Projekt edukacyjny ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”

       25 lutego 2021 r. uczniowie klasy VII na lekcji języka polskiego uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”. Projekt polega na zapraszaniu nauczycieli z innych szkół z całej Polski do prowadzenia ciekawych zajęć online. Naszym gościem była pani Monika Walczak – polonista ze Szkoły Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej. Lekcja tematycznie związana była z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Uczniowie zaznajomili się z ciekawostkami dotyczącymi języka polskiego: poznali wyjątki ortograficzne, najpopularniejsze błędy językowe, pleonazmy, palindromy, homonimy, historię wybranych związków frazeologicznych, łamańce językowe, gwarę i slang młodzieżowy. Lekcję zakończył interaktywny test z którym uczniowie świetnie sobie poradzili i zdobyli bardzo dobre oceny.

            Tego samego dnia polonista z naszej szkoły – pan Piotr Szkudlarek w ramach tego samego projektu poprowadził lekcję online z uczniami klasy V Szkoły Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej. Zajęcia zatytułowane ,,O zwierzętach, które żyją w języku polskim” dotyczyły zwierząt w związkach frazeologicznych.

 
Jesteś tutaj: Strona główna