Uczniowie klasy V SP z Wysocka Małego na wycieczce w Ostrowie Wielkopolskim

   Piątek, 18.10.2013

 

 

Dnia 18 X 2013 r. klasa V SP pod opieką nauczycieli wyjechała autobusem MZK Ostrów na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali i zapoznawali się z zabytkami oraz niektórymi obiektami na terenie miasta. Byli między innymi pod cmentarzem żydowskim i  bożnicą, przy kościele p.w. NMP Królowej Polski, w ostrowskiej konkatedrze i w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Na zakończenie cała grupa udała się do kina Komeda na film pt. „Khumba”.

   Zobacz zdjęcia

 

Dzień Edukacji Narodowej na poważnie i wesoło

   Wtorek, 15.10.2013

 Tradycją w naszej szkole stało się obchodzenie Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania klasy I gimnazjum w tym samym dniu. Dlatego 14 października na uroczystym apelu spotkali się zaproszeni goście: radne z Wysocka Małego Janina Wojtasiak i Maria Balcerek, Rada Rodziców, Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły i wszyscy uczniowie Zespołu Szkół.

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wrzesień 1939. Pamiętamy!

   Piątek, 11.10.2013

 

            Patriotyczny apel z okazji  74. rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowali dla całej społeczności szkolnej uczniowie klasy trzeciej i drugiej gimnazjum. W niespełna godzinę gimnazjaliści przypomnieli młodszym kolegom tragiczne wydarzenia z września 1939 r. Uroczystości towarzyszyła projekcja nagrań z działań kampanii wrześniowej, patriotyczne pieśni oraz wiersze.  Na zakończenie zebrani otrzymali foldery historyczne z najważniejszymi datami związanymi z historią naszego kraju. Foldery na zajęciach z historii opracowali gimnazjaliści. 

   Zobacz zdjęcia

 

Projekt Comenius w naszej szkole!

   Czwartek, 10.10.2013

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu Comenius. Na jego realizację szkoła otrzymała 20 tysięcy euro z funduszy europejskich. Pieniądze przeznaczone będą na działania podejmowane w ramach projektu, w tym wyjazdy uczniów i nauczycieli do innych państw. Projekt realizowany będzie przez dwa lata.

Więcej…
 

Wolontariat zaczyna działalność

   Wtorek, 08.10.2013

Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie Zespołu Szkół wracają do podejmowania inicjatyw na rzecz potrzebujących. 20 września odbyło się spotkanie inaugurujące działalność szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” w roku szkolnym 2013/14. Uczestnikami spotkania byli dotychczasowi wolontariusze i osoby, które chcą poznać taką pracę z bliska i przyłączyć się do naszych akcji. Razem zebrało się 36 osób, zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum!!!

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 92 z 104
Jesteś tutaj: Strona główna