Warsztaty teatralne w Kaliszu

   Piątek, 24.03.2017

     

Nie jest łatwo współczesnej młodzieży gimnazjalnej znaleźć czas na klasykę. Jednak młodzież z Gimnazjum z Wysocka Małego postanowiła oderwać się od telefonów komórkowych, iPodów, Internetu i kilka godzin spędzić z żywym słowem.        

            W tym celu 24.03.2017 r. miłośnicy kultury wybrali się do Teatru w Kaliszu na sztukę Weroniki Szczawińskiej pt."Klęski w dziejach miasta". Spektakl ten to muzyczny reportaż z czterech miast, które być może są jednym miastem. To też koncert na szóstkę aktorów i dźwięki czterech klęsk, które znakomicie odzwierciedlały głosy miasta. Pośród katastrof, plag, epidemii autorzy spektaklu poszukują budulca dla miasta, które mogłoby być.

            Trzeba przyznać, że uczniom przyszło się zmierzyć z trudną sztuką. Pierwsze wrażenia były dość mieszane - od zachwytu do niezrozumienia. Na szczęście po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga teatru panią Aleksandrę Rajską, która w przystępny sposób pomogła zrozumieć tę sztukę.

            W spotkaniu z teatrem wzięło udział 30 uczniów z klas I-III gimnazjum, którzy byli pod opieką nauczycieli  Doroty Kittler, Lidii Szewczyk i Hieronima Duczmala.

Na koniec oddajmy głos samym uczestnikom tego wydarzenia - uczniom:

 Zobacz zdjęcia

 

Najlepszy czytelnik naszej gminy

   Piątek, 24.03.2017

 

24 marca w Zespole Szkół w Dębnicy odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III ,, Polubić czytanie”. Naszą szkołę dzielnie reprezentował uczeń klasy III b, Filip Szczepaniak.  Filip doskonale poradził sobie z rozwiązaniem testu. Udowodnił, że czytanie to jego wielka pasja. Najlepiej ze wszystkich uczestników zapamiętał informacje o twórczości Josepha Conrada- Korzeniowskiego oraz potwierdził znajomość utworów ,,Karolcia”, ,,Bunia” i ,,Nasza mama czarodziejka”, co dało mu I miejsce w tym konkursie. Filipie, gratulujemy sukcesu. 

 

PCK i WOLONTARIAT razem dla Michalinki

   Piątek, 24.03.2017

Walkę o życie i zdrowie Michalinki śledzimy od dawna, a losy jej rodziny są nam bardzo bliskie. Dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu, ostatnio przeszła poważną operację, a stan jej zdrowia powoli się stabilizuje. Koszty związane z jej leczeniem niestety cały czas rosną. Aby więc wspomóc rodzinę małej Misi uczennice-wolontariuszki z klasy II gimnazjum postanowiły zorganizować akcję, z której dochód przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Inicjatorką tego działania była Agata Orzechowska z kl. II gimnazjum. W piątek 24 marca, połączone siły wolontariuszy szkolnego koła PCK i wolontariatu „Wystarczy Chcieć” pod czujnym okiem opiekunów: pani Izabeli Krysik i Justyny Perz przygotowywały zdrowe, owocowe sałatki, które przez cały dzień można było zakupić w szkolnej stołówce. Chętnych nie brakowało. Sałatki cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim przyświecała wspólna idea pomocy Michalince. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji i mamy nadzieję, że wkrótce mała Michalina w pełni odzyska zdrowie. 

 Zobacz zdjęcia

 

Kumulacja Aktywności w natarciu!

   Czwartek, 23.03.2017

     Drugi semestr roku szkolnego to kolejne sportowe wyzwania. Uczniowie gimnazjum w ramach realizowanego projektu Kumulacji Aktywności mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju  zajęciach sportowych, które odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. W tym półroczu rozpoczęliśmy cykl sześciu treningów z pływania na basenie Delfin w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież doskonali swoje umiejętności pływania poszczególnymi stylami, jak również skoki do wody i nurkowanie. Raz w tygodniu prowadzone są zajęcia z koszykówki przez panią Katarzynę Dulnik i zamiennie zajęcia z piłki nożnej, cross fit, wspinaczki, unihokeja, zumby, aerobic i tabaty.  Podczas spotkań młodzi sportowcy doskonalą poznane już umiejętności,  poznają nowe formy i metody ćwiczeń, a także uczą się zasad gry. Dzięki temu kształtują szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Zajęcia te mają na celu wskazanie, jak spędzać swój wolny czas w atrakcyjny sposób, a także zadbanie o zdrowie, lepsze samopoczucie i zgrabną sylwetkę.  Skumulowana aktywność fizyczna to także zwiększenie poczucia pewności siebie, integracja w grupie rówieśniczej, pogłębienie wiedzy o funkcjonowaniu organizmu, a także poznanie nowych trenerów, a przy okazji czerpanie z tych zajęć wiele radości. Tak więc w zdrowym ciele zdrowy duch!
 

 Zobacz zdjęcia

 

III Powiatowy Konkurs Taneczny TYLKO TANIEC w Sulmierzycach.

   Środa, 22.03.2017

 

     

22 marca 2017r odbył się III Powiatowy Konkurs Taneczny TYLKO TANIEC  w Sulmierzycach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje taneczne umiejętności zespołowe w kategorii wiekowej klas I- III SP, IV- VI SP i I – III G. Wśród wielu zespołów i dużej konkurencji nasi wychowankowie  poradzili sobie wspaniale, zdobywając dwa puchary za III miejsce. W kategorii klas I – III Szkoły Podstawowej, w tańcu meksykańskim,  barwnie, wesoło i z humorem zaprezentowała się klasa II a pod kierunkiem Pani Bogusławy Górskiej, a w kategorii klas gimnazjalnych w oryginalnym tańcu „Milord” perfekcją wykonania, zaangażowaniem zarówno dziewcząt jak i chłopców oraz wspaniałym strojem popisali się uczniowie klasy III , którzy zostali przygotowani przez panią Lidię Szewczyk.

Serdecznie dziękujemy naszym szkolnym zespołom, które brały udział w  konkursie za wysiłek,  wkład pracy i  zaangażowanie.  Wszystkim gratulujemy, życzymy dalszego rozwoju w dziedzinie tańca i kolejnych sukcesów!

 Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna