List Dyrektora Szkoły do Rodziców

Szanowni Rodzice,

przed nami nowy rok szkolny. Rozpoczynamy go w formie stacjonarnej i cieszymy się z powrotu uczniów do szkoły. Wszyscy musimy mieć świadomość, że nadal pracujemy w tzw. reżimie sanitarnym czyli w sytuacji wyjątkowej. To od nas, od naszej odpowiedzialności, partnerstwa i wzajemnego wsparcia, będzie zależeć nie tylko codzienne funkcjonowanie szkoły, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Nadal w szkole obowiązują procedury bezpieczeństwa, z którymi Państwa zapoznawaliśmy już w ubiegłym roku. Musimy pamiętać o dystansie, dezynfekcji i myciu rąk. W szkole na korytarzach, w tzw. wspólnych częściach komunikacyjnych wszystkich obowiązuje noszenie maseczek, a do szkoły przychodzą tylko uczniowie bez objawów chorobowych. O zdarzeniach, które mogą powodować niebezpieczeństwo zakażenia należy informować wychowawcę bądź dyrektora szkoły. Dołożyliśmy starań, by przygotować szkołę zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ,GIS i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom i pracownikom. Ponadto prowadzone prace budowlane wokół szkoły wymagają podjęcia od nas dodatkowych środków ostrożności. Parking na boisku asfaltowym, do czasu ukończenia prac budowlanych, przeznaczony jest tylko dla pracowników szkoły i dzieci dojeżdżających rowerami. Ze względów organizacyjnych zostały wyznaczone dwa stałe wejścia do szkoły dla poszczególnych klas tylko od ul. Kościelnej ( nie korzystamy z wejścia od podwórza szkolnego). By, ograniczyć kontakty między uczniami z różnych klas wprowadziliśmy zmienne godziny rozpoczynania lekcji ( godz.8.00-kl.I-III; 8.15 kl. IV-VIII ) oraz system bezdzwonkowy w klasach I-III. Każda klasa uczy się w swojej sali, dzieci z oddziału przedszkolnego na parterze( sala nr 10), a opiekę świetlicową zorganizowaliśmy w sali nr 6. Prosimy Państwa Rodziców, by wyposażyć dzieci w maseczki, by zadbać o punktualne przychodzenie do szkoły. Ubolewamy, że nadal musimy ograniczyć pobyt Państwa w szkole, tylko do sytuacji koniecznych. Zalecamy kontakt telefoniczny , mailowy lub umówione spotkanie. Prosimy, by oczekiwać na wyjście dzieci przed szkołą. Rodzice, opiekunowie uczniów klasy I ( we wrześniu) w tzw. czasie adaptacyjnym mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły - na parterze, pamiętając o dystansie, dezynfekcji i maseczkach. Bieżące informacje dotyczące funkcjonowania szkoły, szkolnych procedur będą zamieszczane w ogłoszeniach dziennika Librus oraz przekazywane przez wychowawcę klasy. We wszystkich sprawach szkolnych można kontaktować się korzystając z poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. " oraz telefonicznie z sekretariatem szkoły pod nr 625926977 lub dyrektorem szkoły nr 663276466.

Wszystkim życzę zdrowia, wytrwałości, wzajemnego zrozumienia i dobrej, partnerskiej współpracy w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor szkoły

Irena Dymarczyk

 
Jesteś tutaj: Strona główna