Spotkanie z dziennikarką telewizji ProArt - Pauliną Szczepaniak

             We wtorek 4 maja uczniowie klasy VIB i VII uczestniczyli w spotkaniu on-line z redaktor naczelną telewizji ProArt Pauliną Szczepaniak. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą nie było przypadkowe, gdyż Pani Redaktor jest absolwentką naszej szkoły i przez długi czas mieszkała w Wysocku Małym. Redaktor naczelna opowiedziała nam o swojej drodze do kariery dziennikarskiej i pasji do wykonywanego zawodu. Dowiedzieliśmy się, że o byciu prezenterką telewizyjną marzyła już od dziecka. Poznieważ język polski był jej ulubionym przedmiotem, kamera przyciągała, to w naturalny sposób, już na poziomie studiów wybrała dziennikarstwo radiowo - telewizyjne równocześnie nabywając doświadczenie zawodowe w telewizji ProArt. Po latach pracy wyspecjalizowała się w tematyce samorządowej i interwencyjnej, nie stroniąc również od wielkiej polityki. 

          Uczniowie żywo reagowali na wystąpienie dziennikarki i zadawali podczas spotkania wiele pytań dotyczących tego prestiżowego zawodu. Okazało się m.in. że jednym z najtrudniejszych wywiadów było spotkanie z byłym prezydentem Lechem Wałęsą - z uwagi na początki pracy pani Pauliny i wywiad z wokalistą Kortezem, gdzie niespodziewane problemy techniczne i powściągliwość gościa sprawiły duże wyzwanie zawodowe, jednak zakończone sukcesem oglądalności. Prezenterka telewizyjna opowiadała także o wystąpieniach na żywo, które wymagają nie tylko wszechstronnego przygotowania, ale także refleksu, umiejętności znalezienia się w nieprzewidzianej sytuacji i odporności na stres. Podkreślała, że tak pociągający w tym zawodzie kontakt z ważnymi i znanymi ludźmi, częste wyjazdy, bycie w centrum uwagi musi być podporządkowane odpowiedzialności za słowo, rzetelnymu i obiektywnymu przekazywaniu informacji. 

           Serdecznie dziękujemy Paulinie Szczepaniak za pasjonującą opowieść o dziennikarstwie i pracy w telewizji. Mamy nadzieję, że po tak ciekawym spotkaniu zaświtają w niektórych głowach naszych uczniów nowe pomysły na przyszłą karierę zawodową. 

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły odbyło się z inicjatywy nauczycielek - byłej wychowawczyni Ewy Pilarskiej i Doroty Kittler. 
Jesteś tutaj: Strona główna