Akcja "Czysty las"

   Poniedziałek, 22.04.2013

 

 


Z okazji Dnia Ziemi 22.04.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Czysty las". Celem przedsięwzięcia było sprzątanie lasu na Smardowie i uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami. W związku z tym nauczyciele opiekunowie: Łukasz Pawlak, Marek Pawlicki, Paweł Wróblewski i Lidia Szewczyk przeprowadzili prelekcję dotyczącą tych zagrożeń dla uczniów klas IV – VI SP. Następnie 38 uczniów  wraz z opiekunami wyruszyło na sprzątanie lasu,  zbierając 13 pełnych worków śmieci.
Imprezę zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku.

Zobacz zdjęcia

 

XXVI Rajd Wiosenny "Bocianim Szlakiem"

   Sobota, 20.04.2013

  

 

 

 Dnia 20.04.2013 r. o godzinie 10.30 uczniowie Gimnazjum w  Wysocku Małym wyruszyli na kolejną edycję Rajdu Bocianim Szlakiem. Dzień był chłodny i pochmurny lecz pogoda nie zraziła uczestników. Trasą biegnącą przez Wysocko Wielkie, Sadowie i Parczew dotarli na metę, która znajdowała się na terenie klubu Iskra Sieroszewice.Na miejscu czekały drożdżówki i ciepła herbata oraz znajomi z innych szkół i instytucji, biorący udział w rajdzie. Odbyły się również liczne konkursy, w tym konkurs sprawnościowy w przeciąganiu liny, w którym drużyna z Gimnazjum w Wysocku Małym zajęła 2 miejsce. Około godziny 13.30 rajd zakończył się, a grupa z Wysocka drogą przez Wtórek, Pruślin i Wysocko Wielkie powróciła do szkoły.Podczas całej wycieczki uczniowie wraz z opiekunami wypatrywali bocianów lecz tym razem nie mieli szczęścia. Na osłodę pozostał piękny unoszący się nad polami śpiew skowronków polnych.
Opiekunami podczas rajdu byli: p.M. Pawlicki i p.P.Wróblewski.


Zobacz zdjęcia

 

 

Poznajemy Islandię z Romanem Pankiewiczem

   Środa, 10.04.2013

 

Dzięki współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki z Zespołem Szkół w Wysocku Małym w dniu 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie gimnazjalistów z znanym podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Obieżyświata w Wysocku Małym promował swoją książkę ,,Islandia: Trzeci żywioł”. Podczas spotkania autor wzbudził wielkie zainteresowanie  uczniów, opowiadając w niezwykle barwny i ciekawy sposób o Islandii, w której spędził trzy lata swego życia. Spotkanie miało szczególną wartość edukacyjną,  w przystępnej formie przedstawione zostały informacje o kraju, który pełen jest tajemnic i nieodkrytych przez Europejczyków cudów. Wypowiedzi globtrotera uzupełniał pokaz zdjęć na tablicy multimedialnej.Autor przekonywał także obecną na widowni młodzież,  jak istotne w życiu jest uczenie się języków obcych, które pomagają w komunikacji z ciekawymi ludźmi, w podróżowaniu i w dostaniu wymarzonej pracy.Podczas spotkania można było nabyć książkę z dedykacją oraz porozmawiać z autorem. Z pewnością poznanie znanego podróżnika rozbudziło w uczniach chęć dalekich podróży i naukę języków obcych.

Zobacz zdjęcia

line-height: 18pt; text-indent: 35.4pt; font-size: 11px;

 

Byliśmy na FUN - ie

   Niedziela, 07.04.2013

 


7 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Naukowegow w ramach projektu Akademia Uczniowska realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczyli w Festiwalu Uczniowskiej Nauki w Poznaniu. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali działanie praw fizycznych w prostych zabawkach. Oprócz własnej prezentacji młodzi naukowcy mieli okazję obserwować demonstaracje i doświadczenia chemiczne i fizyczne uczniów z całej Wielkopolski, wysłuchać wykładu naukowego  popartego eksperymentami chemicznymi. Celem Festiwalu Uczniowskiej Nauki był rozwój kompetencji kluczowych uczniów poprzez wspólną prezentację własnych doświadczeń rówieśnikom, nauczycielom i gościom festiwalu. Stanowił on przestrzeń do pokazania osiągnięć uczniów i szkół. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali oryginalne pomysły rozwiązania problemów badawczych, samodzielnie zaprezentowali eksperymenty i zdobyli nową wiedzę z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych.
Opiekunami młodzieży byli Rafał Jakubowski i Dorota Kittler.


Zobacz zdjęcia

 

Wiosenny Harlem Shake

   Wtorek, 02.04.2013

     Szaleństwo Harlem Shake dotarło także do Wysocka Małego. Podczas obchodów pierwszego dnia wiosny wszyscy uczniowie szkoły, poprzebierani w oryginalne i kolorowe stroje, uczestniczyli w nagraniu tego ,,pokręconego filmiku”. Filmowy materiał zmontował Szymon Piotrowiak z klasy II gimnazjum.

            Efekty pracy można zobaczyć na Youtube. Link do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=zKhzVCJxo-w

            Zapraszamy do oglądania.


 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 Następna > Ostatnie >>

Strona 92 z 98
Jesteś tutaj: Strona główna