Uzależnienie od Internetu

   Niedziela, 11.04.2021

 

    

Drodzy Uczniowie!

Czasy, w których funkcjonujemy, stawiają przed nami nowe wymagania i sprawiają, iż musimy próbować mierzyć się z wciąż nowymi, pojawiającymi się wyzwaniami. W aktualnej, zdalnej rzeczywistości, ogromnym problemem stało się uzależnienie od Internetu.

Problem niewątpliwie istniał już wcześniej, jednak narzucony system izolacji społecznej, z uwagi na pandemię, a co za tym idzie, system nauczania zdalnego, bez wątpienia go wyostrzył. Spędzacie przed komputerem bardzo dużo czasu, co podyktowane jest koniecznością realizacji obowiązku nauki zdalnej. Jeśli doliczymy do tego czas, w którym korzystacie z Internetu w sposób rekreacyjny np. grając lub będąc aktywnym w Internecie w inny sposób, długość pobytu w przestrzeni wirtualnej niewątpliwie się wydłuża. Wielu osobom zaciera się granica pomiędzy nauką a rekreacją. Często pomiędzy lekcjami, gdy jest możliwość odejścia od komputera, niektórzy z Was nadal tkwią przed monitorami próbując grać lub przeglądać ciekawe dla siebie strony internetowe.

Korzystanie z Internetu nie jest czymś niewłaściwym, jest wręcz pewnego rodzaju wymogiem naszych czasów, gdyż zwłaszcza w obecnym czasie pandemii, w wirtualnej przestrzeni realizujemy wiele z naszych dotychczasowych stacjonarnych aktywności: pracę, naukę, kontakty społeczne. Problem pojawia się wówczas, gdy zaczynamy tracić poczucie czasu i kontrolę nad tym co robimy.


Więcej…
 

Życzenia wielkanocne od Szkolnego Wolontariatu

   Czwartek, 01.04.2021

 

Życzenia świąteczne

   Czwartek, 01.04.2021

Zbliżające się Święta Wielkanocne, to święta radości i nadziei.
Choć spędzimy je w znacznie mniejszym gronie, niech będą dla wszystkich źródłem otuchy i wiary, 
które pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość. 
Życzymy, aby te Święta były zdrowe, spokojne, pełne wzajemnej miłości, serdeczności i życzliwości.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły


Autor rysunku - Michał Cegła

 

Przedszkolacy przygotowani do Wielkanocy

   Środa, 31.03.2021

Dzieci pracowicie spędzają czas w domach. Nauka w wieku przedszkolnym nie może opierać się o samodzielne korzystanie z komputera przez tak małe dzieci, ale dzięki wsparciu rodziców i pod kierunkiem wychowawców grup – Magdaleny Mądrej i Darii Kołodziej –Gałki – dzieci chętnie realizują propozycje zajęć. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie

W tym tygodniu były różnorodne aktywności związane z Wielkanocą, m.in. piosenki tematyczne, zabawy ruchowe, ćwiczenia graficzne, korzystanie z e-zasobów, eksperymenty z jajkiem i octem „miękkie jajko”, pieczenie ciasteczek wielkanocnych i własnoręcznie wykonywanie dekoracji świątecznych.

Troszkę się pochwalimy efektami pracy naszych najmłodszych - czyli grupy 6-latków oraz grupy 5,4,3-latków. Wasze domy i świąteczne stoły będą pięknie udekorowane.

Zobacz fotorelację na szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057309765888 

Zajączek w przedszkolu

   Środa, 31.03.2021

        W oczach przedszkolaków jedną z najmilszych tradycji wielkanocnych jest „zajączek”, który podkrada koszyczki, ukrywa w nich słodycze oraz drobne upominki i chowa w najróżniejszych zakamarkach.

        Na jego przyjście trzeba się jednak odpowiednio przygotować i dobrze wiedzą o tym dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi przygotowywane są najróżniejsze ozdoby i wykonywane są specjalne zadania. W tym wyjątkowym roku szkolnym, z zachwytu nad działaniami przedszkolaków zajączek przykicał nieco wcześniej, bo w piątek 26 marca. Była to ogromna niespodzianka dla wszystkich dzieci, ponieważ nie zawsze udaje się zobaczyć zajączka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

       Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pomocników zajączka, bez których to spotkanie nie mogłoby się odbyć.

Zobacz fotorelację na szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057309765888

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 157
Jesteś tutaj: Strona główna