Narodowe Święto Niepodległości

 

    Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole trwały już od drugiej połowy października. Najpierw akcja: ,,Szkoła pamięta”, później zgłoszenie do projektu: ,,Szkoła do hymnu”, następnie Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej oraz klasowe projekty historyczne. Celem wszystkich działań podjętych przez szkołę było przybliżenie uczniom czasów, kiedy Polska - nasza Ojczyzna, rozdarta przez zaborców zniknęła z mapy świata, wskazanie długiej 123 - letniej drogi do odzyskania niepodległości, upamiętnienie bohaterów, którzy oddali w walce o wolną Polskę częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie.

    Dziś mamy wolną i niepodległą Ojczyznę, a świętowanie 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, ale także często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego, to moralny obowiązek wszystkich Polaków.

    10 listopada naszych uczniów powitała szkoła w biało-czerwonych barwach i wtedy świąteczny nastrój Narodowego Święta Niepodległości udzielił się całej społeczności szkolnej. Od rana, uczniowie w małych grupach, spotkali się na sali gimnastycznej, by wysłuchać historii minionych czasów w pieśniach zaprezentowanych przez laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Następnie, w klasach o 11.11, wspólnie z nauczycielami odśpiewali hymn narodowy. Uwieńczeniem patriotycznych obchodów było uczestnictwo szkolnego pocztu sztandarowego w Mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym i uroczyste złożenie kwiatów podtablicą upamiętniającą bohaterów walk o wolną i niepodległą Polskę na cmentarzu w Wysocku Wielkim.

        Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna