Świętujemy Dzień Europy

Zjednoczona Europa trwa już 70 lat. Dzień Europy obchodzony 9. maja jest świętem pokoju, solidarności, współpracy i wzajemnej pomocy. Polska jest już w Unii Europejskiej od 16 lat. Szkolny Klub Europejski Syriusz od 6 lat zawsze przyłączał się świętowania Dnia Europy. Dziś możemy to zrobić tylko online. Szkoda, gdyż dzięki funduszom unijnym szkoła wzbogaciła się o wiele pomocy dydaktycznych, młodzież uczestniczyła w wymianie w ramach projektu Comenius, a członkowie szkolnego klubu odwiedzili Europarlament w Brukseli, brali dwukrotnie udział w Paradzie Schumana w Warszawie, gościli Europejski Uniwersytet Latający czy organizowali lekcje europejskie z ciekawymi ludźmi polityki, nauki, pasjonatami podróży. Mamy nadzieję, że już niedługo Europa znowu będzie dla nas otwarta.

(Zdjęcie obok to wspomnienie Konkursu Klubów Europejskich, gdzie zajęliśmy I miejsce. A prace poniżej to wspaniałe plakaty klasy Va i Vb nadesłane w trakcie zdalnego nauczania po przeprowadzeniu lekcji europejskich).

 

    

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Świętujemy Dzień Europy