Pasowanie na ucznia

   Środa, 10.10.2012

    Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się 10 października 2012 roku o godz. 10.00. Był to wyjątkowo podniosły dzień dla uczniów klasy pierwszej, ich rodziców jak i wychowawczyni Marioli Roszak - Cholewki.
Na najmłodszych w pięknie przygotowanej sali czekali nie tylko rodzice, dziadkowie, ale także tradycyjnie koleżanki i koledzy z klasy II i III z nauczycielami.

        Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Rowerowa eskapada klasy IV

   Wtorek, 02.10.2012

       Powoli zbliża się już jesienna pogoda, deszcze i szarugi, dlatego słoneczne i ciepłe dni warto jeszcze wykorzystywać na rajdy. Z takiego założenia wyszli uczniowie klasy czwartej, którzy 28 września wybrali się na rowerowy wojaż. Celem wyprawy był ,,Zajazd Górecznik”. W wycieczce towarzyszył im wychowawca – pan Marek Pawlicki, nauczyciel wychowania fizycznego – pan Łukasz Pawlak oraz praktykantka – pani Dominika Mikołajczyk.

Rajd rozpoczął się o godzinie 13:OO pod szkołą. Tu opiekunowi przedstawili uczniom plan trasy oraz przekazali najważniejsze informacje o bezpieczeństwie podczas jazdy. Po niespełna godzinie grupa dotarła do celu. Na ,,Góreczniku” rowerzyści mieli czas na odpoczynek, posiłek, zwiedzanie mini zoo oraz zabawę.

O godzinie 16:00 rowerzyści wrócili już do Wysocka. Na uwagę zasługuje frekwencja. W wojażu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV.

Zobacz zdjęcia

 

Klasa III gimnazjum na wycieczce w Opolu

   Niedziela, 30.09.2012

                   28 września br. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym pojechała na wycieczkę do jednego z najstarszych miast polskich – Opola. W programie wycieczki było zwiedzanie zabytkowego Rynku z Wieżą Piastowską, Mostu Groszowego, pomnika Powstańców Śląskich, Bazylikę katedralną Podwyższenia Krzyża Św. oraz centrum miasta. Największą jednak atrakcją było zwiedzanie ogrodu zoologicznego mieszczącego się na wyspie Bolko. Opolskie ZOO różni się od innych tym, że zwierzęta nie są umieszczone za kratami, tylko za specjalnymi szybami lub fosami, co sprawia, że spotkanie ze zwierzętami jest niesamowite. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z lemurami, które były bardzo towarzyskie. Musimy też wspomnieć o wyjątkowych mieszkańcach ogrodu zoologicznego, a mianowicie o gorylach. Podczas karmienia zwierzęta wykonywały ruchy bardzo podobne do ludzkich.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Turawę - przepiękną miejscowość turystyczną położoną nad olbrzymim Jeziorem Turawskim. Miejscowość tak się nam spodobała, że postanowiliśmy tam kiedyś wrócić. Niestety duża część wody w akwenie wyschła, co jest efektem panującej w Polsce suszy. Wycieczka bardzo nam się podobała, już planujemy następną. Naszymi opiekunami i przewodnikami byli: p. Dorota Kittler oraz p. Hieronim Duczmal ( wych. klasy) . Bardzo im dziękujemy! Pamiętajcie: podróże kształcą!

Zobacz zdjęcia

 

51. Ogólnopolski Rajd Chopinowski

   Poniedziałek, 17.09.2012

        

Od wielu już lat Ogólnopolski Raj Jesień Chopinowska odbywa się z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Wysocku Małym. Ta mająca miejsce w Antoninie turystyczna impreza na stałe wpisała się w szkolny kalendarz. W tym roku szkolnym rajd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe przypadł na 16 września. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów gimnazjum oraz 6 jej absolwentów. Opiekę nad grupą sprawowało trzech opiekunów: Dominika Mikołajczyk, Marek Pawlicki i Piotr Szkudlarek.

          

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Rozpoczęcie roku szkolnego

   Środa, 05.09.2012

Rok szkolny 2012/2013 uważam za rozpoczęty. Tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym Irena Dymarczyk zainaugurowała nowy rok szkolny w naszej placówce. W tym roku rozpoczęcie odbyło się wyjątkowo nie pierwszego, ale trzeciego września.

         Tradycyjnie rok rozpoczął się mszą świętą o godzinie 8:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wysocku Wielkim. Nabożeństwo poprowadził i wygłosił okolicznościowe kazanie dla przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski.

         O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie naszej szkolnej społeczności, rodzice i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego, wysłuchali życzeń i komunikatów dyrektor Ireny Dymarczyk.
W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście: radna gminy Przygodzice – Maria Balcerek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Janina Płóciennik oraz przewodniczący Rady Rodziców – Dariusz Górski. Na zakończenie przybyłym swoje umiejętności wokalne zaprezentowała grupa wokalna ,,Violinki”.

        Nowy rok szkolny to także nowa, wyremontowana szkoła. Kiedy wszyscy uczniowie zasłużenie oddawali się wakacyjnemu lenistwu w budynku praca wrzała jak w ulu. Wymalowano salę nr 8 i 9, świetlicę i klatkę schodową w szkole podstawowej, wymieniono okna na korytarzu, uzupełniono tynk na zewnętrznej elewacji. Prace odbywały się także na szkolnym dachu, który wymagał renowacji. Zarówno dach sali gimnastycznej, jak i budynku szkolnego przygotowano na jesienne słoty. Zadbano także o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom. Przy szkole zamontowano nowe barierki ochronne zgodnie z wcześniejszą obietnicą dyrekcji Państwowego Rejonu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

         W nowym roku szkolnym dyrektor i rada pedagogiczna życzy wszystkim uczniom wielu sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 Następna > Ostatnie >>

Strona 113 z 114
Jesteś tutaj: Strona główna