Nasze podróże małe i duże. Część III - ruchome wydmy w Łebie

   Sobota, 19.08.2017

         W dniach 12-18 sierpnia grupa 38 uczniów wraz z opiekunami - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym przebywała na koloniach w Łebie. Pogoda i humory dopisały, a dzięki perfekcyjnej organizacji kierownika kolonii - pani Bogusławy Górskiej mogliśmy zobaczyć urokliwe zakątki Polski - ruchome piaski w Słowińskim Parku Narodowym i  Płw. Helski. Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami na stronie fb szkoły: 
 https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Wysocku-Ma%C5%82ym-207755139319774/

 

Nasze podróże małe i duże. Część II - toruńskie pierniki

   Środa, 12.07.2017

         W dniach 11-12 lipca grupa 28 uczniów wraz z opiekunami - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów szkoły w Wysocku Małym uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Wyjazd był jednym z punktów realizacji projektu "Śladami Kopernika", który otrzymał dofinansowanie Wójta Gminy Przygodzice na letni wypoczynek. W pierwszym dniu, pod opieką przewodnika mieliśmy okazję zwiedzić wspaniałą toruńską starówkę, która pamięta czasy, kiedy mieszkał tu Mikołaj Kopernik - patron naszej szkoły. Zwiedziliśmy m.in. kościół św. Jakuba, w którym miał miejsce chrzest sławnego astronoma oraz dom jego urodzin i dzieciństwa. Wieczorny spacer pozwolił nam na podziwianie Torunia w światłach zabytkowych lamp, spróbowania najlepszych lodów w mieście i uczestniczenie w pokazie "tańczących fontann". Drugi dzień pobytu obfitował w doznania naukowe. Zwiedziliśmy interaktywną wystawę Geodium w Centrum Popularyzacji Kosmosu, a następnie uczestniczyliśmy w seansie pt. "Planety Układu Słonecznego" w toruńskim Paletarium. Była to niezwykle ciekawa lekcja astonomii i geografii. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik zaopatrzył się w ręcznie wyrabiane, sławne na całą Polskę toruńskie pierniki.
         Projekt "Śladami Kopernika" okazał się udanym połączeniem wakacyjnego, rekreacyjnego wyjazdu, wzbogacenia wiedzy historyczno - geograficznej oraz zaszcepienia żyłki podróżniczej. Czekamy na kolejne udane przedsięwzięcia Stowarzyszenia!

 Zobacz zdjęcia 

 

Nasze podróże małe i duże. Część I - belgijskie pralinki

   Czwartek, 29.06.2017

              W dniach 25-29 czerwca 2017 r. członkinie Koła Europejskiego, laureatki V Turnieju Klubów Europejskich wraz z opiekunkami miały przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli, który został zorganizowany przez panią Poseł do Europarlamentu - prof. Krystynę Łybacką. Grupa z Wysocka Małego wraz z finalistami konkursów i debat o tematyce europejskiej, przedstawicielami wielkopolskich uczelni oraz organizacji pozarządowych zwiedziła urokliwą Brugię zwaną Wenecją Północy, Brukselę i Europarlament a także Waterloo, gdzie miała miejsce jedna z najważniejszych bitew świata. Głównym punktem programu było spotkanie z Europosłanką Krystyną Łybacką, która opowiedziała w jaki sposób funkcjonuje Parlament UE, a także przybliżyła rolę i znaczenie instytucji unijnych w rozwoju państw członkowskich. Mieliśmy niezwykłą okazję, aby zaobaczyć salę plenarną oraz miejsce posiedzeń komisji parlamentarnych, gdzie europosłowie podejmują najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości wspólnej Europy. Była to świetna lekcja o umiejętności współpracy na rzecz demokracji, tolerancji i pokoju. W trakcie pobytu w Belgii, dzięki profesjonalnej opiece pilota, przewodnika i dyrektora Biura Poselskiego zwiedziliśmy nie tylko najważniejsze zabytki, ale mieliśmy również okazję poznać codzienne życie tego wielokulturowego państwa. Obowiązkowo trzeba było spróbować belgijskie czekoladki, gofry i frytki z majonezem (naprawdę smaczne!) i zrobić zakupy na Rue Neuve. 

               Ten wspaniały wyjazd na długo zagości w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy pani poseł Krystynie Łybackiej za wspaniały pomysł organizowania wyjazdów fo Brukseli. Bo gdzież nie dowiemy się więcej o wspólnej Europie, jak w samym jej sercu? 

 Zobacz zdjęcia 

 

Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej

   Piątek, 23.06.2017

          Nadszedł upragniony czas wakacji i pora na podsumowanie roku szkonego 2016/2017. Był to rok pracowity dla uczniów i nauczycieli, obfitujący w wiele konkursów, projektów, zawodów i wycieczek oraz zwykłej codziennej i mozolnej pracy. Dla wielu pracowitych i wytrwałych uczniów szkoły podstawowej 23 czerwca był okazją do otrzymania świadectw z wyróżnieniem, dyplomów za wzorową frekwencję, nagród czytelniczych i nagrody Sportowca Roku. Zwyczajowo nagrody te wręczała uczniom pani dyrektor Irena Dymarczyk w asyście dumnych wychowaców, dziękując także rodzicom prymusów. Obecna na sali przewodnicząca Rady Gminy, pani Janina Wojtasiak również pogratulowała uczniom sukcesów małych i dużych,  jednocześnie życząc udanych wakacji. 

        Na zakończenie tej miłej uroczystości nie obyło się bez wzruszeń. Po 41 latach pracy w naszej szkole na zasłużoną emeryturę udała się pani Mariola Roszak - Cholewka, wspaniały i doświadczony pedagog i wychowawca kilku pokoleń dzieci i młodzieży z Wysocka Małego. Były kwiaty, życzenia oraz bardzo osobisty występ wokalny zespołu Violinki, aby podkreślić ogromny wkład Pani Marioli w dorobek pedagogiczny naszej szkoły.

     Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

 Zobacz zdjęcia 

 

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum

   Piątek, 23.06.2017

          23 czerwca był także dniem podsumowań i pożegnań w gimnazjum. Uczniowie zgodnie podkreślali, iż ten rok szkolny minął im bardzo szybko, a absolwenci  nie mogli uwierzyć, że kolejny już, trzeci etap kształcenia dobiegł końca. Jednak zacznijmy od początku. Na sali gimnastycznej o godzinie 10.30 zebrali się gimnazjaliści, zaproszenie rodzice i goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. W części oficjalnej, zgodnie z tradycją,  w pierwszej kolejności pani dyrektor Irena Dzmarczyk podziękowała najlepszym uczniom i ich rodzicom za zdobycie świadectw z wyróżnieniem. Następnie nadszedł czas na dyplomy, upominki  i medale za aktywną. trzyletnią pracę w kołach zainteresowań i organizacjach. Absolwenci z dumą odbierali nagrody za działalność w: szkolnym kole PCK, OTOP, Wolontariacie "Wystarczy Chcieć", Szkolnym Klubie Europejskim Syriusz. Nie zapomniano także o uczniach ze 100% frekwencją i statuetce dla Sportowca Roku. Jednak na największe wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy III gimnazjum Zuzanna Waloszczyk, która otrzymała statuetkę Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną i udział w wielu konkursach przedmiotowych i interdyscypilnarnych. Następnie Dyrektor Szkoły podziękowała zarządowi Rady Rodziców i jej przewodniczącej pani Kamili Piskorskiej za ogromne poświęcenie w pracy na rzecz uczniów i naszej szkoły. 
W części artystycznej zaprezentowała się klasa II gimnazjum, która w genialny sposób sparodiowała atmosferę lekcji szkolnych, doli ucznia i nauczyciela i zaprosiła absolwentów na pokład Statku Przyjaźni. Następnie klasa III wraz z wychowawcą wspominała najciekawsze chwile, które razem przeżyli w naszej szkole. I tu oczywiście i absolwentom i nauczycielom łza zakręciła się w oku. Kolejne pokolenie młodych, wspaniałych ludzi idzie w świat, a my życzymy im szczęśliwej drogi!

 Zobacz zdjęcia - część oficjalna

Zobacz zdjęcia - część artystyczna

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 88
Jesteś tutaj: Strona główna