alt

31 sierpnia 2011 r. zakończył się dwumiesięczny okres wakacyjny. Przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum naszej szkoły i wszystkich szkół w Polsce z dniem 1 września rozpoczynają dziesięciomiesięczny okres nauki.

Ważnym wydarzeniem nowego roku szkolnego 2011/2012 była msza święta zorganizowana dla wszystkich uczniów z Wysocka Małego i Wysocka Wielkiego oraz okolic w Kościele Parafialnym Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Rozpoczynającą się o godzinie 8:00 uroczystość poprowadził oraz okazjonalne kazanie wygłosił ksiądz wikariusz Dariusz Brylak – katecheta z naszego gimnazjum. Życzenia dla wszystkich zebranych – uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców – na koniec mszy z okazji inauguracji nowego roku przekazał ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski.

Oficjalne rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-dydaktycznych w nowym roku szkolnym o godz. 9:00 dokonała dyrektor naszego Zespołu Szkół – Irena Dymarczyk. Wyjątkowo w tym roku 1 września wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne naszej szkoły zebrali się na płycie przyszkolnego boiska ze względu na zakończenie niedawno cyklinowania i lakierowania parkietu sali gimnastycznej. Dyrektorka szczególnie gorąco przywitała najmłodszych przedszkolaków i pierwszoklasistów. Podczas spotkania ,,na świeżym powietrzu” uczniowie zostali poinformowania o zmianach, jakie zaszły w szkole przez wakacje, numerach swoich klas oraz przyznanych wychowawstwach. Tutaj także z rąk pani dyrektor wyróżniający się w nauce uczniowie odebrali stypendia naukowe. 1 września to nie tylko ważny dzień w szkolnictwie, to także rocznica wybuchu drugiej wojny światowej związana z napaścią hitlerowskich Niemiec na Polskę. Wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili ofiary cywilne i żołnierzy wydarzeń sprzed 72 lat. Po wysłuchaniu wszystkich informacji uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas. Wśród zaproszonych gości, którzy z uczniami i nauczycielami przeżywali ten dzień, znaleźli się: radne z Wysocka Małego i Smardowa – Janina Wojtasiak, Maria Balcerek, sołtys Smardowa – Zenona Szymankiewicz, przewodniczący Rady Rodziców Dariusz Górski. W tym roku szkolnym zajęcia trwają do 29 czerwca 2012 r., ferie zimowe przypadają na okres od 13 do 26 lutego 2012 r.