Poznajemy Islandię z Romanem Pankiewiczem

   Środa, 10.04.2013

 

Dzięki współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki z Zespołem Szkół w Wysocku Małym w dniu 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie gimnazjalistów z znanym podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Obieżyświata w Wysocku Małym promował swoją książkę ,,Islandia: Trzeci żywioł”. Podczas spotkania autor wzbudził wielkie zainteresowanie  uczniów, opowiadając w niezwykle barwny i ciekawy sposób o Islandii, w której spędził trzy lata swego życia. Spotkanie miało szczególną wartość edukacyjną,  w przystępnej formie przedstawione zostały informacje o kraju, który pełen jest tajemnic i nieodkrytych przez Europejczyków cudów. Wypowiedzi globtrotera uzupełniał pokaz zdjęć na tablicy multimedialnej.Autor przekonywał także obecną na widowni młodzież,  jak istotne w życiu jest uczenie się języków obcych, które pomagają w komunikacji z ciekawymi ludźmi, w podróżowaniu i w dostaniu wymarzonej pracy.Podczas spotkania można było nabyć książkę z dedykacją oraz porozmawiać z autorem. Z pewnością poznanie znanego podróżnika rozbudziło w uczniach chęć dalekich podróży i naukę języków obcych.

Zobacz zdjęcia

line-height: 18pt; text-indent: 35.4pt; font-size: 11px;

 

Byliśmy na FUN - ie

   Niedziela, 07.04.2013

 


7 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Naukowegow w ramach projektu Akademia Uczniowska realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczyli w Festiwalu Uczniowskiej Nauki w Poznaniu. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali działanie praw fizycznych w prostych zabawkach. Oprócz własnej prezentacji młodzi naukowcy mieli okazję obserwować demonstaracje i doświadczenia chemiczne i fizyczne uczniów z całej Wielkopolski, wysłuchać wykładu naukowego  popartego eksperymentami chemicznymi. Celem Festiwalu Uczniowskiej Nauki był rozwój kompetencji kluczowych uczniów poprzez wspólną prezentację własnych doświadczeń rówieśnikom, nauczycielom i gościom festiwalu. Stanowił on przestrzeń do pokazania osiągnięć uczniów i szkół. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali oryginalne pomysły rozwiązania problemów badawczych, samodzielnie zaprezentowali eksperymenty i zdobyli nową wiedzę z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych.
Opiekunami młodzieży byli Rafał Jakubowski i Dorota Kittler.


Zobacz zdjęcia

 

Wiosenny Harlem Shake

   Wtorek, 02.04.2013

     Szaleństwo Harlem Shake dotarło także do Wysocka Małego. Podczas obchodów pierwszego dnia wiosny wszyscy uczniowie szkoły, poprzebierani w oryginalne i kolorowe stroje, uczestniczyli w nagraniu tego ,,pokręconego filmiku”. Filmowy materiał zmontował Szymon Piotrowiak z klasy II gimnazjum.

            Efekty pracy można zobaczyć na Youtube. Link do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=zKhzVCJxo-w

            Zapraszamy do oglądania.


 

Gimnazjaliści z Wysocka Małego na Rajdzie Turystycznym Marzanna 2013

   Sobota, 23.03.2013     Kolejna edycja Rajdu Turystycznego Marzanna odbyła się z metą w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim 23.03.2013 r. Wzięło w niej udział kilkaset osób z powiatu ostrowskiego, głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Uczestnicy idący z Wysocka Małego (gimnazjaliści wraz z opiekunami) przebyli trasę z Wysocka Małego przez Przygodzice do Jankowa Przygodzkiego. Mimo pięknej słonecznej pogody wokół było biało od śniegu, wiał dość mocny wiatr co potęgowało odczucie mrozu. Trudno było wypatrzeć zwiastuny wiosny. Lecz uczestnicy idący z Wysocka mieli szczęście. Zauważyli bowiem stado szpaków na drucie w Wysocku Małym, a przede wszystkim dwa żurawie na polu między Przygodzicami, a Pardalinem. W oddali zaobserwowali siedem biegnących saren.

Na mecie miały miejsce występy taneczne uczennic Zespołu Szkół z Jankowa Przygodzkiego, konkursy dla uczestników rajdu, a także spotkania ze znajomymi i poczęstunek. Uczeń gimnazjum z Wysocka Małego Szymon Piotrowiak zwyciężył w konkursie wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej regionu, a przyniesiona przez uczniów naszej szkoły Marzanna dostała wyróżnienie.
Na zakończenie uczestnicy rajdu spalili przyniesione przez siebie Marzanny na boisku szkolnym.
Opiekunami podczas rajdy byli: Marek Pawlicki, Piotr Szkudlarek i Paweł Wróblewski.

Zobacz zdjęcia

 

Wiosna z talentami

   Czwartek, 21.03.2013


dzien_wiosny_20130327_1396294936.jpg - 17.18 Kb


   Pod hasłem ,,WIOSNA Z TALENTAMI” upłynął pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca, w naszej szkole. Tego dnia swoje kulinarne, muzyczne, sportowe, taneczne i plastyczne talenty mogli zaprezentować wszyscy uczniowie.
Od samego rana w szkolnej stołówce można było zakupić ciastka, cukierki i placki. ,,Dzień Słodkości” wraz z szkolnym odziałem PCK przygotowała opiekunka – pani Izabela Krysik. Od godziny 10:20 w sali gimnastycznej rywalizowali najmłodsi uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej. Nad sportowymi zmaganiami czuwali szkolni nauczyciele wychowania fizycznego – pana Łukasz Pawlak i pani Lidka Szewczyk.
Główne obchody związane z przywitaniem wiosny, ze względu na zalegający jeszcze na szkolnym boisku śnieg, odbyły się w sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych wiązanką pieśni przywitał szkolny zespół wokalny ,,Violinki”. Po nim swoje umiejętności muzyczne zaprezentował ,,chłopak z gitarą” – Filip Kołodziejczyk z klasy II gimnazjum. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły także dziewczyny z ostrowskiej szkoły tańca LILLA HAUSE. Przybyły one na zaproszenie swojej koleżanki – Klaudii Kaczmarek, z klasy VI szkoły podstawowej, która razem z nimi tańczy w grupie. Dziewczyny zaprezentowały się w nowoczesnym tańcu hip-hop. Nasi goście uczestniczyli także w nagrywaniu wiosennego Harlem Shake. Tego dnia odbył się pokaz wiosennych plakatów i prezentacja klasowych marzann, które niestety nie zostały spalone ze względu na śnieg. Stały się za to elementem ozdobnym szkolnych korytarzy. Najładniejsza marzanna, wykonana prze uczniów klasy
I szkoły podstawowej, reprezentowała Zespół Szkół w Wysocku Małym w Rajdzie Turystycznym ,,Marzanna 2013” do Jankowa Przygodzkiego. Jej wdzięk i piękno zostało dostrzeżone przez jury i wyróżnione w konkursie ,,Miss Marzanny 2013”.
Po tej części wiosennych obchodów w sali gimnastycznej odbyły się sportowe zmagania dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Gimnazjaliści przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywał się turniej gier planszowych. Największą popularnością cieszył się teleturniej ,,Postaw na milion”, prowadzony przez panią Dorotę Kittler.
Tego dnia nikt się nie nudził. Z bogatej oferty gier i zabaw, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Każdy mógł także przed szkolną społecznością zaprezentować swój wyjątkowy talent.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 157 z 162
Jesteś tutaj: Strona główna