Prezent od św. Mikołaja

   Czwartek, 06.12.2012

     

6 grudnia był niezwykłym dniem w naszej szkole. Z okazji "Mikołaja" wszyscy uczniowie mieli możliwość wyjechać na basen do Kalisza. Frajda była ogromna, gdyż wyjazd i pobyt w aquaparku były prezentem od Rady Rodziców naszej szkoły dla uczniów począwszy od klasy I szkoły podstawowej, skończywszy na klasie III gimnazjum. Amatorzy wodnej rozrywki mogli skorzystać z 9 basenów, dostosowanych do wieku i umiejętności pływackich. Każdy znalazł tu coś dla siebie: zjeżdżalnie, ławeczki i leżanki wodne, rwącą rzekę, grotę sztucznej fali czy zewnętrzny podgrzewany basen solankowy. To musiało się spodobać uczestnikom wycieczki, którzy przez dwie godziny mogli pławić się w wodzie i cieszyć wolnym popołudniem.

Zobacz zdjęcia

 

Gminne Święto Niepodległości

   Niedziela, 11.11.2012

 

    W dniu 11 listopada społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi miała wspaniałą okazję uczcić Dzień Niepodległości, uczestnicząc w widowisku słowno - muzycznym pt.: "Pieśń o tej, co nie zginęła". Dzięki autorskiemu scenariuszowi Bogusławy Górskiej widzowie przeżyli trudną i często tragiczną drogę Polski i Polaków do niepodległości od czasów rozbiorów i zaborów do 1918 roku.
Na uroczystości pojawiło się mnóstwo zaproszonych gości, m.in. poseł na Sejm RP - Piotr Walkowski, Starosta ostrowski - Paweł Rajski, Wojt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak, przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Baraniak i inni, których powitała Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk.

        Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klasy I gimnazjum

   Czwartek, 11.10.2012

       W czwartek 11 pażdziernika obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który zgodnie z tradycją naszej szkoły połączony został ze ślubowaniem uczniów klasy I gimnazjum. W części oficjalnej 26 uczniów z klasy I złożyło uroczystą przysięgę na sztandar szkoły w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i starszych kolegów. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klasy IV SP w scence z życia szkoły, zespół wokalny "Wiolinki" oraz gimnazjaliści, którzy śpiewem, wierszem i skeczem uhonorowali swoich nauczycieli. Na zakończenie Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów na  ręcę pani dyrektor - Ireny Dymarczyk złożył piękny bukiet kwiatów, dziękując w ten sposób za troskę, przekazywaną wiedzę i codzienną życzliwość.

Zobacz zdjęcia

 

Pasowanie na ucznia

   Środa, 10.10.2012

    Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się 10 października 2012 roku o godz. 10.00. Był to wyjątkowo podniosły dzień dla uczniów klasy pierwszej, ich rodziców jak i wychowawczyni Marioli Roszak - Cholewki.
Na najmłodszych w pięknie przygotowanej sali czekali nie tylko rodzice, dziadkowie, ale także tradycyjnie koleżanki i koledzy z klasy II i III z nauczycielami.

        Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Rowerowa eskapada klasy IV

   Wtorek, 02.10.2012

       Powoli zbliża się już jesienna pogoda, deszcze i szarugi, dlatego słoneczne i ciepłe dni warto jeszcze wykorzystywać na rajdy. Z takiego założenia wyszli uczniowie klasy czwartej, którzy 28 września wybrali się na rowerowy wojaż. Celem wyprawy był ,,Zajazd Górecznik”. W wycieczce towarzyszył im wychowawca – pan Marek Pawlicki, nauczyciel wychowania fizycznego – pan Łukasz Pawlak oraz praktykantka – pani Dominika Mikołajczyk.

Rajd rozpoczął się o godzinie 13:OO pod szkołą. Tu opiekunowi przedstawili uczniom plan trasy oraz przekazali najważniejsze informacje o bezpieczeństwie podczas jazdy. Po niespełna godzinie grupa dotarła do celu. Na ,,Góreczniku” rowerzyści mieli czas na odpoczynek, posiłek, zwiedzanie mini zoo oraz zabawę.

O godzinie 16:00 rowerzyści wrócili już do Wysocka. Na uwagę zasługuje frekwencja. W wojażu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 Następna > Ostatnie >>

Strona 92 z 94
Jesteś tutaj: Strona główna