Jesteśmy Europejczykami!

       9 maja obchodzony jest wśród 27 krajów Unii Europejskiej jako Dzień Europy. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Szkolnego Koła Europejskiego "Syriusz" uczestniczyli w lekcjach europejskich. Najmłodsi poznawali flagi państw oraz uczyli się powitań w różnych językach europejskich. Starsi na lekcjach geografii i godzinach wychowawczych doskonalili swoją wiedzę o mapie politycznej Europy, rozwiązywali interaktywne quizy o zabytkach i najsławniejszych obiektach charakterystycznych dla krajów UE, a najstarsi na lekcjach informatyki, wykorzystując aplikację Google Earth planowali podróże marzeń po Europie. |Po zakończonych zajęciach większość uczniów stwierdziła, że chciałaby w niedalekiej przyszłości zawitać do tych pięknych państw i odbyć swoją podróż marzeń nie tylko palcem po mapie.

          Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna