Święta majowe uczą patriotyzmu

        Święta majowe, szczególnie 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 Maja - Święto uchwalenia Konstytucji to wspaniały moment na przybliżenie uczniom treści patriotycznych i zadbanie o patriotyczne postawy. Tak też było również w naszej szkole. Przedszkolacy obejrzeli film rysunkowy o powstaniu państwa polskiego i poprzez działania plastyczne ugruntowali wiedzę o symbolach narodowych. Uczniowie klas I - VIII w trakcie pogadanek i na godzinach wychowawczych, korzystając z opracowań online - filmów, prezentacji, quizów interaktywnych Wardwall i Learning Apps mieli możliwość zapoznać się z chlubną historią Polski, czasami oświecenia i znaczeniem uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla przyszłych pokoleń Polaków i kształtowania się tożsamości narodowej. Mamy nadzieję, że hasło "Wywieś flagę" to dla uczniów i przedszkolaków naszej szkoły konkretny czyn, ważny symbol, powód do dumy!


 
Jesteś tutaj: Strona główna