Dzień Dziecka

   Piątek, 31.05.2019

   Wszystkim uczniom, małym i dużym, a także naszym absolwentom z okazji Dnia Dziecka życzymy radości i spełnienia marzeń!

 

 

Wycieczka klasy V do Warszawy

   Czwartek, 16.05.2019

                W dniach 14 - 15 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Ewą Pilarską i opiekunem Dorotą Kittler mieli przyjemność poznawać uroki stolicy Polski. Dwudniową wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą na Stadionie Narodowym, gdzie zobaczyliśmy nie tylko boisko i koronę stadionu, ale także wraz z przewodnikiem byliśmy w szatniach piłakrzy oraz pomieszczeniach dla dziennikarzy. Choć pogoda nie sprzyjała spacerom, wszyscy dzielnie poznawali stolicę dalej - wjechaliśmy na taras widokowy PKiN oraz wraz z przewodnikiem przeszliśmy Traktem Królewskim. Kolejny dzień był równie ciekawy - byliśmy w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy film o układzie słonecznym, a potem zwiedziliśmy wystawę o eksploracji kosmosu. Nie mogliśmy też ominąć pięknych ogrodów na dachach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i podziwiać nowoczesną Warszawę.
Uczniowie klasy V zachwyceni stolicą już planują kolejny wyjazd. Najchętniej tam, gdzie zobaczą kolejny stadion!

 Zobacz zdjęcia 

 

Rekrutacja

   Czwartek, 25.04.2019

Szanowni Rodzice  

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika informuje, że:

  1. wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 zostały przyjęte,
  2. wszyscy uczniowie zgłoszeni przez rodziców do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali przyjęci .

 

Oczekujemy z wielką radością na Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym.

     Dyrektor informuje, że szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w oddziałach przedszkolnych.

 

 

Dzień Ziemi

   Poniedziałek, 22.04.2019

         

     Dzień Ziemi przypada co roku 22 kwietnia. Mimo tego imprezy związane z jego obchodami organizowane były w Szkole Podstawowej w Wysocku Małym w kwietniu i w maju. Najważniejszą była akcja sadzenia drzew na boisku szkolnym, podczas której posadzono kilkadziesiąt drzew, głównie klonów.
Odbyły się dwa konkursy plastyczne dowolną techniką:
- szkolny konkurs ekologiczny – zwyciężyły uczennice: Magdalena Banasiak, Zuzanna Nowak i Ola Urbaniak,
- konkurs na wybrane zwierzęta polne i leśne – najlepsze prace wykonali:
Oliwia Jendrasik, Julia Rybus, Maciek Chocaj, Piotr Płomiński, Filip Szczepaniak i Piotr Wala.

 

 Zobacz zdjęcia 

 

TOP ENGLISH TEAM - V Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Środa, 03.04.2019

               We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna