alt

Oj działo się , działo. XXXIX Święto Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika było dla społeczności szkolnej i środowiska Wysocka Małego wielkim wydarzeniem. Kontynuowanie tradycji obchodzenia nadania imienia wielkiego astronoma w dniu 19 lutego, stało się dla uczniów możliwością prezentacji swoich pasji, talentów i umiejętności. Przy okazji stało się także możliwością spotkania wielopokoleniowego i zaistnienie szkoły na forum gminy Przygodzice. Wśród zaproszonych gości zaleźli się przyjaciele szkoły z Warsztatów Terapii Zajęciowej, dyrektor GZEAS-u B. Duczmal, radne wsi Wysocko Małe, sołtys wsi, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców, rodzice wyróżnionych uczniów, sympatycy szkoły i mieszkańcy wsi.

Tradycją naszej szkoły stało się wyróżnianie w tym dniu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Poza tym nagrody książkowe otrzymali uczniowie wyróżnieni w konkursie wiedzy o patronie i konkursie plastycznym. Gimnazjaliści zadbali o naukowy wymiar tego święta i przygotowali plakaty o wielkich uczonych epoki Kopernika i prezentację multimedialną przybliżającą postać astronoma. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Dzieci i młodzież pod kierunkiem pani Ewy Pilarskiej i Piotra Szkudlarka wystąpiły w porywającym programie. Zaprezentowały się: przedszkolaki w składance tańców, klasa I i III SP w porywającym kankanie i dzikim tańcu „waka – waka”, klasa II gim. w tańcu sportowym i klasa III gim. w tańcu hip – hop. Występy taneczne były przeplatane recytacjami wierszy i śpiewem. Największą furorę zrobiła piosenka finałowa, która ma już kilkadziesiąt lat. W trakcie jej śpiewania nieoczekiwanie na scenę wyszła emerytowana nauczycielka naszej szkoły, pani Wojtysiak i przyłączyła się do występu. Po chwili na scenie pojawiła się również pani dyrektor Irena Dymarczyk, absolwentka tej szkoły, która również znała tę piosenkę. Wtedy można już było zobaczyć na widowni wielu rodziców, którzy ze wzruszeniem także śpiewali! Takiego finału nikt się nie spodziewał.

Kiedy emocje opadły można było zadbać o podniebienie. Na wszystkich czekał wspaniały, ogromny tort śmietankowy ufundowany przez Radę Rodziców. Co to będzie na 40 – stą rocznicę?