W czwartek, 06 czerwca 2013 r. uczniowie kl. IV i V wraz z opiekunami p. E. Cieluch, p. J. Perz i p. P. Wróblewskim wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Pałaszem. Spotkanie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Gminną w Wysocku Wielkim, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat uczestnicząc w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez ten ośrodek kultury.
Marcin Pałasz jest młodym, choć bardzo już utytułowanym autorem książek dla dzieci, które cieszą się wielkim uznaniem krytyków i popularnością wśród młodych czytelników. Autor z wielkim poczuciem humoru opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem, o życiu, z którego czerpie inspiracje w swojej pracy twórczej, o radości, jaką daje mu możliwość spotykania się z dziećmi i pisania dla dzieci. Zdradził też sekret swojej bezgranicznej miłości do … Elfa, czworonożnego przyjaciela, którego pokochał kilka lat temu.
Pisarz ochoczo odpowiadał na pytania zadawane mu przez młodych czytelników i udzielał chętnym swojego autografu. Marcin Pałasz tak barwnie opowiadał o swojej twórczości, że wielu uczniów postanowiło natychmiast wypożyczyć lub zakupić jego książki, w przekonaniu, że ich lektura będzie wspaniałą rozrywką i niezapomnianą przygodą.