Pod znakiem licznych konkursów wiedzy i muzycznego show upłynęła 41 rocznica nadania szkole w Wysocku Małym imienia patrona Mikołaja Kopernika. 19 lutego to ważny dzień w szkolnym kalendarzu. To tego dnia, od 1972 roku, obchodzi się Święto Patrona. Uroczystość, która odbyła się w sali sportowej Zespołu Szkół w Wysocku Małym, zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Impreza ma określony ceremoniał i tradycyjnie uroczysty charakter. Odbywa się z udziałem pocztu sztandarowego, rozpoczyna hymnem państwowym, a kończy szkolnym.

Tradycją szkoły podczas tej uroczystości jest wyróżnianie tych, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce i  zachowaniu. Uczniowie tego dnia otrzymują dyplomy wzorowego ucznia. Uroczystość poprzedzają liczne projekty i konkursy, a święto to okazja na podsumowanie. Uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach plastycznych
i wiedzy wyróżniono nagrodami. W trakcie uroczystości odbył się konkurs wiedzy ,,Teleturniej z Kopernikiem” wzorowany na telewizyjnym ,,Jeden z dziesięciu” oraz szkolny finał ,,Must Be The Musik”.

Rada Rodziców, jak każdego roku, dla wszystkich uczniów ufundowała tort. Podczas uroczystości pani dyrektor Irena Dymarczyk przekazała na ręce uczniów statuetkę dla najlepszej szkoły w gminie, którą kilka dni wcześniej, podczas Gali Samorządowej, na jej ręce przekazał wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

41 rocznica nadania imienia patrona szkole była okazją do integracji nie tylko nauczycieli, uczniów i rodziców, ale także gości, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach otwartych drzwi.

Nagrodzeni dyplomem wzorowego ucznia:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Laureaci z klasy IV: Sandra Strzelczak, Dominika Stodolna, Julita Sierakowska, Adam Misiek, Kacper Ławniczak, Szymon Grzywna, Jakub Nowak, Julia Błaszczyk, Paweł Nabzdyk;

Laureaci z klasy V: Maciej i Wojciech Piskorscy, Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk, Klaudia Helczyk, Zuzanna Waloszczyk, Weronika Osada, Karolina Nabzdyk, Julia Grygiel, Roksana Dudziak, Marta Piotrowiak, Tomasz Matysiak;

Laureaci z klasy VI: Aleksandra Figiel, Agnieszka Kryszczak, Jagoda Kania;

GIMNAZJUM

Laureaci z klasy I: Dominika Karbowiak, Wiktoria Moś, Magdalena Urbaniak, Karolina Adamkiewicz;

Laureaci z klasy II: Szymon Piotrowiak, Filip Kołodziejczyk, Patrycja Płomińska, Julia Tokarz, Wiktoria Fabianowska;

Laureaci z klasy III: Joanna Biały, Iga Brychcy, Kacper Cieluch, Mateusz Kurek, Ewelina Piechowiak, Karolina Radziejewska;

W ,,Teleturnieju z Kopernikiem” w szkole podstawowej zwyciężyła Sandra Strzelczak z klasy IV, w kategorii gimnazjum wygrał Kacper Cieluch z klasy III.

W szkolnej wersji ,,Must Be The Music” w kategorii klas I-III szkoły podstawowej zwyciężyło trio z klasy I w składzie: Łukasz Bąk, Kacper Maliński, Jakub Doliński.
W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej wygrał duet z klasy V w składzie Agata Wnuk
i Marta Płomińska. W kategorii gimnazjum zwyciężył solista z gitarą Filip Kołodziejczyk