Zwiedzaliśmy stolicę!

      Uczniowie klasy 7a i 7b planowali wycieczkę do Warszawy już pod koniec klasy szóstej. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plan na cały długi rok. Na szczęście początek nowego roku szkolnego okazał się bardzo udany. W dniach 5 - 6  pażdziernika mieliśmy możliwość zwiedzania stolicy Polski. W harmonogramie naszego wyjazdu znalazł się spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim, zwiedzanie Starego Miasta, podziwianianie Łazienek, uczestniczenie w warsztatach muzealnych na Zamku Królewskim, wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki oraz podziwianie bogatej kolekcji skał, minerałów i szkieletów dinozaurów w Muzeum Geologicznym. 

   Warszawa zachwyciła nas dynamicznym rozwojem - ruch uliczny, wieżowce w centrum miasta, ciekawe rozwiązania architektoniczne były dla nas czymś nowym. Z kolei rekonstrukcja Starego Miasta, dbałość o zabytki i miejsca pamięci były dla nas niecodzienną lekcją historii i chwilą zadumy nad bolesną przeszłością naszego kraju.

    Możliwość wyjazdu wzmocniła w nas chęć do dalszych podróży małych i dużych, które już w autokarze podczas drogi powrotnej zaczęliśmy planować. Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

        Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna