W dniach 16-21 maja 2013 gimnazjaliści z Wysocka Małego brali udział w wycieczce do stolicy Wielkiej Brytanii. Do wyjazdu uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie wyprawy. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Pierwszą niespodzianką dla uczestników okazał się przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche.
Pomimo długiej podróży autokarem nikomu nie zabrakło sił aby ruszyć na podbój miasta. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęto od
London Bridge, Katedry Southwark i Teatru Szekspirowskiego. Mostem Millenium Bridge uczestnicy przeszli do Katedry St. Paul’s. Dodatkową atrakcją była wizyta na stadionie Chelsea, który zwiedzali w towarzystwie legendarnego piłkarza tego zespołu, zdobywcy największej w historii klubu ilości bramek: Bobby’ego Tamblinga.
Kolejne dni również obfitowały w bogate wydarzenia. Obserwacja zmiany warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park który doprowadził grupę pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulica Whitehall poprowadziła do Trafalgar Square. Nie można było pominąć siedziby premiera 10 Downing Street oraz Stajni Królewskich. Następnie Tower of London oraz rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Rejs po Tamizie pozwolił utrwalić w pamięci poznane miejsca, tak samo jak przejażdżka mierzącą 135 metrów karuzelą zwaną LONDON EYE. Dalszy pobyt to takie punkty programu jak Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town.
Miasteczko uniwersyteckie
Oxford oczarowało uczestników naszej wycieczki. Wizyta w Christ Church College oraz zwiedzanie miasta miały niepowtarzalny, wyjątkowy charakter.
Na zakończenie wyprawy uczestnicy odwiedzili Muzeum Figur Woskowych
Madame Tussaud’s, gdzie nie tylko wykonali serię zdjęć wśród „znanych i lubianych” ale wysłuchali również opowieści o historii Londynu. Z dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf szlak wiódł już do Greenwich, gdzie przebiega południk „0”.
W każdym z tych miejsc nasz przewodnik londyński, pan Jacek, snuł pasjonujące opowieści, aby wszystkim przybliżyć historię i kulturę tego wyjątkowego kraju, jakim jest Wielka Brytania.
Przez kilka dni przyglądaliśmy się życiu jednego z największych miast na świecie, uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe i z bliska podziwiać miejsca o których uczyli się na lekcjach języka angielskiego. Cała przygoda okazała się wspaniałą lekcją językowo-kulturową, którą uczestnicy na pewno zapamiętają na bardzo długo.

W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Ewa Cieluch, Lidia Szewczyk, Justyna Perz i Paweł Wróblewski.