Podsumowanie działalności świetlicy szkolnej w I półroczu roku szkolnego 2021/2022

      Koniec roku to idealny czas na podsumowanie działania świetlicy szkolnej. Mimo pandemii i związanych z nią obostrzeń od września udało nam się zrealizować bardzo wiele działań. Świetlica szkolna kojarzona jest z odrabianiem lekcji i oczekiwaniem na przyjście rodziców. W naszej szkole dokładamy wszelkich starań, aby skojarzenia te były zupełnie inne. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mają możliwość:

- rozwijania swoich pasji i zainteresowań sportowych,

- kreatywnego spędzania czasu podczas tworzenia różnorodnych prac,

- nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem np. mikroskopów,

- lepszego zapoznania z rówieśnikami,

- dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pomysłami.

      W tym semestrze odwiedziliśmy kino Helios w Ostrowie Wielkopolskim, aby zapoznać się z magiczną opowieścią o Mary Lennox, czyli głównej bohaterce Tajemniczego Ogrodu. Braliśmy udział w projekcie Szkolne Przygody Gangu Swojaków, podczas którego to dowiedzieliśmy się bardzo wiele o naszej najbliższej okolicy oraz zwierzętach pod ochroną, które mieszkają w naszym sąsiedztwie. Projekt ten zakończył się 20 grudnia wysłaniem zdjęcia naszej makiety mapy małej ojczyzny do organizatora. Aktualnie czekamy na styczniowe ogłoszenie wyników. Ponad to wspólnie zorganizowaliśmy Andrzejki, Barbórkę, Mikołajki świetlicowe oraz pożegnanie przedświąteczne podczas, którego dzieci zostały obdarowane prezentami.

     W imieniu wychowawców oraz uczniów świetlicy życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

          Zobacz zdjęcia  

 
Jesteś tutaj: Strona główna