Wycieczka do Warszawy

   Sobota, 11.05.2013

 

 

W dniach 10-11.05.2013 r. grupa 46 uczniów z Zespołu Szkół w Wysocku Małym przebywała na wycieczce w stolicy naszego kraju – Warszawie.
Dwudniowy pobyt obfitował w wiele atrakcji, a główną z nich była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie Pana Posła Piotra Walkowskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję bezpośrednio obserwować, odbywające się w tym czasie w Sejmie, posiedzenie. W czasie spotkania z Panem Posłem mogli pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania polskiego parlamentu a także obserwować gorącą atmosferę panującą na sali sejmowej podczas głosowania nad ustawami rządowymi. Wizyta w Sejmie RP to jeden z istotnych elementów, realizowanego przez Zespół Szkół w Wysocku Małym, projektu kształtującego wśród uczniów postawy proobywatelskie. Dalszy pobyt w Warszawie wypełniły równie ciekawe punkty programu ,m.in.: wizyta w Centrum Nauki Kopernik, spacer w ogrodach na dachach Biblioteki Uniwersyteckiej oraz udział w wieczornym pokazie w Multimedialnym Parku Fontann. Nie mogło również zabraknąć zwiedzania z przewodnikiem najważniejszych zabytków naszej stolicy, m.in. Starego i Nowego Miasta, Traktu Królewskiego, Grobu Nieznanego Żołnierza i Królewskich Łazienek. Była okazja do podziwiania panoramy Warszawy z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki oraz odwiedziny w modnej Galerii „Złote Tarasy”.
Wizyta w Warszawie poszerzyła wiedzę uczestników wycieczki i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele : Bogusława Górska, Mariola Roszak – Cholewka, Marzena Olek i Elżbieta Madajka.

Wyjazd wsparł finansowo Pan Poseł Piotr Walkowski, który ufundował dla uczniów bezpłatny przejazd autokarem.

Zobacz zdjęcia

 

Sukces fotograficzny Patrycji Płomińskiej

   Wtorek, 30.04.2013

 

Grupa 8 gimnazjalistek -  pasjonatek fotografowania, uczestniczyła w projekcie pt." Ostrów Wielkopolski w obiektywie" zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Ostrowie pod patronatem Starostwa Powiatowego i Telewizji ProArt. Pierwszą częścią projektu było uczestniczenie w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez p. Łukasza Malika. Dziewczyny miały okazję wysłuchać wykładu o fotografii artystycznej i autorskiej oraz eksperymentowania  z lustrzanką cyfrową i długim czasem naświetlania, Następnie uzbrojone w wiedzę teoretyczną i własne pomysły próbowały swoich sił podczas spaceru fotograficznego. Efektem ich pracy są wspaniałe zdjęcia Ostrowa Wielkopolskiego, które można podziwiać w galerii oraz wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych dla Patrycji Płomińskiej za zdjęcie pt.: "Wieżyczki Synagogi". Fotografię tę zauważono wśród 61 innych prac! Jury konkursu nagrodziła w ten sposób oryginalne ujęcie znanej wszystkim boźnicy żydowskiej od strony ulicy Raszkowskiej.
Uczestniczkami projektu były również: M. Figiel, W. Kaczmarek, A. Lorenz z klasy II gimnazjum oraz K. Adamkiewicz, D. Karbowiak, W. Moś, M. Urbaniak z klasy I gimnazjum. Opiekunem grupy była p. Dorota Kittler.

Zobacz zdjęcia

 

Akcja "Czysty las"

   Poniedziałek, 22.04.2013

 

 


Z okazji Dnia Ziemi 22.04.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Czysty las". Celem przedsięwzięcia było sprzątanie lasu na Smardowie i uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami. W związku z tym nauczyciele opiekunowie: Łukasz Pawlak, Marek Pawlicki, Paweł Wróblewski i Lidia Szewczyk przeprowadzili prelekcję dotyczącą tych zagrożeń dla uczniów klas IV – VI SP. Następnie 38 uczniów  wraz z opiekunami wyruszyło na sprzątanie lasu,  zbierając 13 pełnych worków śmieci.
Imprezę zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku.

Zobacz zdjęcia

 

XXVI Rajd Wiosenny "Bocianim Szlakiem"

   Sobota, 20.04.2013

  

 

 

 Dnia 20.04.2013 r. o godzinie 10.30 uczniowie Gimnazjum w  Wysocku Małym wyruszyli na kolejną edycję Rajdu Bocianim Szlakiem. Dzień był chłodny i pochmurny lecz pogoda nie zraziła uczestników. Trasą biegnącą przez Wysocko Wielkie, Sadowie i Parczew dotarli na metę, która znajdowała się na terenie klubu Iskra Sieroszewice.Na miejscu czekały drożdżówki i ciepła herbata oraz znajomi z innych szkół i instytucji, biorący udział w rajdzie. Odbyły się również liczne konkursy, w tym konkurs sprawnościowy w przeciąganiu liny, w którym drużyna z Gimnazjum w Wysocku Małym zajęła 2 miejsce. Około godziny 13.30 rajd zakończył się, a grupa z Wysocka drogą przez Wtórek, Pruślin i Wysocko Wielkie powróciła do szkoły.Podczas całej wycieczki uczniowie wraz z opiekunami wypatrywali bocianów lecz tym razem nie mieli szczęścia. Na osłodę pozostał piękny unoszący się nad polami śpiew skowronków polnych.
Opiekunami podczas rajdu byli: p.M. Pawlicki i p.P.Wróblewski.


Zobacz zdjęcia

 

 

Poznajemy Islandię z Romanem Pankiewiczem

   Środa, 10.04.2013

 

Dzięki współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki z Zespołem Szkół w Wysocku Małym w dniu 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie gimnazjalistów z znanym podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Obieżyświata w Wysocku Małym promował swoją książkę ,,Islandia: Trzeci żywioł”. Podczas spotkania autor wzbudził wielkie zainteresowanie  uczniów, opowiadając w niezwykle barwny i ciekawy sposób o Islandii, w której spędził trzy lata swego życia. Spotkanie miało szczególną wartość edukacyjną,  w przystępnej formie przedstawione zostały informacje o kraju, który pełen jest tajemnic i nieodkrytych przez Europejczyków cudów. Wypowiedzi globtrotera uzupełniał pokaz zdjęć na tablicy multimedialnej.Autor przekonywał także obecną na widowni młodzież,  jak istotne w życiu jest uczenie się języków obcych, które pomagają w komunikacji z ciekawymi ludźmi, w podróżowaniu i w dostaniu wymarzonej pracy.Podczas spotkania można było nabyć książkę z dedykacją oraz porozmawiać z autorem. Z pewnością poznanie znanego podróżnika rozbudziło w uczniach chęć dalekich podróży i naukę języków obcych.

Zobacz zdjęcia

line-height: 18pt; text-indent: 35.4pt; font-size: 11px;

 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 98 z 104
Jesteś tutaj: Strona główna