Magiczny andrzejkowo – eksperymentalny wieczór w szkole

   Piątek, 24.11.2017

Dnia 24 listopada klasy I i III spędziły magiczny andrzejkowo – eksperymentalny wieczór w szkole. Zabawa rozpoczęła się w tanecznym rytmie o godzinie 16:30. Następnie dziewczęta i chłopcy brali udział w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice klasy drugiej gimnazjum. Na koniec tego cudownego wieczoru MALI ODKRYWCY zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom efekty wielomiesięcznej pracy w pokazie eksperymentów. W programie przygotowanym przez uczniów były takie atrakcje jak:

 1. własnoręcznie przygotowana domowa ciastolina – Gabrysia Maciaszek,

 2. znikający kubek – Maja Kowalczyk i Aleksandra Kupijaj,

 3. sztuczny śnieg – Amelia Banasiak, Antonina Mrula,

 4. magiczne monety – Bartosz Idziorek, Nikodem Zapała,

 5. cytrynowy wulkan – Weronika Szewc,

 6. sztuczne ognie – Dawid Kierczyński, Julia Pawłowska,

 7. skaczące jajko – Patryk Woźnica,

 8. iluzja optyczna – Dawid Rożek,

 9. oleisty pokaz „burza w butelce” – Franciszek Piskorski,

 10. kubek pitagorasa – Łukasz Bluz i Jakub Gąsiorek,

 11. magiczny balon – Paweł Nicpoń i Patryk Woźnica.

 Uczniowie z wypiekami na twarzach, dużymi uśmiechami i zadowoleniem wrócili do domów wieczorową porą. Zobacz zdjęcia 

 

Bezpieczni w sieci i w realu

   Czwartek, 23.11.2017

           23 listopada uczniowie klas starszych szkoły podstawowej, gimnazjaliści oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach działań profilaktycznych policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - nadkom. Krzysztof Kula oraz st. post. Patrycja Lichtarowicz przedstawili starszym uczniom zagrożenia na jakie są narażeni korzystając z Internetu i mediów społecznościowych. Szczegółowo został omówiony problem świadomego i rozważnego kreowania wizerunku w sieci, zabezpieczenia się przed cyberprzemocą i sposobów postępowania w sytuacjach, kiedy stajemy się ofiarami lub świadkami cybeprzemocy. Z kolei na spotkaniu z najmłodszymi - przedszkolakami policjanci podjęli tematykę bezpieczeństwa w drodze do szkoły i zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. 

Mamy nadzieję, że spotkania z doświadczonymi stróżami prawa pomogą naszym uczniom bezpiecznie funkcjonować w codziennym życiu.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka Przedszkolaków do Fabryki Bombek

   Wtorek, 14.11.2017

  

     We wtorek 14 listopada przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych wybrali się na wyczekiwaną wycieczkę. Pierwszym przystankiem w podróży było zwiedzanie Chaty Regionalnej w Przygodzicach. Pani Kornelia Tysiak zapoznała dzieci z legendą dotyczącą Przygodzic oraz z ogromną pasją przekazała informacje na temat regionalnych pamiątek. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć  pamiątki związane z „Małą Ojczyzną”, duże emocje wzbudziły wyeksponowane stroje strażackie, nie obyło się również bez dawki spontanicznej i humorystycznej dawki dziecięcych reakcji- przy omawianiu wyglądu herbu Gminy Przygodzice- jeden z chłopców dostrzegł trzy trąby czarne, co podsumował naturalnym skojarzeniem z popularną zabawką – spinnerem. Dziękujemy za regionalne pocztówki oraz ciekawą lekcję historii dla najmłodszych.

Kolejnym punktem wycieczki była Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” w Krośnicach k/Milicza. Pierwszy etap zwiedzania Fabryki Bombek to- DMUCHALNIA – dzieci mogą na własne oczy zobaczyć proces ręcznego wytwarzania ze szklanej rurki przeróżnych kształtów ze szkła. Drugi etap - SREBRZENIE – jest niemal magiczny dla przedszkolaków - pracownik za pomocą azotanu srebra wkroplonego do środka ozdoby sprawia, że bombka nabiera lustrzanego blasku. Trzeci etap to DEKORATORNIA – tam widzieliśmy pełen proces  ozdabiana bombki ręcznie przez panie dekoratorki za pomocą specjalistycznych farb, lakieru i brokatu. Ogromne wrażenie robią też ekspozycje bombek na ścianach w tej sali oraz na kilku choinkach. Mnogość wzorów i perfekcyjne wykonanie świątecznych ozdób wzbudziło zachwyt dzieci i rodziców, biorących udział w wycieczce. Sympatycznym akcentem było pocieranie złotego karpia z Doliny Baryczy – szklanej ozdoby, aby spełniło się pomyślane przez każdego życzenie. Dodatkowo wzięliśmy udział w warsztatach praktycznych malowania bombki. Przedszkolacy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, przy dekorowaniu.  Wszyscy uczestnicy samodzielnie wykonaną ozdobę choinkową zabrali ze sobą do domu. Czwarty etap - SKLEP FIRMOWY - tam można było zakupić produkty - szklane ozdoby choinkowe i dekoracyjne.

Powróciliśmy do szkoły zadowoleni z kartonami pełnymi pięknych bombek J

 Zobacz zdjęcia 

 

BYĆ JAK…MASTERCHEF JUNIOR!

   Piątek, 10.11.2017

W piątek 10 listopada w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się I Gminny Konkurs „Masterchef Junior to ja”, w którym wzięło udział pięć szkół  z terenu gminy Przygodzice. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III  a jego celem było propagowanie świadomego i zdrowego stylu odżywianiasię wśród najmłodszych.                                                                                                                Uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami kulinarnymi a także przygotować w swoich szkołach plakat i hasło promujące zdrowe odżywianie, które były prezentowane na wystawie konkursowej. Zadania, jakim musieli sprostać uczestnicy, polegały na przygotowaniu zdrowego posiłku i estetycznym wyeksponowaniu go przed jury. Uczniowie mieli do dyspozycji stragan pełen pysznych i zdrowych smakołyków, z których mogli dowolnie, zgodnie ze swoimi potrzebami i pomysłowością korzystać. Mali kucharze podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe : pierwszoklasiści przygotowywali zdrowe kanapki, drugoklasiści „jadalne stworki”, natomiast trzecioklasiści przyrządzali sałatki. Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas:

 - klasa I – Lena Roszak i Paweł Wala

 - klasa III a – Michalina Wróbel i Lena Dolińska

 - klasa III b – Patryk Woźnica i Nikodem Zapała.

 Cała nasza ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, starannie i z wielkim zapałem wykonując zadania. W przerwie konkursu uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu gospodarzy a także do wspólnych zabaw na temat zdrowego stylu odżywiania.    W tym czasie Jurorzy oceniając zadania konkursowe , mieli twardy orzech do zgryzienia, albowiem potrawy wszystkich drużyn prezentowały się porównywalnie estetycznie, kolorowo i  apetycznie.

Jednakże zgodnie z regulaminem jury wyłoniło po jednej zwycięskiej drużynie w każdej grupie wiekowej - wszak Masterchef Junior może być tylko jeden!                                      

W kategorii klas pierwszych zwyciężyła drużyna z Jankowa Przygodzkiego, wśród klas drugich uczennice z Chynowej a w najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyły i tytuł „Masterchef Junior to ja” zdobyły uczennice naszej szkoły z klasy III a - Lena Dolińska 
i Michalina Wróbel.

Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor GZEAS Barbary Duczmal i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dębnicy  Dariusza Spychalskiego dyplomy, upominki oraz profesjonalne czapki Masterchefa. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Pierwsza edycja konkursu pokazała, że tego typu rywalizacja wśród najmłodszych jest ciekawa, widowiskowa i bardzo oczekiwana. Konkurs spełnił zarówno rolę kształcącą, jak i wychowawczą. Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim mogli sprawdzić się we współdziałaniu dla osiągnięcia wspólnego celu.

Pomysłodawcom, organizatorom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję !

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „ZAPAL ŚWIATEŁKO”

   Piątek, 10.11.2017

     

Jesień to szczególny czas zadumy i refleksji nad wartością życia, ale i jego przemijaniem. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” co roku organizuje zbiórkę zniczy i odwiedza cmentarz w Wysocku Wielkim, aby zapalić światełka na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek 10 listopada. 21 wolontariuszy szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych ofiarowało swoją modlitwę i zapaliło znicze na grobach zmarłych, o których pamięć powoli zanika. Naszą tradycją stała się też refleksja nad mogiłami pochowanych na naszym cmentarzu żołnierzy i powstańców. Towarzysząca nam w tym roku pani dyrektor Irena Dymarczyk zapoznała młodzież z ich trudnymi i bohaterskimi losami. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 101
Jesteś tutaj: Strona główna