Uczestniczyliśmy w 8. Europejskim Tygodniu Kodowania

        

EU CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku CodeWeek odbył się w dniach 10-25 października także w naszej szkole. Uczniowie klas III - VIII z zaangażowaniem próbowali swoich sił w zakresie rozwijania umiejętności kodowania w różnych programach. Korzystaliśmy z ulubionego Scratcha oraz takich aplikacji jak LightBot, Blockly Games, PixBlock oraz stron Code.org, Kodable i Koduj.org.pl. Było dużo zabawy i przy okazji nauka cennych umiejętności gdyż nauka programowania uczy jasnego wyrażania swoich oczekiwań, logicznego myślenia i konsekwentnego dążenia do celu. Uczeń czuje się sprawcą: „napisałem program i on działa”, a świadomość, że zmusiło się taką skomplikowaną maszynę do określonego działania sprawia, że nabiera też on wiary w siebie i swoje możliwości. Kodowanie wymaga też cierpliwości i wytrwałości, a te cechy przydają się w każdym momencie kariery szkolnej i zawodowej. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Uczestniczyliśmy w 8. Europejskim Tygodniu Kodowania