Święto liczby Pi

           15 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”. To międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, a dzień w którym je ustanowiono nie jest przypadkowym, gdyż to właśnie 14 marca nawiązuje do liczby Pi, prezentując jej początkową wartość 3,14. Akcja udowodniła, że matematyka, to znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym zaangażowali się w różnorodne działania promujące wyjątkową i jakże inspirującą liczbę Pi. Ich realizacja ze względu na dzisiejszą rzeczywistość była wyjątkowa, bo hybrydowa.

W szkole, uczniowie klas I-III brali udział w konkursie matematyczno – plastycznym pod tytułem „Liczba Pi w obrazie”. Tworząc prace plastyczne, prześcigali się w barwnych interpretacjach tej magicznej liczby.

 A oto zwycięzcy:

 1. miejsce Natalia Kaczmarek kl. 2

 2. miejsce Aleksander Nadachowski kl. 1

 3. miejsce Hubert Nicpoń kl. 3

 NAGRODA PUBLICZNOŚCI Oliver Bona kl. 3

Wyróżnienia: Katarzyna Woźnica kl. 2, Julia Parysek kl. 3, Aleksander Strzelczak kl. 3.
Natomiast zdalnie, uczniowie klasy IV przygotowali kolaż z Pi-hasłem, a uczniowie klas IV-VIII ciekawe Pi-zdjęcia.

Także na lekcjach nauczyciele matematyki przygotowali dla wszystkich uczniów szereg gier, quizów, łamigłówek i zagadek matematycznych. Wydarzenie to pokazało, iż matematyka,  to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Nad realizacją projektu „Święto liczby PI” czuwały i motywowały do działań p. Daria Kołodziej-Gałka, p. Daria Kwapisz oraz p. Ewa Pilarska.

Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy kreatywności!

 Zobacz fotorelację

 
Jesteś tutaj: Strona główna