Dzień kolorowej skarpetki

   

Dzień 21 marca to Światowy Dzień wsparcia dla osób z Zespołem Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Dlaczego tak? W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka! Pomimo faktu, że nie mogliśmy się spotkać w szkole, przyłączyliśmy się do akcji na odległość. W tym dniu założyliśmy dwie różne skarpetki dołączając tym samym do światowej społecznej kampanii edukacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Dzieci mogły też wyciąć skarpetki z papieru, pokolorować je w dowolny sposób i umieścić je w dowolnym miejscu w swoim pokoju. Na koniec chętnie dzieliły się zdjęciami i przemyśleniami na temat akcji.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat Dzień kolorowej skarpetki