„ SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM W SWOJEJ SZKOLE” - SPOTKANIE Z MISTRZEM LESZKIEM KUCHARSKIM

5 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaj Kopernika w Wysocku Małym odbyło się spotkanie z wybitnym polskim tenisistą stołowym, dwukrotnym olimpijczykiem oraz medalistą mistrzostw świata - Leszkiem Kucharskim.

Pan Leszek Kucharski przyjechał do naszej szkoły aż z Gdańska, gdzie na co dzień mieszka i prowadzi swoją akademię. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie zapoznali się z drogą sportową jaką musiał przejść nasz mistrz, by uzyskać wysokie wyniki i otrzymać upragnione medale. Był to także czas na pytania, które dzieci chętnie zadawały.

Wspólnie z naszym gościem wspaniale zaprezentowały się cztery uczennice naszej szkoły: Aleksandra Nawrocka, Oliwia Marczak, Amelia Kucharska i Maja Kowalczyk, które na co dzień trenują w Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, prowadzonej przez Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ w Wysocku Wielkim pod okiem pani trener Małgorzaty Dudzińskiej. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności, przy okazji mogły zmierzyć się w grze z samym mistrzem. Wszyscy uczniowie z klas I, II i III mieli okazję spróbować swoich sił podczas prostych ćwiczeń z rakietką od tenisa stołowego. Uczyli się trzymać rakietkę, podbijać piłeczkę i przebijać do partnera na odległość. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz sprzęt do gry w tenisa stołowego. Nasz mistrz obdarował wszystkich swoim autografem i pamiątkowym zdjęciem.

Pan Leszek Kucharski promował tenis stołowy oraz zachęcał do uczęszczania na dodatkowe zajęcia sportowe w celu nauki i doskonalenia swoich umiejętności. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a tenis stołowy stanie się częściej wybieraną formą rekreacji. Być może dla niektórych stanie się sportem, któremu będą chcieli poświęcić więcej czasu. Z tego może narodzić się profesjonalna kariera.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania i współpracę panu Karolowi Lubienieckiemu oraz pani trener Małgorzacie Dudzińskiej z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego LKS ORZEŁ w Wysocku Wielkim.

Spotkanie zostało zorganizowana dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego – organizatorem w zakresie wykonania zadania zleconego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
– „ Spotkaj się z Mistrzem w Swojej Szkole”.

        Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna