Międzyprzedmiotowy projekt w 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rok 2021 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Aby upamiętnić słynnego poetę, który poległ walcząc w czasie powstania warszawskiego, poloniści i szkolny bibliotekarz zapraszają do udziału w międzyprzedmiotowym projekcie ,,Baczyński 1921 - 2021”. W ramach działań projektowych odbędzie się dla uczniów klas VI – VIII cykl zajęć z historii dotyczących drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie zapoznają się z poezją wojenną na przykładzie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poznają poetów z pokolenia Kolumbów. Odbędzie się również wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego.

Działaniom towarzyszyć będzie konkurs wiedzy o życiu, twórczości, rodzinie i działalności powstańczej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz konkurs recytatorski. Dodatkowe informacje udzielają pan Hieronim Duczmal i pan Piotr Szkudlarek.


 
Jesteś tutaj: Strona główna