14 października to jeden z najmilszych dni całego roku szkolnego. Tuż za progiem szkoły wyczuwa się odświętną atmosferę.  Nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie i rodzice zachowują się niecodziennie! Są komplementy, kwiaty, życzenia, czekoladki, uśmiechy, odświętne stroje, miłe gesty. To wszystko sprawia, że czujemy ze sobą prawdziwą więź. Każdego roku nauczyciele są zaskakiwani orginalnymi akademiami. Oczywiście i teraz się nie zawiedli. Oprócz tradycyjnej odświętnej uroczystości, na której odbyło się ślubowanie klasy I gimnazjum, nauczyciele zaproszeni zostali do wspólnej zabawy.

Uczestniczyli w rywalizacji "Jaka to melodia", w trakcie której musieli wykazać się znajomością hitów polskiej i zagranicznej piosenki. Jakież było zdziwienie uczniów, kiedy już po kilku taktach kolejnych piosenek, były one rozpoznawane! W ten sposób nauczyciele udowodnili, że świetnie radzą sobie w wielu dziedzinach. Zwyciężyli nauczyciele wczesnoszkolni i humaniści przed matematykami i językowcami. Potem całe grono pracowników szkoły i zaproszonych gości spotkało się przy pysznej kawie i torcie.