Mamy boisko marzeń!

   Sobota, 09.06.2018

Rodzinnie, zdrowo, na sportowo. Pod takim hasłem przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w dniu 9 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Spotkanie społeczności szkolnej i lokalnej zbiegło się z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, na które uczniowie i nauczyciele czekali wiele lat. Sama realizacja inwestycji przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Prace rozpoczęły się zimą, by już pod koniec maja obiekt został oddany do użytku. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się nie tylko o zewnętrzne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, ale także 100 metrowy tor sprinterski i skocznię do skoku w dal. Wartość całego zadania wyniosła przeszło 850 tys. złotych, a część środków pozyskana została przez samorząd gminy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uroczystość otwarcia obiektu przybyli zaproszeni goście samorządu Gminy Przygodzice: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, dyrektor GZEAS Barbara Duczmal, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice Krystian Piasecki, radna wsi Wysocko Małe Maria Balcerek, sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów Roman Strączkowski i Zenon Szymankiewicz oraz proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim ksiądz kanonik Jerzy Kaniewski. W obecności uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej dyrektor szkoły Irena Dymarczyk podziękowała włodarzom gminy za zrealizowaną inwestycję i zapewniła, iż będzie ona w pełni wykorzystywana do rozwoju fizycznego uczniów i wspierania ich sportowych talentów. Pan Krzysztof Rasiak wraz z Janiną Wojtasiak życzyli uczniom i społeczności lokalnej, aby boisko spełniło ich oczekiwania i stało się miejscem sportowych zmagań w duchu fair play. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia boiska. Wywołało to wielki aplauz dzieci i młodzieży, którzy pokazali swoje umiejętności gimnastyczno – sportowe w krótkiej części artystycznej. Nie obyło się bez symboli narodowych w postaci 100 balonów wypuszczonych przez młodych ludzi do nieba z okazji 100 - lecia niepodległości ojczyzny.

Część oficjalna była początkiem prawdziwie spontanicznego, miłego spotkania dzieci i młodzieży tut. szkoły, ich rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców wsi. W części biesiadnej odbył się pokaz sportów walki MMA z mistrzem Europy, absolwentem szkoły – Kamilem Kraską, uczniowie mogli korzystać z zabaw na dmuchanym zamku, uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych, grze w bingo, malowaniu twarzy, mogli również spróbować jazdy na kucyku. Niemałą atrakcją była loteria fantowa z główną nagrodą – basenem ogrodowym stelażowym. Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich gości pyszny placek i kiełbaski z grilla, a dla dzieci lody i napoje. Liczne atrakcje, jak również wspaniała aura pozwoliły przybyłym gościom bawić się do późnych godzin wieczornych, a uczniom wykorzystać boisko sportowe do gier zespołowych także przy sztucznym oświetleniu. Z pewnością był to udany czas spędzony rodzinnie, zdrowo i na sportowo!

 

NADMORSKA PRZYGODA W TRÓJMIEŚCIE

   Piątek, 08.06.2018

 

Wspólne podróżowanie to zawsze wspaniała okazja do klasowej integracji, poznawania pięknych zakątków Polski i poszerzania swoich horyzontów. Dokąd w tym roku udali się uczniowie klasy III gimnazjum? Postanowili spędzić trzy dni w północnej części naszego kraju, rozkoszując się urokami trzech nadmorskich miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 6-8 czerwca. Trzecioklasiści mieli czas zarówno na zwiedzanie miejsc związanych z historią, jak i na odpoczynek oraz korzystanie z przepięknej pogody.

Pierwszego dnia pobytu w Trójmieście, nie mogło obyć się bez wizyty na Westerplatte, gdzie pasjonujące wojenne opowieści snuł nasz przewodnik, pan Zbyszek. Pomnik Obrońców Wybrzeża, pozostałości koszar oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i przypomniał niezwykle istotne wydarzenia historyczne. Następnie, z Wyspy Portowej płynęliśmy statkiem pirackim do centrum Gdańska, podziwiając piękno Zatoki Gdańskiej. W Gdańsku zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Kaplicę Królewską, Długi Targ i Złotą Bramę. Drugi dzień to wizyta w Gdyni. Poznawanie tego miasta rozpoczęliśmy od Skweru Kościuszki z Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica”, zobaczyliśmy też z bliska statek-muzeum „Dar Pomorza”, a także odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie z makietą Morza Bałtyckiego i wystawami muzealnymi z zakresu oceanografii, hydrobiologii oraz akwariami z florą i fauną zarówno morską, jak i słodkowodną. Po wjeździe koleją linowo-terenową na Kamienną Górę, który pozwolił nam zobaczyć niezwykłą panoramę miasta, cała grupa skierowała się na plażę, aby korzystając z pięknej pogody zrelaksować się i podzielić wrażeniami z tego dnia. Trzeciego dnia, pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) wyruszyliśmy do Sopotu, nadmorskiego kurortu i uzdrowiska. Uczestnicy wycieczki zobaczyli słynny Krzywy Domek, a ulicą Bohaterów Monte Cassino dostali się na Sopockie Molo. To nie był jednak koniec atrakcji. Na trzecioklasistów czekał jeszcze cudowny czas odpoczynku i zabaw na sopockiej plaży, która zapraszała do podziwiania Bałtyku, spacerów nad wodą, szukania muszelek i wesołych, przyjacielskich rozmów. Wycieczka była pełna wrażeń, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, była to też ostatnia okazja, aby w klasowym gronie przeżyć kolejną przygodę.

 

Jedziemy zdobywać góry!

   Środa, 06.06.2018

 W dniach 5-6 czerwca 2018 r. klasa II oddział gimnazjalny wraz z opiekunami udała się na wycieczkę w Karkonosze. Chociaż już każdy był w górach, to jednak prawie cała klasa pojechała, aby być wspólnie ze sobą parę chwil. Po przejeździe do Szklarskiej Poręby, spotkaliśmy się z panią przewodnik, która rozpoczęła oprowadzać nas po górach. Rozpoczęliśmy od wjazdu wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, co było bardzo wygodne. Jednak z powrotem musieliśmy już schodzić na własnych nogach, ale dla takich widoków weszlibyśmy nawet do góry! Po drodze zobaczyliśmy Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Urok i baśniowy klimat Wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson reżyser brytyjskiej produkcji "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Kamieńczyk doczekał się też własnej opowieści, ale żeby ją usłyszeć trzeba tu przyjść. Następnie udaliśmy się na nocleg do przepięknie położonego w górach pensjonatu, z którego rozpościerał się widok na góry i Szklarską Porębę (szczególny widok w nocy

 Następny dzień to oczywiście wyprawa w góry. Tym razem będziemy zdobyć szczyt całkowicie, a mianowicie pieszo w obie strony. Po namowie pana przewodnika postanowiliśmy pojechać w kierunku Gór Sokolich i wejść na szczyt Sokolika (623 m n.p.m.). Wejście okazało się bardzo trudne, a ostatnie metry wręcz karkołomne. Ale zdobyliśmy szczyt. Warto było, bo widok - cudowny! 

Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu. Jest to już nasza wspólna trzecia wycieczka. Mamy nadzieję, że jeszcze gdzieś pojedziemy i znów nas poprowadzą Pani Dorota Kittler i Pan Hieronim Duczmal.

 

Warszawa da się lubić!

   Poniedziałek, 04.06.2018

 W dniach 3 - 4 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność poznawać stolicę Polski - Warszawę. Dzięki udanej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym mogliśmy poznać heroiczną historię Polaków i dumnej Warszawy zwiedzając m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, zasłuchać się w mazurkach Chopina, korzystając z ineraktywnej, nowoczesnej wystawy pamiątek po wspaniałym polskim kompozytorze w Muzeum Chopina oraz wraz z przewodnikiem spacerować Traktem Królewskim podziwiająć Stare Miasto, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Pomnik Nieznanego Żołnierza. Naszym założeniem było również, aby podziwiać uroki miasta, spacerując niespiesznie malowniczymi uliczkami starej Warszawy wieczorem. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć pokaz fontann w Multimedialnym Parku Fontann, zjeść pyszne lody pod Kolumną Zygmunta, obejrzeć pokaz żywych ogni i przejść się wzdłuż pięknie oświetlonych murów starego miasta aż do Barbakanu. Cudowna pogoda, świetnie zlokalizowany i wygodny nocleg, wyborne humory i dobrze skomponowany program wycieczki sprawił, że już w autokarze, w drodze powrotnej z przyjemnością nuciliśmy starą, niezapomnianą piosenkę "Warszawa da się lubić..."

 

Rowerowa wycieczka klasy VI SP z Wysocka Małego na Górecznik i do Antonina

   Piątek, 25.05.2018

     

       Dnia 25.05.2018 roku uczniowie klasy VI i nauczyciele opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym udali się na wycieczkę rowerową na Górecznik i do Antonina.
Podczas pobytu na Góreczniku uczniowie obejrzeli zgromadzony tam sprzęt gospodarski używany niegdyś przez ludność naszych okolic oraz zwiedzili Mini – ZOO.
Następnie trasą rowerową przejechali do rezerwatu Wydymacz, gdzie nauczyciele zapoznali uczniów z przyrodą rezerwatu. Podziwiano rosnące tam stare dęby.
Przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie wszyscy odpoczywali na łonie natury.
Na zakończenie, po powrocie do szkoły miał miejsce grill klasowy na boisku szkolnym.
Wycieczkę uznano za udaną, bowiem prócz wielu atrakcji uczestnikom bardzo sprzyjała pogodowa aura.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 104
Jesteś tutaj: Strona główna