Zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim

   Poniedziałek, 29.03.2021

       W trudnym czasie trwania pandemii nie poprzestajemy na niesieniu pomocy. Członkowie Szkolnego Wolontariatu "Wystarczy chcieć", rodzice, nauczyciele i pozostali uczniowie chętnie podjęli się zbiórki wspierającej potrzeby naszych „braci mniejszych” przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy koce, ręczniki, pościele, poszewki, dywaniki, karmę i wszelkie materiały potrzebne dla zwierzaków w tym trudnym zimowym czasie. Zebrane materiały zostały zapakowane i przewiezione do schroniska. Pani kierownik wraz z opiekunami bardzo serdecznie podziękowała za okazaną pomoc i wsparcie. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy pamiątkowe podziękowanie.

    

 

Komunikat Dyrektora Szkoły

   Piątek, 26.03.2021

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

informuję, że na podstawie

Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U. z 2021, Poz.561)

od 29 marca do 11 kwietnia 2021 r. ogranicza się funkcjonowanie:

  1. Szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach ;

  2. Ograniczenie polega na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość ;

  3. Jeżeli jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce zajęcia przedszkolne mogą być zorganizowane w szkole. Warunek – wniosek rodziców złożony do dyrektora szkoły.

Przerwa świąteczna w zdalnym nauczaniu od 01.04.2021 do 06.04.2021 r.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia

Irena Dymarczyk

dyrektor szkoły

 

Komunikat - rekrutacja

   Czwartek, 25.03.2021

Dyrektor szkoły informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli podanie o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym oraz oddziału przedszkolnego, zostały przyjęte.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

   Poniedziałek, 22.03.2021

         21 marca świętujemy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzimy również święto ludzi niezwykłych. To Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa, propagowanie praw, dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Symbolem tego dnia jest zakładanie skarpetek nie do pary. Wolontariusze uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie włączyli się do wsparcia tego święta zakładając piękne korowe skarpetki oczywiście nie do pary.


 

Wiosna, ach to ty!

   Niedziela, 21.03.2021

         Początek wiosny kalendarzowej, jak co roku, wypada 21 marca. Kalendarzowe dni nowych pór roku są niezmienne. 22 czerwca wypada zatem pierwszy dzień lata, 23 września - pierwszy dzień jesieni, a 22 grudnia - pierwszy dzień zimy. Inaczej jest z astronomicznym początkiem wiosny. Jej data występuje w chwili, gdy promienie słoneczne padają pionowo na równik, a pod coraz mniejszym kątem na resztę kuli ziemskiej aż do obu biegunów. Na całej Ziemi dzień i noc trwają wtedy po 12 godzin. W tym roku wypadło to w dzień przed wiosną kalendarzową, a więc w sobotę 20 marca. Do roku 2043 wszystkie kolejne wiosny astronomiczne wypadać będą tego samego dnia - 20 marca. Od roku 2044 zacznie się to jednak przesuwać i dzień ten będzie występować 20 lub 19 marca. 

        21 marca to także Dzień Samorządności, który przed pandemią miał zawsze swój wyjątkowy, kreatywny charakter. Społeczność uczniowska spędzała ten dzień na zabawach, konkursach, rozgrywkach sportowych i spacerze wokół wsi z przygotowanymi Marzannami. Dzisiaj niestety nie spotkamy się na wspólnym spacerze, ale z przyjemnością przypominamy o zwyczaju topienia Marzanny. Mamy nadzieję, że wiosna już wkrótce pokaże swoje piękne oblicze.

  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna