Jasełka w szkole

   Piątek, 21.12.2012

     

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie jasełek z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przedstawienie zostało zaprezentowane dwukrotnie - w czwartek 20 grudnia dla rodziców i w piątek 21 grudnia dla społeczności szkolnej. Widzowie obu spotkań byli pod ogromnym wrażeniem uczniowskich występów. W urokliwej scenerii i pomysłowych strojach dzieci i młodzież ukazali świat w momencie narodzin Jezusa. Całość przedstawienia została wzbogacona pięknymi, lirycznymi piosenkami i pastorałakmi. Nad wszystkim czuwała pani Ewa Cieluch, która od lat niestrudzenie przygotowuje uczniów do jasełek. Wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia przez nas tych wspaniałych chwil pełnych refleksji i zadumy  serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia

 

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" rozstrzygnięty!

   Wtorek, 11.12.2012

 

     

          11 grudnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów ze szkół gminy Przygodzice, którzy drużynowo i indywidualnie rywalizowali w XII gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie zmierzyli się z testem o tematyce biologiczno - przyrodniczej oraz wiedzy o parkach krajobrazowych terenu Wielkopolski. Komisja konkursowa w składzie: dyr GZEAS - u Barbara Duczmal, nauczyciel geografii i biologii Mirosława Nowak oraz nauczyciel biologii i chemii Marek Pawlicki po sprawdzeniu prac ogłosili następujące wyniki:

Drużynowo I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim
                   II miejsce Gimnazjum w Wysocku Małym
                   III miejsce Gimnazjum w Dębnicy

Indywidualnie I miejsce zajęła Joanna Biały - Wysocko Małe i Roksana Grzesiek - Janków Przygodzki
                       III miejsce - Weronika Koziburska - Janków Przygodzki

Zwycięzcom etapu gminnego nagrody wręczyli - wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, dyr GZEAS Barbara Duczmal oraz dyr szkoły Irena Dymarczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów drużynie z Jankowa Przygodzkiego na etapie powiatowym!

Zobacz zdjęcia

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

   Poniedziałek, 10.12.2012

Zgodnie z terminami i regulaminami przeprowadzono eliminacje szkolnych etapów konkursów przedmiotowych. Najlepsi uczniowie z poszczególnych przedmiotów przystąpili do rywalizacji, odpowiadając na pytania zawarte w testach opracowanych przez Komisję Konkursową Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W Szkole Podstawowej do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. 23 XI 2012 r. Konkurs Humanistyczny - Karolina Nabzdyk, Agata Wnuk, Aleksandra Figiel.
2. 30 XI 2012 r. Konkurs Przyrodniczy - Zuzanna Waloszczyk, Agnieszka Urbaniak, Marta
                                                                        Płomińska, Kacper Gąsiorek, KLaudia Helczyk.

W Gimnazjum do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1. Konkurs Języka Polskiego - Ewelina Piechowiak.
2. 16 XI 2012 r. Konkurs Geograficzny - Iga Brychcy i Mateusz Kurek.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach!

 

Prezent od św. Mikołaja

   Czwartek, 06.12.2012

     

6 grudnia był niezwykłym dniem w naszej szkole. Z okazji "Mikołaja" wszyscy uczniowie mieli możliwość wyjechać na basen do Kalisza. Frajda była ogromna, gdyż wyjazd i pobyt w aquaparku były prezentem od Rady Rodziców naszej szkoły dla uczniów począwszy od klasy I szkoły podstawowej, skończywszy na klasie III gimnazjum. Amatorzy wodnej rozrywki mogli skorzystać z 9 basenów, dostosowanych do wieku i umiejętności pływackich. Każdy znalazł tu coś dla siebie: zjeżdżalnie, ławeczki i leżanki wodne, rwącą rzekę, grotę sztucznej fali czy zewnętrzny podgrzewany basen solankowy. To musiało się spodobać uczestnikom wycieczki, którzy przez dwie godziny mogli pławić się w wodzie i cieszyć wolnym popołudniem.

Zobacz zdjęcia

 

Gminne Święto Niepodległości

   Niedziela, 11.11.2012

 

    W dniu 11 listopada społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi miała wspaniałą okazję uczcić Dzień Niepodległości, uczestnicząc w widowisku słowno - muzycznym pt.: "Pieśń o tej, co nie zginęła". Dzięki autorskiemu scenariuszowi Bogusławy Górskiej widzowie przeżyli trudną i często tragiczną drogę Polski i Polaków do niepodległości od czasów rozbiorów i zaborów do 1918 roku.
Na uroczystości pojawiło się mnóstwo zaproszonych gości, m.in. poseł na Sejm RP - Piotr Walkowski, Starosta ostrowski - Paweł Rajski, Wojt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak, przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Baraniak i inni, których powitała Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk.

        Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 Następna > Ostatnie >>

Strona 152 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna