alt>

Rok 2011 został uchwalony przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Czesława Miłosza. W związku z tym w Polsce, na Litwie(gdzie pisarz się urodził) oraz wielu krajach Europy i na świecie odbywa się szereg imprez kulturowych związanych z życiem i twórczością tego twórcy. Swój wkład w 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza mają także uczniowie z Zespołu Szkół w Wysocku Małym. 24 marca 2011 roku w godzinach popołudniowych przy współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Wysocku Małym oraz polonistów odbyło się „Popołudnie z Miłoszem”. Celem spotkania była popularyzacja poezji naszego noblisty. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem pisarza i jego dorobkiem artystycznym. Wręczono także nagrody książkowe dla uczniów, którzy przystąpili do testu z wiedzy o twórczości i życiu Miłoszu. Czołowe miejsca w konkursie zajęli: 1. Ewelina Piechowiak, 2. Jan Waloszczyk, 3. Marta Nowak Podczas spotkania wysłuchano także wierszy czytanych przez samego pisarza. Było to możliwe dzięki zastosowaniu tablicy interaktywnej i zapisanych w formie elektronicznej e-booków.