dzien_wiosny_20130327_1396294936.jpg - 17.18 Kb

Pod hasłem ,,WIOSNA Z TALENTAMI” upłynął pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca, w naszej szkole. Tego dnia swoje kulinarne, muzyczne, sportowe, taneczne i plastyczne talenty mogli zaprezentować wszyscy uczniowie.
Od samego rana w szkolnej stołówce można było zakupić ciastka, cukierki i placki. ,,Dzień Słodkości” wraz z szkolnym odziałem PCK przygotowała opiekunka – pani Izabela Krysik. Od godziny 10:20 w sali gimnastycznej rywalizowali najmłodsi uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej. Nad sportowymi zmaganiami czuwali szkolni nauczyciele wychowania fizycznego – pana Łukasz Pawlak i pani Lidka Szewczyk.
Główne obchody związane z przywitaniem wiosny, ze względu na zalegający jeszcze na szkolnym boisku śnieg, odbyły się w sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych wiązanką pieśni przywitał szkolny zespół wokalny ,,Violinki”. Po nim swoje umiejętności muzyczne zaprezentował ,,chłopak z gitarą” – Filip Kołodziejczyk z klasy II gimnazjum. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły także dziewczyny z ostrowskiej szkoły tańca LILLA HAUSE. Przybyły one na zaproszenie swojej koleżanki – Klaudii Kaczmarek, z klasy VI szkoły podstawowej, która razem z nimi tańczy w grupie. Dziewczyny zaprezentowały się w nowoczesnym tańcu hip-hop. Nasi goście uczestniczyli także w nagrywaniu wiosennego Harlem Shake. Tego dnia odbył się pokaz wiosennych plakatów i prezentacja klasowych marzann, które niestety nie zostały spalone ze względu na śnieg. Stały się za to elementem ozdobnym szkolnych korytarzy. Najładniejsza marzanna, wykonana prze uczniów klasy
I szkoły podstawowej, reprezentowała Zespół Szkół w Wysocku Małym w Rajdzie Turystycznym ,,Marzanna 2013” do Jankowa Przygodzkiego. Jej wdzięk i piękno zostało dostrzeżone przez jury i wyróżnione w konkursie ,,Miss Marzanny 2013”.
Po tej części wiosennych obchodów w sali gimnastycznej odbyły się sportowe zmagania dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Gimnazjaliści przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywał się turniej gier planszowych. Największą popularnością cieszył się teleturniej ,,Postaw na milion”, prowadzony przez panią Dorotę Kittler.
Tego dnia nikt się nie nudził. Z bogatej oferty gier i zabaw, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Każdy mógł także przed szkolną społecznością zaprezentować swój wyjątkowy talent.