Kolejny sukces naszych tenisistek!

   Wtorek, 09.11.2021

W dniu 09.11. 2021r. w Czarnymlesie odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym klas VII - VIII. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Kucharska i Maja Kowalczyk z klasy VII b. Dziewczyny były bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze. Oczywiście zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy!

        Zobacz zdjęcia 

 

„ SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM W SWOJEJ SZKOLE” - SPOTKANIE Z MISTRZEM LESZKIEM KUCHARSKIM

   Piątek, 05.11.2021

5 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaj Kopernika w Wysocku Małym odbyło się spotkanie z wybitnym polskim tenisistą stołowym, dwukrotnym olimpijczykiem oraz medalistą mistrzostw świata - Leszkiem Kucharskim.

Pan Leszek Kucharski przyjechał do naszej szkoły aż z Gdańska, gdzie na co dzień mieszka i prowadzi swoją akademię. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie zapoznali się z drogą sportową jaką musiał przejść nasz mistrz, by uzyskać wysokie wyniki i otrzymać upragnione medale. Był to także czas na pytania, które dzieci chętnie zadawały.

Wspólnie z naszym gościem wspaniale zaprezentowały się cztery uczennice naszej szkoły: Aleksandra Nawrocka, Oliwia Marczak, Amelia Kucharska i Maja Kowalczyk, które na co dzień trenują w Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ w Wysocku Wielkim pod okiem pani trener Małgorzaty Dudzińskiej. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności, przy okazji mogły zmierzyć się w grze z samym mistrzem. Wszyscy uczniowie z klas I, II i III mieli okazję spróbować swoich sił podczas prostych ćwiczeń z rakietką od tenisa stołowego. Uczyli się trzymać rakietkę, podbijać piłeczkę i przebijać do partnera na odległość. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz sprzęt do gry w tenisa stołowego. Nasz mistrz obdarował wszystkich swoim autografem i pamiątkowym zdjęciem.

Pan Leszek Kucharski promował tenis stołowy oraz zachęcał do uczęszczania na dodatkowe zajęcia sportowe w celu nauki i doskonalenia swoich umiejętności. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a tenis stołowy stanie się częściej wybieraną formą rekreacji. Być może dla niektórych stanie się sportem, któremu będą chcieli poświęcić więcej czasu. Z tego może narodzić się profesjonalna kariera.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania i współpracę panu Karolowi Lubienieckiemu oraz pani trener Małgorzacie Dudzińskiej z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego LKS ORZEŁ w Wysocku Wielkim.

Spotkanie zostało zorganizowana dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego – organizatorem w zakresie wykonania zadania zleconego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
– „ Spotkaj się z Mistrzem w Swojej Szkole”.

        Zobacz zdjęcia  

 

„Zagroda z Bullerbyn” – konkurs biblioteczny

   Czwartek, 04.11.2021

     Uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięli udziałw konkursie plastycznym: „Zagroda z Bullerbyn”.
Po przeczytaniu lektury autorstwa Astrid Lindgren, stworzyli własną wizję wioski. 
Klasa, podzielona na grupy, wykonała
modele domków.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Kaczmarek, Agata Kużaj i Leon Nowak
za zagrodę północną
II miejsce: Szymon Grzmil, Stanisław Jabłecki, Szymon Jędrzejewski, Kacper Kaczor

za zagrodę południową
III miejsce: Nadia Czekalska, Monika Rolla, Katarzyna Woźnica, Aleksandra Wróbel
za zagrodę środkową

          Zobacz zdjęcia  

 

"Szkoła pamięta"

   Piątek, 29.10.2021

      W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akacji ,,Szkoła pamięta” , która jest objęta patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wszystkie działania realizowane w ramach akcji są spójne z programem wychowawczym szkoły, sprzyjają kształtowaniu postaw patriotycznych i prospołecznych. Uczniowie nie tylko przybliżyli sobie losy bohaterów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, spoczywających na miejscowym cmentarzu parafialnym, ale także na grobach bohaterów zapalili znicze pamięci. Był to również czas wspomnień o uczniach, którzy jeszcze niedawno byli wśród społeczności szkolnej oraz nauczycielach. Również znicze zapłonęły na ich grobach.

        Zobacz zdjęcia  

 

Wróciły ze złotymi medalami!

   Czwartek, 28.10.2021

       

W dniu 28.10.2021r. na sali w Raszkowie odbyły się Zawody Drużynowe - Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Gminę Przygodzice, a zarazem naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska. Dziewczyny spisały się rewelacyjne, zajmując pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowały do zawodów na szczeblu rejonowym.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za następne sukcesy.

        Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna