Zachęcamy do czytania

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

mimo że nasza szkolna biblioteka jest zamknięta nie musicie rezygnować z czytania ciekawych, poruszających i mądrych książek. Poniżej zamieszczono link do strony, na której znajdują się setki książek, w tym lektur.

https://wolnelektury.pl/

Dla tych którzy chcą się zrelaksować i posłuchać niesamowitych historii proponujemy stronę z audiobookami. Linki poniżej.

https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/

Zapraszamy także do zapoznania się z ciekawymi propozycjami książkowymi:

KLASA: oddział przedszkolny

Autor: Anita Głowińska

Tytuł: Kici Kocia (seria)

Tytułowa kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad
w codziennym życiu. Kicia Kocia podbiła serca maluchów: przygody kotki, które autorka ilustruje za pomocą wyraźnych, dużych kształtów i wyrazistych barw, są sympatyczna lekturą już dla dzieci 2-letnich. Wraz z kotką dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach, bawią się na placu zabaw, idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka czy uczą jak zachować się, gdy burza zaskoczy nas poza domem.

KLASY I-III

Autor: Francoize Boucher

Tytuł: Książka, dzięki której pokochasz książki

Książka Francoize Boucher'a jest naprawdę świetna. Między innymi przez to, że autor zadbał o duży druk. Pismo jest wielkością dostosowane dla dzieci a do tego zawiera humorystyczne ilustracje. Osoby dorosłe znajdą tu wiele argumentów, dla których warto zostać czytelnikiem i zachęcać do czytania innych. Polecam.

 

KLASY IV-VI

Autor: Renata Piątkowska

Tytuł: Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo! Czytają więc
z wypiekami na twarzy, analizują, łączą fakty, wyciągają wnioski i świetnie się przy tym bawią. Wiadomo, w przypadku tej autorki, o nudzie nie może być mowy! Zresztą przekonajcie się sami. Czas przyłożyć oko do dziurki od klucza i zerknąć, co ciekawego dzieje się po drugiej stronie.

KLASA VII-VIII

Autor: Kimberly Brubaker Bradley

Tytuł: Wojna, która ocaliła mi życie

Osadzona w realiach II wojny światowej niezwykła historia, która łączy przygodę oraz poruszającą opowieść o rodzinie, tożsamości i poczuciu własnej wartości. Dziesięcioletnia Ada całe swoje życie spędziła zamknięta w jednopokojowym mieszkaniu. Jej matka tak bardzo wstydzi się zdeformowanej stopy córki, że trzyma dziewczynkę w izolacji. Kiedy więc młodszy brat Ady, Jamie, ma zostać ewakuowany z Londynu, by schronić się przed wojną, dziewczynka nie zwleka ani chwili: ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z nim. Tak oto zaczyna się wielka przygoda Ady, a także Susan Smith – kobiety, która jest zmuszona przyjąć tych dwoje pod swój dach. Ada uczy się czytać i jeździć konno, patroluje też okolicę w poszukiwaniu niemieckich szpiegów. Z czasem zaufa Susan, a Susan pokocha ją i Jamiego. Czy jednak ich więź okaże się dość silna, by pozwolić im razem przetrwać wojnę? Czy może Ada i Jamie będą musieli wrócić do okrutnej matki? Zapraszamy do lektury.

UWAGA KONKURS!

Zrób zdjęcie ze swoją ulubioną książką. Napisz kilkuzdaniową recenzję zachęcającą do lektury. Prześlij recenzję ze zdjęciem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i wygraj nagrodę. Zdjęcia i recenzje zamieścimy na stronie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Rodzina Biblioteka szkolna Zachęcamy do czytania