"Szkoła pamięta"

      W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akacji ,,Szkoła pamięta” , która jest objęta patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wszystkie działania realizowane w ramach akcji są spójne z programem wychowawczym szkoły, sprzyjają kształtowaniu postaw patriotycznych i prospołecznych. Uczniowie nie tylko przybliżyli sobie losy bohaterów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, spoczywających na miejscowym cmentarzu parafialnym, ale także na grobach bohaterów zapalili znicze pamięci. Był to również czas wspomnień o uczniach, którzy jeszcze niedawno byli wśród społeczności szkolnej oraz nauczycielach. Również znicze zapłonęły na ich grobach.

        Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna