,,Narodowe Czytanie” w Zespole Szkół w Wysocku Małym

   Poniedziałek, 09.09.2013

 

 „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Aleksandra Fredry. To właśnie wiersze tego późnoromantycznego poety i dramatopisarza uczennice z klasy V szkoły podstawowej zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego. Wśród czytanych tytułów pióra hrabiego Fredry znalazły się klasyki polskiej bajki: ,,Paweł i Gaweł”, ,,Małpa w kąpieli”, ,,Bajeczka o osiołku”, ,,Koguty”. Organizatorzy słuchaczom rozdali także słodkie pamiątki. Akcję wraz z szkolnymi polonistami przygotowała Publiczno-Szkolna Biblioteka w Wysocku Małym. Lektorkami tegorocznego czytania zostały: Julia Błaszyk, Julia Kowalczyk, Dominika Stodolna, Ola Kraska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak oraz Julita Sierakowska.

Zobacz zdjęcia

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

   Poniedziałek, 02.09.2013

 

2 września o godzinie 9.00 szkoła po dwóch miesiącach przerwy znów wypełniłam się życiem. Wraz z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/2014 spotkali się: wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, radne z Wysocka Małego - Maria Balcerek i Janina Wojtasiak oraz przewodniczący Rady Rodziców - Dariusz Górski. Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk życzyła uczniom i nauczycielom wytrwałości w pracy i wielu sukcesów. Z kolei uczniowie przygotowali ciepłe przyjęcie dla najmłodszych w swoim gronie - pierwszoklasistów, którzy wraz ze swoją wychowawczynią zasiedli w "pociągu do wiedzy". Potem pozostało już tylko uczniom spotkać się w klasach ze swoimi wychowawcami, aby zapoznać się z nowymi planami lekcji.

Zobacz zdjęcia

 

Wakacyjne odkrywanie uroków Opolszczyzny

   Piątek, 02.08.2013


Na przełomie lipca i sierpnia 40 – osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Wysocku Małym przebywała na wakacyjnym wyjeździe . Dwudniowa wycieczka na Opolszczyznę - region wciąż jeszcze mało znany uczniom, obfitowała w wiele atrakcji.

 Pierwszego dnia uczestnicy przebywali w powstałym wokół stanowiska wykopalisk paleontologicznych „Juraparku” w Krasiejowie. Miejsce to posiada walory edukacyjne , które w połączeniu z parkiem rozrywki, plażowaniem i kąpielą w krasiejowskim jeziorze stworzyło uczniom doskonałą możliwość relaksu.  Szczególnie mocnych wrażeń dostarczyło zwiedzającym oceanarium 3D z prehistorycznymi gadami, wirtualny tunel czasu i podróż batyskafem. Nie obyło się bez pisków  i okrzyków przerażenia na widok atakujących pojazd jurajskich potworów.

 Drugi dzień wyjazdu poświęcony był na wnikliwsze poznanie stolicy regionu czyli Opola. Uczniowie mieli sposobność obejrzeć wspaniałe zabytki tego miasta, świadczące o jego piastowskich korzeniach i wielokulturowej historii. Dzięki pani przewodnik, uczniowie zawitali też do oddziału Muzeum Śląska Opolskiego ,mieszczącego się w kamienicy czynszowej w centrum miasta. Wakacyjni wędrowcy mogli też zapoznać się ze współczesnym obliczem miasta, którego najlepszą wizytówką jest opolski amfiteatr, znany  z telewizyjnych relacji festiwalowych . Podziwiając Aleję Gwiazd i słuchając na Rynku przebojów z szafy grającej , na własne oczy przekonali się, iż Opole słusznie nosi dumną nazwę Stolicy Polskiej Piosenki. Ostatnim punktem programu była wizyta w opolskim zoo, które pięknie zmodernizowane po zniszczeniach powodziowych jest miejscem odpoczynku dla zwiedzających a przede wszystkim przyjaznym zwierzętom, które tu przebywają. Niebywałą atrakcją było karmienie uchatek, które uczniowie mieli okazję obserwować.

 Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie poznali wiele ciekawych miejsc, odpoczęli a przede wszystkim wzajemnie się zintegrowali podczas wieczornego spotkania przy grillu.
Dzięki pozyskaniu przez Zespół Szkół w Wysocku Małym dofinansowania na realizację projektu wakacyjnego wypoczynku z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach, uczniowie mogli uczestniczyć w wyjeździe całkowicie bezpłatnie.

 Opiekę sprawowali pracownicy szkoły : B. Górska, I. Krysik, U. Leśna i M. Pawlicki.


   Zobacz zdjęcia

 

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

   Piątek, 28.06.2013

 

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice!

 

   Minął pracowity rok szkolny. Gratulujemy Wam, Drodzy Uczniowie, dobrych wyników w nauce, wspaniałych osiągnięć , sukcesów dużych i małych. Z wielką radością spotykaliśmy się z Wami na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

     Szanowni Rodzice, dziękujemy za wspaniałą współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Wszystkim życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku oraz wspaniałych słonecznych wakacji.


                                                                                Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły.

Zobacz zdjęcia z zakończenia SP

Zobacz zdjęcia z zakończenie Gimnazjum

 

Śnieżka zdobyta!

   Czwartek, 27.06.2013

 W dniach 18 – 20.06 2013r. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym była na wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy po drodze Kościół Pokoju w Jaworze oraz zamek w Bolkowie. Po przyjeździe do Piechowic koło Szklarskiej Poręby nastąpiło zakwaterowanie, następnie zjedliśmy obiadokolację i zaczęliśmy zwiedzać okolicę, m.in. głaz „Chybotek”. Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Drugi dzień rozpoczął się od zdobycia Śnieżki. Trochę nas to kosztowało sił. Później były jeszcze wodospady „Kamieńczyk” i „Szklarka” oraz świątynia Wang. Wieczorem, po regeneracji, bawiliśmy się na dyskotece. Trzeci dzień to wyjazd z pensjonatu i zwiedzanie huty szkła „Julia” w Szklarskiej Porębie. Droga powrotna minęła bardzo szybko i już byliśmy w objęciach stęsknionych rodziców. Jeszcze tam wrócimy! Dziękujemy naszym opiekunkom p. I. Krysik i D. Kittler oraz naszemu wychowawcy p. H. Duczmalowi za wspaniałą wycieczkę.

Zobacz zdjęcia

  << Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 105 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna