Po raz pierwszy w historii Wysocka Małego budynek szkoły ożył po godzinie 20.00 w piątek i tak było aż do 8.00 rano w sobotę. Dlaczego? Otóż młodzież gimnazjum pod opieką nauczycieli spotkała się na niezwykłej „Nocy matematycznej z wampirami”, która miała na celu popularyzację matematyki i ukazanie jej w połączeniu z zabawą i sportem, a także przygotowanie uczniów do pracy metodą projektu edukacyjnego.

Wprowadzenie do tej imprezy trwało dwa tygodnie. Uczniowie zaangażowali się w wiele przedsięwzięć: - przebrali się w stroje zainspirowane wizytą w Muzeum Figur Woskowych w Londynie i …wyglądali jak skazańcy z lochów więzienia Tawer; opracowali i wydrukowali gazetkę szkolną „Gimbeściak”, w której zamieścili m.in. harmonogram i cele „Nocy matematycznej”; pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pani Ewy Pilarskiej przygotowali foto – zagadki i prezentacje matematyczne. Sama noc zaczęła się od przejścia przez ciemny korytarz, na którym straszyli „skazańcy”. Potem uczniowie podzielili się na grupy wg. identyfikatorów z zabawnymi symbolami związanymi z halloween (przygotowanymi także przez uczniów) i rozwiązywali zadania matematyczne: obliczali pola i objętości brył oglądane w trójwymiarze przez specjalne okulary, odpowiadali na matematyczne foto – zagadki, układali na czas tangramy. Rywalizacja grup przeplatana była śmiesznymi przerywnikami np. fragmentem występu kabaretu Ani Mru Mru w skeczu pt. Toffik czy pełną wersją thrillera M. Jaksona. Potem nastąpił podział na 4 większe grupy, które bawiły się tematycznie w wyznaczonych klasach: z panią Justyną Perz odbyły się zajęcia związane ze zwyczajami halloween, z panem Markiem Pawlickim młodzież grała w szachy i warcaby, z panią Ewą Pilarską układano matematyczne origami, a z panią Dorotą Kittler śpiewano karaoke w myśl zasady, że „śpiewać każdy może…”. Było wiele śmiechu i mnóstwo wrażeń. O godzinie 2 w nocy wszyscy spotkali się ponownie na sali gimnastycznej, aby włączyć się do gry w koszykówkę lub po prostu pokibicować. Mecz prowadził pan Łukasz Pawlak, który wraz z młodymi pokazał co potrafi. Nikt nie był zmęczony, nikt nie miał ochoty na odpoczynek i sen! Podekscytowani czekali na rozwiązanie konkursów i zadań. Nauczyciele po sprawdzeniu kart pracy wyłonili zwycięzców. Zostali nimi uczniowie grupy V (K. Kaczor, P. Sikorska, M. Nowak, P. Koryciak, D. Kucharski), którzy otrzymali wspaniałe nagrody – zabawki ufundowane przez firmę e – zabawka Alicji Płóciennik. Kolejne 4 grupy zostały nagrodzone za zajęcie dalszych miejsc. Zauważeni zostali także najlepiej przebrani, odważni śpiewający, najlepsi w układaniu sześcianów i super mumie. Wszyscy otrzymali drobne upominki od firmy Lazur – sery pleśniowe, Jedo Piotr Jędroch, Eurocentrum. Rada Rodziców zrobiła uczestnikom nocy niespodziankę w postaci pysznej kolacji – pizzy. Oprócz tego chętni uczniowie upiekli smakowite placki; działał też sklepik uczniowski. Kiedy uczniowie pełni wrażeń, nagrodzeni upominkami i syci, wreszcie rozlokowali się na materacach w cieplutkich śpiworach, nadszedł czas na seans filmowy. Zgodnie z charakterem nocy był to horror pt. „Ring 2”. O godzinie 5 nad ranem przyszedł czas na odpoczynek, ale tak naprawdę niewielu zasnęło. Rozmowy ciągnęły się aż do świtu, kiedy to o godzinie 8 rano rozeszliśmy się do domów. Młodzież zgodnie stwierdziła, że taką noc trzeba powtórzyć!