Projekt Comenius - wizyta w Hiszpanii

   Poniedziałek, 25.11.2013

 

 Pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu zostało zorganizowane w Palma de Mallorca przez nauczycieli z Hiszpanii. Szkoła IES JOAN MARIA THOMAS jest koordynatorem całego projektu „Smarthome-be online for our common European home” i to ona była odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego spotkania organizacyjnego dla nauczycieli- koordynatorów z krajów partnerskich.Celem spotkania było przede wszystkich ustalenie szczegółów współpracy między szkołami partnerskimi w ciągu dwóch lat współpracy, określenie zasad i czasu  realizowania mobilności, sprawozdanie z dotychczasowych działań w każdej ze szkół oraz  relacja z zadań wspólnych, określonych we wniosku złożonym do Narodowej Agencji. W terminie 11-15 listopada odbyło się wiele spotkań, które dały wszystkim zebranym nauczycielom możliwość podzielenia się pomysłami na temat projektu, wymiany doświadczeń a także przedstawienia swojej szkoły, kraju i regionu z którego pochodzą. Koordynatorzy hiszpańscy pokazali również urokliwe zakątki w Palma de Mallorca i opowiedzieli o najciekawszych zabytkach miasta. 

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wolontariusze kochają zwierzęta

   Piątek, 22.11.2013

 W piątek 22 listopada grupa uczniów Zespołu Szkół w Wysocku Małym wraz z rodzicami i koordynatorkami Szkolnego Wolontariatu spędziła popołudnie na spacerach z bezdomnymi psiakami ze schroniska w Wysocku Wielkim.

Było nas wszystkich 35 osób. Przekazaliśmy zebraną karmę i przystąpiliśmy do działania. Ponieważ wśród chętnych miłośników zwierząt było sporo nowicjuszy, kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka przeszkoliła wszystkich, udzielając wskazówek postępowania na spacerach z pieskami. Cała ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Przekonaliśmy się wszyscy jak ważna jest akcja zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt i przeznaczony dla nich czas. Za okazane serce dostrzegliśmy od razu wdzięczność w psich oczach. Wiemy już dobrze, że wystarczy chcieć aby móc pomagać.

 Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie akcji, serce i zaangażowanie w pomoc zwierzakom.

    Zobacz zdjęcia

 

Ortograficzne zmagania

   Poniedziałek, 18.11.2013

18 listopada 2013 r. Zespół Szkół w Wysocku Małym gościł w swoich murach zwycięzców szkolnych eliminacji ortograficznych z gminy Przygodzice. Tego dnia w naszej szkole odbyły się kolejne ortograficzne zmagania w ramach POWIATOWEGO KONKURSU „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum musieli zmierzyć się z arcytrudnymi dyktandami.  W konkursie dla Szkół Podstawowych  udział wzięło łącznie 9 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

 

Klasa

Szkoła

1

 Marta Płomińska

 

VI

Szkoła Podstawowa
 w Wysocku Małym

2

 Maciej Bluz

 

V

Szkoła Podstawowa
w Jankowie Przygodzkim

3

 Milena Sobczak

 

VI

Szkoła Podstawowa
w Jankowie Przygodzkim

 W konkursie dla Gimnazjów udział wzięło łącznie 9 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

 

Klasa

Szkoła

1

 Jakub Drab

 

II

Gimnazjum
w Jankowie Przygodzkim

2

 Kinga Marciniak

 

I

Gimnazjum
w Jankowie Przygodzkim

3

 Natalia Wróbel

III

Gimnazjum
w Przygodzicach


    Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

"W krainie rymów"

   Piątek, 15.11.2013

 

 „W krainie rymów” – pod takim hasłem odbył się 15.11.2013r. w Publicznym Przedszkolu „Jaś i Małgosia”  w Przygodzicach konkurs recytatorski przeznaczony dla dzieci 6-letnich. W zmaganiach konkursowych wzięło udział dziesięcioro przedstawicieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Przygodzice. Naszą placówkę reprezentowała Joanna Piasecka z gr. „0”, która brawurowo prezentując wiersz Tadeusza Śliwiaka  pt. „Zakochana żaba” zajęła I miejsce w konkursie. Pozostali laureaci to : Kacper Lewandowski z oddziału przedszkolnego w Przygodzicach ( II miejsce) i Otylia Ciesielska z Publicznego Przedszkola w Dębnicy (III miejsce).

    Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Jesienny konkurs dla przedszkolaków

   Środa, 13.11.2013

 

 W środę 6 listopada 2013 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków pod hasłem „Jesienne stworki”. W konkursie wzięło udział 26 zainteresowanych nim dzieci z grupy 5 i 4 - latków  oraz gr."0", które w swoich domach z pomocą rodziców lub dziadków przygotowały pełne finezji prace. 

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 92 z 106
Jesteś tutaj: Strona główna