Wracamy do "normalności"

       Uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wspólne pragnienie, aby od września szkoła ruszyła nie zdalnie, a stacjonarnie i to we wszystkich aspektach dydaktyczno - opiekuńczo - wychowawczych. Klasa VII b przypomniała sobie jak miłe są wspólne wyjścia i intergracja. Wykorzystując łagodną jesienną aurę uczniowie wraz z opiekunkami - wychowawczynią Dorotą Kittler i p. Ewą Pilarską wzięli na cel Ostrów Wielkopolski. Choć blisko było bardzo ciekawie. Najpierw młodzież przeszła fragmentem Ostrowskiej Trasy Turystycznej. Przy  zbiegu ulic Gimnazjalnej i Kompałły zatrzymaliśmy się przy tablicy upamiętniającej pierwszą ofiarę II wojny światowej - kaprala Jana Ładubca. Potem przeszliśmy obok I Liceum i zatrzymaliśmy się na pięknie zrewitalizowanym Placu Rowińskiego. Weszliśmy też do Konkatedry, najsatrszej świątyni w mieście by podziwiać m.in. ołtarz główny z alabastrową rzeźbą Najświętszej Panienki z Dzieciątkiem oraz oryginalne witraże. Oczywiście przespacerowaliśmy także przez ostrowski Rynek i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przed Ratuszem. Następnie udaliśmy się do Parku Miejskiego, by na chwilę odpocząć  w tężni solankowej i przejść alejkami do Amfiteatru. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zmian jakie zaszły w Ostrowie! Na dodatek udzielił się nam motoryzacyjny "fan" naszego kolegi - Jakuba Gąsiorka i na każdej z mijanych ulic wypatrywaliśmy cudów motoryzacji. Udało się nam zobaczyć takie perełki jak: mercedes H, bentley czy porche. Na zakończenie wędrówki ( a przeszliśmy 8 km) dotarliśmy do nowego kina Helios przy Galerii Ostrovia. Tam z wielką przyjemnością obejrzeliśmy wspólnie film pt.: "Jak rozmawiać z psem".

      Mamy nadzieję, że ten powrót do normalności będzie towarzyszył nam przez cały nowy rok szkolny. W planach mamy jeszcze sporo wyjść, rajdów i wycieczek. Do zobaczenia na szlaku! 

      

          Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna