Rozpoczęcie roku szkolnego

   Środa, 05.09.2012

Rok szkolny 2012/2013 uważam za rozpoczęty. Tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym Irena Dymarczyk zainaugurowała nowy rok szkolny w naszej placówce. W tym roku rozpoczęcie odbyło się wyjątkowo nie pierwszego, ale trzeciego września.

         Tradycyjnie rok rozpoczął się mszą świętą o godzinie 8:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wysocku Wielkim. Nabożeństwo poprowadził i wygłosił okolicznościowe kazanie dla przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski.

         O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie naszej szkolnej społeczności, rodzice i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego, wysłuchali życzeń i komunikatów dyrektor Ireny Dymarczyk.
W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście: radna gminy Przygodzice – Maria Balcerek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Janina Płóciennik oraz przewodniczący Rady Rodziców – Dariusz Górski. Na zakończenie przybyłym swoje umiejętności wokalne zaprezentowała grupa wokalna ,,Violinki”.

        Nowy rok szkolny to także nowa, wyremontowana szkoła. Kiedy wszyscy uczniowie zasłużenie oddawali się wakacyjnemu lenistwu w budynku praca wrzała jak w ulu. Wymalowano salę nr 8 i 9, świetlicę i klatkę schodową w szkole podstawowej, wymieniono okna na korytarzu, uzupełniono tynk na zewnętrznej elewacji. Prace odbywały się także na szkolnym dachu, który wymagał renowacji. Zarówno dach sali gimnastycznej, jak i budynku szkolnego przygotowano na jesienne słoty. Zadbano także o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom. Przy szkole zamontowano nowe barierki ochronne zgodnie z wcześniejszą obietnicą dyrekcji Państwowego Rejonu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

         W nowym roku szkolnym dyrektor i rada pedagogiczna życzy wszystkim uczniom wielu sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Zobacz zdjęcia

 

Sposób na wakacje

   Wtorek, 14.08.2012

9 sierpnia 40 - osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Poznania. Celem wizyty był wspaniały ogród zoologiczny i Termy Maltańskie. Tereny wokół Jeziora Maltańskiego obfitują w rekreacyjne atrakcje, o czym mogli przekonać się uczestnicy wycieczki. ZOO oczarowało wszystkich pięknym położeniem wśród lasów, łąk, strumyków i jezior, gdzie prawie jak w naturalnych warunkach żyją dzikie zwierzęta. Widzieliśmy dostojne żyrafy i słonie, figlarne surikatki i potężne tygrysy, a w pawilonie tripikalnych motyli zadziwiły nas te wspaniałe owady, które siadały nam na ramionach! Pełni wrażeń i nieco zmęczeni przejechaliśmy kolejką wąskotorową "Maltanka" do kompleksu basenów. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać tor regatowy i sztuczny zjazd narciarski Malta Ski. Termy Maltańskie to największy w Poznaniu kompleks basenów rekreacyjnych i sportowych oraz strefa saun. W basenach solankowych  wykorzystana została woda termalna  z głębokości ponad 1 300 metrów  o temperaturze 40°C. Jednak nikt nie miał czasu na zbyt długie pławienie się w leczniczych solankach! Liczne atrakcje jak: zjazdy na pontonach, zjeżdżalne o różnym stopniu nachylenia i prędkości, dzika rzeka, wiry i basen ze sztuczną falą musiały zostać zaliczone! Po tych szalonych atrakcjach czekał nas jeszcze posiłek w McDonaldzie na terenie pięknej Galerii Malta.
Pełni niecodziennych wrażeń, z nadzieją, że jeszcze tu przyjedziemy, wróciliśmy w godzinach wieczornych do Wysocka.
Wyjazd był całkowicie sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym, które pozyskało środki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach dzięki opracowanemu projektowi pt.:"Odkryj Wielkopolskę w wakacje - wakacyjne wędrówki dalekie i bliskie". Był to ostatni etap wędrówek po Wielkopolsce - w lipcu uczniowie zwiedzili Kalisz, Zawodzie i Gołuchów.


Zobacz zdjęcia

 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w szkole podstawowej

   Poniedziałek, 02.07.2012

29 czerwca o godzinie 11.00  na sali gimnastycznej zebrał się spory tłum uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, aby pożegnać kolejny rok szkolny. Z rąk dyretora szkoły - Ireny Dymarczyk najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, a opiekunowie organizacji szkolnych i nauczyciele wychowania fizycznego mieli okazję pogratulować swoim podopiecznym za różnorodne osiągnięcia.
W części artystycznej klasa VI ze wzruszeniem podziękowała Pani Dyrektor i nauczycielom za lata nauki w szkole podstawowej, a młodsi koledzy z klasy V zaprezentowali się humorystycznej scence ukazującej radości i smutki uczniowskiego życia.

Zobacz zdjęcia

 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w gimnazjum

   Niedziela, 01.07.2012

 Tegoroczny, długi rok szkolny dobiegł końca. Gimnazjaliści odświętnie ubrani zajwili się w szkole już o godzinie 8.30, by móc podziękować swoim nauczycielom za trud nauki i wychowania. W obecności zaproszonych gości: rodziców, przedstawicieli samorządu oraz pedagogów najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy za uczestnictwo w organizacjach szkolnych i zawodach sportowych. Zgodnie z tradycją szkoły także wszyscy uczniowie klasy III otrzymali dyplomy absolwentów, ślubując w obecności zebranych, że będą godnie reprezentować swoją szkołę na dalszych etapach kształcenia. Jednak najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie Pucharu Dyrektora Szkoły dla wybitnych absolwentów. W tym roku szkolnym zaszczytne statuetki powędrowały do Karoliny Zybały i Macieja Kamzola. Maciej otrzymał także statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Przygodzice w uznaniu dla najlepszego sportowca.
Część artystyczna była popisem klasy III i II. Absolwenci zaprezentowali się w dostojnym polonezie, a klasa II w dowcipny sposób "podsumowała" dorobek każdego ucznia kończącego gimnazjum.
Życzymy naszym absolwentom wszelkiej pomyślności i powodzenia w wybranych szkołach.

Zobacz zdjęcia

 

Rajd Marzanny

   Czwartek, 29.03.2012

W piękny słoneczny dzień 24. 03. 2012 r. uczniowie Gimnazjum z Wysocka Małego wraz z opiekunami udali się rowerami na kolejny Rajd Marzanny tym razem z metą w Gimnazjum w Lewkowie. W drodze do Lewkowa dokonywali obserwacji ornitologicznych, głównie na Piaskach-Szczygliczce, gdzie był postój i odpoczynek. Na mecie rajdu spotkali starych znajomych, odpoczywali, posilali się drożdżówkami i oglądali przyniesione przez uczestników rajdu Marzanny.
Powrót do Wysocka Małego odbył się w szybszym tempie, gdyż uczniowie i opiekunowie jechali z wiatrem i było cieplej niż z rana.
W rajdzie z Wysocka Małego uczestniczyli uczniowie: Natalia Kubiak, Kinga Gąsiorek, Nina Kuszewska, Szymon Piotrowiak, Szymon Wojciechowski, Bartosz Górski, Daniel Kucharski, Maciej Kamzol, Damian Tomaszewski, absolwenci szkoły w Wysocku Małym: Mieszko Górski, Adam Fluder, Przemysław Rak oraz nauczyciele opiekunowie: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.


Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 Następna > Ostatnie >>

Strona 154 z 154
Jesteś tutaj: Strona główna