Dzień Babci i Dziadka już od dawna wpisał się w kalendarz imprez szkolnych organizowanych przez Zespół Szkół w Wysocku Małym. Spotkania seniorów z wnukami nie mogło więc zabraknąć i w tym roku. 14 lutego o godz. 13:00 szkołę na specjalne zaproszenie uczniów zaszczycili swoją obecnością najstarsi mieszkańcy Wysocka Małego, Wysocka Wielkiego, Smardowa i Sadowia. Przybyli oni do szkoły by przy kubku gorącej kawy i smacznym placku oglądać występy swoich wnucząt. Przedszkolacy i uczniowie szkoły podstawowej zabawiali swoich dziadków kolędami, występami tanecznymi, wierszami oraz tradycyjnymi staropolskimi jasełkami. Kolędowanie z babcią i dziadkiem swoją obecnością zaszczycili m.in.: wójt gminy Przygodzice – Krzysztof Rasiak, dyrektor GZEAS-u – Barbara Duczmal, radne z Wysocka Małego i Smardowa – panie Janina Wojtasiak i Maria Balcerek, sołtys – Roman Nowak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Janina Płóciennik. Organizacja imprezy udała się dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców.