XVII Turniej Sprawnościowy klas I-III o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice

   Piątek, 06.05.2022

   

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, 6 maja 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym długo wyczekiwany przez uczniów klas I -III Turniej Sprawnościowy o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice. Rywalizacja sportowa najmłodszych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku na turniej, który odbywa się już od 17 lat, przyjechały drużyny wszystkich gminnych szkół: Przygodzic, Jankowa Przygodzkiego, Czarnegolasu, Przygodziczek, Chynowej. Na gości oczekiwała drużyna gospodarzy z Wysocka Małego wraz z koordynatorami turnieju – nauczycielami wychowania fizycznego- p. Lidią Szewczyk i p. Łukaszem Pawlakiem. Uroczystego otwarcia XVII Turnieju dokonała   Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice pani Janina Wojtasik wraz z Wójtem Gminy Przygodzice panem Krzysztofem Rasiakiem, życząc wszystkim zawodnikom wspaniałej, zdrowej rywalizacji i udanej zabawy. Należy podkreślić, że emocji w trakcie sportowych zmagań nie brakowało. Konkurencje sprawnościowe nie należały do łatwych. Trzeba było wykazać się dużą sprawnością fizyczną, zwinnością, gibkością, koordynacją ruchową, refleksem i celnością. Liczyła się szybkość wykonania przez całą drużynę poszczególnych konkurencji. Wszystkie drużyny walczyły bardzo dzielnie i wspaniale zaprezentowały swoje szkoły. Różnice punktowe między poszczególnymi grupami były minimalne. Po wnikliwym podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Jankowie Przygodzkim, II   miejsce wywalczył zespół z Przygodzic, a III miejsce przypadło sportowcom z Czarnegolasu.

Gratulacje uczestnikom Turnieju złożyła Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice pani Janina Wojtasiak, wręczając ufundowane przez Radę Gminy nagrody. Zwycięskie drużyny otrzymały wspaniałe puchary, natomiast wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy i piłki. Z całą pewnością turniej był czasem pozytywnej energii, wspaniałej sportowej rywalizacji i dziecięcej radości. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gorące podziękowania złożyła Dyrektor Szkoły pani Irena Dymarczyk , zapraszając na kolejne sportowe spotkanie za rok.

 Zobacz zdjęcia  

 

Dumni ze sportowych sukcesów naszych uczniów

   Środa, 04.05.2022

    Mamy wielką przyjemność przekazać wspaniałe informacje. Uczniowie naszej szkoły w związku z wysokimi miejscami rankingowymi i sukcesami sportowymi otrzymali powołania do wielkopolskiej kadry sportowej.

     Do wielkopolskiej kadry tenisa stołowego została powołana Amelia Kucharska z klasy VII B i Aleksandra Nawrocka z klasy IV.

    Natomiast po udanych konsultacjach do Kadry Regionu Południe w kategorii młodych zdolnych piłkarzy został powołany Aleksander Strzelczak z klasy IV. Powstał nowy projekt Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który ma na celu wyselekcjonowanie i objęcie dodatkowymi zajęciami i treningami najzdolniejszych młodych piłkarzy.

Serdecznie gratulujemy młodym zdolnym sportowcom, jesteśmy z Was bardzo dumni! Wierzymy, że jeszcze niejeden raz usłyszymy o Waszych sukcesach. 

 Zobacz zdjęcia  

 

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   Piątek, 29.04.2022

      Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły uczcili 231. rocznicę uchwalania Konstytucji 3 Maja. Akademię, upamiętniającą to jedno z najdonośniejszych wydarzeńz historii naszego kraju, przygotowali uczniowie klas VII a i VII b. Wydarzenia z 1791 r. siódmoklasiści przedstawili swoim kolegom i koleżankom w formie przedstawiania teatralnego. Uczniowie wcielali się w postaci historyczne związane z Sejmem Wielkim. Występowi towarzyszyła oprawa muzyczna oraz prezentacja multimedialna. O znaczeniu naszej pierwszej konstytucji w części oficjalnej mówiła dyrektor szkoły – pani Irena Dymarczyk. Wszyscy zgromadzeni tego dnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym ubrani byli w galowe stroje. Nie brakowało biało-czerwonych akcentów.

    Za organizację tego patriotycznego apelu odpowiadali nauczyciele - Izabela Krysik i Piotr Szkudlarek.

 Zobacz zdjęcia  

 

Ważne informacje

   Wtorek, 26.04.2022

1. W związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów trzeciego stopnia alarmowego CRP oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO w okresie do 30 IV 2022 r. obowiązuje zakaz wstępu osób postronnych do szkół i przedszkoli.

2. W dniach 2 i 3 maja w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

3. Uczniowie klasy VIII w dniach 24, 25 ,26 maja przystępują do egzaminu ósmoklasisty. Dla pozostałych uczniów szkoły są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

4. W dniach dodatkowo wolnych od zajęć (2V, 24 – 26 V), w razie potrzeby, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy.

 

Żonkilowa Niedziela tchnąca nadzieją

   Sobota, 23.04.2022

      Pod hasłem „ A nadzieja jest wśród nas” odbyła się tegoroczna Niedziela Żonkilowa organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „ Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim.Świętowanie tej niedzieli w parku miejskim w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął przepiękny koncert uczniów Szkoły Muzycznej, podczas którego zostały zaprezentowane utwory znanych i lubianych artystów. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- literackiego pt. „ A nadzieja jest wśród nas”, w którym wzięli udział uczniowie i wolontariusze z naszej szkoły. Zwycięzcami konkursu literackiego z naszej szkoły zostali: Hubert Nicpoń, Aleksandra Nawrocka i Julia Parysek, natomiast zwycięzcami konkursu plastycznego zostali Michalina Wróbel , Iga Krawczyk, Oliver Bona, Dagmara Czelusta i Aleksandra Nawrocka. Dziękujemy również za udział Neli Bogdajewicz, Agacie Nicpoń i Kamili Adamczak. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

      Wspólne świętowanie Niedzieli Żonkilowej zakończyło się pięknym zdjęciem z uśmiechem i słowami „ Nieśmy nadzieję tam gdzie jest potrzebna”.

 Zobacz zdjęcia  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna