TOP ENGLISH TEAM III Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Środa, 05.04.2017

 

 

W środę, 5 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice spotkali się w murach Zespołu Szkół w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 7 zespołów uczniowskich z Chynowej, Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Przygodziczek oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była niezwykle wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny.

Laureaci tegorocznego turnieju to:

I miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Dębnicy

II miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Jankowie Przygodzkim

III miejsce: drużyna ze szkoły podstawowej w Czarnymlesie\

Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz Wójt Gminy Przygodzice, pan Krzysztof Rasiak. Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowali: wydawnictwo Oxford oraz Rada Rodziców w Wysocku Małym. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie i jak co roku, fantastyczną zabawę. Życzymy ciągłego rozwijania talentów językowych i podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Do zobaczenia w kolejnej edycji naszego turnieju.

 Zobacz zdjęcia

 

 

Młodzi projektanci

   Wtorek, 04.04.2017

Uczniowie klasy I gimnazjum  w ramach zajęć  artystycznych spróbowali swoich sił jako projektanci i wykonawcy butów. Zadaniem było  nadanie  nowego wyglądu starym butom .Technika i sposób wykonania pozostawiona była wyobraźni uczniów. Swoje projekty uczniowie zaprezentowali na szkolnej wystawie pt.:  ”Młodzi Projektanci”. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Rozkwitły żonkile na Polach Nadziei w naszej szkole

   Poniedziałek, 03.04.2017

Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W naszej szkole, podobnie jak w całym kraju rozpoczęła się kolejna edycja kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”.  W poprzednich latach wokół szkoły zostały obsadzone rabaty  żonkilowymi cebulami, które z wdzięcznością wspaniale zakwitły. Dzięki temu uczniowie i przedszkolacy mieli okazję obserwować wzrost kwiatów, pamiętając o tych, którzy idą przed nami.

 Zobacz zdjęcia 

 

HISTORYCZNY OSTRÓW – NIEZWYKŁA LEKCJA W TERENIE

   Piątek, 31.03.2017

 

 

Jak nakłonić młodych ludzi do poszukiwania wiedzy i rozwijania zainteresowań historią swojego regionu? Jak w ciekawy sposób opowiedzieć stare historie, zachęcić do stawiania pytań o przeszłość tego co nas otacza?

Jednym ze sposobów, wybranym przez nauczyciela historii, panią Izabelę Krysik było zorganizowanie wyjątkowej lekcji w Ostrowie Wielkopolskim dla klasy II gimnazjum. W piątek, 31 marca, grupa tychże gimnazjalistów odbyła urokliwy spacer po mieście, aby poznać dokładniej dzieje i historię tego miasta, a także zapoznać się z niesamowitą wystawą pod mecenatem PKO Banku Polskiego zatytułowaną "Nowy poczet władców Polski- Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko".

Historyczna wędrówka rozpoczęła się na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej- najstarszej czynnej nekropolii, miejscu pochówku wielu zasłużonych Wielkopolan, takich jak ksiądz Augustyn Szamarzewski czy też uczestników powstań narodowych- Franciszka Kutznera, Józefa Kajzera, księdza Jana Kompałły i Gustawa Bojanowskiego. Kolejnym etapem spaceru było I Liceum Ogólnokształcące czyli Królewskie Męskie Gimnazjum, pierwsze polskie gimnazjum w południowej Wielkopolsce w czasach zaborów. Gimnazjaliści odwiedzili również ostrowską konkatedrę, podziwiali kamieniczki na ulicy Kaliskiej oraz przepiękny kościół przy ulicy Królowej Jadwigi. Ciekawe pytania i zadania czekały na nich przy ostrowskim ratuszu. Po wysłuchaniu informacji o lapidarium przy Placu 23 stycznia i pruskich koszarach przy ulicy Wolności młodzież przeszła do synagogi aby zapoznać się z nowoczesną wersją wizerunków polskich władców namalowanych przez wybitnego grafika, profesora Waldemara Świerzego. Wystawa pobudziła do refleksji. Barwne portrety polskich władców stworzone na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy historycznej zestawione z dziełami Matejki, zrobiły na wszystkich spore wrażenie, a lekcja historii okazała się świetną przygodą.

 Zobacz zdjęcia

 

 

OPATRUNEK NA RATUNEK

   Czwartek, 30.03.2017

 

  

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przyłączył się po raz kolejny do akcji Opatrunek Na Ratunek organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Celem akcji było wsparcie misyjnych szpitali i przychodni poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże, plastry, gaza, rękawiczki jednorazowe itp. W tropikalnym klimacie warunki w których pracują lekarze są trudniejsze, a w surowych warunkach życia pozbawionego wygód nietrudno o skaleczenia i rany również wśród najmłodszych. Nasi wolontariusze postanowili rozpropagować cel akcji wśród uczniów i rodziców, aby wesprzeć lekarzy przebywających w ośrodkach misyjnych w Afryce i przyczynić się w ten sposób do pomocy dzieciom afrykańskim. Akcja trwała do końca marca. Zebraliśmy sporą ilość materiałów opatrunkowych, a następnie przekazaliśmy do siedziby fundacji w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania wolontariatu i przyłączyli się do zbiórki: przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom wspierającym akcję, księdzu Jarosławowi Kołodziejowi, który prowadził zbiórkę przy kościele parafialnym oraz wszystkim wspaniałym darczyńcom. Nagrodą za udział w akcji dla nas wszystkich niech będzie świadomość, że gdzieś tam, w odległych krańcach świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc w trudnym momencie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach szkolnego wolontariatu.

 Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna