Dzień Kobiet w szkole

   Piątek, 08.03.2013

     

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole miał muzyczny charakter. Podczas przerw wszyscy chłopcy mogli dziewczynom złożyć muzyczną dedykację. Muzyczne pocztówki
z życzeniami przekazywał uczennicom nasz szkolny disc jockey Bartosz Górski. Tego dnia odbył się też specjalny koncert muzyczny, w którym udział wzięły dziewczyny z szkolnego zespołu muzycznego ,,Violinki”. Swoje muzyczne talenty przed społecznością szkolną przedstawiły: Karolina Nabzdyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska i Agata Wnuk – uczennice klasy V. Dziewczyny zaśpiewały piosenki, które zaprezentowały
w eliminacjach do gminnego konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik".


 

Zobacz zdjęcia

 

"Oskar" dla szkoły!

   Czwartek, 21.02.2013

     

Zespół Szkół w Wysocku Małym został nagrodzony specjalną statuetką w kategorii oświata podczas tegorocznej Gali Samorządowej. Jest to coroczna gala promująca lokalną inicjatywę, aktywność i przedsiębiorczość. Statuetkę na ręce pani dyrektor Ireny Dymarczyk przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Impreza wręczenia odbyła się 8 lutego tego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Wyróżnienie dla naszej szkoły to wyraz uznania dla wysokich wyników naszych uczniów w zewnętrznych sprawdzianach i egzaminach, licznych imprez środowiskowych organizowanych przez szkołę dla społeczności lokalnej, bogatej propozycji zajęć pozalekcyjnych, w tym organizacji wypoczynku letniego. Jest to wyróżnienie, na które złożyła się praca wszystkich, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, rodziców oraz Rady Rodziców.

 

XLI Święto Patrona Szkoły

   Środa, 20.02.2013

Pod znakiem licznych konkursów wiedzy i muzycznego show upłynęła 41 rocznica nadania szkole w Wysocku Małym imienia patrona Mikołaja Kopernika. 19 lutego to ważny dzień w szkolnym kalendarzu. To tego dnia, od 1972 roku, obchodzi się Święto Patrona. Uroczystość, która odbyła się w sali sportowej Zespołu Szkół w Wysocku Małym, zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Impreza ma określony ceremoniał i tradycyjnie uroczysty charakter. Odbywa się z udziałem pocztu sztandarowego, rozpoczyna hymnem państwowym, a kończy szkolnym.

     Tradycją szkoły podczas tej uroczystości jest wyróżnianie tych, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce i  zachowaniu. Uczniowie tego dnia otrzymują dyplomy wzorowego ucznia. Uroczystość poprzedzają liczne projekty i konkursy, a święto to okazja na podsumowanie. Uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach plastycznych
i wiedzy wyróżniono nagrodami. W trakcie uroczystości odbył się konkurs wiedzy ,,Teleturniej z Kopernikiem” wzorowany na telewizyjnym ,,Jeden z dziesięciu” oraz szkolny finał ,,Must Be The Musik”.

Rada Rodziców, jak każdego roku, dla wszystkich uczniów ufundowała tort. Podczas uroczystości pani dyrektor Irena Dymarczyk przekazała na ręce uczniów statuetkę dla najlepszej szkoły w gminie, którą kilka dni wcześniej, podczas Gali Samorządowej, na jej ręce przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

            41 rocznica nadania imienia patrona szkole była okazją do integracji nie tylko nauczycieli, uczniów i rodziców, ale także gości, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach otwartych drzwi.


            Nagrodzeni dyplomem wzorowego ucznia:

     Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Nowoczesna szkoła, szkoła wspierająca

   Wtorek, 19.02.2013

     

„Nowoczesna szkoła, szkoła wspierająca” to projekt realizowany w ramach indywidualizacji nauczania w klasach I – III dofinansowany ze środków EFS.

Jednym z głównych celów jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci oraz zapewnienie wysokiej jakości kształcenia. Uczniowie w zależności od potrzeb, preferencji i zainteresowań biorą udział w zajęciach: logopedycznych, korekcyjnych, artystycznych, matematyczno – przyrodniczych i wyrównawczych. Ogółem z zajęć korzysta 32 uczniów. Do realizacji, w ramach otrzymanych środków, zakupiono pomoce dydaktyczne na kwotę 20 tysięcy, które w znaczny sposób wpływają na atrakcyjność i jakość zajęć.

Realizacja projektu rozpoczęła się w grudniu 2012 r. i potrwa do maja 2013 r.

 

Zobacz zdjęcia

 

Piesza wędrówka doda Ci zdrówka!

   Poniedziałek, 18.02.2013

  Już po raz drugi w ramach szkolnego programu "Trzymaj Formę" odbył się w naszej szkole cykl zimowych pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki temu choć troszkę mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem.


        Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 Następna > Ostatnie >>

Strona 105 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna