I Ty możesz zostać dziennikarzem

    1 października trzecioklasiści naszej szkoły, mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w spotkaniu z p. Anną Woźnicą, wieloletnią dziennikarką Telewizji Regionalnej Proart z Ostrowa Wielkopolskiego, a prywatnie mamą naszej uczennicy Kasi Woźnicy. Warsztaty dziennikarskie, które poprowadziła p. A. Woźnica wpisały się w cykliczny ciąg spotkań organizowanych przez wychowawczynię klasy, p. Bogusławę Górską w ramach zajęć z preorientacji zawodowej. To już kolejne, po spotkaniu z policjantem i strażakami OSP w Wysocku Małym, zajęcia, w których młodsi uczniowie mogą w interesującej formie poznawać osoby wykonujące ciekawe zawody i zagadnienia związane z ich pracą. Tym razem uczniowie mogli zgłębić tajniki pracy operatora kamery i reporterki TV Proart, którą okazała się absolwentka naszej szkoły p. Paulina Szczepaniak. Mieli też okazję poczuć atmosferę panującą podczas konferencji prasowej z ważnymi politykami i gwiazdami estrady, a także udzielać wywiadów i sami je przeprowadzać, m.in. z Dyrektor szkoły p. Ireną Dymarczyk.

     Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Uczniowie w zabawowej formule, mogli poznać na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego i jak od kulis wygląda powstawanie reportaży z różnych wydarzeń. Po raz kolejny bezpośredni kontakt z osobami wykonującymi ważne i użyteczne społecznie profesje, zainspirował uczestników spotkania do refleksji nad nurtującym każde dziecko pytaniem : „Kim będę, gdy dorosnę?”.

    Reportaż z warsztatów dziennikarskich został wyemitowany w lokalnym serwisie informacyjnym „Wydarzenia” TV Proart w dniu 5 października 2021r. ( materiał dostępny w linku od 9’38 min.)

 http://www.tvproart.pl/vod/#/categories/cats/player/14612/wydarzenia

     Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna