Ślubujemy!

      

       Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. W tym roku szkolnym odbyło się ono 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili część artystyczną. Uczniowie odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, przedstawiając to, czego już nauczyli się w szkole. Śpiewając, recytując i tańcząc skradli serca widowni. Wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa i postawą patriotyczną. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Poczet sztandarowy nadał uroczystości specjalnego charakteru. Uczniowie na sztandar szkoły złożyli bardzo ważne obietnice. Moment ten wzbudził wiele emocji. Po nim ceremonii pasowania ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Irena Dymarczyk. Tym samym pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. Miłym akcentem było również wręczenie dyplomów, upominków oraz legitymacji szkolnych. Ten ważny dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce, radości, jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie oraz, aby szkoła stała się dla nich miejscem, gdzie z radością będą przychodzić zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

        Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna