pieskami po okolicy. Wolontariuszki przekonały się raz jeszcze, jak bardzo ich czas potrzebny jest opuszczonym zwierzętom. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania Schroniska. Możecie spróbować swoich sił jako wolontariusze i wyprowadzać psy na spacery, tym bardziej, że zbliżają się wakacje.

Możecie odwiedzać stronę internetową Schroniska www.ostrowschronisko.pl, a na facebook’u znaleźć zdjęcia niektórych psów przeznaczonych do adopcji. Może wspólnie znajdziemy dla nich nowe domy.

Pamiętajcie! Wystarczą chęci aby pomagać!

                               Zobacz zdjęcia

 

Gminny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice

   Piątek, 14.06.2013

 

W piątek, 14 czerwca 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej: Marcin Górski z kl. V, Aleksandra Figiel z kl. VI, Klaudia Kaczmarek z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice organizowanym przez Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim.
Wymienieni uczniowie są laureatami w/w konkursu na szczeblu szkoły i reprezentowali naszą placówkę w etapie gminnym. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego P. I. Dymarczyk i P. E. Cieluch.
Mimo pełnego zaangażowania i solidnego przygotowania do konkursu naszym uczniom nie udało się zająć „medalowej” pozycji. Konkurencja była spora, a główną nagrodę – Złote Pióro ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice P. Krzysztofa Rasiaka zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Przygodzicach Ewelina Lewandowska, która konkursowe dyktando napisała bezbłędnie!
Zwyciężczyni gratulujemy wygranej, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i obiecujemy trzymać kciuki w przyszłym roku.

   Zobacz zdjęcia

 

Odwiedź Kalisz!

   Środa, 12.06.2013

 

12 czerwca 2013r. uczniowie klasy I gimnazjum pojechali na wycieczkę do Kalisza. Już od rana piękna pogoda zapowiadała udany dzień. Kalisz nazywany „Najstarszym miastem Polski” pokazał nam swoje dawne i nowoczesne oblicze. Spacer po ulicy Staromiejskiej, Moście Kamiennym, Rynku Głównym, ulicy Zamkowej, zwiedzenie Sanktuarium św. Józefa, murów obronnych miasta i Baszty Dorotki były pierwszym punktem wyprawy. Na rynku spotkała nas niespodzianka – mieliśmy okazję porozmawiać i sfotografować się ze znanym aktorem i satyrykiem – Jerzym Kryszakiem. Potem w kinie 3D obejrzeliśmy film akcji „Szybcy i wściekli”, a następnie nadszedł czas na spotkanie z historią pierwszych Piastów w grodzie na Zawodziu. Dotarliśmy tam płynąc Prosną, wspaniałą, stylizowaną łodzią wraz z przewodnikiem. W samym grodzie oprócz historycznych opowieści czekały na nas zabawy: strzelanie z łuku, bitwy dawnych wojów, łowienie ryb, pisanie piórem. Pełni wrażeń wróciliśmy statkiem do przystani pod teatrem, a stamtąd już autobusem „M” udaliśmy się do Ostrowa.
I kto powiedział, że blisko nie może być ciekawie? Zaczynajcie od poznawania własnego regionu!
Opiekunami i pomysłodawcami wycieczki byli Dorota Kittler i Hieronim Duczmal.                                

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnie >>

Strona 89 z 98
Jesteś tutaj: Strona główna