Wiosna z talentami

   Czwartek, 21.03.2013


dzien_wiosny_20130327_1396294936.jpg - 17.18 Kb


   Pod hasłem ,,WIOSNA Z TALENTAMI” upłynął pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca, w naszej szkole. Tego dnia swoje kulinarne, muzyczne, sportowe, taneczne i plastyczne talenty mogli zaprezentować wszyscy uczniowie.
Od samego rana w szkolnej stołówce można było zakupić ciastka, cukierki i placki. ,,Dzień Słodkości” wraz z szkolnym odziałem PCK przygotowała opiekunka – pani Izabela Krysik. Od godziny 10:20 w sali gimnastycznej rywalizowali najmłodsi uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej. Nad sportowymi zmaganiami czuwali szkolni nauczyciele wychowania fizycznego – pana Łukasz Pawlak i pani Lidka Szewczyk.
Główne obchody związane z przywitaniem wiosny, ze względu na zalegający jeszcze na szkolnym boisku śnieg, odbyły się w sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych wiązanką pieśni przywitał szkolny zespół wokalny ,,Violinki”. Po nim swoje umiejętności muzyczne zaprezentował ,,chłopak z gitarą” – Filip Kołodziejczyk z klasy II gimnazjum. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły także dziewczyny z ostrowskiej szkoły tańca LILLA HAUSE. Przybyły one na zaproszenie swojej koleżanki – Klaudii Kaczmarek, z klasy VI szkoły podstawowej, która razem z nimi tańczy w grupie. Dziewczyny zaprezentowały się w nowoczesnym tańcu hip-hop. Nasi goście uczestniczyli także w nagrywaniu wiosennego Harlem Shake. Tego dnia odbył się pokaz wiosennych plakatów i prezentacja klasowych marzann, które niestety nie zostały spalone ze względu na śnieg. Stały się za to elementem ozdobnym szkolnych korytarzy. Najładniejsza marzanna, wykonana prze uczniów klasy
I szkoły podstawowej, reprezentowała Zespół Szkół w Wysocku Małym w Rajdzie Turystycznym ,,Marzanna 2013” do Jankowa Przygodzkiego. Jej wdzięk i piękno zostało dostrzeżone przez jury i wyróżnione w konkursie ,,Miss Marzanny 2013”.
Po tej części wiosennych obchodów w sali gimnastycznej odbyły się sportowe zmagania dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Gimnazjaliści przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywał się turniej gier planszowych. Największą popularnością cieszył się teleturniej ,,Postaw na milion”, prowadzony przez panią Dorotę Kittler.
Tego dnia nikt się nie nudził. Z bogatej oferty gier i zabaw, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Każdy mógł także przed szkolną społecznością zaprezentować swój wyjątkowy talent.

Zobacz zdjęcia

 

Orientalna lekcja

   Czwartek, 14.03.2013
     14 marca br. w Zespół Szkół w Wysocku Małym miała miejsce nietypowa lekcja poprowadzona przez panią Kamolę. Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z kulturą Azji, w szczególności Uzbekistanu i Chin. Pani Kamola urodziła się w Uzbekistanie, znaczną część swojego życia spędziła w Chinach. Dla uczniów przygotowała multimedialny pokaz zdjęć
z odległych zakątków Azji. Opowiedziała o historii, tradycji, kulinariach, szkolnictwie tego regionu świata. Uczniowie mogli zapoznać się z chińskimi podręcznikami do kaligrafii oraz przymierzyć tradycyjne uzbeckie stroje.
W związku z tym, że gość dopiero uczy się języka polskiego z uczniami komunikował się w języku angielskim i rosyjskim. W tłumaczeniu pomógł szkolny anglista. Podczas spotkania Pani Kamola uczyła gimnazjalistów chińskich i rosyjskich zwrotów grzecznościowych. Uczniowie natomiast przygotowali zestaw polskich ,,łamańców językowych” z którymi Azjatka musiała się zmierzyć. Ta kulturowa lekcja łączyła w sobie treści z geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze oraz języków obcych.
W podziękowaniu za wizytę gimnazjaliści wręczyli pani Kamoli paczkę
z tradycyjnymi polskimi słodyczami. Spotkanie z ciekawymi ludźmi to kolejny etap rozbudzania pasji wśród uczniów. Po astronomicznej nocy z gwiazdami, dniu fizyczno-chemicznych eksperymentów nadszedł czas na pobudzanie zainteresowań językowych i kulturowych.


 

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Kobiet w szkole

   Piątek, 08.03.2013

     

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole miał muzyczny charakter. Podczas przerw wszyscy chłopcy mogli dziewczynom złożyć muzyczną dedykację. Muzyczne pocztówki
z życzeniami przekazywał uczennicom nasz szkolny disc jockey Bartosz Górski. Tego dnia odbył się też specjalny koncert muzyczny, w którym udział wzięły dziewczyny z szkolnego zespołu muzycznego ,,Violinki”. Swoje muzyczne talenty przed społecznością szkolną przedstawiły: Karolina Nabzdyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska i Agata Wnuk – uczennice klasy V. Dziewczyny zaśpiewały piosenki, które zaprezentowały
w eliminacjach do gminnego konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik".


 

Zobacz zdjęcia

 

"Oskar" dla szkoły!

   Czwartek, 21.02.2013

     

Zespół Szkół w Wysocku Małym został nagrodzony specjalną statuetką w kategorii oświata podczas tegorocznej Gali Samorządowej. Jest to coroczna gala promująca lokalną inicjatywę, aktywność i przedsiębiorczość. Statuetkę na ręce pani dyrektor Ireny Dymarczyk przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Impreza wręczenia odbyła się 8 lutego tego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Wyróżnienie dla naszej szkoły to wyraz uznania dla wysokich wyników naszych uczniów w zewnętrznych sprawdzianach i egzaminach, licznych imprez środowiskowych organizowanych przez szkołę dla społeczności lokalnej, bogatej propozycji zajęć pozalekcyjnych, w tym organizacji wypoczynku letniego. Jest to wyróżnienie, na które złożyła się praca wszystkich, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, rodziców oraz Rady Rodziców.

 

XLI Święto Patrona Szkoły

   Środa, 20.02.2013

Pod znakiem licznych konkursów wiedzy i muzycznego show upłynęła 41 rocznica nadania szkole w Wysocku Małym imienia patrona Mikołaja Kopernika. 19 lutego to ważny dzień w szkolnym kalendarzu. To tego dnia, od 1972 roku, obchodzi się Święto Patrona. Uroczystość, która odbyła się w sali sportowej Zespołu Szkół w Wysocku Małym, zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Impreza ma określony ceremoniał i tradycyjnie uroczysty charakter. Odbywa się z udziałem pocztu sztandarowego, rozpoczyna hymnem państwowym, a kończy szkolnym.

     Tradycją szkoły podczas tej uroczystości jest wyróżnianie tych, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce i  zachowaniu. Uczniowie tego dnia otrzymują dyplomy wzorowego ucznia. Uroczystość poprzedzają liczne projekty i konkursy, a święto to okazja na podsumowanie. Uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach plastycznych
i wiedzy wyróżniono nagrodami. W trakcie uroczystości odbył się konkurs wiedzy ,,Teleturniej z Kopernikiem” wzorowany na telewizyjnym ,,Jeden z dziesięciu” oraz szkolny finał ,,Must Be The Musik”.

Rada Rodziców, jak każdego roku, dla wszystkich uczniów ufundowała tort. Podczas uroczystości pani dyrektor Irena Dymarczyk przekazała na ręce uczniów statuetkę dla najlepszej szkoły w gminie, którą kilka dni wcześniej, podczas Gali Samorządowej, na jej ręce przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

            41 rocznica nadania imienia patrona szkole była okazją do integracji nie tylko nauczycieli, uczniów i rodziców, ale także gości, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach otwartych drzwi.


            Nagrodzeni dyplomem wzorowego ucznia:

     Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 98 z 103
Jesteś tutaj: Strona główna