22 grudnia, po zakończeniu wigilii klasowych, cała społeczność szkolna spotkała się na świątecznej akademii. Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkoły Podstawowej postanowił przedstawić szerszej widowni dokonania uczniów w wielu dziedzinach - od artystycznych po taneczno - sportowe. Zaprezentowali się laureaci konkursu kolęd, zespół wokalno - instrumentalny, klasa IV SP i II gimnazjum w tańcach akrobatycznych. Była także recytacja wiersza o tematyce świątecznej, prezentacja multimedialna dotycząca zwyczajów świątecznych i mini-teledysk o świętach. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów za osiągnięcia sportowe i naukowe, złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne, a na zakończenie od uczniów otrzymała oryginalny prezent - grafikę wykonaną techniką komputerową. Wszystkim udzieliła się przedświąteczna atmosfera i sprawiła, że z ochotą zanuciliśmy wspólnie kolędę "Przybieżeli do Betlejem".