Od wielu już lat Ogólnopolski Raj Jesień Chopinowska odbywa się z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Wysocku Małym. Ta mająca miejsce w Antoninie turystyczna impreza na stałe wpisała się w szkolny kalendarz. W tym roku szkolnym rajd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe przypadł na 16 września. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów gimnazjum oraz 6 jej absolwentów. Opiekę nad grupą sprawowało trzech opiekunów: Dominika Mikołajczyk, Marek Pawlicki i Piotr Szkudlarek.

Po zbiórce pod budynkiem szkoły, zapoznaniem się z regulaminem grupa z Wysocka Małego udała się przez Janków Przygodzki, Trzmieliny, Dębnicę, Kociembę do Antonina, gdzie przy Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów mieściła się meta. Po dotarciu do celu na przybyłych czekały liczne atrakcje. Gospodarze zadbali o pyszną grochówkę. Można było wypocząć na łonie przyrody w pobliskim parku. W Antoninie spotkaliśmy wielu znajomych
z innych szkół oraz absolwentów z Wysocka Małego. Był to czas na rozmowy i wspomnienia.

W drodze powrotnej uczniowie mogli zregenerować swoje siły w trakcie postoju na Zajeździe Górcznik. Podczas rajdu, którego łączna trasa wyniosła ponad 33 kilometry, można było podziwiać unikatową przyrodę Doliny Barycz. W trakcie wycieczki i postojów zaobserwowaliśmy wiele gatunków ptaków, m. in. - 12 czapli białych ma łąkach w okolicach Trzmielin, 8 lecących łabędzi niemych. Ciekawym spostrzeżeniem było odnotowanie w tym roku małej liczby dymówek.

W tegorocznym rajdzie towarzyszyła nam kamera. Niedługo na stronie szkoły będzie można obejrzeć filmową relację z naszego wojażu.